Pomoc mravce!!!

lindulak
12. apr 2008

Ahojte! Mam problem - mravce v kuchyni. Take normalne zahradne. Byvame v dome, takze to nemaju daleko. Hladala som nieco na ich zahubenie, ale vsetko je sama chemia a oni behaju po linke a kedze mam este aj male babo, tak sa bojim nieco take pouzit. Nemate nejake babske neskodne recepty?

danu
14. júl 2009

marika80 • Dnes o 23:19
Ako sa ich zbavit? Nemozem na ne liat horucu vodu ani striekat savo stale. Co poradite?

venonna • 1d, 34tt • Dnes o 23:22
marika, v drogerke dostat taku kriedu na mravce, nou im "zahradis" cestu (akoby nakreslis zatarasu), nam to pomohlo 😉 ale my sme ich mali ukaznene - mali svoju presnu trasu na kuchynsku linu, tazke sme ich takto "utali"

marika80
14. júl 2009

nam sa nastahovali vcera a dnes prisli aj ich pribuzny 😖

kaktusik007
16. júl 2009

:D mravčekyyyy!!!

no, keď som ich mala v byte tak mi do smiechu nebolo... a absolutne nic nepomahalo, ani krieda... ale... potom som nasla v drogerii raid proti mravcom - ale aj vacsiemu hmyzu, taky jasne cerveny, je myslim iba jeden.... a ten veru zabral.... a ani nesmrdel, skor prijemne vonal.... striekala som to potom preventivne ( vzdy po umyti dlazky) asi par mesiacov, mozno dva ci tri, a... mravceky sa uz neukazali....
zabijalo ich to okamzite, a prve dva tyzdne som to striekala myslim kazdy den ci obden... azabralo 🙂

roasha
16. júl 2009

super je aj biolit na mravce,ma ucinnost 6tyzdnov. 🙂

magimary
16. júl 2009

no, nám na mravce nepomáha vôbec nič 🙄 😠
resp. áno, najlepšie sa nám osvedčila tá krieda, ale tú môžem použiť akurát na linke (aj to len tam, kde nedosiahnú deti),ale čo mám spraviť, keď mi behajú mravce po deťoch v postieľkach (aj po nás v posteli 🙄 ) ??? 😲 😝 🙄 😒
Už som z nich chorá a ledva čakám, že sa odsťahujeme do podkrovia a budem len dúfať, že až tam sa nevyhrabú.... 😖
ale, čo teraz, keď vidím, ako si okolo p=oplčorčného mimina v postieľke robia "špacírku" tie (sorry za výraz, ale tak ich zo zúfalstavvolám) svine 😠 !
Najviac ich je, keď je po daždi,alebo na jeseň (zimu), keď sa ozimí, alebo primrzne... 😝
a v záhrade nám robia tajké plytké kopce ako krtkovia 😝 a ešte raz za čas máme plný dom (aj záhradu) takých okrídflených mravcov-my im hovoríme kráľovné, ale z tých ma absolútne poráža, lebo tie mi tu ešte aj lietajú okolo hlavy...
no, na porazenie... 😖
ak teda máte nejaké ozaj "in" recepty, tak sem s nimi... 😉
(my už see skúšali aj lafarex, aj biolit, aj raid-domčeky, aj nejaké granulky, aj kriedu...), skúsim ešte ten ocot...

bimbo84
16. júl 2009

My sme mali mravce minulý rok v celej kuchyni, na zemi, na kuchynskej linke , v skrinkach, no proste vsade. Uz som sa bala aby nam nepresli do obyvacky, kedze mame kuchynu prepojenu s obyvackou. Skusila som kriedu, ale nic moc. A potom mi pani predavacka v drogerii poradila raid a biolit domceky . tak som skusila aj raid aj biolit, porozkladala som ich po kuchyni aj v obyvacke, a od vtedy mam svaty pokoj.

marika80
16. júl 2009

no tak sme skusili cierne korenie a este sme porosypali klinceky po zemi a mravcov je menej. Tak neviem ci to uz mam povysavat.

alami
16. júl 2009

neviem či to tu niekto písal, nečítala som všetko, ale vraj - neviem - pomáha droždie zmiešané s cukrom a tiež prášok do pečiva....neviem, ja mám problém s mravcami na záhrade a to by som potrebovala droždia tak na vagóny 😖 kde zatnem motyku, tak mravenisko 😠 , akurát to tak vriacou vodou oblievam, ale aj tak....uvarí sa ich tam 200 a ďalších milión si pobehuje po hriadke ďalej 😢

kdesi som čítala, že kde sa vysadí levanduľa, tam mravce nejdú, ...ja by som potom potrebovala levandulové plantáže, ale do bytu - no skúste si porozkladať sušenú levanduľu tam kde sú mravce, či vám to nepomôže


my máme momentálne v dome problém s čkormi, neviete čo na to? krieda a biolit....to by asi pomohlo, ale mám malé deti...ak máte niečo osvedčené, sem s tým, dík 😉 😵

nicolkarin
16. júl 2009

skuste si v zahradkarstve kupit prasok FERDO, nam pomohol

alami
16. júl 2009

nám nie 😖 vlani som ho použila....ale možno na malé plochy...

marika80
17. júl 2009

takze mravcov sme vnutri nevideli 24 hodin 🙂 , len dufam, ze ked upraceme, ze sa uz nevratia.

ericsonn
13. jan 2010

ahoj som uz s tych mravcov dost zufala.. ☹ vsade mame mravce a neviem si uz rady. keby som aspon vedela odkial idu,ale oni su vsade dokonca aj v kupelni.. neviete nikedo poradit ako na ne?? 😅

wali
14. jan 2010

ahoj, my sme si s mravcami uzili svoje, vyskusala som kadeco, nakoniec som nakupila tie domceky na mravce, dala v kazdej miestnosti aspom 2 - vzdy do rohu a musim povedat, ze do mesiaca bol definitivny pokoj. a to som sa s nimi trapila kazdy rok! odvtedy je pokoj, uz ziadne stada mravcov mi tu nepochoduju 😉

hector
10. aug 2010

Ahojte mravciari. Mam problem s mravcami-faraonmi. Po vyssliapanom chodnicku chodili hore,dole. Dnes som kupil Biolit "Nastraha na faraony"(navinka). Podla navodu som ho umiestnil do vychodenej cesticky (v strede). Vsetko, co sa vracalo krabicku ignorovali, ti, co sli za potravou, vsetci skoncili v krabicke. Potravu nosia pracovnice pre celu koloniu. Kolonia vsetko papka, podla letaku je jej zanik do 12 tyzdnov. Necham sa prekvapit vysledkom aj ja.
No mam dalsi problem. Na chalupe sa mi objavili velke mravce s kridlami. Co s nimi? Vie mi niekto poradit? Dakujem.

kamfo
4. aug 2011

na faraonov existuje pripravok ktory sterilizuje kralovnu a pritom mravce aj zabija ma nazov RAID. V jednom baleni su dva domceky z umelej hmoty ktore obsahuju navnadu. Nam chodili do kuchyne popri baterii a do kupelne popri stupacke. Je potrebne polozit navnadu na miesto kade chodia a cakat trpezlivo take dva tyzdne mozno aj trochu viac. Ked prestanu chodit mas istotu ze je po hniezde. Navnadu je dobre polozit skoro zjari este kym sa neobjavili. Ja ju preventivne kladiem na tie miesta kde chodili ,kazdy rok . Ak by sa nahodou pokusali lozit caka ich pasca. Treba ju menit ju po troch mesiacoch. Jedno balenie stoji okolo 5 euro. Este na zaver, vyskusali to aj susedia a osvedcilo sa im to.

