Pokec pre mamičky III.

dannynka
12. feb 2008

sup mamicky sem,miska som ta predbehla,mohla som? 😀 😀 😀 😀

michalag
18. okt 2010

@tinakul ahoj no bohuzial zdravicko mu vydrzalo az 1,5 mesiaca ☹ ...... vcera sme boli na pohotovosti a dnes aj na ORL, kde nam doky povedal ze ma pravepodobne opat obojstrannu sinusitidu (zapal dutin), museli mu prepichovat v usku - mal tam nejaku tekutinu, tak tam plakal ze aj mne slzy vyhrkli a racsej som pozerala do zeme, nasadili mu ATB hlavne kvoli tej sinusitide a Pamycon do uska, takze minimalne 2 tyzdne nepojde do skolky a zacinam zvazovat ze Samiho nedam ani cely November kym nezacne mrznut, ale to este uvidim ..... a co ma najviac se.ie aj Lucka zacina kaslat, takze jej som dala hned rano Sinupret+Fenistilove kvapky+Nasivin, tak ak sa to nezacne lepsit idem s Luckou vo stvrtok k dokyne a aj drahy je chory, takze zatial som ja ta co sa ich partie vymyka, ale som rada lebo zvladnut seba ako choru + 2 deti to by som asi nedopadla dobre 😅

..... a vy ako?
@dannynka, @martinadt ?????

tinakul
20. okt 2010

@michalag no to mi je lúto ☹ chudáčik Sami... skoré uzdravenie prajeme... Inak aj u nás je to tak, ked Sophinka niečo donesie, Cynthi to schytá tiež 😒 to je teraz tá nevýhoda, ale neskôr výhoda- lebo tým získavajú aj oni lepšiu imunitu 😉 Držím palčeky aby si to nechytila aspoň ty, lebo vieme všetky aké to je ťažké s chorými deťmi, nie ešte s chorobou sa o ne staraťDn 😖 Dnes som začala už aj so Cynthi chodiť do MC... a páčilo sa jej tam... vybavujem Sophinke tanečný krúžok tam kde majú to MC - tak možno dnes zbehneme kuknúť ako to tam prebieha 😉
Inak už tolko krúžkov si vybrala, že má full skoro celý týždeň - Jej rozvrh vyzerá asi takto - v pondelok anglina, utorok výtvarný krúžok, streda- anglina , štvrtok spevácky 😅 no a včera mi zahlásila že chce chodiť aj na futbal 😀
A učíme sa správne vyslovovať l a r - lebo povie obe, len po spoluhláskach to ide ťažšie ako vŕba, krk , krtko... a bola u nich v MŠ logopedička - vraj 5.ročné dieťa už musí všetko zretelne hovoriť 🤐 I ked mi päť budeme mať až vo februári, dostali sme papierik na odporučenie už teraz si to cvičiť 😝 No babenky píííííííííííííííííšte lebo tu je fakt mrtvo.... 😝

michalag
20. okt 2010

@tinakul dakujeme 🙂
Samiho drzi od 2 rokov kreslenie, strihanie, lepenie ..... tak ak ho to do buduceho roku (septembra) nahodou neprestane bavit tak ho skusim dat na vytvarnu 🙂 ...... no vidim ze Sophi je akcna baba, ale aspon sa nebude nudit a bude mat postarane o zabavu 🙂 ..... aj u nas bola logopedicka a kedze Sami zle rozpraval od zaciatku tak ja som si vypytala papier od nasej dokyny uz v marci, ale az teraz sme sa tam dostali 😅 a uz sme mali za sebou 2 sedenie a vzdy 1x do mesiaca chodi presne tato ista k nim do skolky a precvicuje s nimi alebo skusaju nove 🙂 , ale vravela ze je velmi sikovny tak som zvedava

michalag
20. okt 2010

poradte nejake kvapky do nosteka pre Lucku ...mali sme Nasivin ale nechcem jej opat kupovat ten isty aby voci nim nebola neskor odolna a neprestali jej zaberat, mali sme aj Physiomer ale ten kupim kedze som s nim bola spokojna ako nam riedili sopliky

tinakul
21. okt 2010

Nás najrýchlejšie zbaví soplíkov - pamycon - ale ten je asi na predpis 😝 to za štyri - päť dní soplíky sú fuč.... teda vidím, že aj Lucka to nakoniec schytala - skoré uzdravenie obom detičkám a tebe @mihalag pevné nervy 🤐 Juj aj ja sa už teším na jesenné prázdniny, šupnem deti k babinám a konečne si upratám aj oddýchnem poriadne 😎 tak zatial ....

