Pokec pre mamičky III.

dannynka
12. feb 2008

sup mamicky sem,miska som ta predbehla,mohla som? 😀 😀 😀 😀

tinakul
31. mar 2010

😀 kde ste všetky?? to tu zas len viazne blllleeeeeeeeeeeeeeee :(
To je ale blbé počko ...

michalag
31. mar 2010

tinka, ja som tu 🙂 ..... to mi hovor o tom pocku 😠 🙄

tinakul
4. apr 2010

😀 No ja som tu až teraz.. ako ste sa mohli dočítať na fb - mali sme super oddychový výletík... ako sa máte?? Co nového s detičkami??? My si ich vyzdvihneme zajtra - už sa teším normálne ... takáto zmena mi ozaj prospieva... odporúčam ... pa zatial

tinakul
11. apr 2010

😝 baby no tu nikto??? My začíname byť všetci chorí -.... Sophi po dlhšom čase chytila virozu - vysoké teploty + silný kašel, v noci už aj Cynthi a teraz ja s manželíkom.... fuj... no už sme asi dlho boli zdraví, brrrrrrrrrr.... A vy ako?? Čo máte nové??, Miška tebe sa to už blíži, a Sami sa vyliečil??? Dúfam, že ste oki všetci... Ja už chcem leto............

michalag
12. apr 2010

Ahojte 🙂
jeeeej tinka to ma mrzi ze ste vsetci chori ☹ ☹ ☹ ☹ , snad sa vam z toho podari co najrychlejsie dostat

danny, matka vy ako, uz ste tu tiez davno neboli 😕

My stale pokracujeme ..... boli sme po sviatkoch na kontrole na krcnom a dokina nevidela v dutinach ziadne zlepsenie, iba sa mu vraj vytraltilo zatekanie do hrdla .... a nevie posudit ci ide o hlieny alebo zvacsenu sliznicu tak nam dala sirup ...., ale kedze Samimu nesli uz ziadne sopliky a ani kasel nemal tak bol az tyzden v skolke a v sobotu zacal opat pokasliavat a soplit, ale teraz neviem ci sa mu tie hlieny spustili po tom sirupe alebo ich mame opat 😒 a v nedelu nam stratil hlas ... predpokladam ze sa mu zachytili hlieny na hlasivkach a preto ta strata hlasu, lebo ked si poriadne odkaslal tak vedel aj trosku rozpravat ..... dala som mu calcium a uz je dobre ale zase ma mucosolvan 😒 ..... ja uz mam toho plne zuby a najracsej by som bola keby nam to konecne uplne preslo ....
Za necele 3tt mame TP tak som zvedava kedy sa malicka rozhodne nas uvidiet aj z vonku

dannynka
autor
14. apr 2010

ahojte 🙂
tinka aby Vam nebolo luto aj my to mame vesele....s Gabikou som dnes bola u dr a ma zas ATB ☹ a Domik ma bolavú nožicku takze nam vobec nechodí....no ked sa darí tak sa darí.... 😒

Miška Tebe sa to uz veru krati,ani sa nenazdas a budete 4 🙂

a vsetkym skore uzdravenie prajeme.... 😉

michalag
15. apr 2010

no ako tak pozeram tak vsetky deticky su marodovia ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

danny a co ma Dominik s nozickou?

ja som dnes bola u dokiny lebo Sami mal tieto posledne dni zvysenu teplotu a raz 38,6 a tak som ju poprosila o vytery a krv a ked som tam uz bola tak som si dala zobrat aj ja (mame stale spolocnu dokinu) kedze sa to u nas stale kruti dookola od decembra a nevieme sa toho zbavit 😒 .... v pondelok maju byt vysledky tak potom mam prist aj na krcne, ale jej sa tam dnes zdalo ze soplikov tam nema az tak vela, ale ze mu opat zatekaju tak uvidime .... no nam sa to uz krati 🙂 a preto som trosku aj nervozna ale snad ta choroba uz pominie .... v pondelok mam poradnu tak som zvedava ci sme nejako pokrocili 😅

michalag
16. apr 2010

danny, vsetko najlepsie k dnesnym meninam 😵 😵 😵

dannynka
autor
16. apr 2010

Miska dakujem 🙂

tinakul
17. apr 2010

No tak Miši to mi je lúto že ste ešte v tom kolobehu, ked sa darí tak sa darí ako sa hovoríííííííííííí....
no a daj vedieť ako dopadli výsledky oki??? No my sme už našťastie po tých teplotkách - to sa mi zdalo večné, len obe mi kašlú ostošesť, tak další týždeň sa ešte musíme liečiť... uf - aj ja sa stále cítim taká chorá - hrdlo ma chytá a tak... no ani sa nečudujem....
Dany a čo s tou nožičkou sa stalo Dominovi??? A ako sa má Gabika ???
A aj ja ti prajem všetko naj k meninkám, i ked oneskorene....
Matíííííííííííííííííííííííí ty kde si??

