Pokus o samovraždu malého chlapca. Je to hrozné

mercy
22. okt 2008

Veľmi, veľmi sa ma včera dotkol osud toho chlapca. Čo sme to za rodičia? Ako to vychovávame svoje deti, že sa dokážu vysmievať niekomu, kto nemá čo jesť a nemá si čo obliecť???To je naozaj taká hnusná doba, že prachy sú najdôležitejšie na svete??? Ako má tá chudera žena uživiť z materskej tri deti? Veď je to nagrc.Bola úplne vychudnutá , chudera, určite sama nejedáva, aby mohla aspoň niečo dať deťom. A čo tá triedna učiteľka? Ja by som asi šla od domu k domu rodičov spolužaiak toho chlapca a prosila, aby sme mu spolu nejako pomohli 😔 Ja len dúfam, že to s niekým pohne, že aspoň primátor mesta im pomôže, alebo vypíšu nejakú zbierku.Je to hrozné, hrozné.

moni1412
23. okt 2008

bubba mozno mas trochu aj pravdu. ale zasa - deje sa to, ak aj nie v pripade tohoto chlaceka, ale v inych urcite ano 😖

iplusr
23. okt 2008

rano som sem pisala odpoved a vidim, ze sem nic nepridalo, tak este raz. aj ja sa pridavam.

mercy
autor
23. okt 2008

Bubba, chcel skočiť do Hrona,nebolo to len demonštratívne, ledva ho odtiaľ dostali. Moja šéfka je pôvodne psychologička, tiež hovorí, že je to dané aj individualitou, iné dieťa by nebolo také autoagresívne, aby si seriózne siahlo na život,ale musel byť veľmi zúfalý ☹ Veď podobný motívn mávajú často aj dospelí.Tiež to vidia ako bezvýchodiskovú situáciu.

dadka212
23. okt 2008

bubba tu je o tom článok http://www.cas.sk/clanok/92758/9-rocny-chlapec-...

Inak ja tiež neviem či niečo uniformy vyriešia, lebo ako tu už bolo písané nejde len o to čo si kto na seba oblečie, ale aj akú má aktovku či si kupuje v bufete....proste o výchove z domu...
Tiež som sa hambila za to že nemáme moc peňazí, a že nemáme favorita ale žiguláka, alebo sme dostávali z domu desiatu a spolužiaci sa nám smiali tak sme sa hambili začali desiatu vyhadzovať a potom sme si od mamy radšej pýtali peniaze na desiatu a potom sme boli hladný lebo sme si kupovali hovadiny ako ostatní spolužiaci (chipsy, keksíčky a pod.)
Ale zato za oblečenie som sa nehambila nikdy, to nám mama šila veci a vždy to boli krásne blúzočky, šatky s volánikmi atď. všetko podla nemeckej burdy 😀

horallka
23. okt 2008

Iste- aj doba nepraje viacčlenným rodinám ale treba si dobre rozmyslieť, komu a koľko detí si dám spraviť. Ja pani Zuzanu ani nesúdim ani neodsudzujem, ale ak mala s tyranom tri deti, a z toho jedno je ešte veľmi malé-tak asi príliš nerozmýšľala hlavou, lebo potom sa naskytá otázka- načo si mu dala spraviť tri deti- ktoré teraz len trpia a trú biedu? Veď to je jednoduché nasekať detí- ale treba sa potom o nej vedieť aj postarať, a zabezpečiť ich. Je mi ľúto tých detí, ktoré nič neurobili a už aký život idú mať a pretĺkať sa v chudobe- veď to je fakt už na skok do Hrona taká situácia, keď nie je na chleba, oblečenie, na základné životné potreby. A hnusná vláda, že matkám na materskej nepridá- sebe si vedia pridať - aj by som si zanadávala, ale by ma zmazali. ☹

dany2
3. nov 2008

Ahojte, doba je viac ako zla...dnes sa totiz deti detom nevysmievaju iba za tenisky a oblecenie. My sme zazili znamych, ktorych dcera nechapala, ako mozme mat take auto ako mame /a mali sme celkom zanovneho Renaulta/ a preco ma nasa mala iba tolko hraciek a siat....deti vedia presne funkcie svojich rodicov a odpovedaju nimi na kazdu otazku v skole...je to hnus...su to deti, ktore okrem obliekania sa do znackoveho a omielania kde robia rodicia nic ine nedokazu. Mam neterku, ma 10 a je 5ta na Slovensku v tenise mladsich ziacok, je vraj obrovskym talentom, ale bohuzial, brat nema na zahranicne sustredenia a ani nebyva v BA, a tak mozno talent neskor tenis nebude hrat...lebo dokonca uz ani v sporte vraj dnes nejde o talenty...moja dcera sa vedela sama bicyklovat ako 4 rocna, co na tom, ze mala na sebe teplaky z Tesca, bola som na nu pysna...a som pysna na nu aj preto, ze sa vie podelit, ze aj ked podla niektorych nema tolko hraciek ako by mala mat, si vezme velku tasku a zbali do nej hracky. Jej skolka je blizko jedneho detskeho domova a tam ich potom zanesieme. Som na nu pysna, ze ked jej talentovana sesternicka potrebovala peniazky na jedno sustredenie, isla do svojej izby a prinesla psika aby sme ho rozbili, ze ona tie peniazky da jej.
Ono to naozaj nie je o peniazoch...ale sama vidim, ako tazko je v dnesnej dobe vychovat dieta. Vychovavat ho k pokore, slusnosti, ucte k inym...drzme si palce, aby sa to aspon niektorym z nas podarilo...ved tie najlepsie veci su zadarmo 🙂 😉

vinka
9. nov 2008

Jaj tak to je fakt dobrá téma.Dnes je to tažké.Ale je to len naša vyzitka.Deti nevedia klamat ani podvádzat.Ani nadávat to mi ich učíme.Stalo sa nám tento víkend,že môj syn sa chodieval pre vchod hrávat s chlapcami od susedy.Oni sú hokjisti.A už minule som počula,že mu jeden z nich povedal."Ty debil ako to chytáš."Ja som doma synovi povedala,že nech sa snimi nehrá ked mu nadávajú do debilov.On je šikovný a nadaný(výborný plavec) a nepotrebuje takých kamarátov.No a tento víkend sa mi domov vrátil z plačom,že mu povedal,že jeho mama(ako ja)vyzerá ako jašterica. 😕 (zelená niesom) 😀 Mám problém z ich mamou kôli spoločným priestorom ale nikdy ma nenapadlo,žeby som sa nedovolila detom spolu hrat ale deti nejako do toho montovat.Lenže ja si myslím,že to od mami doma museli počut.Ved ten chlapec má 9 rokov.No je hrozné ked takto vedieme naše deti.A keby bol debil ako ho nazval tak by neprispieval na dobrého anjela načo som fakt hrdá. 🙂 Lebo mi povedal mamka mám všetko čo potrebujem pomôžem niekomu čo to potrebuje viac.Tak toto ked povie 7 ročné dieta tak si myslím,že mi dospelý sa môžeme zamysliet nad sebou či robíme to čo robíme správne. 😉