Poľsko - snažilky, tehuľky, mamičky

schubertica
29. jan 2015

Zakladam tuto diskusiu kedze sa mi nejako nedari najst na nete forum Slovakov v Polsku, ktore by uz davno nebolo vymrete... Zijem vo Vroclavi a dufam, ze tu nie som jedina slovenka 🙂 Strasne mi chybaju konverzacie v nasom rodnom jazyku...

Tak baby hlaste sa, delte sa so svojimi skusenostami pocas tehotenstva, porodu ci vychovy deti tu v Polsku.

chomik
29. jan 2015

Tak verim, ze sa nejake maminy najdu 🙂 priznam sa, ze mne cely ten polsky zdravotny system moc nevyhovuje, vsade sa dlho caka, nikde nie su volne terminy a tak si ludia radsej za vsetko platia - co mi teda pride od veci, kedze platia povinne odvody do ZP a potom aj tak radsej idu k sukromnikovi.

schubertica
autor
29. jan 2015

Mne zamestnavatel plati Luxmed takze s tym klasickym statnym zdravotnym systemom nemam ziadne skusenosti 😖

chomik
29. jan 2015

Ludia to beru ako samozrejmost, ze idu k sukromnikovi a platia si aj zakladne veci - napr. vysetrenie UTZ v tehotenstve... mne napr. v 'przychodni' kazali dat si urobit UTZ u sukromnika a im doniest vysledky, tak sa moj manzel bol spytat v NFZ ze kde robia zdarma UTZ pre tehotne zeny a povedali mu, ze v kazdej 'przychodni'...tak isiel za riaditelkou toho zariadenia, tak samozrejme ochotne mi dohodla termin a lekar, ktory potom robil UTZ mi povedal - to vy ste ta, co ste sa stazovali? Tak tentokrat to urobime zadarmo (teda v ramci poistenia), ale len vam...no skratka cele zle, ja som prve tehotenstvo aj porod absolvovala na SR a teda neda sa to porovnat...mas super, ze Ti to zamestnavatel plati, aspon sa s nimi nemusis natahovat

schubertica
autor
30. jan 2015

No ty kokos to som nevedela, ze to je az na takej "urovvni" ... teraz som vdacna, ze chodim do toho luxmedu bo ja by som na to fakt nemala nervy. A mozno bol len ten lekar u ktoreho si bola debil? U prveho gina co som co som tu v tom luxmede bola to bol tiez riadny c*uj. Choval sa ku mne sposobom: Som doktor =som boh tak sa mi klanaj a neotravuj s otazkami. Ale teraz chodim k takej zenskej a ta je uplne v pohode. Takze ani tie privatne spolocnosti ti nie vzdy zarucia dobry servis. Ked je niekto debil tak je debil...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre