Pokuta za rýchlosť. Ako ju napísať na moje meno?

ajala
8. aug 2009

cawte, dnes som jazdila a merali isla som o 20+ km viac lebo dlha cesta a rovina, o ty xxxx 😠 boli zašití za krikom ...auto je na manzela, ocakavame ze nam pride papier,neviete ci sa da aby priestupok dali na moje meno kedze ja som soferovala? da sa potom nejak vybavit?hm,

mamutka
9. aug 2009

si spominam ako kolegyna vravela ze im domov prisiel papier aby dosli, vynadala muzovi, ze iste jazdi ako blazon, ten si zbalil peniaze a isiel pokorne platit pokutu a tam mu ukazali fotky a jeho zienka, sustredeny vyraz, orli pohlad, zuby zatate a uhana jak drak 😀 no pobavili sa doma. a to su skuseni vodici s mnohorocnymi skusenostami, tak uz dufam nevystrajaju. ja to neznasam, ked dakto prekracuje rychlost, potom si dovoli aj ine, ved tie obmedzenia su z nejakych dovodov. a v konecnom dosledku clovek ziska len ubohych par minutiek k dobru. alebo strati uplne vsetko, to uz zavisi na inych veciach......

georgine
9. aug 2009

no tak to je síla.. jak můžete někoho takhle soudit, .. Denně se člověk jako třeba já střetne s mnoha přestupky, i 20 a 30 km je sice přestupek ale není to svinárna..tak to tady nerozmazávejte.. sama nesnáším řidiče, kteří omezují, ohrožují a v podstatě přebírají odpovědnost jenom na sebe, poslední dobou se o mě nějak pokouší nehody, prostě jsme už dlouho nezazžila tolik bezohlednosti na cestách, od přednosti počínaje po po předjíždění a jiné hnusárny. souhlasím s amadorou kdo ste bez viny hodtě kamenem.. Ruku na srdce jsou úseky kdy člověku nedochází nějaký přestupek ale jsou lidé kteří je dělají vědomě a ti nás svou bezohlendostí dokážou zabít. na rovném úseku se sice může taky lecos stát, ale myslím že třeba střet s zvířete je smrtelný i v 80km rychlosti.. tak o co jde. mě se prostě nelíbí ty vyše názory o tom jak takoví řidiči mají přijít o řidičák. ten kdo to napsal se na cestách asi moc neorientuje... vždycky je kolem tématu úřestupků hodně rozruchu ale nedá se to jednoznačně odsoudit..
😉

zmurka25
9. aug 2009

Jedna vec sú pokuty za prekročnénú rýchlosť,ale myslím si,že by mali dávať pokuty aj tým čo idú tam kde je 50-tka maximálne 30-tkou a tam kde je 90-tka idu 60,to je na porazenie.
Takýchto by mali pokutovať ešte prísnejšie 😲,kvôli nim veľa ľudí prekročí aj maximálnu povolenú rýchlosť 🙄

amadora
9. aug 2009

Mamutka 😀 😀 😀

dida_tn
9. aug 2009

zmurka absolútny súhlas, dnes som skoro dostala porážku z takého vodiča 😝

sstefi
9. aug 2009

zmurka aj ja mam na takych stastie 😠

mmch, ja by som bola za to, aby stali policajti hlavne v dedinach na hlavnych tahoch, kde denne prechadza milion aut a tretina kašle na rychlost. tak tam ich nenajdete, flasnu tam tabulu, že "radar kontrola" a myslia si, že sa z toho niekto pototo a nikdy tam radar nebol 😠 😠 😠
a nie na poli a na dialnici merat rychlost. a taktiež, ked niekto prekroči rychlost o 2O-3O km, tak sa z toho idu pototo a ked si nestihnete všimnut farbu motorky, čo pri vas prave preletela, to nevadi(stalo sa mi to už aj s autom, že som nestihla zaregistrovat, že vobec ide a nieto aku ma farbu, prip. značku 😲 😲 😲 ). rada by som videla, ako by zareagoval, keby cez cestu v dedine preletela lopta a nedajbože a nou aj dieta 😠 😠 😠
no ale o inom je tato tema 🤐

mamutka
9. aug 2009

no a mam rada tych co idu konstantne napr 70..........medzi obcami, po dialnici, rit im stiska no a ked dojdeme do obce, spomalime, oni sa rutia dalej, ale totalne bez zmeny rychlosti.......

