Pokus o samovraždu malého chlapca. Je to hrozné

mercy
22. okt 2008

Veľmi, veľmi sa ma včera dotkol osud toho chlapca. Čo sme to za rodičia? Ako to vychovávame svoje deti, že sa dokážu vysmievať niekomu, kto nemá čo jesť a nemá si čo obliecť???To je naozaj taká hnusná doba, že prachy sú najdôležitejšie na svete??? Ako má tá chudera žena uživiť z materskej tri deti? Veď je to nagrc.Bola úplne vychudnutá , chudera, určite sama nejedáva, aby mohla aspoň niečo dať deťom. A čo tá triedna učiteľka? Ja by som asi šla od domu k domu rodičov spolužaiak toho chlapca a prosila, aby sme mu spolu nejako pomohli 😔 Ja len dúfam, že to s niekým pohne, že aspoň primátor mesta im pomôže, alebo vypíšu nejakú zbierku.Je to hrozné, hrozné.

bubba
22. okt 2008

neveim ale v zahranici som sa stretla s tym ze sperky ani mobily do skoly nepatria...podla mna tymi unoformami by sa predislo kooooopec problemov...
"mamiii spoluziacka ma novy ruzovy svetrik aj ja taky chcem....zlatko,ruzovych svetrikov mas plnu skrinu.....ale nie takyyyy....alebo zlatko nemame na to volne financie....beeee.....zas budem najvacsia chudera pred vsetkymi spoluziackami...."

popritom by to mohlo vyzerat takto..."mami,zababrala som si dnes unoformu,mohla by si mi urychlene vyzehlit koselu??"

takze by to vyriesilo aj vztahy "doma"okrem toho pubertacka si nebude kazdy vecer dve hodiny lamat hlavu co este nemala oblecene v skole a aby nahodou nebola trapna ze bude nosit kazdy den to iste....toboz uz nie aby sa trafila a obliekla si rovnake tricko ako jej najneoblubenejsia spoluziacka 😅 😅 😅

halooooooooo!!!uniformy su dolezitejsie ako si len dokazete predstavit 😀 😀 samozrejme to uz ani nehovorim o veciach "preco"su uniformy super ved ste o tom pisali uz vyssie 😀 😀

matar
22. okt 2008

no ja osobne som za, len od toho nečakám zázraky. a deckám (a žial ani mnohým rodičom) nevysvetlíš, že mnohé veci v škole nemaju čo robiť. ja ked som sa spýtala prváčiek na strednej, načo pre pána su im gelové nehty, tak sa ma spýtali, či som zaspala niekde v dobe kamennej, ved im nehty platia rodičia a my im ich NEMôžEME zakázať, kedže tým nikomu neubližuju a ked nehet stratia, nevzťahuje sa neho dokonca ani poistka 🙄 a mobil? rodičia jednoducho povedia, že potrebuju byť s deťmi v kontakte, a predsa nedaju dieťatu do ruk nejakú staru herku, nech má dieťa poriadny telefon. a takto by som mohla pokračovať dalej...

sue
22. okt 2008

Lenže decká by mohli mať hocičo... pokiaľ by to tak aj bolo brané...lenže u nás bohužiaľ majú na účtoch poniektorí sumy kráľov, ale zmýšľanie malomeštiacke 🤐 v tom je problém...
Nie sú problém značkové veci, ale to ako sú brané...ale o tom tu už je písané...

matar
22. okt 2008

sue, presne tak- najhoršie je to s malomeštiackymi zohatlíkmi, ktorí na vedu deti takým smerom, že by som niekedy plakala 🙄

bubba
22. okt 2008

sue presne 😉 a k tomu odburat toto by nam vo velkom pomohli uniformy 😉

verulka
22. okt 2008

babulky, ja si napr vobec nemyslim, ze v sukr. skole je to lepsie 😉 skor naopak, arogancia a prachy su tam podla mna vo vacsej sile...ja si inak pripadam ako z marsu- mam deti na obycko skole a nemame problem...nechodia v znackovom-chodia v praktickom 😀 a ani podla toho neriesia okolie...mobily detto...napr vacsina spoluziakov ma play station a my nie...moji to nejako bez vaznejsich problemov ustali...aj ja mam skusenost, zeuniformy neprejdu cez rodicov..mne osobne je to jedno, lebo aj tak budu mat deti skolske tasky, topankya pod- to vsetko sa da pouzit na zvyrazneneie "statusu" 😒 je to len o vychove...
ale k veci, je to strasne 😔 myslim, to s tym chlapcekom 😔

jaja0110
22. okt 2008

zijem v UK a naozaj uniformy tu podla mna maju svo "vyznam"...starala som sa o 4 deti, vsetky chodili v uniformach takze nebol problem kto si co rano oblecie , alebo ten a ten sa mi bude vysmievat... 😉 (s mobilmi to uz je o inom, bohuzial 😒 )

