Pokuta za rýchlosť. Ako ju napísať na moje meno?

ajala
8. aug 2009

cawte, dnes som jazdila a merali isla som o 20+ km viac lebo dlha cesta a rovina, o ty xxxx 😠 boli zašití za krikom ...auto je na manzela, ocakavame ze nam pride papier,neviete ci sa da aby priestupok dali na moje meno kedze ja som soferovala? da sa potom nejak vybavit?hm,

penelope2066
10. aug 2009

pokutu by som dala vsetkym co nedodrzuju rychlost.aj sebe 😉

expertka8
10. aug 2009

...mne naposledy zabuxali na branu policajti s pokutovym blockom...
...dovod???
...20cm 😠

... na xodniku som nexala "len" 1,3m..... 🙄

monika131
10. aug 2009

tak, že pokutovanie policajtov? To tu ešte nebolo a mimochodom, mne sa už pár krát stalo, že okolo mňa preleteli ako blázniví - myslím policajti a nemali zapnutí maják. Ale hlavne, že by mali ísť príkladom, ani z ďaleka.

Ja som už tiež pár krát ostala za volantom čumieť, keď ma do zákruty predbehol nejaký blázon na najnovšej audine a oproti išiel kamión. Ale tým vodičom ja hovorím samovrahovia. Títo raz skončia zle.

A ďalšia vec čo neznášam, keď sa na vás zo zadu lepí nejaký debil tak, že keby ste náhodou troška pribrzdili, tak je vo vás. A takých je teda dosť.

monika131
10. aug 2009

a ja som naposledy dostala pokutu za to, že som stála na zákaze, ale okrem mňa tam stálo ďalších 30 áut, no pokutu sme dostali iba tí, ktorí sme mali iné značky ako KE. Bolo to od mestských policajtov, ale na polícii som si svoje povedala a ten policajt, ktorý tam bol, mi nakoniec dal iba najnižšiu pokutu - to bolo 16 EUR. 🙂

expertka8
10. aug 2009

...monika....vodicom..ktori maju suicidne myslienky by sme sa mali podakovat.....ved dobrovolnyx darcov organov je stale malo.... 😀 😀 😀

...ja som zastancom praktiky....ak sa xces zabit za volantom....nex sa paci....slepyx ulic...ci polnyx ciest je tu dost... 😝 ...hlavne neohrozuj inyx....!!!

monika131
10. aug 2009

expertka aj ja mám taký názor, že ak sa chceš zabiť, tak to urob niekde kde neohrozíš iných, ale je strašne veľa mladých ľudí, ktorí dostanú autíčka od svojich rodičov na 18-tku, a potom sa neskutočne predvádzajú a čo je na tom najhoršie, tak nepozabíjajú iba seba, ale aj druhých. ☹

miroslava89
10. aug 2009

niektori ludia chodia rychlo a dobre!.. bez nehody bez ohrozovania inych ludi.. a jazdia rychlo len vtedy ked poznaju cestu a vedai ze si to "mozu dovolit".. sice pisem to na svoju obhajobu ze tiez malokedy idem pomaly ale rychlost prekracujem lenv tych usekoch ktore poznam a viem ze je minimalna sanca aby sa nieco niekomu stalo..

a v zivote ma nepokutovali az teraz minuly piatok "krasnych" 200€.. 😖

petusko
10. aug 2009

ja som prave dnes myslela na tuto temu, ked som isla cestou, ktorou som isla uz x krat, poznam kazdy vymol, medzi dedinami, rovina, vyhlad a tiez som rychlost prekrocila 🤐 😔 hanbim sa, ale jednoducho myslienky ujdu a tachometer tiez. ale v dedine alebo v meste poctivo 5O-tkujem. na prechode zastavim a obiehanie je moja nocna mora. pokial nie som na dialnici alebo nejde predomnou traktor, tak vyckavam strasne dlho, kym sa odhodlam predbehnut.
MM dostal asi pred mesiacom pokutu tiez "krasnych" 200 € za rychlost. lapli ho ako vchadzal do dediny, uz brzdil, ale neskoro, stali hned za znackou.
ale k teme, myslim, ze pokuta pride majitelovi vozidla.

expertka8
10. aug 2009

...m89....ano...da sa jazdit dobre a ryxlo...ale na automobilovyx pretekox a nie na klasickyx komunikaciax..kde sa porusuje zakon a ohrozuje zdravie... zivot seba a inyx... 😔

nikka.vo
10. aug 2009

nejedenkrát jsem viděla například nepřipoutané policajty 😠 To by se jeden pos*al , že řidiče buzerujou a samotní to nedodržují 😠

kristi
10. aug 2009

ja se poutam vzdy, ale fakt vzdy.....teda krome pojizdeni v garazi, zvykla jsem si na to.....

ano, vidam cajty, ktery na predpisy serou, asi bych to taky delala, kdybych byla polda, zapla bych si majacek a frcela si to prahou na obed 😀 😀 😀

petusko
10. aug 2009

inak ja byvam v dedine, kde sa pokuty davaju jedna radost, cyklisti, "babetisti", traktoristi a dokonca aj chodci, co medzi dedinami na cca 200 m useku nemaju reflexnu vestu 😅 sa uz aj bojim ist na male pivo, aby aj mna nestopli s kocikom 😅 😀

ajala
autor
10. aug 2009

no dnes som cakala manzela 2 hod (bol pri doktorke) auto bolo odstavene pri ceste a kukam policajti bez smerovky bez blikatkach bez hukaciek prebehovali RYCHLO auto na plnej ciare!!!!!!!!!!na dedine....u nas na dedine stale chodia uz aj za mnou vela razy isli, chcu nachytat za nieco.......predvcerom sme nasmiali az moc ak zastavili jedneho deda na bicykli na fukanie a kymm isli po pristroj tak dedo odhodil bicykel a utekal domov, radsej sa vykaslal na bic. ako by mal pokutu platit 😀 😀 to bolo taaaak smiesne 😀 je to zo strany policajtov buzeracia ze este ani na dedine nemozte ist na bicykli.....Ale fakt na cestach ma nasrali nie raz ked ide a frajer bez ruk 😠 keby spadol mne pod kolesa ja by som sla sedet za jeho hlupost....

nikka.vo
10. aug 2009

já se taky poutám pokaždé a to i vzadu, nechápu lidi, který těch pár vteřin tolik obtěžuje 😕

monika131
11. aug 2009

No ja tiež chodím pripútaná, ale teraz, keď čakáme bábo iba vtedy, keď ja šoférujem, na sedadle spolujazdca sa nepútam, je to pre mňa už dosť nepohodlné. A hlavne keď ideme niekam na dlhšiu trasu. 😉

a policajti si môžu robiť na cestách čo chcú, pre nich dopravné predpisy ani značenia neplatia 😠
keď majú zapnutý maják a niekam sa ponáhľajú, tak to je iné, ale keď vás na plnej čiare, v dedine obehne policajné auto a ešte sa ten policajt za volantom na vás vyškiera ako idiot, tak to je riadna drzosť.
A potom, že by mali ísť príkladom. 😠

ajala
autor
11. aug 2009

dnes sme zazili 2priestupky ktore spravili policajti... 😠 ale to neva vsak su to polisi 😠 baby a neviete po akom case to pride pokuta?len ze kedy mam ocakavat a pripravit peniazky?

monika131
11. aug 2009

ajala - tak priestupky policajtov? A že vraj ochrancovia zákona. H..... sú to, ktorí zneužívajú to, že sú policajti.
A tá pokuta ti príde podľa mňa do 15 dní. Ale nieviem, to je iba môj názor. 🙂

misicka85
11. aug 2009

Pokuta dojde na majitele auta, taky myslím že do 15-ti dnů....
Policajti mají ty foťáky tak přesné že vám dokonale zachytí obličej i na 1km vzdálenost, takže tam jde krásně poznat kdo vozidlo řídil 😉

Já jezdím hodně, často a ráda... netvrdím že předpisy dodržuju na 100%, ale překročit rychlost o 30km/h mi příjde hodně.. Ale na druhou stranu zase záleží kde jedu, je rozdíl jestli jedu na dálnici 160Km/h a nebo v obci 80km/h 😉 V té obci tu 50-ku fakt dodržuju... většinou když překročím rychlost tak max.o těch 10km/h a to hodně policajtů ještě jakž takž toleruje 🙂 myslím že je to hodně o ohleduplnosti a předvídavosti, tchán třeba jezdí denně už 40 let a nikdy neměl nehodu ze své viny a přesto by o sobě nikdy neřekl že je skvělý šofér. Dělá učitele v AŠ.... 🙂 Vždycky může přijít situace která vás nečekaně překvapí a zaskočí...
Pomalu jedoucí řidiče taky nemusím, ale nechávají mě celkem v klidu, no co, hodím blinkr a předjedu je, nikdy nevíte co se děje že jede tak pomalu, třeba je to nováček co se na rychlejší jízdu necítí, nebo je to někdo kdo je v tom městě poprvé a něco hledá... spíš mi příjdou ujetí ti řididči kteří hned začnou troubit a rozčilovat se. Ale jak jsem psala,je to hlavně o ohleduplnosti 😉
Co teda na silnicích nesnáším jsou cyklisti!!! Zavedla bych povinně řidičák na kolo!! nebo aspoň nějaké přezkoušení z předpisů, protože kolikrát mám pocit že ani oni sami ty předpisy neznají 😠
A nebo mě kolikrát s..e když dají značku 30km/h, k tomu "Práce na silnici" a na té cestě se v 1km úseku vůbec nic neděje, a nebo tam je vykopaná jedna pidi díra do země,kterou by šlo v pohodě jenom nějak označit jako překážku a v klidu objet!!!

