Pokuta za rýchlosť. Ako ju napísať na moje meno?

ajala
8. aug 2009

cawte, dnes som jazdila a merali isla som o 20+ km viac lebo dlha cesta a rovina, o ty xxxx 😠 boli zašití za krikom ...auto je na manzela, ocakavame ze nam pride papier,neviete ci sa da aby priestupok dali na moje meno kedze ja som soferovala? da sa potom nejak vybavit?hm,

amadora
11. aug 2009

Misicka takých neznášam aj ja 😠 Nám tatko namontoval do auta podtlakovú trúbu akú majú kamióny a presne na týchto vodičov ich veľmi rada používam 😀 😀 😀

nikka.vo
11. aug 2009

amadora, to je přeci blbost ci si napsala: amadora • 1d • Dnes v 18:47 Brondos súhlasím s tebou, ja osobne by som opitému cyklistovi dala ešte väčšiu pokutu ako opitému šoférovi v aute. Toho v aute chránia aspoň plechy, ale havária s cyklistom nemá väčšinou šťastný koniec A za volant, či už ten v aute alebo na bicykli, nepatrí človek ani len s tým jedným malým pivom

Opilý cyklista zabije možná tak sebe a může zranit chodce (předpokládám , že opilý cyklista asi nevivine takovou rychlost aby nějakého chodce zabil, ikdyž i ta možnost může nastat, ale opilý řidič, kterého chrání plechy, zabije chodce, cyklistu a nebo posádku jiného vozidla, sám je dost často skoro nezraněn 😕 (nechápu proč nad nima je tak často anděl strážný 🙄 ) Takže bych neříkala, že by si spíš pokutovala cyklistu 😉 Ten je rozhodně méňe nebezpečnej 😝

misicka85
11. aug 2009

Nikka - pokud ti opilý cyklista spadne pod kola a ty ho přejedeš, pravděpodobně si to odskáčeš stejně jako on (pokud přežije..) - on za alkohol a ty za neopatrnou jízdu! Právě proto nesnáším cyklisty na cestách a hlavně v zimě kdy je pěkná 20cm břečka na silnici a najednou se mi kolem auta začne motat blb na kole!!! 😝

vroni
11. aug 2009

No, vacsiu pokutu by som mu nedavala, je to rovnaky prietupok. Ale rozhodne by som mu nedala ani o zastuhany chlp mensiu. To je blbost, ze cyklista moze zranit len chodcu. Taky staty dobrak na bicykli ti za ¨spravnych¨ okolnosti dokaze v aute narobit paseku ako rana z dela a posadka si to moze tiez odniest. Nehovoriac o tom, ze ked taketo individum zrazis, par rockov si posedis (ked teda nie si celebrita) a mozu ti uniknut roky tvojho dietata. To sa ti zda ¨len¨? Ja mam z toho nocnu moru. A ked ho len zranis, este z tvojej poistky ide jeho liecba (asi aby mohol chlastat este viac), platis pokutu, lebo on je ozran 😠 a jeho zdravotne naklady calujeme vsetci... Nehovoriac o tom, ze vacsina mysliacich ludi nesadne za volant, ked ma vypite. Na bycikel? Kazdy druhy. Ved nesoferuje, nie? 😠 😠 😠 Takze nebezpecnost cyklistov je rovnako velka ako vodicov (aj ked ich osobna zranitelnost je vyssia)

andyalukasek2008
11. aug 2009

ajala: podle mne policajti požádají manžela o sdělení, jako majitele vozidla, kdo jej v danou chvíli řídil. Protože fotka mu asi podobná nebude 🙂... Řekne, že ty a je to, stíhána budeš Ty...

