Pomáha vám muž s domácnosťou

barbora1522
20. jan 2016

Ahojte zienky, pomaha vam chlap v domacnosti? Ja som na materskej uz vyse roka a moj chlap ked pride z prace berie vsetko ako samozrejmosť. Ja musim vsetko, ako nevadí mi ze nerobí niektore veci doma ale ked chcem od neho nieco povie mi že on nemoze, je unavený, jemu sa neda, inokedy atd. On chodi do prace zarába peniaze, plati ucty a to je vsetko , nic podla neho nemusi...

sakura77
20. jan 2016

Ja som tiež doma A muž zaraba.pride večer a hra sa s deťmi. A tiež by si určite rád vyložil nohy.ja robím doma on v praci A okolo domu čo treba.ved za celý deň v pohode stihnem čo treba.ale určite by neodmietol ale ja nevyžadujem.ine by bolo keby obaja pracujeme, tak jasne že by sa to nejak muselo deliť.

dominika6
20. jan 2016

@barbora1522
Alo si naucis tak mas...
ziadne rady nepomozu iba vytrvalost nech si po sebe odpratava a nerobit mu sluzku

mimikas
20. jan 2016

Ja nemam rada slovne spojenie ze "pomaha v domacnosti zene" domacnost je vsetkych tych ktory tam ziju. Ale zas ty si teraz doma a je logicke ze domacnost je viac na tebe, aj ked pomoct by sem tam mohol. Moj robil vzdy vsetko, takze ja toto nepoznam, ale ked som bola doma tak som nic extra neocakavala od neho, stacilo mi ze travil vsetok svoj cas s malym, teraz ako chodim do prace tak vari, zehli, upratuje

lajlilinka
20. jan 2016

Počas celého nášho spolužitia vedieme domácnosť spoločne s mm.
Aj pred tehu, keď som aj ja chodila do práce a aj teraz keď som na rodičovskej...
'Veľké' upratovanie robíme spoločne v sobotu, tzn mm povysava celý byt, ja som zatiaľ s malou, potom výmena a ja poriadim kupelnu s wc a utriem podlahy...
Pranie - ja kým vyvesiam veľké pradlo, on navesia na vesiaky ponožky...kým ja zehlim, on gulickuje ponožky...
Umyje riady, zoberie smeti...
Za každé jedlo je u nás 'samozrejmosťou' pusa a poďakovanie...
S malou robíme všetko spolocne, spolu kupeme, spolu robíme hygienu, spolu dávame papat...
Keď príde z práce, preberá štafetu pri malej, ja sa idem zatiaľ obriadit a pod ...
Ale nie, dokonaleho chlapa nemám, aj on má svoje chyby...
Ale najviac ďakujem svokrovcom, že ho vychovali ako vychovali... Celý život videl ako jeho otec pomáha doma... 😉

vieruska25
20. jan 2016

No mne moj manzel pomaha, nevravim ze upratuje, vysava, utiera prach...ale zase vecer kym ja obriadim dceru pred spanim, on poupratuje kuchynu po celom dni, vacsinou mi aj nachysta veceru. Pomaha mi aj s malou, v podstate si to ona vyzaduje ked pride z prace-len on ju moze krmit, davat na nocnik...ale zase ked je velmi unaveny po robote necham ho nech sa zavrie v spalni nech mu da dcera pokoj aby si trochu zdriemol...zavisi odo dna ako sa citim ja a ako on a ked sa nam nechce obom tak je bordel 😀

qidko
20. jan 2016

Ahojte kym boli deti male manzel prisiel z roboty najedol sa a denodensky bol s detmi ja som zatial urobila co som nestihla a este aj v noci knim vstaval chodili spat okolo 19.30 a potom sme mali cas na seba nikdy mi nepovedal ze sa mu nechce alebo ze to je moja robota varit nevie ale umyvanie riadu a vsetky domace prace sa vzdy snazi robit aj on ziadne delenie muzska a zenska praca

