Pokec pre mamičky III.

dannynka
12. feb 2008

sup mamicky sem,miska som ta predbehla,mohla som? 😀 😀 😀 😀

tinakul
18. sep 2009

ahojte 🙂 No zas som sa neozývala, celý týždeň mám roboty až, až -navyše minulý piatok som šla do škôlky pre Sophi a našla som ju celú usoplenú - že vraj nejaký chalanisko to doniesol a polka triedy sa nakazila 😝 No po ôsmych dnoch som to aj čakala..... nemala síce teploty, ani kašel, ale pre istotu som ju celý týždeň nechala domka, kedže v nedelu to už chytila aj Cynthi 😖 dokona aj manžel 😒 no našťastie len odsávame, žiadne teploty - len chúda Cynthi aj slintá, aj soplíkuje, tak je furt celá mokrá 😝 Nuž ale už sme na dobrej ceste a v pondelok začíname so škôlkou zas, ale s tým, že som nasadila Sophinke aj vitamíny na imunitu 😉 snád zaberú a chvílu bude klud... ach jaj, to zas budú ťažké rána so škôlkou - si aj odvykla ☹
No Dany atb?? chúda Domi, skoré uzdravenie prajeme 😉 a Miška oni si musia raz zvyknút -len je ozaj čudné, že ti plače aj ked ideš pre neho ... Sophi vždy ráno vystrája, potom je ok 😕 No ešte tam nespí 🤐 uvidíme potom....
Mati potom ti odpíšem, nestihačky, papa 😔 A Miška ja som Sophinke od začiatku tehu vravela, že bábo je v brušku a teraz sa majú moc radi 😵
N

martinadt
19. sep 2009

a ráno so Sophi chodíš do škôlky ty alebo ju Robino vozí? 😕 tak snáď vás choroby budú už len obchádzať 😉
mne malá akurát teraz zaspinkala a konečne nemám nič na práci, malá bola skoro celý deň s Ajom 😵 no supiš som si poriadila a ona sa s ním dole na záhradke vyhrala

dannynka
autor
19. sep 2009

ahojte 🙂

matka no snad Didinka dlhsie ponosi ved uvidis 😉

miska-ako pise matka asi to chce len cas 🙂 😉

tinka-no uz je lepsie este zajtra posledny den ATB ale uz je vidno ze je Domimu lepsie klop-klop 😉 a veru co opysujes s tou nadchou u nas to malo podobny scenqar a to Gabika ani do skolky nemusela ist 😝 .Najskvor to mala Gabika potom Domi toho to chudacika draplo najviac poítom ja a nakoniec aj manzel 😝

dannynka
autor
21. sep 2009

😲 😲 😲 😲

tinakul
22. sep 2009

Dany ja som to našťastie nehytila 🙂 a už sme od soboty všeti fit - klop-klo 😵 Skôlka v pohode, len Sophi tam menej papá 😖 no snád sa to zlepší 😝 Že vraj až 20detí bolo chorých 😠 z 26 😲 Tak sa nečudujem že Sophi medzi nimi 😝 Už vôbec neplače, len ked príde zo škôlky, doma je ako sto čertov... taká zlá 🤐
Mati nemám čas ti stále odpísať, možno zajtra... pa zatial, inak manžel ju nosieva ráno a ja idem vždy pre ňu 😉

dannynka
autor
23. sep 2009

ahojte 🙂

akurat aj ja zvazujem dat Gabiku od januara do skolky....mozno uz aj skvor ale neviem ci urobim dobre 🤐

oskarecka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinakul
25. sep 2009

Dany však bude mať už tri rôčky a na druhej strane aj Dominik bude staršý - teda viac ako pol ročný - tak by si mohla skúsiť od toho januára 😉 Lebo od troch rokov dieťa potrebuje kolektív viac... no a samoška, keby sa Gabike nelúbilo, alebo by často chorlavela, tak by ste to stále mohli presunúť na september... za skúšku to stojí určite... 😉 Ja teraz ked som mala doma Sophi týždeň, nechápala som ako som fungovala s dvoma detmi doma 😝 no bola som už hotová 🤐 tak sa teším, že je v ˇMŠ hoc len doobeda, ale je to obrovská pomoc - pre mňa kopec času na varenie , žehlenie, upratovanie, aj kávičkovanie, či takýto pokec- relax a pre ňu zábava, kolektív, každý deň mi spieva čo sa naučili, vidím obrovské pokroky čo sa učí od detičiek a v škôlke 😉 a doma viem, že tolko času by som sa jej nevedela venovať... 😖
A ostatné ako??? 😕 Miška ako postupujete vy so škôlkou??? 😕 Mati ty kde si?? 😕

dannynka
autor
28. sep 2009

ahojte 🙂 tinka Gabika nastupuje 5-okt do skolky tak drz palce... 😅

julkaj
28. sep 2009

ahojte žienky,potrebovala by som od vas radu,mam 1 mesacneho synceka ktoreho kojim a mame problemy s bruskom nemoze sa vykakat a uz neviem co mam robit...

tinakul
28. sep 2009

Fíha, to si si ale švihla 😅 😝 Mimochodom Sophinka je zas chorá 🙄 opäť soplíky zo škôlky - po týždni 🤐 tentokrát aj kašel 😖 je to ozaj kolobeh chorôb na začiatku ☹ teda aspoň u nás 😒 Tak Dany držíme pallce aby vám ta škôlka vyšla a choroby obchádzali... potom daj vediet ako 😉 A GAbikaa sa teší??? 😕

dannynka
autor
30. sep 2009

tinka dakujeme..odpisujem az teraz bo sme boli od pondelka sDomiám v nemocnici stal sa nam totizto uraz 😒 😒 😒 ☹ ☹ viac cez ip...

dannynka
autor
30. sep 2009

ozaj a Sophinke prajeme skore uzdravenie aby bola cim skvor fit a aby to nechytila Cynthi alebo ty 😉

zute17
30. sep 2009

ahoj Dani,tak už jste doma?To je super,jsem štastná že to tak dobre dopadlo!

zute17
30. sep 2009

ahoj tinakul,moje Terka sice nebyla kojená-ze zdravotních duvodu,ale od malička jsme taky meli obrovské problémy se zácpou.Jediné co pomohlo tak trubička do zadečku a trochu malé pomoc masáží a cvičením s nožičkama.Je to umorný,ale myslím že se ani jinak nedá.Trubičky se neboj-deturence to vnímají jinak než dospeláci-nebolí je to 🙂.Myslím že se to jmenuje retrární trubička,dá se koupit v každé lékárne.Pred použitím je duležité konec kterym jdeš,,trubičkovat" namočit do deckého olejíčka ať maličkého neporaníš.Držím palečky a preju hodne štestí

zute17
30. sep 2009

jejda😒 omlouvám se tinke,ale odpovídala jsem Julke

dannynka
autor
30. sep 2009

zuzka dakujem,aj ja uz som rada ze sme doma,aj ked veru nas nechceli moc pustat ale.... ved mi si to potom povieme 😉

tinakul
3. okt 2009

Zute v pohode 😉
Dany vám želám , aby vás už úrazy z daleka obchádzali 😉 a díky, Sophi je už oki, len Cynthi trošku začala sopliť, tomu sa asi nedá vyhnúť, aj ja sa cítim všelijako 😝 no zatial sa držíme, tak papa a babenky pííííííííííííííííííšte, Miška, Oli, Mati - to kde ste všetky???? 😕

dannynka
autor
3. okt 2009

tinka dakujeme 🙂

tu sme dnes sme oslavovali GAbikine 3-rocky uz je z nej velka slecna 😵 😵 😵 aj par fotto som dala na facebook 😵 😵 😵 😵

michalag
4. okt 2009

Ahojte 🙂
danny, Gabike dodatocne vsetko najlepsie k jej vcerajsim 3 rockom, hlavne nech je zdravucka, nech vam rozdava radosti tak ako doteraz a nech sa jej paci v skolke a zvlada ju s radostou 😵

tinakul
4. okt 2009

jUJ, ani som si nevšimla 🤐 Dany aj ja želám malej Gabike len to najlepšie, aby sa jej v škôĺke páčillo, vela zdravíčka, štastíčka a lásky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Miška ty ako??? Malý sa drží v škôlke?? Ste zdraví??? 😕

dannynka
autor
4. okt 2009

ahojte 🙂

babulky dakujeme 🙂 ,dnes sme oslavovali u nasich aj dake fotose som pridala nma facebook tak ak ste registrovane poslite udaje pridam si Vas medzi priatelov... 😉

miska ako sa ti tehilkuje?

ozaj babule drzte palcekyna zajtra som zvedava ako zvladneme prvy den v skolke 😒

michalag
5. okt 2009

Ahojte
tinka, dufam ze uz vas choroby z daleka obchadzaju 🙂 my sme mali trosku sopliky ale len 2 dni a to som si ho nechala minuly tyzden doma a uz je oki, ale zatial nic vaznejsieho 🙂

danny, ako sa Gabike dnes pacilo prvy krat v skolke?

Co sa tyka tehulkovania, tak dnes som bola na prvej poradni a o tyzden idem na sono (aj ked sa mi to zda skoro 11tt+4d) a schudla som -1,5kg co pri Samkovi som nabrala kazdy mesiac skoro +3kg/mesacne 🤐
Samkovi sa v skolke paci, ked sa prezuje uz uteka do triedy a uz sa mu poobede ani velmi nechce ist domov 🙂 a cez den sa uz nepocikaval, dufam ze aj dnes bude taky uspesny 🙂 , ale pocikavame sa cez obednajsi spanok, co nechapem kedze pred tym ako nechodil do skolky to nerobil a dlhosa mu nestala nehoda, ale s ucitelkami sme sa rozpravali ze uz toto je velky pokrok 🙂 .... ale co mi v piatok povedala ucitelka ked som prenho prisla, som skoro spadla, ked papaju a nieco mu nechuti tak to dava druhym detom do taniera a co mu chuti, tak im to z taniera vybera 😅 😝 😀