Tak isto aj nausnice, makeup, sperky, prstene,... to tuna do skol nepatri, najstarsiu som mala 14 r. a ta sa nevedela dockat vikendu, ked sa konecne namaluje a vypadne na zurku 😀 😀

Urcite by sa tym ak uz nic ine zotreli (z casti) materialne rozdiely medzi detmi.... (resp. rodicmi) ak bude nejaka peticia na svete, dajte vediet... 🙂

bubba
22. okt 2008

hm,lenze v britanii je toto veeeeeeeeelmi podporovane rodicmi a tam to "malomestiacvo"vobe cnehra ziadnu rolu.tam ma kazdy kazdeho.-........nikto sa nepotrebuje ukazovat,hlavne ze sa maju tak,aby im bolo dobre...

tot nedavno sme sa s manzelom prechadzali po mariahilfe strasse ci ako sa to vola vo wiedni a zhodli sme sa na jednom...ocik,ved ti ludia su poobliekani jak supaci,pohodlne gate,tenisky...tasticky.....proste nieco v com by som ja isla nakupovat.a u nas?ked sa ide na nakupy sa oblecu najlespie handry,obuju riadne stolke a ide sa!!!

fakt este ame co robit aby sme sa dostali mentalne do zapadnej europy.mnohi slovaci a cesi sa rozculuju ze nas beru ako nejakych chudakov co nemaju ani televiziu...a pritom to nase spravanie!!!ach jaj!skoda ze malokto sa na to pozire z inej strany.

viete u nas je COOL mat tenisky "nike"u nich je tatno znacka nic,maju ine znacky,ktore nekricia z dialky,halooo ja som bol drahy par tenisiek...ale spolnaju svoj ucel kvality a to zaujima v prvom rade majitela a nie to aby vsetci vedeli....

monca301
22. okt 2008

ja som tiez za aby sa nosili do skoly uniformy a urcite by som taku peticiu podpisala a vela znamych tiez.

bubba
22. okt 2008

babulka,uzasne najskor som nepochopila,ze si to pisala ty,ale napisala si presne to co som sa snazila vytlacit zo seba a kedze nemam take recnicke schopnosti,ty si vsetko pekne zhrnula a odvalila mi od duse 😉 😉 nadherne si si ulavila,teraz uz aj ja 😉

ankam
22. okt 2008

bubba vystihla si to tymi prispevkami vyssie 😉
Ja som tiez za uniformyyyyyyy 🙂

etuska
22. okt 2008

ttp://tvnoviny.sk/spravy/domace/exkluzivne-foto-darkovi-napisal-list-maly-zvolencan.html

bubba
22. okt 2008

super etuska 😉 😉 potesila si ma

etuska
22. okt 2008

bubba 🙂
mna naozaj prekvapilo a potesilo kolko je na SVK ludi s veeelkym srdieckom 🙂

ivka144
22. okt 2008

Ja sice neviem, o aky pripadislo, ale znie to otrasne...
Je to na zaplakanie, ako a kde dnes zijeme.
Ale napriek tomu mam pocit (aspon teraz), ze by som nepodporovala uniformy. Aspon nie tak jednoznacne. Nemyslim, ze to tak vela vyriesi. Ako ste hovorili, je vela inych veci, cez co sa manifestuje sila penazi.
Mozno mam tento nazor len preto, ze este som nezazila take vazne problemy na sebe a babo mam malicke..., ale nejde len o to, ako vychovaju rodicia tie zbohatlicke decka,ale aj ti, ktori maju malo penazi. My sme nikdy sice biedu netreli, ale velmi casto mali moji spoluziaci nieco, co ja nie a necitila som sa preto menejcenna. Ked deti kopiruju rodicov, nie je skor problem v tom, ze ti z chudobnejsich rodin pripisuju peniazom taku hodnotu a trpia tym, ze ich nemaju?
Su ludia, co maju vela prachov a nakupuju v sekacoch a oblecu sa tak, ze su uplne ini od ostatnych. Podla mna upravovat sa "na svoj styl" ma v zivote decka alebo pubertaka dost vyznam, aj ked to nabralo take zhubne rozmery.
Su holky, co nemaju prachy od rodicov na znacky, tak si nakombinuju vselijake hovadiny na seba, dorobia si sperky z lacnych materialov (alebo nejaka hlinikova vidlicka okolo ruky, ok, mozno trosku bizaaar) a su spokojne, ake su ine.
Asi to je extremne tazke, ale ja si naivne predstavujem, ze by sme mali vychovavat dieta tak, aby ono same nevidelo v materialnych veciach tak vela (nie ti ich zazobani spolziaci) a potom by im takevysmievanie sa nemalo prist relevatne, resp. maju svoju partiu, preco by sachcelo decko vtesnat medzi niekoho, kto je na uplne ine urovni a to nemyslim prachmi, ale postojmi, nazormi, hodnotami...
Naivne, co?