kostka211
6. nov 2011

No my zijeme v dome 13 rokov a 13 rokov mame pravidelne v jari a pocas leta mravce, niekedy mam pocit, ze mi po kuchyni lozi cele mravenisko, skusali sme uz vsetko, kriedu na mravce, vsetky spreje, domceky na mravce,babske recepty, NIC nepomohlo. cize ja radim odstahovat sa z domu 😀 😀 😀 , alebo bytu, lebo mravce sa neodstahuju 😒

kostka211
6. nov 2011

alebo si na nich zvyknut a dat im mena, my ich volame 😀 Ferinkovia, suseda, ked pride na navstevu im dava omrvinky na stol, ze tu mas Ferinko, vezmi si, ja sa podelim 😀

daduska007
22. júl 2012

@kili
tie chrobáčiky sa volajú červotoč chlebová a je veľký problém sa ich zbaviť. Ak si myslíš, že si vyhrala o tri mesiace sa objavia znova. Skús si prečítač stránku http://www.porada.sk/t85136-p2-male-chrobaky-v-... a držím palce

kvetinka211
22. júl 2012

@daduska007 viete co je nahorsie - ze ta haved prichadza z obchodov!!! Mala som problem s molami a hlavne s takymi malymi priesvitnymi chrobacikmi. Vtedy som vsetko vyhodila a uz mam vsetko co sa da zjest v hermeticky uzavretych skatuliach. Muku mam zvlast v jednej takejto skatuli - no a prekvapenie, po pol roku (muky som postupne minala a dokupovala) sa v nich znovu objavili tie male potvory. Cize jednoznacne som si ich doniesla z obchodu. Kedze som muky kupovala v dvoch roznych obchodoch, tam uz muku rozhodne nekupim.

daduska007
23. júl 2012

@kvetinka211 viem je to hrozné. Mne sa to stalo s čajom. Kúpila som v obchode detský čaj. Priniesla domov a odložila. Ráno idem robiť čaj a .... Behali všade. Všetky čaje čo som mala doma (a nebolo ich málo) skončili v koši a ešte asi 5 dni som tak po jednom zabíjala. Asi sme ich odhalili skoro a nestihli sa rozmnožiť. Je to už dosť dlho a žiadne ďalšie potvorky sa neobjavili. Všetko mám tiež uzavreté a kuchyňu som vtedy vydrhla tak, že deratizér by sa nemusel hanbiť... Všetky prostriedky aj babské som použila....
Baby a čo sa týka mravcov. Nám sa nasťahovali do garáže na sídlisku. Najviac mi zabrala krieda proti mravcom. Potiahla som ich chodníky a všetky hrany, kde sa spájali steny a mohli sa náhodou dostať do vnútra a už ich nemám...

kili
27. júl 2012

@daduska007 , na to som došla, a tak som sa presťahovala 😀
ale už predtým to bolo na znesiteľnej miere. ako sme všetko pobalili do vzduchotesných obalov, a potom som mala stále po ruke vysávač a vysávala ich.

jaroslavs
10. aug 2017

Ahojte potrebujem pomoc na dvore na trávniku máme roj mravcov z krídiel kamier ako sa mam ich zbaviť.

mechurik
30. okt 2018

Daj to do ruk deratizerom a mas pokoj

seva22
18. feb 2020

@magimary prosim ta ked ste skusali ten raid dpmcek a mala.si male babo nemohlo ho to nehako ohrozit? Lebo ja som to dnes pouzila.dala.som.to pod detsku jedalensku stoličku tam chodia najviac kedze dcérka sa uci jest sama a vzdy tam.pod nu napadaju omrvinky z chleba a premyslam ze ak tie mravce chodia do toho domceka a von a spaciruju sa potom po dlazke po byte a dcerka potom po dlazke stvornozkuje nemôžu tu chemiu z toho domceka rozniest po podlahe a dcerke sa to potom dostane na ruky a aj do úst kedze este stale.ma obdobie ze si dala ruky a vsetko do pusy😣

zemaela
6. aug 2020

nedávajte si zbytočne chémiu do záhrady a okolo domu hlavne ak máte malé deti , ja som doteraz dávala vonku hnusný chemický postrek a vnútri kriedu proti mravcom, lebo nič z babských rád mi nezabralo. Ale o rok ich máte zas - plný dvor mravenísk a skoro na každom kríčku a stromčeku si tie potvory pestujú vošky. Už mi je však ľúto si zasa všetko okolo otravovať. Objavila som teraz hlístice Steinernema feltiae. Sú ich v balení milióny a všetky mraveniská vraj vyhubia - či to bude fungovať ? dám vedieť, dúfam že áno a ak nebudú okolo domu nebudú ani vnutri😉

miriam11
6. aug 2020

@lindulak prášok do peciva