emjee
11. aug 2009

ad pomali vodici - ano aj mne lezu na nervy, no na druhej strane, 50-90-130 su maximalne povolene rychlosti, a nie rychlosti, ktore treba za kazdu cenu dosiahnut 😀 takze sorac ak idem v dedine 45 tak je to podla mna primerane (a mam vodicak 11 rokov, aktivne jazdim 9 rokov)
ad opilci - tam kde jazdim najcastejsie uz davno odchytavaju cyklistov a davaju im fukat, este by mohli zacat odchytavat aj ozranov, ktori si peso vykracuju kadetade

amadora
11. aug 2009

Nikka presne ako píšu baby, tebe padne opitý cyklista pod kolesá, on umrie a ty skončíš v lochu. To je málo? To nehovorím o tom že sa môžeš zraniť alebo zabiť aj ty v aute.

vroni
11. aug 2009

emjee, bacha na vec, nova vyhlaska uz pozna aj pokutu za pomalu jazdu 😀 😀 😀 😝

Samozrejme, ze za 45 v dedine to nie je 😀 , ale ta pokuta za pomalu jazdu fakt je!!! Este ked zacnu odchytavat tych spolocensky unavenych a jazdiacich zasadne v pravom pruhu (mimo mesta)..... Ah, uz aby to bolo!!!

aktak
11. aug 2009

normalne v meste kde je 50ka - som povinna sa preradit do praveho pruhu a nechat lavy pre "rychlejsich" ked idem 50kou? sak nesom na dialnici nie? 😠

vroni
11. aug 2009

Nie, v meste resp. v obci nie. Len mimo. Privadzaju ma do vyvrtky soferi, ktori si to hasia na dialnici rovnou stoveckou a zasadne vlavo. A ked sa opovazis na nich bliknut, este sa citia dotknuti... Ti su zase moja ¨srdcovka¨

emjee
11. aug 2009

btw. obcas minam take tie infotabule, ktore ti ukazuju aktualnu rychlost - mne to nikdy nesedi s tym, co mi ukazuje auto 😀
ale myslim, ze coraz viac soferov postrada zaklady slusnosti na ceste (ci uz ti, co si radi dupnu na plyn, alebo ti co mysickuju, alebo zasadne chodia len v lavom pruhu, nepouzivaju smerovky, ...)

nikka.vo
11. aug 2009

to si vážně myslíte, že půjdete sedět, nebo budete odsouzené za to, že vám pod kola spadne ožrala, když naši soudci nepošlou za mříže čověka, který svým autem a ožralý zabije v jiném autě 3 lidi? Vždyť oni tomu cyklistovi taky musí odebrat krev a zjistit jestli byl opitý a nebo nebyl. Předpokládám, že kolem cyklisty neprojedete 100km/hod oni i podle brzdné dráhy a polohy těla zjistí, jak se to stalo a neodsoudí vás přeci za to, že vám někdo skočí, nebo spadne pod kola, pokud nejedete jako magor. Já neříkám, že se to má tolerovat, ale rozhodně nechápu, proč by měl mít vyšší trest opilý cyklista, než řidič 😅 Vždyť auto je zbraň 😲

amadora
12. aug 2009

Nikka to nie sú naše názory, to sú fakty, bohužiaľ 😔

mimkao
12. aug 2009

brondos napísala si že: "To petusko,misicka85 a vela dalsich: tachometer je uz od vyroby nastaveny tak aby ukazoval menej ako v skutocnosti idete. A este vacsia moze byt odchylka v pripade ze na aute su pneumatiky trochu ineho rozmeru ako prepisane."

Len ťa opravím, že tachometer je od výroby nastavený tak, aby ukazoval viac ako v skutočnosti idete. 😉

sue
12. aug 2009

Nikka, môj sused sedel v base 5 rokov za to,že zrazil autom triezvy chlapca, ktorý mu na bicykli vletel pod kolesá ☹ neúmyselné zabitie vo väzení s najmenšou ostrahou, ale nevidel svoje dieťa po pôrode, nebral ich z pôrodnice domov ☹ prišiel až keď malý končil predškolskú a išiel do školy ☹ 😢

nikka.vo
12. aug 2009

sue, to je smutný 😒 , ale asi to nebylo samo sebou, ne? Pokud jel přiměřenou rychlostí tak to na tebe přeci jen tak nehodí. Vždyť za to člověk nemůže a neovlivní to...to prostě nechápu. Kolem sebe a denně ve zprávách vidíme pravý opak, asi je pár vyjímek, třeba stačí mít škraloup, mít body za rychlost a při sražení toho člověka stačí, že jel řidič trochu rychleji a je to. V dnešní době nejezdí lidi moc podle předpisů a pokud tvůj soused nejel podle nich, tak se pak není čemu divit, že mu to dali ,,sežrat,, pokud šlo o dítě. Další absurdní věc je, že soudce nepříhlédl k tomu, že čeká rodinu 😔 a i ten trest je teda dost brutální na to, že za promyšlenou vraždu dostávají u nás 8 let. Já to tu na něj nechci házet, jen do toho nevidíme,ví to je sám řidič a pochybuju že by se rodina vytahovala s tím, že jel jak prase 😒 Doufám, že pan soused je jeden z mála, kdo byl odsouzen za něco za co nemohl 😉

sue
12. aug 2009

Nikka, môj otec je lekár, a vzhľadom k tomu, že sa to stalo kúsok za dedinou, tak ho hneď po nehode volali - keď sa čosi stane a je doma, tak ho vždy volajú a hneď tam beží...chlapec nemal na hlave prilbu tak nemal veľmi šancu proti autu do kt.nabúral zboku - chlapec spravil chybu, keďže vychádzal na hl.cestu z vedľajšej ☹ ťažko povedať, či si auto nevšimol alebo čo... uzavreli to tak, že vodič neprispôsobil jazdu stavu a povahe vozovky. Prekročenie rýchlosti tam nebolo, ani alkohol. 😔

mimkao
12. aug 2009

Ešte k priputávaniu sa: súhlasím so sstefi. Môj brat mal v januári havárku, on bol spolujazdec, samozrejme nebol pripútaný. Dostali šmyk a fajne nabúrali. Brat vyletel cez bočné sklo 😨 Keď sa prebral, policajti mu povedali, že keby bol pripútaný a ostal by v aute, už by pravdepodobne nebol medzi živými. Problém, bol ale v tom, že keď chcel po 4 mesačnej marodke dostať peniaze od poisťovne, povedali mu,m že na ne nemá nárok, nakoľko bol vo vozidle nepripútaný... 😨 🙄 😠 Takže podľa tohto máš v takom prípade nárok na peniaze, iba ak umreš... 🙄
Ale k pasom- ja sa priputávam vždy a odkedy mangel dostal pokutu, tak už aj on... 😝
Rýchlosť som porušila iba raz, čo si pamätám, aj to na úseku ktorý poznám ako vlastnú dlaň, sme si dali s kamošom preteky. Ináč, nemám problém z predpismi. A samozrejme, keď človek obieha, hlavne keď sa potrebuje rýchlo zdekovať z protismeru, tak rýchlosť prekročí, ale to je podľa mňa normálne. 🙂

nikka.vo
12. aug 2009

sue, to ale teda fakt nechápu, když měl auto nabourané z boku, jak ho mohli odsoudit! To se měl obrátit na mezinárodní soud, nebo já nevim. To je síla 😲 😲 😲

mimkao, věřim tomu, že v určitých situacích pásy spíš uškodí, ale myslim, že převládá to, že život zachrání.

mamutka
12. aug 2009

viem ze je to trochu mimo temu, ale mna vytaca aj to ze okolo ciest su stovku billboardov s reklamou na chlast, nie len pivo, ale tvrdy chlast. ako to moze u nas vyzerat ked na vodicov sa z kazdej strany vali ze alkohol je super...v takej krajine sa potom necudujem ze ozranov za volantom je tolko a ked uz dakoho zabiju tak ten sud trva roky rokuce. mozno som si to len v inych krajinach nevsimala, mozno ma to len v poslednej dobe tak vytaca, odkedy mam dieta a desim sa tych sprav, ked vzdy ozran dakoho zmarni a jemu nic nie je 😠
podla mna toto k cestam nepatri, ale ked je to kazdemu jedno, ako so vsetkym, tak to u nas po kazdej stranke tak vyzera.

sue
12. aug 2009

Nikka, vidíš...a napriek tomu to dopadlo tak ako dopadlo...