renca3
23. okt 2008

kamaratka ma prvacku. chodila domov smutna asi 3 tyzdne, ze ona je hlupa a pod. nakoniec z nej dostala, ze je hlupa preto, lebo nema peniaze na nakupovanie v skolskom bufete a ine deti maju. kupuju si tam sladkosti, chipsy a ine hluposti na desiatu. naco vlastne taketo bufety v skolach funguju? aby si deti zavideli a vysmievali sa jeden druhemu alebo je to pre niekoho minibiznis? my sme mali mliecne desiaty a bolo to v poriadku.

bibula
23. okt 2008

😠

ikke
23. okt 2008

no, neviem, ci prave uniformy nieco vyriesia, ved aj tie sa daju doplnit tonami blbosti vsetkych moznych znaciek, nehovoriac o tom, ze napr. uz zmienene mobily a peniaze na nakup "hodnotnych" desiat v skolskom bufete nie su ich sucastou 😕 😅

skor si myslim, ze je jednoduchsie (a zvlast na tomto fore), ked kazda zacneme od seba a svojho dietata a urobime vsetko pre to, aby nase deti neboli (ako) dariusovi spoluziaci... 😔 😉

a hlavne, aby sa na tuto temu po dvoch tyzdnoch nezabudlo...

najjulinka
23. okt 2008

ani uniformy nie su zadarmo. a by som povedala, že aj v zahraničí patria medzi drahšie kúsky odevu...

ja tiež nie som za uniformu... nie sme bohatí, ale každý je iný a tá inakosť by mala byť vidieť aj navonok...

je to o výchove a uniformy tomu nepomôžu.

iplusr
23. okt 2008

ja tiez suhlasim s peticiou. rada podpisem a posuniem aj dalej. ved tie uniformy nie su take drahe. staci kupit 2 na rok a je to vybavene. nie vymyslat na kazdy den nieco ine aby sa mu deti nesmiali, ze si nema co obliect.

najjulinka
23. okt 2008

IPLUSR no neviem ako ty, ale ja som nohavice trhala jedna radosť... A 2 na rok by boli asi málo.... To by boli nehorázne zapaltane a smiali by sa "zaplatanemu decku" asi viac ako keby mal neznačkové nohavice ale zato nezaplatane...
Neviem ale mna uniformy nelakaju...
Ja som z viacerých detí a chodili sme pekne poobliekyný - žiadna značka, ale žiadne škaredé veci.. .nIkdy sa mi pre oblečenie nikto nesmial. Ani pre nič iné. Pretože to bolo na mne, aby som sa obhájila, resp neznížila na to aby som si také banality všímala... Jasne mám odstávajuce uši a predkus.. .a čo... Teraz budem hlasovať za to aby deti nosili masky, aby sa nevysmievali navzajom??? Vsak každý sme iný a netreba sa tváriť, že sme rovnakí... Lebo nie sme.

maja22
23. okt 2008

Zaujímavá debata sa tu rozprúdila... Mna sa raz jeden učiteľ na zš spýtal, čo to mám na sebe za monterky... 🙄 Boli to nohavice tmavomodrej farby, šité síce na mieru, ale aj tak dosť široké... Hádajte, či som ich potom nosila.... 🙄

Kedysi som bola za uniformy všetkými desiatimi... Ale teraz si už nemyslím, že by práve jednotné oblečenie niečo riešilo... Možno by deckám odpadla starosť, čo dnes ráno na seba dať, ale rodičom by sa finančne asi moc neuľavilo... A to, že decká sú voči sebe kruté, pramení ako v povahe, tak aj vo výchove... Keď sa niekto chce posmievať, bude sa....

mercy
autor
23. okt 2008

Inak ja som zo štyroch detí, tiež sme často nemali to, čo druhí,ale nikdy som to necítila.Naši boli ťažkí intelektuáli 🙂a dokázali v nás pestovať pocit výnimočnosti, kvôli tomu, čo vieme a dokážeme. Nikdy v živote nezabudnem, keď som sa prihlásila na školu, kde vtedy z tisíc prihlásených deciek vzali 20 a bola tam kopa báb, čo prišli s očividne bohatými rodičmi na príjímačky a tatino vtedy povedal:moja, polovica z tých, čo sú tu, na to nemá.Z tej zvyšnej polovice polovica sa nepripravovala riadne na skúšky, zostáva 250 ľudí.Ty na to máš a učila si sa, tak skús zabojovať.Bola som zo všetkých tretia, strašne šťastná, že protekcia nefungovala, a odvtedy viem, že prachy nie sú najpodstatnejšie .Dostala som sa na ďalšie dve VŠ, brácho na tri medicíny a ďalší dvaja bratia dokončujú VŠ teraz.To nebol pokus chváliť sa, len ukázať, ako môžu rodičia motivovať deti🙂

emilyz
23. okt 2008

mercy suhlas
inac maja22 pozeram, ze si tehulka 🙂 blahozelam a drzim palce!

holky ja k tomu len tolko, ze je to smutne, jasne. Napr. minule sme pozerali tu v Cecach na nete smotanku po dlhom case a bolo nam z toho zle. Ked take kecy dlhy cas nevidis, tak len cumis, co na tej obrazovke je - trapne predvadzanie sa kto s kym a v akej robe, aby tebe bolo luto, ze na to nemas a si snad horsia nez oni. no otras. Pride mi to hrozne podsuvanie nejakej falosnej pravdy, kt. obyc. ludi moze len frustrovat. Na hodnoty sa tam uplne zabuda...same predvadzanie sa. Az mi to prislo komicke.

maja22
23. okt 2008

Motivácia je dobrá vec, len treba vedieť, ako na to... Niekedy vzniká nevraživosť medzi deťmi práve preto, že rodičia nevhodne prirovnávajú... Lebo nie každé dieťa môže byť jednotkár s hviezdičkami... Ale zasa je škoda, že prospech a usilovnosť sa momentálne nenosí... Čo som si ja všimla, tak najväčší frajeri triedy bývajú práve tí s nie najlepším prospechom...

miriamkac
23. okt 2008

mercy napisala si to veeelmi pekne. 🙂 🙂 🙂

maja22
23. okt 2008

emilyz, ďakujem 😵

Ja smotánku nepozerávam, ale keď je ples v opere, to si rada pozriem... Ja sa veľmi rada pozerám na tie drahé róby a hodnotím, čo by som si vyskúšala a čo nie... 😀 Akurát ma ide klepnúť, keď počujem, ako v nemocniciach chýbajú moderné prístroje a na druhej strane niekto len za šaty na jedno použitie vyhodí stotisíc... Ale to je zasa o inom, v tomto svet nezmeníme, vždy budú bohatí, chudobní a priemer... Tak načo sa rozčuľovať, že? 😀 Akurát by sme tomu mali naučiť aj svoje deti, aby sa s tým zmierili a nechceli sa silou - mocou vyrovnať finančne niekomu, kto má od našej rodiny jednoznačne navrch... Keď dospejú, môžu sa pokúsiť s tým niečo urobiť, ale šťastie od plnej peňaženky až tak moc nezávisí....

moni1412
23. okt 2008

je strasne kde to az zaslo s tym chlapcekom 😒 len je smutne ze tie deti si beru priklad z dospelych, pretoze mnohe si myslia ze co robia dospeli, je vsetko spravne. potom sa nemozme cudovat ze su deti krute. ved ak to vidia alebo pocuju doma - ze je niekto chudak a netreba mu venovat pozornost alebo naopak - robit mu zo zivota peklo len preto ze nema na znackove veci, mobil a podobne zbytocne veci. 😖

maja tiez mi je do placu ked ide nejaky prispevok o tom ako pomoct detickam, treba dolezite pristroje do nemocnic a na to tam daju Smotanku kde sa sumy za saty splhaju az do vysky niekolko tisic korun. na zaplakanie ☹

bubba
23. okt 2008

baby zasa musime chapat aj to,ze chlapec ide do puberty a je zmietany pocitmi roznymi,mozno to z jeho strany nebolo az tak volanie o pomoc ako upozornenie na vlastnu individualitu...ale to ma len tak napadlo nie ze ma tu budete lyncovat ja len ze zasa nevieme tu druhu stranu len to co nam predostrela tlac a tv (s urcitiym zaujmom)...
ako sa vlastne chcel ten chlapec zabit?ja som totiz ani spravy nevidela ani neviem ci to bolo dakde pisane 😔