brondos
11. aug 2009

caute, dovolte mi prosim zopar postrehov a nazorov:

To petusko,misicka85 a vela dalsich: tachometer je uz od vyroby nastaveny tak aby ukazoval menej ako v skutocnosti idete. A este vacsia moze byt odchylka v pripade ze na aute su pneumatiky trochu ineho rozmeru ako prepisane. Najlepsie je si skontrolovat presnost tachometra pomocou GPS. Nase auto ked ma na tachometri 50 tak v skutocnosti ideme 43-45. A to mame pneumatiky kupene original s autom. Preto jazdim podla tachometra v obci do 60, realne idem teda maximalne 55. Ak niekto ide z opatrnosti 45 a tiez mu tachometer ukazuje o cosi viac, tak moze realne ist aj pod 40 a to uz je na nervy sa za niekym takym tahat. Je to uz dost rozdiel 40 alebo 55. Na prvom mieste je vzdy! bezpecnost, ale hned za nou je plynulost!!

To nikka.vo: bohuzial je to v zakone tak, ze policajti priputani byt nemusia. Zmierme sa s tym.

To ajala: a preco dedo nechcel fukat? Mal platit pokutu lebo bol pod vplyvom alkoholu? Ak bol triezvy, tak sa tiez nemoze „vykaslat“ na fukanie. To nie je dobrovolna cinnost. Samozrejme si myslim ze po dedine, aj mimo nej mozes jazdit na bicykli. Ale ked by ti mal pod kolesa spadnut opity cyklista, tak radsej nech mu naparia poriadnu pokutu, aby mu aspon v ten mesiac uz nezostalo na chlast! A to uz nehovorim o tmavych prizrakoch kolisajucich sa uprostred tmy blizsie ci dalej od krajnice bez akychkolvek reflexnych prvkov. Pripravit niekoho o zivot alebo zdravie, aj ked uplne bez vlastneho zavinenia, je trauma na cely zivot.

Inak suhlasim s vacsinou vasich nazorov a viem ze aj zena moze byt dobra vodicka. Jednu taku mam za manzelku.

ajala
autor
11. aug 2009

brondos jasan na ceste nech davaju fukat bicyklistom,ale na dedine??? 😖 to uz je buzeracia 🤐 dedo nechcel fukat lebo uz raz platil100eur zatoto nafukal ..na dedine je to normalka nic na tom nieje ze ludia si idu na pivo na bicykli...aj my po robote okolo domu ideme a pivo a poldeci cez vikend a teraz co mame dostavat pokuty?to je chore, aby uz clovek ani nevisiel von......ja po dedine chodim 30km aj 20km tam nieje opatrnosti nikdy dost, ale myslim ze by mohli dat pokoj polisi aspon na dedine

brondos
11. aug 2009

ajala, nesuhlasim s tebou. Kde je hranica "prilisnej" opilosti. Beriem ze pivo a poldeci nie je na totalku, ale tiez vela zalezi kto a v akom stave to vypije. Ja tiez idem cez male dedinky castokrat ovela pomalsie ako je maximalna povolena, ale raz som uz skoro nabral cyklistu pri vychadzani od branky. Bolo to potme, cyklista po 1. uplne tmavy, a po 2. rovno nesiel ani nahodou. Viem ze na dedinach na taku "buzeraciu" ludia neboli zvyknuti, ale tak isto ako za volant nepatri alkohol (vobec) tak isto podla mna nepatri ani na bicykel. V kazdom pripade ja ked viem ze si idem dat alkohol vzdy riesim situaciu tak aby som potom nemusel pouzit ziadny dopravny prostriedok ako vodic.