K pripútavaniu sa...môj otec sa nepripútava nikdy (teda posledné 3-4roky áno) ale mal dve totálky havárie a pri oboch bol akoby náhodou pripútaný, čo mu zachránilo život 😵

vroni
12. aug 2009

Nikka, ver tomu, ze ak niekoho zrazis a zranis, tak na 99% za to pojdes sediet a kazdy bude mat totalne v pazi, ci si bola na vine alebo nie. Berie sa to tak, ze ty si bola ozbrojena (autom) a ako vodic si povinna byt jasnovidec kombinovany s Bohom a musis predpokladat ozrana spiaceho na zemi, deti na stvorprudovej ceste alebo vesmirne telesa na kranici 😠 😠 😠 . mam kamarata, ktory mal zrazku s cyklistom... Do stojaceho auta (v noci na cervenu) zozadu vpalil cyklista (na mol staty, ako inak). Vletel do auta cez zadne sklo, kusok sa polamal a pristal na sedadle spolujazdca tak sikovne, ze ho zabil (spolujazdca). Kamarat za to nafasoval tri roky (bol vodic), lebo podla rozsudku je ako vodic povinny uvedenu situaciu predvidat... Jo, a ozralovi musel vyplatit 12 tisic bolestne (pomerne malo, lebo sud ¨uznal¨, ze aj cyklista mal svoj podiel viny) Nakolko ten spolujazdec bola nahodou jeho priatelka, bolo len ceresnickou na torte, ze ich vtedy dvojrocne dieta ostalo zrazu bez obidvoch rodicov. Nepomohlo nijake odvolanie...

mamutka
12. aug 2009

vroni to je strasna spinavost 😠

lyly
12. aug 2009

vroni, tak toto je podla mna totaal nespravodlive. to uz akoze mas mat oci vzadu a striehnut, ci sa niekto neblizi. nechapem ako to mohlo na sude takto dopadnut, to musel mat asi slabeho pravnika, ale fakt nespravodlivost. la napr. ked niekto tukne zozadu tak je automaticky vinny on, ci nie?

amadora
12. aug 2009

Bohužiaľ je to tak 😔 Môj manžel je šofér z povolania a to vždy tvrdím že je to jednou nohou v hrobe a druhou v base. Už x-krát skoro zišiel z cesty s nákladiakom lebo ho dáky cvok na osobáku predbiehal a keďže oproti išli autá tak rýchlo myšičku pred kamión. Keby muž zle zareaguje tak buď vyletí z cesty a možno sa zahluší on, alebo mu ten osobák skončí rovno pod kolesami a tým pádom pôjde sedieť lebo ho zabije. Nikto sa nepýta či bol na vine on alebo nie 🙄

Mimkao ahoj, dlho som ťa nevidela 🙂 Čo nás neprídeš pozrieť niekedy do našej témy?

expertka8
13. aug 2009

http://www.topky.sk/cl/11/534252/Bezpecnostne-p...

..kto vymyslel bezpecnostne pasy...zasluzil by si Nobelovku 😉 😀

cuchre
21. aug 2009

baby, ako zistite, ze vas odfotili, teda kym vam nepride listok? a neviete, ci aj v ba maju niekte stacionarne fotaky?

ajala
autor
30. aug 2009

cawte no ubehlo 3tyzdne a 15 pracovnich dni a neprislo mi nic zatim,neznam ci sa im nepodarilo stihnut odf.aj ked mal dost casu alebo este pride 😨