dida_tn
9. aug 2009

mamutka 😀 nedajbože, že ho medzi obcami obehneš, potom ho v najbližšej dedine brzdíš (ak Ťa stihne dobehnúť) 😀

mamutka
9. aug 2009

proste maju na automatickeho pilota, nie jak my, zobrota 😀

ajala
autor
10. aug 2009

no dik ze ma aspon niekto taky nazor ako ja....myslim ze ten kto pise aby brali vodicak tak bud nejazdi vobec alebo len po meste a z dediny do dediny, ale pochybujem ze aj dlhe trate...no coment

saskarisko
10. aug 2009

ahojte,
ajala - no, ak ta namerali, tak ta pozvu na presetrenie o priestupku. a stanovia ti sankciu. majitela auta mozu a nemusia informovat - pri blokovom konani na mieste je uz na bloku aj kolonka pre majitela auta, ako oznamenie, ze bolo nieco porusene. inak, momentalne plati pri rychlostiach tolerancia +6 km/h nad max. povolenu rychlost. predtym bolo +10 km/hod. toto plati v sr

dida_tn
10. aug 2009

Saskarisko - ako môžu z fotky vedieť, kto auto šoféroval? Keby ju zastavili na mieste, tak jasné, že jednajú s vodičkou, ale pri fotke? 😕

monika131
10. aug 2009

ahojky, tak sa pridám do debaty....

dida - tie foťáky sú tak kvalitné, že zachytia nie len to, či auto šoférovala žena alebo muž, ale aj to, či si bola alebo nebola pripútaná.

A teraz k tým pokutám.
Ja tiež neznášam takých vodičov, ktorí zdržujú premávku, že chodia všade 45.
Mne osobne sa tiež už podarilo zaplatiť pokutu za rýchlosť, a dokonca na jednej ceste zo západného slovenska dokonca 2 krát, keď som sa vracala domov. Boli to síce najnižšie sumy, ale zaplatila som.
A to odoberanie vodičákov - áno, aj ja by som ich odobrala tým vodičom, ktorí chodia po dedine 100 a po diaľnici okolo vás prefrčia tak, že ich nestihnete ani zaregistrovať.
Len tak medzi nami, ten kto šoféruje každý deň vie, že rýchlosť sa nedá dodržiavať na 100%, pretože to by ste museli mať oči neustále na tachometri a nesledovali by ste premávku. A potom, že máme toľko havárí.

Ajala - ja ťa vôbec neodcuzujem, veď to sa stáva, a obzvlášť na rovnej ceste. 🙂

penelope2066
10. aug 2009

vobec si nemyslim,ze to aby brali vodicak pise len ten kto nejazdi alebo jazdi malo... 😠
praveze ti co jazdia vela vidia aky su na cestach sofery-ky a mozu posudit...malokto dodrziava vzdy rychlost,ja tiez dost casto pridam plyn,ale zasa v ramci normy...
dufam,ze takych co jazdia nezodpovedne a prekracuju rychlost az prilis bude na cestach menej a menej....a ked nie tak nech ich aspon riadne pokutuju... 😠

amadora
10. aug 2009

Penelope a prečo by nemali riadne pokutovať aj tých čo často pridajú plyn, ale podľa nich len v rámci normy? Tí majú výnimky? Tí nemôžu niekomu ublížiť? 😉

monika131
10. aug 2009

penelope - čo je to pridať plyn v rámci normy?
Jednoducho si priznajme, že dodržiavať rýchlosť všade na 100% sa jednoducho nedá.
Ja šoférujem už 7 rokov a ja sama nie všade dodržiavam rýchlosť tak, ako by sa to malo, ale zasa dedina a mesto - to je u mňa vždy rýchlosť dodržaná.
A ja tiež nemám rada vodičov, ktorí myšičkujú pomedzi autá, vytrubujú a chodia rýchlo ako blázni. 🙄

amadora - správne otázky.

dida_tn
10. aug 2009

Monika 131, ja viem, že na fotkách sa dá rozoznať, či je to žena alebo muž. Ale určite to nie je identifikácia vodiča, predsa keď šoféruje žena, nemusí to byť hneď manželka držiteľa auta, ale aj dcéra, sestra a pod. Preto si myslím, že pozdrav príde držiteľovi vozidla.

Inak súhlasím, rozdiel je, či ideš rýchlejšie na obchvate okolo mesta alebo v obytnej zóne.

