Používame cookies. Viac informácií tu. OK
jankaga
6. okt 2019

Nestresovať, uvidíte do zajtra ci sa to rozšíri, keď áno tak k pediatricka.

xmonicka1x
autor
6. okt 2019

@jankaga kazdou chvilkou jej pribudaJu dalsie niektore take uz aj zbielym akokeby pluzgier neviem ci to nebudu kiahne.. vcera to zacalo no v kontakte s detmi ani nrbola...

xmonicka1x
autor
6. okt 2019
miriam11
6. okt 2019

@xmonicka1x kiahne

nikusiak9
6. okt 2019

@xmonicka1x moze byt ruka noha usta

jankaga
6. okt 2019

@xmonicka1x zajtra choďte pediatricka ale volajte jej predtým nech vás hneď zoberie, keď sú kiahne nech nenakazi cakaren

xmonicka1x
autor
6. okt 2019

Dakujem velmi pekne uz to vidim ze asi kiahne aj ja som mala take len pri 1-2 vxrqzkach to nebolo vidno estetak moc

kika831
6. okt 2019

@xmonicka1x z obrazka rucicky to vyzera ako vodnate pupaciky cize kiahne. Urcite zajtra treba zavolat lekarke. Vacsinou ak nie su komplikacie tak vas lekarka len po telefone poinformuje co a ako. Zelam skore uzdravenie a co najlahsi priebeh. Drzim palce

xmonicka1x
autor
6. okt 2019

@kika831 dakujem ste mila🙂 no nema ziadnu horucku ani sa neskrabe, je ziva jak rybicka ( ako vzdy) ziadna zmena v spravani☺️Rano volam lekarke. Dakujem

marcelatje
6. okt 2019

@xmonicka1x ani jedno z mojich detí nemalo pri kiahnach teplotu, takže zjavne to ide aj bez nej 😁 ak sa jej vyhodia aj vo vlasatej časti hlavy určite to budú kiahne.
Inak keď mali kiahne moje deti, boli jedine v celej dedine, tiež netuším kde ich dostali 🤷‍♀️

soldi
6. okt 2019

@xmonicka1x kiahne maju inkubacnu dobu 21 dni 🙂 a nemusi byt ani teplota a nemusia byt ani vo vlasatej casti hlavy.
netreba nic, len preckat. vyrazky sa vyhadzuju vacsinou 3-5 dni. dezim palce nech maju lahky priebeh 🙂

xmonicka1x
autor
6. okt 2019

@marcelatje mala tiez nieje v kontakte z detmi... ale citala som zevraj vzduchom sa prenasa.. kazdopadne je asi horsie ze tatino to este nemal a moze sa nakazit... alebo uz je len este sa neprejavuje..:( nastastie ja som uz mala ked som bola mala. Moj brat si vzdy lahol kumne nechcel chodit do skoly chcel sa nakazit a teraz ma 10 rocnu dceru aj ona prekonala a brat este stale nemal taha na 40😃mozno ma dobru imunitu

marcelatje
6. okt 2019

@xmonicka1x a možno ich mal, ani nevedel 🤷‍♀️

ervenka
6. okt 2019

@xmonicka1x odporucam pre otca dietata odber krvi. Nas krpec dostal kiahne, ked som bola tehu. 😓 moja dr. mi zobrala krv. Vysledok z rozboru bol, ze som kiahne uz prekonala. Cela rodina sa cudovala... dr povedala, ze tie stastne deti maju 2-3 vyrazky, ziadna teplota.
A este dodam, ze su 2 druhy protilatok. Nazov si uz nepamatam. Ak je protilatka1 aktivna, choroba bola prekonana, clovek je zdravy. Ak aj protilatka2 je aktivna, clovek je chory.

xmonicka1x
autor
6. okt 2019

Dakujem za vsetky rady baby🙂 uz len aby bolo zajtra a po lekarke🙏🏻Ano navrhovala som tatinovi aby zasiel k lekarovi a dal di odobrat krv oni to zistia..

luckamorka
6. okt 2019

@ervenka šťastným deťom, ktoré majú 2-3 vyrážky, sa kiahne môžu neskôr vrátiť...