terezka1947
20. jan 2016

@barbora1522 pomaha a nema problem ani plnohodnotne existovat sam s malymi detmi,ked ja doma nie som

tajka1986
20. jan 2016

@barbora1522 mm chape ze mame SPOLOCNU DOMACNOST a SPOLOCNU DCERU. Nakupi,umyje riad,povysava,vezme malu von,zabavi kym navarim. Cokolvek. Robi to sam od seba uz vela rokov. A popravde neviem si predstavit ze by to malo byt inak. Vo vsetkom si pomahame navzajom ak jeden nestiha nemoze nechce sa mu,zaskoci druhy. Len jednu chybu ma,nevari. Nevadi,ja rada navarim 🙂

jubela21
20. jan 2016

u nas je to tak , ze jeho to sameho nenapadne a ked mu poviem aby daco spravil povie ze to urobi, no vacsinou mu to trva ako lacnemu sranie alebo na to zabudne a urobim si to sama. Samozrejme si potom kvalitne vypocuje moj nazor na to. 🙂 ale dakedy to urobi hned no musim mu to kazat jak malemu chlapcovi. Ale take ze chodi do roboty a zaraba u mna neplati. Keby vedeli odnosit deti a rodit muzi , radsej by som tie peniaze zarabala ja 🙂 a to ze je zena na materskej neznamena ze je na dovolenke aj ked sa to tak vola. Treba o tom komunikovat a nebat sa sem tam sa za seba postavit a mozno trochu zvysit hlas, samozrejme nie ich furt buzerovat. Zase musime uznat ze ozaj do tej roboty chodia. Ale ked maju reci typu ja robim vsetko a ty si doma tak sa nestazuj tak to hop.

martinabreza
20. jan 2016

Žienky aj neaké negatívum ,😪až neslintáme a nezbalíme vám ich 😉

qidko
20. jan 2016

@martinabreza nikto nieje dokonaly moj milacik nieje technicky typ ked sme mali baterie a tam trebalo vymenit oriesky tak to bola moja praca alebo ked som mu povedala ze nesvieti ziarovka odpoved zober stolicku a vymen ju ale to su len prkotinky je perfektny otec a manzel cize to nezrucnost sa da akceptovat

sardinka335
20. jan 2016

moj muz sa teda do domácich prác netrhá štýlom, ze napustí kýbel s vodou a ide zmývať dlažky pripadne utierať prach...proste nie je ten typ a aby som bola uprimná nesplna moje náročné ,,poradkové kritériá,,,. Je typ, ktoremu treba skor povedat ako by sa sam dovtipil čo sa domácich prác týka..ale ak mu poviem, poprosím ho nema problém spratať riady, nakupiť, zobrať smeti, doniesť to či ono...a dokonca navarí skvelý hovädzí vývar...prípadne nejake jednoduche veci. Deťom sa venuje, nema s tým problém, nerád vsak prebaluje pokadené zadky...to radšej bude krmiť. Proste myslím si ze sa doplname...na druhej strane zastavam nazor ze ak je napr. zena doma - nepracuje - tak mi pride logické ze ako zena v domacnosti spravim čo sa da a nebudem čakat na manzela kedy pride z prace .....to mi teiž nepride uplne fer. Na druhej strane manzel nema problém pomoct alebo vnovať sa deťom a nikdy mi nevykríkal ze ved ja som doma a mam robiť všetko sama...tiez som vdačna svokrovcom zaacih vychovu, otec tam mamu ešte aj dnes ,,nosi na rukách,, po pomaly 30 rokoch manzelstva. No, kiez by sme si tento trend udržali...klop klop..