tinakul
20. apr 2010

no čo??? Tu nikto zas??? My sme už našťastie oki... pomaly aj von pôjdeme, včerajšia kontrola dopadla na jednotku u oboch babeniek, sme tam zakašlú , ale to už je krásny kašel... konečne, a vy Miška ako ste na tom?? si ešte celáááááááá????
Dany a vy???
Mati ty sa už ovzi,hm??

michalag
20. apr 2010

Ahojte 🙂
tinka tak super ze uz ste v poriadku 🙂

Ja som este 2v1 😉 , ale vcera som bola pre vysledky, ja som oki a aj u gyn. dopadli vysledky vraj ukazkovo, ale na Samiho sa lepi vsetko co moze 😒 ..... bacila hemofila ktoreho sme mali v nose uz nemame ale zato tam mame dalsieho streptokoka (predpokladam ze ho chytil u krcnej, ved kde inde by ho dostal ked mi sme oki a sme skoro stale doma), krvy obraz nebol najlepsi, ma malo zeleza no proste uzasne ..... teraz nam dala dalsie ATB z coho vobec nie som nadsena Penbene a po vylieceni budeme brat zelezo a nieco na posilnenie imunity, ale co ma najviac stve ci sa Sami vylieci kym sa narodi Lucka, kedze lieky ma do buduceho piatku a mala sa moze narodit uz hocikedy

tinakul
20. apr 2010

juj Miška no hrôza :( - ked sa to lepí, tak poriadne teda... chudák Sami, ved to je najhoršie, že ked človeka posielajú na rôzne vyšetrenia , tak tam sa zas môžeš báť aby si nejakú pliagu nedostala... zákon schvalnosti, snád sa z toho Sami čím skôr dostane, musíš mať toho ozaj dosť... nech už aj ty máš potom a aspon v nemocke si čo to oddýchneš, hoc zas bude záležať od bábätka... ale bude to iný oddych -troška zmeny... a dobre , že aspoň ty máš dobré výsledky ...neboj Samko sa z toho dostane, hoc to ATB je nič moc veru - ale aspoň zaberááááááá... tak držím palce a daj vedieť ako pokračujete...našu tému stále sledujem 🙂

tinakul
29. apr 2010

😉 Dany Dominikovi všetko najlepšie k 1.rôčku!!!!!
MIšKA a ty ako si na tom??? Zajtra termín.....................si ešte celáááááááááá, daj vedieť...a Sami už lepšie???

dannynka
autor
29. apr 2010

Tinka dakujem 🙂 Domík ma uz nozicku oki,beha vsade a vymysla znova a este vacsie huncutstva 😀DDD

veru Miska ako si na tom?

michalag
1. máj 2010

Ahojteeeeeeee 🙂 🙂 🙂 🙂 ,
danny dodatocne vsetko najlepsie Dominikovi k 1 rocku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵

Tak my sme od pondelka styria 😵 ..... Lucka sa narodila 26.4.2010 o 23:25 hod s mierami 3270g/ 52cm 🙂 😵 🙂 ..... vcera nas pustili domov 🙂 ..... takze si uzivame, len malinka je v kuse na prsniku takmer kazdu hodinu a ja uz pomaly zacinam z toho blbnut lebo nic nespravim a nemozem sa pohnut ani na krok a ked nie je na prsniku tak je umrncana .... ale obcas sa jej cez den podari prespinkat aj 3 hodky

dannynka
autor
1. máj 2010

jeeeej Miška tak veeelke gratulko k narodeniu malinkej 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 vela zdravicka a Tebe mliecka prajeme a vela síl lebo tých budes na zaciatku strasne veeela potrebovat 🙂
A ked budes mat viac casu tak napís aky si mala porod a aj na fotky malinkej sa mooc teším,a co Samko na sestricku 🙂