ervenka
6. okt 2019

@luckamorka nasa dr povedala, ze vacsinou ak sa vratia, tak vacsinou ludom ktory mali kiahne prvy krat pred 1. narodeninam.
V kazdom pripade- nic od krpca som nedostala

montemotherone
6. okt 2019

@xmonicka1x Ovčie kiahne sú vírusové ochorenie, takže to môžeš chytiť hocikde 🤷

lenzas
6. okt 2019

@xmonicka1x Ked nema vyrazky na trupe, moze to byt aj ta siedma choroba (ruky, nohy, usta), tie vyrazky na zaciatku dost podobaju, a nie kazdy lekar vie to hned rozoznat.

luckamorka
6. okt 2019

@ervenka tak to si mala super ☺️ s tými prvými narodeninami to neviem, ale dáva to logiku že ak to má taký ultra ľahký priebeh, telo nepotrebuje takú imunitu a málo protilátok ti potom ostane, tak to môžeš chytiť znova.. ale odborník nie som, takže nejdem sa hádať, ale viacerí lekári mi to takto vysvetlili

xmonicka1x
autor
7. okt 2019

@lenzas Nooo vsade sa pise ze ta siedma choroba zacina horuckou a su tam priznaky ktore vobec nemala/ nema..prvykrat mala horucku na svoje narodeniny co bolo 2. Augusta , ale to bola v kontakte zo sesternicou ktora mala horucku..Takze si nemyslim zeby to bolo toto. Vsak dnes sa to dozviem a napisem

cawes
7. okt 2019

@xmonicka1x ja si myslim ze su to kiahne. Je to typicke pre toto rocne obdobie väcsinou jesen alebo bar. Zevraj sa im lepsie dari. Moj maly chytil na konci novembra/zaciatkom decembra. Vianoce 47194791 vyrazok 40horucky. Zacalo to tak ze som vecer u krku videla jednu itekala k dr a on povedal ze su to asi kiahne ze uvidim ako to bude rano. Na druhy den ich mal 30 na treti 150 a na stvrty ich mal vsade

ervenka
7. okt 2019

@luckamorka nasa krpata ked bola v skolke, vsetky deti mali kiahne. Niektore viac, ine menej. Ale nasa nic. Ucitelka, ze zaujimave, tie deti boli stale spolu. Mala som aj podozrenje, ale boli to skor 3 stipance. 😉Tu v nl sa beru kiahne a ine choroby detske choroby, ze ich deti aj tak dostanu skor ci neskor. Tak som zvedava, ale ak ich nedostane do 10r pojdem s nou na krv. Ci nahodou nie je ako ja.

xmonicka1x
autor
7. okt 2019

Lekar nevie zhodnotit ci su to kiqhne alebo stipance od plostic... coja si myslim ze ked nejaka haved vas postipe tak nemate pluzgier. Takze nic len fenistil kvapky keby svrbelo... ja si myslim tiez ze len prekonat totreba ...

ervenka
7. okt 2019

@xmonicka1x keby plostica tak su aj iny clenovia postipani..

xmonicka1x
autor
7. okt 2019

@ervenka vsak prave.. ale nedavno jej kukam ruky a jedna po druhej sa jej hadzue na prstekoch na jednom ma aj 5 mini pupacikov ja neviem co to je teda... a kiahne na prstoch mi nejak nesedi

xmonicka1x
autor
7. okt 2019

@xmonicka1x prave zaspala jak vzdy takto chodi spinkat vecer alebo max 21:05 a stale bez zmeny spravania

lety17
8. okt 2019

Skuste pozriet molusky na nete. My sme to mali a podoba sa mi to na to.

xmonicka1x
autor
8. okt 2019

Hocico vitam na nete alebo kukamobrazky vsetky vyrazky sa podobaju na vsetko... snad to nieje nic vazne prekoname a hotovo 13.11 mam snou ist a spravia jej testy ci ich prekonala alebo nie..

lety17
8. okt 2019

@xmonicka1x pri moluskach, nie je horucka, nesvrbi, ale je to velmi infekcne a raz dva sa to prenesie. Vyzera najprv ako stipanec od komara. 2-3 den mizne cerven a zostava pupacik.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli