Pokec pre mamičky III.

dannynka
12. feb 2008

sup mamicky sem,miska som ta predbehla,mohla som? 😀 😀 😀 😀

dannynka
autor
18. aug 2008

ahoj miska 🙂

v posledenj dobe sa to tu nejako flaka.... 😠 😀 😝 😅

michalag
18. aug 2008

to hej 😅

Ako sa mate??? Dufam ze Gabike je uz lepsie 🙂

martinadt
18. aug 2008

ahojky ja zas len na skok bola som odniesť malú a idem do roboty, zrejme vásnikdy nedočítam 😅 ako sa máte? koncom mesiaca budem mať voľno tk sa zastavím na dlhšie snád pááááá posielame pusinky a tinuš sophinke trochu oneskorene ale predsa všetko naaaaaaaaaaaaj 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

pom
18. aug 2008

pekny den vsetkym.
hladam maminy, ktore by boli schopne a ochotne pomoct. som mama dvoch velkych deti z bratislavy. a dlhe roky som robila veducu v detskych taboroch. pred par tyzdnami som stretla svoje "taborove" dieta - u nas na sidlisku, doslovne pri kontajneroch. je to 20-rocna mamina dvoch malych dievcatiek - rocnej a dvojrocnej. je sama ako prst, bez partnera, bez rodiny. v absolutne zufalej zivotnej situacii. ak by sa nasiel niekto, kto by sa ku mne pridal, mozno by sme ju dokazali vytiahnut z bahna... ja sama to nezvladam, lebo tiez na tom nie som najlepsie. ale aspon jej robim nakup a varim. a hladam ludi, ktori by pre nu tiez nieco urobili. napriklad pomohli s nejakym nepotrebnym oblecenim, plienkami, gastrolistkami, pripadne drobnou financnou podporou. moje telefonne cislo je 0903 753 781. ak vam napada akakolvek forma pomoci, staci ma prezvonit. pripadne ak by ste mali stokorunu, ktora vam nebude chybat, mozte ju poslat na c.u. 0171010633/0900. akykolvek dar je velmi, velmi vitani.
ja som jej napriklad zohnala pracu na doma. ale nema pc ani notebook, takze sa z toho zrazu stala nerealna vec. ak by mal niekto nejaky nepotrebny starsi pocitac, pomohlo by jej to dostat sa k peniazkom. ja mam len tento svoj...
prosim, nezostante lahostajne. ved clovek nikdy nevie, kedy bude odkazany na cudziu pomoc... dakujem

monkula
18. aug 2008

pom, ak môže mporadiť ,skúste sa obrátiť na neziskovú organizáciu Maják nádeje...
Ak si do Googlu zadáš slovné spojenie maják nádeje, vybehne Ti zopár info o tejto organizácii...
my všetky sme tu na MD, tak vieš, peniažkov nemáme nazvyš... Skôr skús osloviť kadejaké takéto organizácie, krízové centrá, u nás v MA, teraz otvorilik rízové centrum Betánia, ak chceš, zoženiem Ti kontakt....

A môžem sa opýtať, ako sa do tejto situácie dostala?

pom
18. aug 2008

dakujem za info. ja uz skusam vselico - lenze vies, su zeny aj v zufalejsej situacii ako ona...

janka ma zatial byt /a hypoteku na krku/ a tak isto pobera matersku a rodinne pridavky. vyzera to tak, ze jej to ma stacit. alimenty nedostava, je to v stadiu vybavovania. lenze ked vsetko vyplati, fakt jej nezostava vobec nic.
no a ako sa do tejto situacie dostala? jednoducho - maj v dnesnej dobe v mladuckom veku dve deticky za sebou. a ked ta predtym odvrhne vlastna rodina a potom aj chlap a tebe zostane len kopa sekov a si na vsetko sama - problem je na svete...

a prepacte, ze som sa nepredstavila - nie som pom /to je len zaciatok slov pomoc pre janku/

som renata 🙂

emjee
18. aug 2008

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... prosim pomoc pre janku diskutujte v tejto teme

dannynka
autor
19. aug 2008

ahojte kto tu dnes?

michalag
19. aug 2008

danny, jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😉 😀

dannynka
autor
19. aug 2008

miska ahoooj uz som tu aj tinku zbadala 😀 😀 😀

tinakul
19. aug 2008

čaute 🙂 pomaly sa chystáme spinkat, ale ešte tu straším... by som sem nakukla... čo Dany za novinky máš,?? 😕

tinakul
19. aug 2008

Včera sme boli baby v cirkuse prvý krát so Sophi 😵 No úžas, som neverila, že vydrží až dve hodiny 😉 a ona ani nedýchala, najviac sa jej páčil šašo 😅 no bol to neuveritelný zážitok 😉

tinakul
19. aug 2008

Ste tu ešte??? 😕

michalag
19. aug 2008

ahoj tinka, s tebou som sa tu nestretla ani nepamatam 😅
Ako sa mate? a drobcek v brusku uz kopka?