dannynka
autor
6. okt 2009

ahojte 🙂

no Miska Gabika a skolka zatial nic moc...rano je to s placom,a nechce mi tam cez obed spavat a potom je poobede taka jedovata ze az 😝

a Samko je sikovní chlapcek ☹

dannynka
autor
6. okt 2009

booze zlý smail mal byt tento 🙂 🙂 🙂 🙂 😉

tinakul
7. okt 2009

Dany v prvý deň tam malá už aj spala?? 😕
Miška to čo, že si schudla??? Býva ti zle??? 😕 A to je ozaj pokrok, že malému sa začalo páčiť v škôlke😉
No my sme mali soplíky týždeň, a potom týždeň Sophi chodila do MŠ a doniesla zas soplíky a kašel hnusný - ale len sem tam pokašlávala, tak som si ju zas nechala domka a vlastne ešte je aj tento týždeň, dnes som ju niesla k dr. a ona vravela, že to sú výkyvy počasia a nič nepočuje fonendoskopom, takže kludne môže ísť do MŠ, a tak sme sa dnes dali zaočkovať druhý krát na ovčie kiahne - a 200 eur je fuč 😝 🤐 ale máme to za sebou a tento týždeň si už Sophinku nechám domka... nastúpi od pondelka 🙂 po dvoch týždňoch ničnerobenia 😅
Dany aj Sophi býva doma jedovatá, ked príde z MŠ 🤐 to je tou zmenou prostredia 😝
Mati ozvi sa nám...... 🤐 😲

michalag
8. okt 2009

Ahojte babenky 🙂

danny, neboj sa ono sa to po case zmeni nam trvala adaptacia 3tt a potom sa to zacalo zlepsovat a uz na obed aj pekne papa co predtym bol problem 🙂

tinka, no asi to bude po 2tt trosku tazsie, ci ani nie? a dufam ze tie sopliky vas uz budu len obchadzat 😉

matka, co je s tebou???

dakujem ... konecne sme spravili velky pokrok a uz len to obednajsie pocikavanie vyriesit a bude, len nech mu to uz konecne vydrzi na vzdy 😅
dnes som bola Samiho vyzdvihnut v skolke na obed lebo poobede ide s tatinom ku starkovcom kedze tatino ma dovolenku a uz u nich dlho nebol tak nech si ho uziju aspon do soboty. Aj my mame trosku sopliky, ale stale rozprava nostekom a poobede ked som chcela aby vyfukal tak tam nic nemal, tak dufam ze nas to cez vikend viac nechyti lebo ma svihne 😒

tinakul
8. okt 2009

No moje babenky som riadne unavila, obe hajajú,... som ich riadne unavila....no asi si zdriemnem aj ja 😝 😎
No Miiši aj u Sophi to bolo také čudné s hlasom - cez noštek rozprávala, a potom prišiel ten hnusný kašel 😠 ale už to je za nami, dúfam... bojím sa, že zas čosi donesie... a neviem, lebo ked po týždni marodenia nastúpila, už nebol žiadny problém 😅 tak snád už nebude vyvádzaať.... 😝

dannynka
autor
9. okt 2009

ahojte

tak aj mopja Gabika je u chora,tiez doniesla zo skolky nadchu a hnusny kasel,tak sme boli dnes u dr mame sirupceky a kvapky do nosa a samozrejme ze to chytil uz aj Dominko...taky je nepokojny.... 😖

dnes je asi nejaky blbec den,malinky je od rana nesvoj a ani mne nieje najlepsie pretoze som vcera dostala kramy...bleeeeee 🙄 🙄 🙄

tinka ano nechavam ju tam na cely den,sa mi neoplati ju tam nechat len na chvilku kedze si ju rano sama vodim,to by som doma nic nestihla...A pytala som sa ucitelky a ta poveedala ze to zvlada celkom dobre,ze sa aj pejkkne zapaja ze by bola skosa nechat ju doma... 😅

tinakul
9. okt 2009

TAk to je úžasné Dany, že malá sa hned zapája a ju chvália 😉 Ja som len myslela na adaptáciu, či to nie je vela odrazu tam aj hajat?? 😕 Ja dodnes Sophi nedávam spat, hoc už chodí s úsmevom do MŠ, teda dosial chodila... Už aj zemegulu kreslili a korále krásne spravila, potom hodím foto 😉 Píšem teraz, lebo obe hajajú a mám chvílku 🙂 Potom zas idem predávat vecičky po nich 😎 furt čosi robím....Na druhej strane tie choroby zo škôlky 😠 lezú mi už krkom 🙄 najhoršie je, že my čo máme dve deti, hned si to aj druhé odnesie 😢 No ale musíme vydržať 🙄 My sme už zdravé, len dokedy?? 😝 No Cynthi našťastie nekašlala zatial, len soplila trošku - dva-krát za den som musela iba odsávat, čo je nič- trvalo to asi tri dni u nej... 😝 A Sophi?? Zatial maximum 8 dní vydržala byť v škôlke bez soplíkov 😔 No uvidíme, ale podla mna v zime to bude horšie 😒 .... Tak sa držte
A vy Miška ako ??? 😕 Malý je v poho s tým hlasom?? 😕