dannynka
autor
21. okt 2010

@michalag ja davam na soplíky sinupret su to kvapky ktore nakvapkas na lyzicku a ked tak zapiju cajikom,ten nam vzdy pomoze,ale neviem od kolko mesiacov sa mozu ci ich moze aj Lucka 😅 😅

@tinakul hovorís mi ako s duse,mm taha teraz 12-tky nočne takže cele dni som teraz na deti sama...vecer ide na 18-nastu a rano chodí domov okolo 6-30 to lahne a spi dovtedy kym sa mi pobede nevyspí Domík cca 15-30 a to zas ide v ten den na 18-nastu.... 😝 ale už len dnes tak nejako vydržím 😉

michalag
22. okt 2010

@dannynka ten davam Lucke aj ja, ale skor si myslim ze je to na kaslik ako na sopliky v nosteku, ci? ...... tak mas doma veselo 😅 , ale ked to inak nejde tak aspon ze ma tvoj muzik robotu 🙂

dannynka
autor
22. okt 2010

@michalag nam to zabera na soplíky....behom 2-dní su prec 🙂

tinakul
26. okt 2010

hm 😝 zase nikto??? Ako žijete?? @michalag - Miši už je lepšie detičkám???@dannynka - Dany a vy ako???Už je manžel viac domka ??? My sme oki, len už tretí deň iba žehlím a žehlííííííím .--- pribudla nová vstavaná vešiaková skrina, tak všetky veci ukladám na vešiaky , triedim - uf - iná makačka- už si ruky necítim čo mm má toľko košiel 😝 😝 😝 ......... píšte čo nové - okrem otras počka... oki?

dannynka
autor
27. okt 2010

@tinakul ahojky,ale ano teraz uz chodí normalne nastastie.Ja som bla dnes u zubara na preventivke a hned mi aj zub vytrhol co ma bolel,aaaaauuu stolicka,diera ako hrom ostala a bolííí a bolíííí aj ked uz nema čo ☹ ☹ musím vydrzat snad zajtra uz bude lepsie...
jooj vstavanu skrinu Ti v dobrom zavidím a zehlenie TI rada prenecham 😀 a babulky tvoje sa maju ako?

tinakul
28. okt 2010

@dannynka ale dobre, že tú preventívku máš už za sebou 😝 aj keď ten zub nezávidím, to musí byť ozaj bolesť -daj si paralen 🤐
no ja zase pokračujem v žehllení - lenže mi došli už aj vešiaky - ide sa na lov do Ikei zas 😝 - Cynthi spinká aj slintá - idú zuby stále.......... boli z toho zas dva dni teplotky, dnes sme už oki! Sophi je tento týždeň u babiny - lebo i tak majú jesenné prázdniny v škôlke , tak som ju vypýtala skôr, aby som si niečo aj porobila kým Cynthi hajkáááááááá 🤐
a vy ako?? @michalag neodpisuješ hm? 😕
a @martinadt sa zase ulieva kdesi 😀 😎

michalag
28. okt 2010

@tinakul uz s apolepsiiiim, slubujem 😉 🙂

tak my sme boli v utorok najskor s Luckou u dokyny lebo kasel jej neprechadzal,a kedze aj dokyna pocula ako jej tie sopliky behaju v krku (sopliky jej ale neodsavam kedze jej mozem odsavat aj 10 minut ona ma nostek cisty a nefufne) tak jej dala Pamycon a Fenistil a zobrala jej aj vyter z krku a hned jej spravila aj 1/2 rocnu poradnu tak mame 7150g/ 67cm 🙂 , ale vraj malo pribrala za mesiac (250g) tak uvidi sa o 2 mesiace ako priberie slecinka ...... kedze este stale patrim k nej tak aj mne pobrala rozne odbery na vysetrenie lebo uz 2 mesiace mi dost vypadavaju vlasy a ani vitaminy nepomohli tak ci nahodou nieco tak zajtra mam volat po vysledky obidvoch, ale mam strach z tych vysledkov ..... poobede sme isli so Samim zase na ORL, tam sme najskor cakali 2 hodiny, lebo primar sa isiel najskor naobedovat a potom mal poradu a nakoniec nas zobrala Dr. co tam tiez robi (je ich na oddeleni 5 doktorov) a spravila Samimu rontgen kvoli tej sinusitide a tiez kvoli tomu ze uska este stale nema uplne v poriadku (kvoli soplom) a vyter z nosa a zajtra mame ist aj tam na kontrolu ci Pamycon a Augmentin zabral, ak nie tak som zvedava co bude nasledovat a dokedy tam este budeme chodit, lebo u nas je to boj na dlhe trate ked sa raz dostaneme na ORL (pred velymi prazdninami sme tam chodili kazdy tyzden 3 mesiace 🤐 ☹ ) ..... ale sopliky ma este stale ale uz nie velmi ale ma, len chudacik ked fuka nos tak uz mu ide aj krv 😒 ☹ ☹ , uz to tam ma riadne rozdrazdene
Inak ako som bola s Lulu v utorok u dokyny tak v stredu uz ani raz nezakaslala 😅 🙂, tak mozno nakoniec jej zabrali aj ten Sinupret ale uvidi sa az zajtra co mi povie