Aj my sme mali cirkus, ale prave toho sedenia som sa obavala, tak sme sa dohodli ze narok urcite vyskusame 🙂

Inak baby, normalne som zufala z nasho certika ☹ 😒

michalag
19. aug 2008

baby, uz pouzivaju vase ratolesti aj vydlicku a nozik???

dannynka
autor
19. aug 2008

tinka sme 🙂

dannynka
autor
19. aug 2008

tinka mas ip 😉

taksuper ze sa Sophinke pacilo v cirkuse... 🙂

miska Gabiku este stale krmim ja takze pribor u nej este neexistuje 😉

tinakul
19. aug 2008

Inak vám dakujem za gratulácie k Sophinkiným dva a pol ročkom 😵
No veru Miška, flákame to, no ale ked ja stále spinkám , či poobede s malou, či večer idem tiež skorej 😝 tá tehotenská únava dá zabrať 😝 No tento týžden mám už výraznejšie pohyby... takže cítim bábenko sem , tam 😉 😉
Miška strach aj my sme mali, ale ak si sadnete úplne dopredu do loggie tak ani dýchať nebude, uvidíš 😉
No a čo sa deje s čertíkom??? Obdobie vzdorovitosti??? 😕 Naša používa detskú umelohmotnú vidličku a nožík 😉
Dany vidím 😀

dannynka
autor
19. aug 2008

tinka jeeeej to musi byt super pocit citi babetko... 😉
ozik a kedy ides najblizsie na poradnu?teda na sono?ci Vas uistia ci je to dievca alebo chlapec?

michalag
19. aug 2008

tinka, tak super gratulujem ku kopancekom 😉 a s tou unavou ti verim ja som bola tiez unavena asi ako kazda 😅

Predtym sa uz krasne pytal na nocnik, dokonca aj vecer pred spinkanim ked mu bolo treba, ale asi pred 1.5 mesiacom sa prestal a zacal cikat do slipov, bud povie az potom ked uz je mokry, alebo nepovie vobec 😒 ☹ , takze zase bojujeme s nocnikom od znova ☹ a ta vzdorovitost sa celkom da, nie je to az take strasne, pokial sa mi nehadze o zem tak to beriem ze je to v norme 😅 🙂

tinakul
19. aug 2008

No velké uzv je dany v 20-21 tt - takže ja idem toho 5.septembra - na morfologiu plodu - kde odsledujú poriadne jednotlivé orgány bábätka či sú v poriadku 😵 No a ak bude dobre otočené, aj pohlavie potvrdia 🙂
a 4. idem najbližsie do poradne, takže o den skôr na malé uzv 😉 No a v Ba sme asi do utorka , alebo stredy, potom sa stahujeme na dva- tri týždne k našim, kým sa spraví kuchyňa a balkon 😵

tinakul
19. aug 2008

Fúúha Miška, to je asi také obdobie, ale pravdupovediac mi sme také nemali, že by sa vrátila k pocikávaniu sa 😒
No a teraz ked je leto - trebalo by ho to akosi naspäť naučit 😖 No ale je to divné, počula som že niektoré detičky si cvrknú do gatiek, či slipov neskôr... alebo sa stane nehoda, ale toto... no možno to je len chvílkové, a ono sa to čochvílka spraví.... 😝

dannynka
autor
19. aug 2008

tinka a budes mat u vasich pristup k netiku?

tinakul
19. aug 2008

To práveže ee Dany, lebo manželík zostáva pracovat v Ba, a za n 😉 ami bude len chodit, on to tu bude riadit , čo a ako majú robiť robotníci domka, takže takk... práve zato vám to píšem, že budem mimo... ale ked musím do poradne a na uzv toho 4. a 5. septembra - ja sa vám opäť ozvem, lebo musí m tu prespať, tak pôjdem na net 😉

michalag
19. aug 2008

tinka, ved aj vonku sa ho to casto pytam a potom sa pocika a jemu vobec nevadi ze je v mokrom a beha, hra sa. Dufam ze to coskoro prejde lebo ma asi svihne 😅 😠

dannynka
autor
19. aug 2008

tinka ved mame aj mobili 🙂 😉 mozme si sms co a ako,oki?

tinakul
19. aug 2008

No to je ozaj divné Miši ☹ fakt som sa s tým nestretla ani u kamošiek 😒 alebo to začal robiť naschvál, ved ked už ovláda svoj moč. mechúr, tak nie je dôvod sa počurávať logicky... no vžiadnom prípade nedávaj plienku zase, ale nech behá v tom mokrom - teraz je ešte teplo a jemu to začne vadit určite 😝 len treba trpezlivost 🤐 lebo ked sa vrátite k plienkám, bude to ťažšie, tomu ver 😢

michalag
19. aug 2008

plienky mu davam len na spinkanie, alebo ked ideme dalej a na dlhsie (mesto, starka), ale pokial ideme ku starkej tak tam mu dam znova slipky. Tak neviem, normalne ma to stve a o to viac ze uz sa pekne pytal

michalag
19. aug 2008

tinka a Sophi uz ide teraz do skolky?

dannynka
autor
19. aug 2008

miska a to z nicoho nic sa ti takto zacal pocikavat? 😒