Osobne by som pritvrdila pokuty aj pre cyklistov, hlavne takých, čo idú pod vplyvom alkoholu alebo s kosou a takým batohom, že ho nemôžeš ani obehnúť. Prípadne babka šlape na ukrajine, kde ledva dočiahne na pedály, o stave bicykla nehovoriac 😝
A chodci na obchvatoch a diaľniciach sú tiež fajní 🙄

kristi
10. aug 2009

manzela vyfotili, a kdyz jim tvrdil, ze to nebyl on, ale nekdo jinej, tak mu ukazali tu fotku a cumel, pac tam byl vyfocenej jak na obcance...

rychlost na urcitych usecich neni problem, spis mi vadi, kdyz nekdo jede pomalu jak kreten a zdrzuje. O cyklistech ani nemluve

dida_tn
10. aug 2009

Z fotky je jasné, či si to ty alebo niekto iný, ale určite nepátrajú po tom, kto na nej je. Aby ju vkladali do nejakej databázy alebo pod. Neviem si to predstaviť, žeby zakaždým hľadali, o akú osobu ide. A žeby podľa fyzionómie tváre vyhľadali danú osobu. Skrátka predvolajú držiteľa podľa technického preukazu a ten vysvetlí.

Zhodneme sa asi všetky, pomalí šoféri a cyklisti 😝 Minule som sa v takom zákrutovom úseku (cca 5 km) musela dokonca vliecť za skupinou cyklistov, kvázi pretekárov, ktorí išli v skupine vedľa seba a vôbec sa ich nedalo bezpečne obehnúť 🙄

monika131
10. aug 2009

dida - no to je pravda, že tam mohla sedieť hocijáká žena, a ten pozdrav určite príde držiteľovi auta.
A pokuty pre cyklistov by som dala aj ja a pre chodcov ešte vyššie, a hlavne pre tých arogantných, ktorí si myslia, že keď sú oni na ceste, tak že všetky autá musia zostať stáť, lebo oni majú právo prejsť cez prechod.
Figu borovú, ani chodec nesmie ohroziť plynulosť cestnej premávky, a nesmie sa hádzať na prechod pre chodcov, len tak, bez toho aby sa poobzeral, či náhodou nejde nejaké auto.
A toto robia väčšinou starčekovia a starenky 😠

kristi - o tých, čo zdržujú premávku, tak to by som im urobila na cestách samostaný pruh, aby si tam mohli jazdiť 30-kou, tí hrozne štvú aj mňa, a hlavne keď sa niekam ponáhľam. 🙂

potvorka88
10. aug 2009

Kazdy obcas presvihne rychlost, alebo porusi dopravne predpisy a je to jedno ci chodi na kratke alebo dlhe vzdialenosti. Vzdy je nejaka situacia, ktora donuti cloveka porusit tieto zasady. Kazdy sa obcas niekam ponahla lebo musi stihnut to alebo ono. Na 100% sa predpisovo jazdit neda. Denne najazdim do 150km a casto presvihnem rychlost ale vzdy tvrdim ze niekedy sa da a niekedy sa proste neda. Ked sa neda tak sa vleciem ak to situacia vyzaduje aj nizsou rychlostou. Tak a teraz ma za to ukamenujte. Este chcem napisat, ze ublizit a zabit sa da aj pri 50 km rychlosti ako aj pri 100km. Je to o stasti. Kazdy krat, co si clovek sadne za to piate kolecko (rozumej volant), tak riskuje zivot, zdravie. Vychovne a vystrazne by nemali byt pokuty od striehnucich policajtov, ale nasledky mozno na nasich blizkych alebo znamych a kriziky pri cestach.

vroni
10. aug 2009

Ajaja, mala by prist vyzva manzelovi, aby identifikoval vodica.
Ina moznost je, ze ta ¨odchytili¨, ked uz si spomalovala a zmestila si sa do 10 km tolerancie (+tachometer ukazuje o nieco viac, ako v skutocnosti ides, takze ak ti ukazoval v case merania napriklad 110, mohla si ist okolo 100 a spadnut do tolerancie) 10 - 15 km rychlejsie mozes ist uplne bez obav (bacha na GPS, ten ukazuje rychlost presne!!!) A vlecuce sa auto je prave tak isto nebezpecne, ako rychlo letiace, tak to s deklarovanim svojej svatosti zase neprehanajte 😉

monika131
10. aug 2009

potvorka - ja s tebou úplne súhlasím. Ja tiež jazdím denno denne a to s tými predpismy je úplná pravda. Chcela by som vidieť, niekoho, kto jazdí na 100 %.