michalag
2. máj 2010

danny dakujeme ..... malicka ma este len 6 dni a uz sa citim ako chodiaca mrtvolka 😝 🙄 .... tuto noc mala najhorsiu od 23:45 bola v kuse na prsniku a ked aj zaspala tak na 5-10 minut a potom opat plac ze chce ist na prsnik a oci dokoran otvorene, potom okolo 4:00 som jej dala posledny krat a tatino ju prelozil k nam a vydrzala spinkat do 6:30.... a dnes mi spinka od 9:00 cize nejake 3,5 hodky tak zacinam uvazovat ci nahodou nema prehodeny rezim den s nocou lebo v noci fakt vystraja 😅 😝

porod:
kedze tatino mal od pondelka dovcu tak sme si to uzivali vsetci traja a poobede sme isli pozriet blizko nas cirkus - boli tam vselijake zvieratka ktore deti chovali tak Sami sa tam vyblaznil a unavil a ked sme isli domov tak som zacala mat obcas taku miernu bolest do krizov ale po teplej sprche to preslo tak som to neriesila.... vecer okolo 20:00 sme maleho ulozili spat a isla som si lahnut pred TV ze si pozriem Panelak a zrazu mi o 20:20 nieco puklo v bruchu a uz som vedela ze mi praskla plodovka a zrazu mi zacala odtekat, tatino nic netusil az ked som prisla vyskerena ako mesiacik na hnoji 😀 a povedala som mu ze mi prave odtiekla plodovka , ale bolesti som mala mierne do krizov no racsej sme hned volali mamine aby prisla k Samkovi ..... bolesti sa pomalicky zosilnovali ale nie tak ukrutne dalo sa to vydrzat, dokonca si drahy robil srandu ze sme kludne mohli prejst do nemocky peso lebo akoby som ani nerodila, este som si pobalila zopar veci, napisala drahemu kedy ma dat Samkovi liek a este som stihla pisat aj na MK 😀 .... okolo 21:50 sme prisli do nemocky a tam urobili vsetky tie mozne papierovacky .... potom okolo 22:20 ma prisiel pozriet doki a vtedy som bola otvorena na 3-4 prsty tak som isla este na monitor ale kontrakcie boli stale slabe, a tak draheho poslali domov ze to moze byt kludne aj zajtra a keby nieco tak mu zavolam .... nasledoval klystir, sprcha a potom cipok na zmaknutie krcka a infuzka na rozbehnutie kontrakcie ktoru mi dali o 23:00 ja som sa prechadzala a po cca. 10 minutach nastali kontrakcie, ktore som uz nestihavala predychavat a zacala som tlacit ale sestricka ma prisla nastastie pozriet lebo si myslela ze tam nie som kedze som bola tak ticho a sa ma pytala ci sa to trosku pohlo s bolestami a ci citim tlaky a ked som jej povedala "ano" tak ma poslala na kozu na ktoru som uz skoro nevyliezla a ked ma doki pozrel tak len skonstatoval ze vy uz rodite a hlavicka uz je takmer na polovinu vonku a ze taky rychly porod praje kazdej zene .... mala sa nastastie poponahlala a nenechala ma dlho trapit 🙂 .... doki ma ani nenastrihol ale malicka ma trosku potrhala ale mam len 3 stehy takze pohodicka 🙂 ..... o 23:45 som volala drahemu a on si myslel ze uz rodim a malicka uz mala vtedy 20 minut 😝 😀

zdenda6
2. máj 2010

ahojte!som tu prvý krat mám 5mesačného oliverka ma 69cm a 9110g boli sme na očkovani a malý mal teplotu 38 dva dni

dannynka
autor
2. máj 2010

Miška tak to bol super rychlíííí porod 🙂 😵 😵 😵 😵 😵

michalag
3. máj 2010

baby ako dlho vam trvalo kym ste sa dostali do rezimu s dvomi detmi??? ja mam pocit ze sa stale tocim len okolo malej a na Samiho si neviem najst cas co ma velmi mrzi ☹ ☹ ☹ , lebo vidim ze ma potrebuje a chyba mu to co mal predtym

dajna11
3. máj 2010

juj tohoto sa bojim aj ja ked budem mať už dve,aj ked jedcérka velka ale dlho bola sama

monkula
3. máj 2010

Miška, z celého srdiečka blahoželám k Lucinke.... Pôrod si mala super rýchly.... to som rada..

