Pokuta za rýchlosť. Ako ju napísať na moje meno?

ajala
8. aug 2009

cawte, dnes som jazdila a merali isla som o 20+ km viac lebo dlha cesta a rovina, o ty xxxx 😠 boli zašití za krikom ...auto je na manzela, ocakavame ze nam pride papier,neviete ci sa da aby priestupok dali na moje meno kedze ja som soferovala? da sa potom nejak vybavit?hm,

aponchie
8. aug 2009

oj tak to nevim teda..ja posledne stala na svetlech na cervene a nevsimla si ,ze vedle me stoji chlupati a vzala manzelovi telefon no videli me a jeli zamnou az na parkoviste k obchodu kde me zatarasili jak komando no litr pokuta a nejake body 😀

titkovamiriam
8. aug 2009

priestupok pride na teba ved si soferovala ty a vybavit neviem ja by som zaplatila na mieste aby som mala pokoj

amadora
8. aug 2009

Miriam myslím že Ajalu len odfotili a nezastavili, preto jej príde papier domov.

Neviem ako to funguje, či ti príde fotka alebo čo. Ak áno, tak bude vidno hádam že za volantom sedí žena. Podľa mňa treba ísť s papierom priamo k policajtom a povedať že auto si šoférovala ty a že to chceš zaplatiť. Myslím že by s tým nemal byť problém.

ajala
autor
8. aug 2009

ale oni ma nezastavili to sa nedalo, lebo 120 nezastavis hned🙂 a nemozu vediet ze kto soferoval,lebo auto je na manzela a skade vedia moje meno?to ne

titkovamiriam
8. aug 2009

jaj!!! uz je vecer nemysli my a ja ze preco na manzela 😅 😅 😅

ajala
autor
8. aug 2009

no to bude vyyraz , ze 😲 😲 😲

jeudi
8. aug 2009

to nevim..nase auto je na manzu ..a ja dostala jednou pokutu ze jsem spatne stala prijeli dali mi botu tak jsem je zavolala a oni mi ani neverili ze sem jela ja(fakt jela protze manza byl napity)protoze mel vzadu naradi..tak rikali :a vy jste delnice??no blbci..jako by to nebylo jedno komu tu pokutu daji...

sstefi
8. aug 2009

a neni jedno na koho meno to príde, ked to tak či tak musis zaplatit?
alebo to kvoli tým bodom, čo sa "zbieraju"? 😕

aponchie
8. aug 2009

no auto je na manzu a pokuta dosla dle ridicaku me logicky 😎

lenkabu
8. aug 2009

Jestli je to jen fotka a auto na manžela,pokuta dojde na manžela.

amadora
8. aug 2009

No jedno by to nebolo pokiaľ by mal manžel už viac priestupkov, prípadne ak je šofér z povolania.

ajala
autor
9. aug 2009

tak tak ako piše amadora, ide o to ze bude mat za mna 1priestupok potom uz len 2 a mu beru vodicak....on este nema ziadny a ja prvý ...manzelovi to tak nevadi skor asi 200eury je horsie vyplatit 😠 ale ja chcem aby to bolo na mna 😉

asitka
9. aug 2009

no ak si išla 120...tak si to prešvihla o 30 km..teda ak dobre počítam....pri bežných povolených rýchlostiach....medzi obcami je 90 nie???? teda ak si nešla po dialnici 😀, či cez mesto....to by bol lepší prúser pri tej rýchlosti 😀

a stále nejak nerozumiem...prečo sa tolko bojíš...aby pokuta neprišla na manžela...ved to je jedno nie??? teda aspoň môjmu manželovi by to určite bolo.....iba ak platíš pokuty jak na bežiacom páse 😀

asitka
9. aug 2009

aha...až teraz som si prečítala že on ešte nemá vodičák...ale ved v systéme musia mať...že majiteľ auta nemá vodičák....že auto musel šoférovať ktosi iný...a pokiaľ viem....robia z toho foto...takže tam uvidia, že on auto nešoféroval...lebo ako ináč by dotyčnému dokázali...že naozaj prekročil rýchlosť....on asi pokutu zaplatí...ale ako priestupok voči nemu by to braté byť nemalo...teda môj laický logický názor...ak policajti majú iní...tak bude horšie 😀