terezka1947
20. jan 2016

@martinabreza hmmm...tak napriklad u nas sme na vsetko iba dvaja,takze musi pomahat...inak by sme to nezvladali vsetko.
ale zase...mal vychovu doma=mama mu zomrela pocas VS,takze ked chcel vyzerat,naucil sa prat,zehlit...a aa vie aj upratat a uvarit...no,upratovanie nie je take az take precizne,ale ceni sa 😀
takze=mozno zhoda nahod,super konstelacia hviezd,dobry vyber alebo vymodleny muz=neviem...ja myslim,ze to posledne 😉

sense
20. jan 2016

mne muz nepomaha my mame delbu prace...a uprimne? niekedy robi viac ako ja..kedze ma viac casu ako ja

vieruska25
20. jan 2016

@dominika6 mas pravdu...ten moj ked sme spolu zacali zil s mamou, ked prisiel z prace sadol do kresla vylozil nohy a svokra ho obskakovala...ked sme spolu zacali byvat vtedy zacala prevychova 🙂 prisiel na to ze riad sam do dresu neodide a ani sa sam neumyje, ani pradlo nepride zo zeme samo do pradloveho kosa, proste nic sa za nim nespravi samo a nic co robim nie je samozrejmost... po 4 rokoch manzelstva uz vie pomahat v domacnosti so vsetkym a duplom ked uz mame dceru...keby nie rovno takeho chlapa niekam poslem, nie som predsa jeho sluzka, ale jeho zena

vulka
20. jan 2016

@barbora1522 Môj nerobí nič. Teda aby som bola spravodlivá, tak vysáva 1x za 6 tyždňov a cca 1x za mesiac vynesie smeti. Nevari, nenakupuje, nekontroluje DÚ, neperie, nežehlí, prachovku pozná len keď potrebuje utrieť svoj monitor a o uložení veci v skrinkách má len matnú predstavu. ALE, vyrobil mi kuchynskú linku podľa mojich predstáv a už 7 rokov mu za to udeľujem Nobelovu cenu 🙂

dominika6
20. jan 2016

@vieruska25
Trva to dlho ale treba trpezlivost a vecne opakovat

vieruska25
20. jan 2016

@dominika6 presne tak 🙂 z chlapa co nerobil v domacnosti absolutne nic a vzdy mu bolo iba skakane kolo zadku (ma dve starsie sestry okrem toho ako kolo neho skakala svokra) som si vychovala muza ktory moze spokojne ostat s dcerou sam doma aj tyzden a obriadi celu domacnost, navari, ozehli, jedine preco by mi zavolal je ako sa zapina pracka :D takze da sa to

dominika6
20. jan 2016

@vieruska25
Sikula...hlavne nepovol.

A nieze ked dcera vyrastie ho zbavi domacich prac..😀

aktuality
20. jan 2016

@jubela21 presne aj mi to tak mame doma .........trva mu to ked o nieco ho poprosim .......najhorsie je ze cely den sedi pri pocitaci maly potom z amnou beha a ja ked varim sa pyta na ruky to sa neda proste ja mam ist na nakup ja mam ist von s malym ja mam varit a on si sedi doma kludne.......no su dni ked pekne uprace alebo ze ma prekvapi ale to je jedno z mala.....maleho okupe jeden den on druhy den ja ....no niekedy ked pridem domov vidim bordel a nic neurobi ....najradsej by som mu nechala maleho a odisla z domu na par hodin potom by zbadal .......asi fakt mu to urobim raz ...no viete tazko ked aj maly je este kojeny a stale len prsnik chce ...hadam sa to zmeni ked aj mi nastupime do prace

katarinamarkova
20. jan 2016

@barbora1522 musis? nie, omyl, ani ty nemusis.

natalka13
20. jan 2016

pomaha.

siska53
20. jan 2016

@barbora1522 Malo,lebo nema cas. Nezmenilo sa to ani po tom,co som nastupila do prace ja.

jajka68
20. jan 2016

kedze som popri RD rozbiehala aj biznis, tak muz mi musel pomahat. Lebo keby nerobim, tak z jeho platu nevyzijeme. A tak to je aj teraz. Pracujem sice z domu, ale niekedy mam toho velmi vela a tak mi pomaha ako vie. napr. v nedelu som ja robila cely den okolo papierov, a on uvaril obed. Bo vedel, ze to musim do urciteho datumu urobit aby som to posunula uctovnicke. Tak isto nema problem dat do pracky, ci do susicky veci, ci povysavat, zobrat malu a postarat sa.