amadora
11. aug 2009

Brondos súhlasím s tebou, ja osobne by som opitému cyklistovi dala ešte väčšiu pokutu ako opitému šoférovi v aute. Toho v aute chránia aspoň plechy, ale havária s cyklistom nemá väčšinou šťastný koniec 😒 A za volant, či už ten v aute alebo na bicykli, nepatrí človek ani len s tým jedným malým pivom 🙄

dida_tn
11. aug 2009

Ajala, prepáč, ale úplne súhlasím s brondosom a amadorou. Tiež sa mi raz stalo, že som obiehala opitého (kľučkujúceho) cyklistu v dedine, našťastie nešlo nič oproti, tak som sa dala úplne do protismeru a keď som bola na jeho úrovni, padol z bicykla! Keby som ho len normálne míňala, mala by som ho priamo pod kolesami. A ako píše brondos, aj keď by to bolo bez môjho zavinenia, bola by to trauma na celý život 😔
No a nemyslím, že by pokutu dávali za jedno pivko 😕

vroni
11. aug 2009

Preco buzeracia? Ked ti ozraty spadne pod kolesa, tiez to bude fuk, ci v dedine, ci mimo. A cyklistovi daju fukat len ked jazdi od jednej krajnice k druhej. To po pive a pol deci normalny clovek nezvlada. Cyklista a aj chodec je presne taky isty ucastnik cestnej premavky ako sofer. Rychlost asi neprekroci nikdy, ale tackat sa spity po ceste je rovnako nebezpecne ako v tom stave soferovat.

inka4
11. aug 2009

cawte a ked mam v skusobnej lehote vodicak a prekrocim rychlost o vela tak mozu mi vziat vodicak? 😨

sstefi
11. aug 2009

ja by som to priputanie sa až tak neriešila, ved je to každého vlastny problem, ked sa stane nehoda a nie je priútany. tym asi inej osobe škodu nenarobi, tak nech sa každý sám rozhodne.
Ja s tým problem nemam, nezabudam, je to pre mna automaticke, hned ako sadnem tak taham cez seba pas, len je podla mna diskutabilné, či by za to mali pokutovať. aj ked viem, že kebyže zato nepokutuju, tak sa minimalne 50% vodičov resp. cestujucich nepripúta 😒

amadora
11. aug 2009

Inka ak prekročíš rýchlosť v norme tak ti ho nezoberú, len budeš mať priestupok a po dvoch musíš robiť skúšky aby ti vodičák nechali. Ak prekročíš o veľa ako píšeš tak ti ho zobrať môžu, závisí na uvážení policajtov.

mami.sk
11. aug 2009

ja sa vzdy smejem , ze by som si mohla na MD privyrabat bonzovanim neporiadnych soferov 😀 😀 😀
esteze na to nemam zaludok 😀 😀 😀
pri dennodennych prechadzkach s kocikom som uz toho videla tolko zeby zo mna bola bohata mamicka keby mi za kazde nahlasenie porusenia predpisov platili policajti 5 € 😉
jazda na cervenu, predbiehanie cez dve plne ciary, otacanie na zakaze, deti v autach bez autosedacky, statie na zakaze , parkovanie na chodnikoch ale tak ze s kocikom musim doslovne zist na dvojprudovku aby som vobec presla a ta rychlost 😝 😝 😝

ja som tiez sofer ale predpisy sa snazim dodrziavat, ved ide o zivoty ludi 😔

no a podla toho co sledujem tak najviac nehod maju na svedomi mladi frajeri co maju 3 dni vodicak a nevedia sa do koze zmestit z tej radosti ze maju auto 😝 😝 😝

misicka85
11. aug 2009

Cyklista je jednou účastníkem silničního provozu a měly by na něj platit stejné zákony jako na řidiče aut, to znamená i zákaz pití alkoholu před jízdou 😉 A je jedno jestli je to na dědině a nebo ve městě 🙂

Mami.sk - taky myslím že nejvíc nehod mají mladí řidiči hned po AŠ a pak lidi okolo 30-40 let, co si myslí že mají moooře zkušeností a podle toho jezdí (většinou jak totální prasata) 😠

Brondos - s tím tachometrem to myslím ví většina, že je tam nastavená nějaká ta odchylka. Ale jak já jsem psala, mi pomalí řidiči až tak nevadí, pokud to jde tak ho na vhodném místě předjedu a je klid, spíš mě točí takoví ti nerváci co když jedu na úseku kde je 80km/h fakt těch 80 a on na mě ze zadu bliká a troubí a přilepí se mi půl metru za nárazník! 😠

misicka85
11. aug 2009

Mami.sk - koukám že máme skoro stejně staré holčičky 😀