takze mi sa mame takto

tinakul
29. okt 2010

tak @michalag daj nám vedieť ako dopadli výsledky... držím palce , aby bolo všetko ok. Chudáčik Sami - no máte to ozaj pernééééééé 😖 do MŠ by som ho asi na tvojom mieste ani nedávala do vianoc, alebo aspoň celý november ... nech to raz už poriadne vylieči a aby sa zas nedostal do kolobehu.., 😒

A konečne som dožehlilaaaaaaaaaaaaaa, huráááááááááá 😀 No @danynka že si sa na mňa s tým žehlením vybodla - vieš čo teda 😠 😝 😀 ale asi si otvorím šampus, veď po týždni žehlenia si zaslúžim ee? 😅
Dnes idem konečne aj ku kaderníčke , predala som veci za 45eur, tak sa pôjde aj na lov nejakých šatôčok 🤐
No a zajtra ide aj Cynthi k druhej babine do služby a my s mužíkom máme za úlohu všetky veci /teraz už okrem šiat/ dať do nových boxov do skrine + vypratať pivnicu atd... - uf - to bude zas makačka - ale raz sa to spraví a je to, lebo sa to len odkladalo, a odkladalo..... 🤐 teda dúfam, že všetko stihneme do utorka 😝 Tak prajem vám maminky krásny predlžený víkendík 😵

michalag
30. okt 2010

Ahojte

@tinakul
Vcera sme boli s Luckou u dokyny a vyter z krku je NEGATIVNY 🙂 a kedze od stredy uz nezakaslala ani raz tak vraj to bolo nieco vyrusove alebo zo sucheho vzdychu v byte a moje odbery? a vyter a odbery tiez v celku fajn, nic vazne coho by som sa mala obavat 🙂 , len mi dokyna zistila ze som prekonala mononukleozu, takze z toho bola ta vacsia unava, dala mi Entizol a vraj by sa to malo dat doporiadku 🙂 a dala mi papier na kozne kvoli tym vlasom kedze vysledky boli dobre .... tak som sa bala az som bola rano nervozna, ale potom opadol strach a vystriedala radost a stastie 🙂 ....a so Samim som bola tiez na ORL, vyter z nosa NEGATIVNY , uska ma o nieco lepsie ale nie o vela takze davat Physiomer a kontrola vo stvrtok a ak sa to nezlepsi tak vraj mu budu davat nejake hadicky do usiek ale neviem o co ide ... neviete niektora? .... a este nam odporucila navstivit Imunologiu kedze sinusitidy sa nam opaku dost casto (tento rok ju ma uz 5-6x co je dost vela) aj napriek tomu ze berie na imunitu prasky do vody ..... toto behanie po lekaroch sa snad nikdy neskonci 😒 ....... vecer som si vyrazila s kamaratkami von na 2,5 hodky a super som sa odreagovala a nabrala silu na vykend 🙂

tinakul
8. nov 2010

No vidím, že už je november, a tu nikoho... @michalag - Miška tak aspoň tie výtery a odbery dopadli dobre 😝 a ty si prekonala to, čo naša Sophi minulý rok, pamätáš??? O tých hadíčkách nič neviem, asi nejaké vyplachovanie.... a nakoniec ste to teda podstúpili či netrebalo?? 😕
Inak dobre si spravili, treba sa aj odreagovať trošku 😉 to mooooooc pomôže 😵
U nás nič nové, len hrozne pršííííííííííí, zase ideálny čas na choroby 😒 sme v poriadku zatial, Sophi v MŠ a Cynthi hajká,mňa čaká žehlenie a možno trošku pospím so Cynthi...
Asi budem musieť skočiť k zubárovi osobne, lebo sa mu nedá dovolať na objednávku - neboli sme ešte tento rok na preventívke 😝
@dannynka a vy ako?? Čo nové? Pííííííííííííííííšte, a o stratenej @martinadt 😠 😝 😀