Mne trvalo asi 6 týždňov, kým sme sa s malou zžili.... Ale ona bola iný prípad, keďže sa narodila o mesiac skôr.. Ale tie preplakané noci a prespané dni, to bolo aj u nás....

dannynka
autor
3. máj 2010

Miška-veru chce to svoj cas...aj mne to trvalo asi 2-3 tyzdne kym sme sa do toho dostali....skus zo zaciatku aj babiny zapriahnut a ked sa Ti bude dat aspon na chvilku od malinkej odbehnut aj ked ze by si sla len do obchodu zober zo sebou Samka a budes len jeho....ja som to prve tyzdne riesila aj takto,alebo ze ked som vedela ze mi bude vonku spinkat tatino vozil a ja som bola len Gabikina...držím palceky 😵

michalag
4. máj 2010

monika dakujeme 🙂

danny, od buduceho tyzdna uz ide tatino do prace tak som velmi zvedava a mam aj strach ..... Sami sice bude chodit do skolky ale ako sa narodila Lucka tak je strasne protivny, odvrava, no proste ked mu nieco poviem aj 100x tak to nespravi, myslim si ze je to tym ze k nam pribudla Lucka a ze je doma aj tatino, lebo ked je s nim len jeden tak skor posluchne ako ked sme doma obidvaja ..... verim mu ze aj on si musi zvyknut ved doteraz bol s nami sam a tatino sa mu venoval a hral sa s nim hned ako prisiel z prace ..... ja sa mu tiez snazim viac venovat pokial Lucka spi, chodim pre neho do skolky, som pri nom ked si umyva zuby, citam mu rozpravku a dokonca si k nemu vecer aj lahnem ked si ma vypyta ..... k malickej chodi a dava jej pusinky na licko, pozera sa ako ju kupem ale aj tak to nie je Samko ako predtym co mi je dost luto a uz teraz sa obavam 2 mesacnych letnych prazdnim .... ale mozno si dovtedy ako tak zvykneme

tinakul
4. máj 2010

Miška z celého srdca gratulujem prajem vela zdravíčka , štastíčka celej rodinke....A ozaj si mala super pôrod.
Nebojkaj ako baby píšu - potrebuje to len čas - no a žiarlivosť je všade, zapájaja Samiho do všetkého, nech ti podáva plienky, vlhké utierky, dovol mu byť pri kúpaní malej - nech má pocit že nie je na vedlajšej kolaji...A tiež si musíte deti podeliť, raz ty bud večer so Samim, druhýkrat tatino... a úplne ideálne sú babiny zo začiatku - ako píše Dany....
Zdenda vitaj - teploty sú normálne pri očkovaní, aj my sme boli včera na očkovaní - zatial má 37 našťastie... dúfam, že to moc nestúpne...
No babenky včera sme boli so Cynthi ráno na očkovaní kiahní, a len čo som prišla domkov volali mi zo škôlky, že Sophi zvracala, tak bežať pre ňu - zas po obede s ňou k dr. vraj len jej nemusela sadnúť v MŠ pomazánka rybacia - nato vypila mliečko a čaj.a že dnes môže ísť kludne do MŠ, no nechala som si ju ešte domka..... No a aby toho nebolo dosť, ešte večer pri uspávaní mi začala vracať aj Cynthi ... a dnes sa zas ja čudne cítim.... No našťastie baby sa zdajú v pohode, aj papajú, aj sú veselé - také čosi som nezažila - raz zvracanie a už je to oki... hm... žeby nová viroza???

zuzinka11
8. máj 2010

ahojte baby mozem sa pridat k vam na pokec

tinakul
9. máj 2010

Ahoj Zuzinka - vitaj medzi nami maminkami.. jasné, pridaj sa a predstav sa nám... popíš niečo o sebe, odkial si, či máš dieťa a tak...

zuzinka11
9. máj 2010

ahojte som z dojca mam 2 deti dievcata 11 a 6 rocne niesom vydata len zijem z druhom mame rodinny domcek tak moja zaluba je zahrada

tinakul
11. máj 2010

No Zuzinka ty už máš väčšie detičky, to je super... A môžeš nám povedať či je ozaj pravdou - malé deti malé starosti, velké deti velké starosti hm??? Tak rodinný domček - o tom snívam aj ja - ale tu v BA

Babenky na fb som čítala, že máte choré detičky - prajem skoré uzdravenie, a nie ste v tom sami- aj Sophinka soplíkuje zase zo škôlky a Cynthi mi teraz začala teplotkovať - idú stoličky - tak neviem či z toho, či čo sa z toho vykluje.... som z tých neustálych chorôb unavenáááááááá, no musíme asi vydržať, nič iné nám ani nezostava ,však?