Pomáhajú vám muži v domácnosti?

matullienka
16. apr 2008

ahojte kocky chcem sa spytat pomahaju vám muži v domácnosti? 😅 😅

maybee
16. apr 2008

Ahoj,

🙂 či pomáhajú? noooo, po dlhom prehováraní povysáva, keď sme u mojich rodičov, tak umyje aj riad, keď sa mu chce, tak si aj po sebe doma umyje, sem-tam pozametá.. 😉 keď si potrebuje oprať veci do práce, tak si ich aj dokonca operie sám... ale inak také veci ako umývanie riadu, zametanie, varenie od neho nevyžadujem, mne to robí radosť a ja to urobím s radosťou sama.
Uvidím, čo budem hovoriť po tom, keď budem mať deti 😉

rusovcanka
16. apr 2008

Ahoj.Môj drahý je fajn,pomôže s varením,pečením...ale upratovanie je celé na mne. On zase robí všetky práce okolo domu,lebo povedzme si pravdu,niektoré veci zvládne urobiť len chlap 😀 Okrem toho vyvenčí psov,ak ja nestíham a pomôže mi s akvárkom(veľké čistenie by bez neho bolo oveľa ťažšie🙂)Takže si nemôžem sťažovať...len ma mrzí,že s malou mi nepomáha-prebalil ju asi 3x aj to bol nútený,lebo s ňou bol sám a ja som bola v škole,nekúpal ju ani raz,spávať ju dávam vždy ja alebo svokra...Laura má tri roky a už je pre neho parťáčka,takže sa viac spolu zabavia,pred tým to bolo biedne 😠 Snáď už to bude len lepšie 😉

farenka
16. apr 2008

ahoj, tak to ja mam celkom vzornu polivcku. niekedy mam dokonca pocit, ze je poriadkumilovnejsi nez ja 😀 mozno preto ze je vojak a ma spartansku vychovu 😅 ale pracam ako umyvanie riadu a varenie sa zasdne vyhyba. ale ja som celkom spokojna. len niekedy ma vytoci nevinnou otazkou : zlatko nezda sa ti ze tu mame bordel? tak to naozaj neviem co tym chce povedat 😨

matullienka
autor
16. apr 2008

farenka: a nepotkynate sa o smeti?? 😉 😉 😉

zuzu13
16. apr 2008

ahojte, tak idem sa aj ja pochváliť s mangelom, domáce práce robí bez vyzvania...jednoducho ako treba umyť riady, prebaliť, nakrmiť malú, povysávať, kvety poliať a aj okná umyť...urobí to v pohodičke...
farenka 😀 😀 😀

farenka
16. apr 2008

jeeej ahojmatulienka, aj ty si v tejto teme? ja som ti uz odpisala do tej druhej. tak to mozme zostat v tejto. Nie nepodkyname sa 😀 praveze mam pocit ze mame celkom poriadok. aspon na vonok. a potom ma vytoci otazkou zlatko aj ty vidis ten prach na telke alebo len ja? to by som ho najradsej roztrhala 😒 😠

matullienka
autor
16. apr 2008

farenka: tak to ti verim ako keby nemal ruky a nemohol ho utriet aj on ked mu uz vadi no nie?

farenka
16. apr 2008

matulienka: k tomu cisteniu zachoda len tolko, vysvetlila som mu ze zo zachodov mi je zle 😝 tak on bude robit to a ja ostatne. no a potom som ho pochvalila ako krasne vylestil podlahu v obyvacke, ze ne sa to tak nepodarilo. a ked to potvrdila este aj navsteva.... podlaha v obyvacke tiez zostala na nom 😀

zuzu: tak toho chlapa sa drz a uz nepusti 😀

farenka
16. apr 2008

matulienka a vy kedy chcete spolu byvat? upne sami, alebo u svokrovcov?