dannynka
autor
8. nov 2010

@tinakul rýýýýýýchlo,ked bude viac casu vecer napísem viac 😅 😅

tinakul
9. nov 2010

@dannynka no čakááááááááááám 😀 😀 😀 a furt nič 😝

dannynka
autor
9. nov 2010

@tinakul ked mne sa taaak nechce písat 😅 😝 😀 😀 😀 ved aj na FB mozme 😀 😀 😀 😀
No no ve ani nič take,dnes som Domíkovi našla dalsí zubok,Gabika neposlucha rovnako ako Dominko,a tak vsetko po starom akurat že už bývame v novom 😀
Ozaj zvazujete už čo kupite detom pod stromček?na mna to uz tuším začína liezt....ked vidím tie vianočne reklamy 😀

tinakul
30. nov 2010

kuk 😅 no dúfam, že nám téma nezanikne, bude mi to tu chýbať 😝 My ešte ATB všetky tri 🙄 Ale zlepšenie o moc... A už očakávame pomaly mikuláša, chystanie ozdôb, pečenie atd... tešíme sa velmi....Čo kupujete drobcom na Vianoce??? Aké hračky tento rok zvíťazili??? Dajte inšpirácie 😉 A ty @dannynka daj dobré tipy na pečenie vianočných koláčikov 😉 , @michalag už ste na tom zo zdravím lepšie ??? 😕
@martinadth aká bola svadba?

dannynka
autor
30. nov 2010

@tinakul no veru pomalinky nám tu téma zapadaá ☹ ale som rada ze som Ta vcera stihla na chate 😀

michalag
30. nov 2010

@tinakul u nas je to zo zdravim vselijako, Sami ma stale sopliky, ale uz sme boli aj u inej dr na ORL a ta nam povedala ze tie uska a stale sinusitidy ma kvoli zvacsenej nosnej mandly .... hned nam dala papier do BB. na vybratie nosnej mandle a robia to tak ze to vidia na monitore a davaju vsetko prec cize uz nedorastie!!! 🙂 a vraj by sa tieto jeho soplikovacie stavy mali zlepsit a tiez nam dala nejaky sprej do nosa Nasonex, davaju ho vraj aj alergikom tak uvidime ci nam to vsetko pomoze .... a Sami ostava so mnou doma az do konca februara ...... ja som bola pred 2t tiez u dokyny lebo ma priserne bolelo hrdlo, tak mi dala ATB na 7 dni a od vikendu mam kutiky (ale uz je to super, takmer vyliecene) a vcera sa mi na hornej a dolnej pere (pod sebou) spravili herpesy 😠 😠 😠 😠

@dannynka ako sa mate vy???

tinakul
30. nov 2010

@dannynka no len popíš aj tu viacej, aby to nezaniklo... To ozaj z vás nikto ešte nič na vianoce nenakúpil??? Však dajte tipy, nee?? 😀
@michalag -Miši no háčik je v tom, že ja nemám to čo babule - silný zápal hrdla, kašel brutál, teploty boli a soplíky sú, ale mňa v tomto istom čase ako naschvál chytil zápal močových ciest - čo som nikdy nezažila, ani neviem z čoho 🤐 ale bolesť brutálna bol ☹ musela som k dr, lebo ani lieky z lekárne nezaberali, či urologický čaj - preto mám ATB a v piatok kontrola moči 😝 to aby som sa náhodou nestačila nudiť....
No aspoň máte pre Samiho dalšie liečenie - a šancu na lepšiu imunitu 😉 A dobre, že ho nechávaš domka.. .Sophi má nastúpiť až 13.11 do MŚ, ale dám ju len na také tri dni do vianoc a len doobeda aby sa nepovedalo 🤐 Nechcem po ATB aby zas niečo chytila... 😝
No s herpesmi musíš byť kráásna 😝 🙄

tinakul
30. nov 2010

no už tu zas nikto 😝

michalag
30. nov 2010

@tinakul jeeeej tak snad uz je aspon lepsie a ATB rychlo zaberaju ..... nezavidim

ja som aj rozmyslala ze by som ho dala, ale kedze vyber mandle nas caka zaciatkom januara a musi byt zdravy tak to nechcem zase predlzit a navyse tiez chcem aby sme Vianoce stravili v zdravi a nie s ATB ..... ako vidim ze mu skolka chyba, strasne sa zmenil ale zase racsej pretrpim jeho spravanie ako mam bojovat v kuse s chorobami

