Pomoc mravce!!!

lindulak
12. apr 2008

Ahojte! Mam problem - mravce v kuchyni. Take normalne zahradne. Byvame v dome, takze to nemaju daleko. Hladala som nieco na ich zahubenie, ale vsetko je sama chemia a oni behaju po linke a kedze mam este aj male babo, tak sa bojim nieco take pouzit. Nemate nejake babske neskodne recepty?

liliandax
12. apr 2008

danulka - to mali aj nasi v kupelke.. ale nejak asi zaliezli.. uz som ich nevidela davno, ked boli, ja som ich pripucila a splachla 😀 ale bolo to max. 5x..

bianca
12. apr 2008

verim.Oni ich vystahovali aj koli tomu ze ked deratizovali tak museli cely panelak vystahovat a to nebolo lacne.Mala to zaplatit ta rodiny ale ani raz to nespravili tak isli papa

penelope2066
12. apr 2008

a kde preboha vystahovali cely panelak?

zuky
12. apr 2008

...kili aj my mame nejake lietajuce potvory...jeden cas som urobila riadnu generalku a vratili sa...vies ono si to kludne donesies z obchodu, raz som kupila hladku muku a boli tam....a ked sa raz rozlezu....smola.. 😖 ..raz som chcela vsetky potraviny vyhodit a kupit nanovo, ale kde mam zaruku, ze sa nevratia....uz som z nich chora...kupila som taku lepiacu navnadu RAID a vidim, ze sa tam chytaju.....len to by trebalo najst miesto, kde kladu vajicka...jejej to je tema, co 😝
Tak cakam aj ja na rady

kili
12. apr 2008

zuky, chytajú sa? tak tým polepím asi celý byt 😠 😀

maca793
12. apr 2008

ja používam kriedu na mravce, mám ich každý rok v obývačke takto začiatkom jari. našťastie teraz sa neobjavili, ale určite sa objavia 😵

maca793
12. apr 2008

danulka2
aj ja ich mám v záchode, ja ich len pristúpim a je to.

kili
12. apr 2008

maca a kde sa dá tá krieda kúpiť? a ako sa to presne volá?

maca793
12. apr 2008

v drogérii a stojí okolo30,-sk a názov? neviem 😉

julia225
13. apr 2008

boze my ich mame aj v posteli 🙄 😠 na nervy, co???

bianca
13. apr 2008

este pridam vec co sa prihodila znamemu.On kupil neaku drahu chemikaliu ktr.je v akomsi domceku a ked tam mravec pride,tak by sa to nanho myslim malo nalepit a on by mal ten ,,pyrimor,, doniest do hniezda,ale mravce ho prekabatili,natahali si tam bordel a pekne sa v tom zabyvali 😀

dididi30
13. apr 2008

ja tiez mavam mravce v kuchyni .....pouzivam proti nim ocot, ale to je len na chvilu 😠
ale mam aj slimakov bez ulity, to neniem ako sa tu dostali asi tu kladu vajicka ci co.....snazim sa ich likvidovat 😠
ale furt lepsie ako mysky a podkany 😀

certica
13. apr 2008

kilil, tie male hnede gulate tvrde chrobaciky 😀 maju radi potraviny typu - muka, caje, koreniny... takze tam bude asi zdroj vyskytu

martinabarak
13. apr 2008

Ja som zasa dala na mravce v byte klinceky do medzier odkial vychadzali a bolo na par mesiacov pokoj, teraz nam zasa pobehuju po linke, ked tam nechame dake jedlo..... 😒

A lienky som aj u nas zazrela, no zdaju sa mi neskodne, tak sa nimi zatial nezaoberam... (su take zlto-cierne)

riana246
13. apr 2008

tak do tejto debaty sa pridám aj ja....mám tiež mravce...som prerobila komplet celu spálnu a potvory su tu zase....a všade...už som skušala všeličo...aj lepiace pásky som polepila dookola po izbe ale hnusoby si ich pekne obchádzali a prechádzali sa dalej....aj taký prášok som kúpila...že ked ho zožerú tak budu neplodné....to som ale netušila, že k nám prídu mravce hádam z celej dediny....tak im to chutilo....no a práve pred chvilkou som ich likvidovala pri vstupných dverách...bolo ich tam hadam milion.....

a radili mi použiť prípravok z názvom wd40...skusila som ho tam nastriekať tak uvidíme, že čo to urobí...alebo kde sa presťahujú...

kili
13. apr 2008

certica, to máš pravdu, som si všimla, že im nejak chutia koreniny 😝
už upratujeme a konzervujeme všetky potraviny (máme asi milón dóz z nutrilonu, som vedela, prečo ich škrečkujem 😀 ), tak hádam zmiznú

bianca
13. apr 2008

ja som vsetko dala do doz.Mna totiz tie potvory nastvali ked som ich nasla granku.

katusha
13. apr 2008

ta krieda na mravce sa vola pesticidna krieda 😉
my sme ju kupovali v zahradnickych potrebach, ale aj v drogerii ju maju 😉

kili
13. apr 2008

som si spomenula na pokus MM ako odplašiť mravce. Na cestičke akou chodili ich zabíjal tak, aby tam mŕtvolky zostali (mali sme to na stene 🙄 ), že sa zlaknú, že je to tu nebespečné a otočia sa 😀 😀 😀

riana246
14. apr 2008

kili....ked tam necháš mrtvolky tak ostatné živé mravce prídu na pohreb.. 😀 😀 ....čiže ich budeš mať ešte viac....teda aspon u nás doma maju take pravidlo....

lenadka
14. apr 2008

sa tu rehocem baby 😀 😀 😀 kili dobrééé 😀 😀 😀

ten modry prasok na mravce je dobry, ale necakajte vysledok 1 rok, neplodna je az dalsia generacia. Kolko sme mali mracov v zahrade a ja som im to furt sypala a oni to papkali a papkali a nic. A na dalsi rok ich bolo o polku menej 😀
A tento rok ich zase nakrmim nech s nepremnozia a zostanu aspon v tomto znesitelnom mnozstve 😅

kili
15. apr 2008

tak my máme všetko zakonzervované a aj tak furt tie chrobáky od niekiaľ vyliezajú 😠 . Tak ich len furt vysávam a aj v noci, teda neskoro večer. No hádam ich takot raz vyhubíme.

zuky
15. apr 2008

...no kili hádaj, kde som ich včera našla...v uzavretej fľaši, kde bola štipľavá paprika!!! oni znesú veľa...a ešte som vyhodila nerozbalenú strúhanku... 😒

danielala
15. apr 2008

Nám teda krieda zabrala každý rok, vždy na jar sa pravidelne na nejakom mieste objavia. Aj teraz, ked sa celé vojsko faraónov točilo do psej misky a spať, tak sme urobili len krátku čiarku cez ich cestičku a sú fuč. Ešte sa nikdy nestalo, že by sa vrátili, zmiznú do jedného dňa a hneď tú kriedu poutieram, aby to náhodou pes neolizol. Máme ju už zopár rokov v šuplíku a funguje stále...

kili
15. apr 2008

zuky, my sme ich mali tiež v zatvorenej koreničke ale zo sladkou paprikou 😠

sampo
15. apr 2008

denisocka lienky mame aj my 😖 neviem, co s nimi...

charlinka
15. apr 2008

Ahoj, nechce se mi číst diskusi od začátku ale ráda bych se přidala se svými zkušenostmi. Mravence jsem měla snad všude, kromě kuchyně naštěstí, a zkusila jsem už všechno možné od babských rad s kořením, po cukr, přes sprej, ale nic nepomohlo. Dobře fungoval přípravek Lafarex, což je žrádlo pro mravence a oni vymřou a odumřou i jejich reprodukční orgány ale stále přicházeli nový. ráno jsem vysála stovky mrtvolek a druhý den zase.
Použila jsem i křídu, pomáhá ale vzhledem k tomu že mám malé dítě, které je zvědavé a chtělo na tu křídu šahat, tak jsem se bála, že si olízne prsty.
takže jsem použila takové ty domečky od raidu a mužu jenom doporučit. už je to 2 tydny, ještě mám pár mrtvolek každý den ale už jsem živého mravence neviděla. Oni si to sežerou odnesou to mezi další mravence a vymře celý to ohnisko. takže to nám pomohlo a mužu vřele doporučit. už jsem fakt nevěděla co s tím.

kili
15. apr 2008

nám tie domčeky nepomohli 😕 , len na chvíľku ich bolo menej.

dnes u nás bola svokra a tie chrobáčiky nazvala žižiky 😀

vavka33
16. apr 2008

Aj ja som mala mravce v obyvacke.neviem kade sa tam dostali,museli jedine cez okno,lebo tiez byvame v rod.dome.pekne lozili po plavajucej podlahe,kazdy den som ich nicila a uz asi tyzden tam nebol ani jeden.No pod oknom vonku ich bolo minule strasne vela,tak asi sa oteplilo a prestahovali sa zas mimo domu 😀

bianca
12. máj 2008

tak ako pokracujete v likvidacii?