danulik
16. apr 2008

moj manzel umyva riad a obcas si po sebe pozbiera spinave ponozky 😀 jaaj - a este chodi vysypat smeti 🙂
som zvedava, ako to bude, ked budeme mat babo 😉

maybee
16. apr 2008

podľa mňa, preto tak dobre robia tieto veci a precízne, lebo ich nerobia často. Môj priateľ, keď sa už pustí do upratovania, tak to stojí za to 😉

farenka
16. apr 2008

danulik tak to s tymi ponozkami mas celkom fajn. aj tebe sa stava ze mas po kazdom prani neparny pocet ponoziek? 😀
a tiez ma zaujima ako to bude ked uz bude babo. moj drahy sa povodne ponukal ze pojde na matersku (lebo sa mu nechce chodit do prace) 😵
ale nakoniec vysvitlo ze si to predstavuje tak, ze jeho maminka pride k nam, postara sa, navari, uprace a on sa bude prizert. 😠

danulik
16. apr 2008

farenka - samozrejme, ze aj u nas sa ponozky pravidelne stracaju 😀 ale tieto zahady su popisane v teme "zahadny muz" 🙂
moj manzel veeela pracuje, cize nejaku extra pomoc s babom necakam, ale aspon cez vikend sa hadam trosku postara 😉

matullienka
autor
16. apr 2008

farenka: tak to musim aj ja vyskusat

matullienka
autor
16. apr 2008

farenka: uplne sami priatel kupil novucicky byt tak to pomaly zariadujeme a asi od buduceho roku

gangulienka
16. apr 2008

nepomaha vobec 😖 je strasne zlaty, starostlivy a milujuci manzel a otec ale co sa tyka domacnosti je to bieda (maminka ho rozmaznala ), a mna nebavi ho stale o nieco prosit aby to ci ono spravil, tak som si uz na to zvykla 😝

katy09
16. apr 2008

ten moj aj varil ale iba ked som ja chodila na nočne...nemusel ved by som to stihla no bol zlaty...on stale niečo robi nedokaže sa len tak povalovat pred TV a tak mi aj v sobotu sem tam povysava aj šaty vyveša no to už ked vydí že ja mam toho moc a nestiham ..super chlap.. 😵

matullienka
autor
16. apr 2008

gangulienka: to je vo väcsine pripadov chyba mamy

katy2
16. apr 2008

moj manzel urobi vsetko - umyva alebo utiera riad, pomaha s varenim, ryza od neho je fantasticka, aj poupratuje - teda hlavne prach... vysavanie ho moc nebavi.... ale je uplne uzasny, pomaha, kde moze 😵

iwuskaaa
16. apr 2008

Môj je tiež v celku šikovný 😀 , keď sa mu chce. Teraz vysáva, nenechá ma zohýnať sa, umyje riad, občas utrie aj prach 🙂 .
Prať a žehliť ho asi neuvidím 😀 . A pletie sa mi v kuchyni, niekedy mi to ide na nervy 😀
Tiež som zvedavá, aké to bude, keď už budeme traja 🙂

azifca
16. apr 2008

katy - tak u nás to samé. Myčku má pod palcem MM, i její čištění, když je třeba, i pověsí prádlo, vysaje, uklidí koupelnu a WC, setře (to ale ne moc často, máme paní na úklid), pomůže s převlíkáním postelí. A malého obstará perfektně, přebalování je pro ně hra, stejně tak i koupání. A když je nejhůř, tak se postará i o večeři, i nákup dle seznamu zvládne na 1. Prostě supermanžel.

danulik
16. apr 2008

fiiha iwus - ty si sa dobre vydala 🙂 🙂 🙂

julova
16. apr 2008

moj pomaaaaha uplne vo vsetkom...kedy som piekla si uz ani nepamatam...a varim tiez len sporadicky - pre mna je to nutnost a jeho to bavi 🙂...nema problem hodit pradlo do pracky a zehlenie je vyslovene jeho parketa...tym si ma na zaciatku ziskal 😀...lebo ja zehlenie z duse nenavidim...a aj velke upratovanie nerobi problem...ja napr. vysavam a utieram prach a on umyje kuchynu a WC-ko s kupelkou...na velke nakupy chodime sem tam spolu, ked sa vyberieme aj s Terezkou, ale male nosi on 🙂..je to poklad 😵

maruschka
16. apr 2008

môj manžel je super manžel...Sám si žehlí košele do práce-na tie nervy nemám,ked je sobota,tak mi pomáha skutočne so všetkým-cez týžden chodí domov až večer,takže mi nemôže pomôcť.Okrem všetkých chlapských prác stíha vysávať,žehliť,pomáha mi upratovať,variť,.....no ved to poznáte,nechce sa mi to všetko vypisovať.Skrátka,je to super chlap 🙂 🙂 🙂

kukulik30
16. apr 2008

No baby, pridam sa, pretoze ja neviem asi mam stastie na manzela, ale ja nemozem povedat nic zle 😉 ako pise julova, pomaha mi tiez vo vsetkom, napr pri upratovani nema problem zriadit cely byt, jednoducho ma poslal s malym von, aby som mu nazavadzala 😉 a o dve hodky bolo vsetko cistucke, pocnuc vysavanim, no utieranie steny kremom velmi nemusi- to urobim zvacsa ja, ale umyvanie podlah, WC a kupelna- to vsetko sa leskne 🙂 ale on s tym nemal problem nikdy, vzdy mi pomahal, upratovali sme spolocne,jednoducho sme mali podelene , co kto urobi a islo nam to skvele a hlavne rychlo, mohli sme potom niekde odfrcat na vylet a tak...nema problem s varenim, ak ma cas, teda cez tyzden moc nie,ale vikendy su jeho a vari rad, co mne uz niekedy lezie krkom, pri peceni mi tiez pomaha ak ho poprosim. Cez tyzden chodi domov vecer, tak ako maruschkin manzel, tak mi nemoze pomoct, ale vecer sa aspon hra s malym, kym ide spinkat, tak si mozem trochu polebedit 😀 a umyvanie riadu, on to niekedy robi castejsie ako ja 😉

ale myslim si, ze za to vdacim aj mojej svokricke, ktora ho jednoducho nesetrila, ked bol slobodny, len preto, ze je chlap a ti su od domacich prac oslobodeni
Mne to pride uplne normalne, ked chlap doma pomaha, robil to aj moj otec a nemal s tym ziadny problem 😉 😉

farenka
16. apr 2008

tak uz som naspat. musela som sa chvilu tvarit ze pracujem 😀
matulienka si tam este? chcela som sa opytat na ten byt. kolko izbovy ste kupili? lebo my sme 2 a teraz rozmyslam ako to vyriesit s babom aby malo trochu sukromia ked bude vacsie. Ale mame celkom velku pivnicu 😀 (to bol samozrejme len vtip)

maruschka:tak to ti blahozelam k sikovnemu manzelovi. ten moj sice tiez pomaha, ale o niektore prace povazuje vyslovene za zensku zalezitost. ako napr to zehlenie.

ale ked to tu tak citam, vacsina ste so svojimi polovickami spokojne. 😵

matullienka
autor
16. apr 2008

farenka: kupil 3 izbovy tak by to nemal byt u nas problem

farenka
16. apr 2008

matullienka: tak to je super. nam ta jedna izba dost chyba. ale nasi navrhli, ze ked sa narodi babo, tak oni sa prestahuju k nam a my pojdeme do ich 4 izboveho. 😵 co by moj otec neurobil pre vytuzene vnucatko

matullienka
autor
16. apr 2008

farenka: tak to by ste sa mali posnazit a spravit si rovno dve nie? az nie je jedna navyse 😀 😀 😀

farenka
16. apr 2008

uuuf nestras 😲 dve naraz? to by som asi nezvladla. a vy dokedy planujete nechat tretiu izbu neobyvanu? 😀