dannynka
autor
30. nov 2010

@tinakul vianočne pecenie zatial neriešim ešte je do vianoc daleko 😀 a ja aj tak stale cosi vypekam aj ekd nie vianočne :D čo sa tyka darčekov tAk pár uz mam,pre domiho smetiarske auto na baterky ktore funguje ako originál 😀 😀 😀 kedze on ked vidí smetiarov ani nedycha 😀 😀 😀 😀 a lego,a pre Gabiku zatial takych poníkov a chystam sa este na nieco ale neviem co....chcela som tiez lego...ale uvidíme co ma napadne :D
inak krasna profilovka 😵

@michalag veru aj moja Gabika je vselijaka ako je doma,ale radsej doma ako keby mala byt stale chora,co aj byvala ked chodila do skolky 😝 mozno od septembra by som ju dala uvidím... 😒

michalag
30. nov 2010

@tinakul supeeer foto 😵 😉 🙂

tinakul
30. nov 2010

bambulky som vás chcela vianočne naladiť 😵 tak dúfam, že mi to s tou foto vyšlo 😉 Budem ich mať veľa vianočných , len ešte nie sú upravené - dám na fb album potom 😉

@michalag, @dannynka - všetci vieme že je to ťažké s dvoma ťahať v kuse a hlavne ked sú ešte aj choré 😒 Raz sa zahrajú, inokedy pobyjú a my maminy si neoddýchneme skoro nič, sme v neustálom kolobehu - ale raz na to budeme spomínať - že och kde sú tie krásne časy , ked boli ešte malíííííííííííí 😵 Tak si to užívajme 🙂

Jáj a lego bude tento rok asi aj u nás, ešte korčule, kolobežka, lekárnička, pokladnička, kadernícky salon,disney obliečky atd....neviem čo od ostatných podostávajú, to je prekvapko 🤐

michalag
30. nov 2010

@tinakul veru tak ale presne ako pises cas strasne rychlo leti a my sa ani nenazdame a uz budeme mat dma pubertiakov 😅 🤐

ja pre Samiho mam uz skoro vsetko, od nas dostane velke obliecky cars, vytuzenu zelenu plachtu, 2x auta cars, 2x puzzle 54, 4 zosity na kreslenie kedze on je schopny pokreslit jeden za 3 dni a mozno este nejake oblecko a pre Lucku mam zatial babiku od Lamaze, nejake hracky do vody a spojovacie kruzky na kocik a tiez este nejake oblecko ..... no pre Lucku sa tazsie vymysla kedze vobec netusim co by mohlo este pre nu byt a ona si to este aj tak nebude tak uvedomovat

a co Mikulas uz plnite balicky?

tinakul
1. dec 2010

@michalag nie, ja balíčky neplním, kupujem hotovéééééééé 😉 a to stále... No a čo sa týka darčekov, tiež si pekné vybrala, nám sa pre Cynthi tiež ťažšie hladá, lebo všetko má po Sophinke ešte zachovalé - jak oblečenie, tak hračky na jej vek, no ale tak musia mať aj tie druhé detičky niečo nové však? 😉
A čo sa týka darčekov rodine a blízkym, tak všetko tento rok cez net sme objednali, už to je doma - takže tieto vianoce totál vybavené, iba treba ešte dobrý baliaci papier a zabaliť 😵
Juj ale dnes ozaj krááááááááááásne snežííííííííííííííííííííí 😵 A my ešte von nemôžme 🙄 No čo už snád budúci týždeň si to trošku užijeme .....

michalag
1. dec 2010

@tinakul tak aspon nemas starosti s vyberanim sladkosti a darcekov 🙂 ...... a obdivujem ta ze objednavate cez net, ja mam strach hlavne z neznamych shopov ..... ale take ktore poznam v pohode

baby a odkial sa mi najviac vyplatia kupit pre Samiho obliecky? ako cenovo tak aj spolahlivostou?

u nas tiez krasne na obed zacalo snezit 😵 , no ale skoda ze Sami ma stale sople takze moc nechcem aby mi behal po vonku alebo sa sankoval .......a Lucka teraz ani za svet spat, u Samiho som si uz zvykla ze mi naobed nechce spavat, ale u Lucky to je horsie lebo ked zaspi o 15:00 tak vecer ani za toho pana nevie zaspat o 19:00, potom ide az okolo 21:00 😒