dida_tn
9. aug 2009

podľa mňa príde pokuta, resp. predvolanie držiteľovi vozidla uvedenom v technickom preukaze. aj keby z fotky videli, že je to žena, ako môžu vedieť, či to bola manželka alebo iná žena. za prevádzku vozidla a dodržiavanie predpisov je zodpovedný držiteľ vozidla, iba že by dokázal, že vozidlo bolo použité bez jeho súhlasu - ale to je už na dlhé lakte.
no ak si prekročila rýchlosť o viac ako 30 km, môže to byť aj horšie ako len pokuta 😖

ajala
autor
9. aug 2009

asitka ma vodicak, si nieco zle precitala, pisala som ze nema este ani jeden priestpok nie vodicky....a pisala som uz aj to ze to vadi kvoli tomu ze ak mas 3pristupky tak ti vezmu vodicak.. 😉 nechapeme? ano je to medzi 20 a 30km uz som potom rychlo spomalovala tak neviem kolko zaznameli ...

penelope2066
9. aug 2009

ja len tolko,ze ani ja nedodrzujem vzdy rychlost ale prekrocit ju o tolko?ja by som takymto ludom brala hned vodicak. 😠

skolara
9. aug 2009

penelope hmm prehanas to 😅

emjee
9. aug 2009

penelope preco vodicak, kopec ludi jazdi aj bez vodicaku 😝 ja by som im zobrala auto 😀

ajala
autor
9. aug 2009

penelepe ak by si sla cestu dlhu 85km a rovina sem tam mierna zatacka tak by si si to dovolila, mna obehovali este....150km isli ostatny v pohode, ziadne dediny len cesta a luky polia...a preto polisi vybiti chodia tam merat..naschval do statnej kasy resp.politikom do kapsi 😠

emjee
9. aug 2009

ajala len tolko - dovtedy sa chodi ... dufam, ze ja ani moji blizki ta na ceste nestretneme

ajala
autor
9. aug 2009

neublizila som nikomu a som opatrna

penelope2066
9. aug 2009

emjee-tym co maju vodicak by som brala vodicaky 😠 ,tym co nemaju tak mozno aj auta 😉

penelope2066
9. aug 2009

ajala-neublizila si nikomu a si opatrna? no dokedy,kym sa nieco nestane?
ani ja nechodim vzdy podla predpisov a tiez ma laka pridat rychlost ked je dlha a rovna cesta-aj ju obcas pridam.
ale v ramci normalu a nie o tolko...

pink_lady
9. aug 2009

uff ajala nechcela by som ta stretnut na ceste 😕 aj ked je to rovna cesta - take su najzradnejsie, policajtov by som tam nastavala na kazdom kilometri 😀 zatial si neublizila to je pravda, aj opatrna mozes byt...mnohi boli ...a .../napada ma ako prvy Zitný rok dozadu/

neviem ako je to tu na SVK - minule cosi hovoril ten Packa ze na slovensku ta musia prichytit pri cine, inak ti nemozu dat pokutu ...t.z. fotka nestaci...ale nie som si ista

penelope2066
9. aug 2009

tiez by som na takychto cestach nastavala vsade policajtov,aby sa vodici na cestach viac kontrolovali... 😠

niki2
9. aug 2009

Pokud je to jako u nas v Cechach, tak si pozvou manzela jakozto majitele vozidla k podani vysvetleni. Ukazou mu fotku, tam bude evidentni, ze neridil on, pokud rekne, ze to ridila osoba jemu blizka, tak mate po starostech 😀

niki2
9. aug 2009

Presto proboha jezdete vsichni opatrne 😉

krasuliak
9. aug 2009

nie je to o policajtoch ale o soferkach !!!! 😉

amadora
9. aug 2009

Jáj Bože, ten čo si bez viny hoď kameňom 😠 Ja jazdím opatrne, snažím sa dodržiavať rýchlosť ale sú prípady keď si aj ja máknem a prešvihnem rýchlosť. Tak ma zabite! A stať sa môže niečo aj keď ideš opatrne, to si nevyberieš. Nehovorím že je to správne, treba dávať pozor, ale kriste toľko rečí okolo toho? 😕