aktuality
20. jan 2016

@jajka68 tak ti závidim ze muž vie variť môj nevie nemá ktomu vzťah a ani sa nechce naučiť ako vidim nebavi ho to

mala_hobitka
20. jan 2016

@barbora1522 Ja som od rodicov naucena ze za domace prace su zodpovedni vsetci clenovia domacnosti. A moj partner tak isto. Takze aj v nasej domacnosti sa delime. Ferovo....samozrejme pokial je niekto chory, extra unaveny a podobne tak to ten druhy neriesi a spravi lebo treba. Povazujem to samozrejmost vo vztahu ze jedname voci sebe rovnocenne. Je to aj ucta k druhemu ze si z neho nerobim sluhu.

A ked sa nahodou medzi nejakym (dnes uz casto ex) partnerom nejakej kamaratky nasiel taky co hovoril o zenskych pracach a unave a bla bla...tak som sa vzdy usmiala ze "kazdy chlap co ma vychodenu povinnu skolku dochadzku je mentalne schopny zapnut vysavac alebo umyt riady ci dlazku" :D

mishach
20. jan 2016

@aktuality No mne ani len neokúpe a ani len neprekvapí, žeby raz poupratoval. Proste pride z práce (8hod)a tým to pre neho končí. Malý?! Tak pol hodiny denne, to je všetko. Domáce práce - vôbec. A inak to mám ako Ty. Malý behá za mnou, stále dookola, na ruky, či varím, či upratujem.. stále. Má už 15 mesiacov a môj manžel ho max 3xprebalil, nikdy ho nekúpal , nikdy nenakŕmil, nikdy neuspal.... A domácnosť, veď má manželku predsa...

sardinka335
20. jan 2016

Ja teda nechcem nejako rypat, ale asi musim....ak je zena doma resp. v domacnosti tak vam pride fer aby čakala na to kym pride muž z roboty ze ved ,,delime si domace prace fifty fifty,,??? No mne to fer nepride...a často to čitam ako zeny si nevedia zorganizovat ani ten zaklad...su doma až z 1 dieťaťom a nestihaju nič...
Ako nehovorím ze toto je pripad zakladatelky temy lebo tu je zlý prístup zo strany muža....ze nechce sa mu robiť zhola nič....ale skor to myslím vo všeobecnosti, ze ja ako zena na RD nečakam na manzela aby sme si podvečer o 17:00 rozdelili domace prace fifty fifty pričom ja som cely den ,,presedela,, doma a on makal niekde za pasom...ako je to extrem nehovorim skor to myslím an ilustráciu. Lebo ja ked vidim ze muz prišiel z prace resp. od rana ma stretnutia a aj mimo mesto, šoferuje tak mi pride uple odveci nahanat ho do utierania prachu na poličkách....ale zaroven viem, ze ak by som niečo potrebovala, ze niečo treba tak pomoze a spraví, čize viem ze jeho pristup k veci je v pohode.

tomasko9
20. jan 2016

no jasne, ja ked mam dennu, on ma poobednu, tak ked nemam navarene, on navari, sice nie boh viečo,ale je navarene, pracujeme po väčšine opačne, striedame sa, Upratat tiež nevie super, ale dačo je, povysavane, postele uložene, a hlavnne pomaha deckam s učenim. 🙂 Treba to robit uplne od začiatku.

cerez
20. jan 2016

@barbora1522 Pomáhal počas materskej a pomáha aj teraz. Nemá problém s praním, žehlením, varením, nakupovaním, venuje sa deťom tak ako ja, veľa vecí si vie doma spraviť ako majster sám. Nechválim sa, chvála patrí fakt môjmu mužovi. V mojich očiach je proste SUPER MUŽ!!!!! 🙂