vroni - tá posledná veta je naozaj pravdivá. A niekedy ten vodič, ktorý ide pomali a zdržuje tým ostatných, narobí ešte väčšiu galibu ako ten čo ide o 10km/h rýchlejšie ako je povolená rýchlosť.

miroslava89
10. aug 2009

a policajti tiez casto az velmi casto nedodrziavaju predpisy- a chcela by som vidiet policajta ktori dostal za zlu jazdu pokutu 🙄

mamutka
10. aug 2009

ajaja, to ze ti by brali vodicaky co vlastne vobec nesoferuju nie je celkom pravda. moj manzel urobi rocne okolo 50 tis km a uzije si s aroganciou za volantom svoje. som rada ked sa bezpecne vrati domov.
jasne, ked vidime volnu rovnu cestu, taha nas to pridat, nie sme dokonali, ale naozaj co uz ludia vykonavaju, predbiehaju 3 auta naraz, blizi sa zakruta, zrazu dakto oproti a im je to uplne jedno......ludia by mali robit psychotesty kym dostanu vodicak. su proste nezodpovedni. ci uz rychlo letiaci, opiti alebo sviatocni spomaleni a vystresovani, ktori sa raz za cas dostanu na cestu a v zakrute ich zrazu mas pred sebou, takmer stojacich...
ja sa bojim soferovat, koli skusenostiam, vzdy to necham na manzela a vzdy len cumim ako slusnych ludi, ktori nastastie stale su, ako ich ohrozuje hrstka debilov.
proste si to presvihla s rychlostou, stane sa vacsine ludi, verim ze inak si davas pozor, ja som do muza vzdy hucala chudaka, aby v dedine nesiel stylom "ved idem len o 2 km rychlejsie ako sa smie" nervujem ho ze to musi uplne presne dodrzat, lebo nikdy nevies aky slabomyselny miestny blazon tu zije a rozhodne sa vbehnut do cesty, no a potom nikto nebude kukat na jeho psychiku, ale na tie 2 km...

dida_tn
10. aug 2009

Miroslava89, takú ešte nehrali, oni sú predsa nedotknuteľní 🙄

amadora
10. aug 2009

Ja si myslím že výzva príde manželovi, ale keď sa tam dostaví (alebo najlepšie obidvaja) a povie že on nešoféroval, ale ty (čo bude jasné z fotky) tak s tým nebudú robiť problém aby to zaplatil manžel. Im to bude jedno, hlavne že to niekto zacáluje 😀

A čo sa dnešných ciest týka... ja tiež občas prešvihnem rýchlosť, hlavne keď slniečko svieti, hrá dobrá hudby a cesty sú prázdne... ale zase napríklad dávam pozor keď predbieham, fakt idem len keď široko ďaleko nikoho neni, aj v križovatke tak. Sú vodiči čo obiehajú ešte aj predbiehajúce aj predbiehané auto a oproti im ide kamión 😖 A to je len jedna z chuťoviek čo sa robí na cestách. A navyše keď takému šoférovi vidím na zadnom sedadle dieťa tak by som ho zastavila a vyfackala 😠 Všetci by sme sa mali zamyslieť a byť opatrnejší, aj keď nikdy to nebude 100%, ale aspoň sa tomu priblížiť 😉
A veru cyklisti a chodci sú kapitola sama o sebe 😒 Ja ich obchádzam ďaleko cez protismer keď sa dá.
A policajti? Žiaľ veľakrát zastavia šoféra na škodovke a naparia mu takú pokutu za zlý stav vozidla ktorú si evidentne ani nemôže dovoliť zaplatiť, ale že okolo nich prebehne bavorák 200km/h pre istotu nevidia 😠

expertka8
10. aug 2009

....a soferox 😝

...ajala...priprav si €....

Prekročenie rýchlosti o viac ako 20 km/h 100 € (3 012,60 Sk)
Prekročenie rýchlosti o viac ako 30 km/h 200 € (6 025,20 Sk)

expertka8
10. aug 2009

....pokuta /predvolanie/ pride osobe..ktora je drzitelom texnicaku......zapisanie majitela auta.... 😉

expertka8
10. aug 2009

...ak ste este niekto zamerne blbli za volantom...spravte si financny rozpocet 😝 😀

http://www.cas.sk/clanok/104801/nove-pokuty-pri...

...mimoxodom...nie je dobry vodic ten..ktory jazdi ryxlo..ale ten..ktory jazdi...dobre 😉