Kto mi pomôže s prekladom v arabčine?

macik6
10. máj 2019

Prosim vie niekto po arabsky potrebovala by som prelozit jeden text no neda sa mi vlozit do prekladaca velmi by som vam bola vdacna ide mi len hlavne presne o ten text dakujem

sissy27
10. máj 2019

@macik6 no a keby si tomu "kamošovi" normálne napísala, nech ti prezradí, čo je to za prianie? veď hádam tuší, že nevieš arabsky a ešte aj písať... 6. mája začal ramadán, takže ak ti to poslal v tento deň, resp. deň pred a poslal to / označil ťa tam spolu s x ďalšími ľuďmi a aj arabmi, tak by to mohlo byť prianie k ramadánu.
Každopádne určite to nie je nič tak podstatné, aby si kvôli tomu nespala.

markaterka
10. máj 2019

@sissy27 juj, akosi to dlho autorku trápi, že to nikto nevie (nechce) preložiť. Už zakladá ďalšiu diskusiu kvôli tomu.

sissy27
10. máj 2019

@markaterka veď toto... ale naozaj nepredpokladám, že niektorá študovala arabčinu a vie si poradiť s ich písmom, prípadne je vydatá za araba.
Len teda naozaj nechápem, že dospelá žena udržuje takýto zvláštny "vzťah", kde nevedia komunikovať žiadnym jazykom, len cez prekladač... veď to nie je šanca sa normálne baviť, musí to žrať kvantum času a nervov...

lindusss2016
10. máj 2019

@sissy27 ale hlavne nerozumiem, preco by mal byt ten text taky dolezity. Ci caka, ze jej konecne vyznal lasku? Pravdebodne to bude nejaka uplna banalita, ale jej to fakt neda spat, smutne

markaterka
10. máj 2019

@sissy27 pravdu máš, mňa by to veru nebavilo. Má muža, píše si s arabom, zaujímavý život. Ja našťastie na také veci nemám čas. Ale tá ich konverzácia musí byť riadne duchaplna.

markaterka
10. máj 2019

@lindusss2016 podľa mňa sa na neho namotala a ako píšeš, čaká nejaké citové výlevy.

lindusss2016
10. máj 2019

@markaterka suhlasim, len tych, ked sa aj docka, tak to budu take bohapuste namotavacky, ake on drista dalsim 30 naivkam...

sissy27
10. máj 2019

@lindusss2016 hlavne ak to posielal x-ďalším ľuďom... môj tip je prianie k ramadánu.
@markaterka a arab vraj tiež ženatý. Ja inak nemám nič proti multi-kulti vzťahom, manželstvám, kamarátstvam, je to každého osobná vec, ale teda nejaký spoločný jazyk pre komunikáciu by tam mal byť. Lebo fakt si neviem predstaviť baviť sa s niekým cez prekladač a v základných frázach.

thoughtfulweirdo
10. máj 2019

Skus prekladatelsku skupinu na facebooku, tu sa normalnej odpovede nedockas 🙂

brita
10. máj 2019

@macik6 Ahoj,skus mi poslať do súkromnej správy.Pozriem sa ti na to.😉

lindusss2016
10. máj 2019

@sissy27 ja tiez nemam problem s multi kulti vztahmi, skor mi vadia mimomanzelske 😃

macik6
autor
10. máj 2019

@lindusss2016
@brita mam ju na messengery

sissy27
10. máj 2019

@macik6 panebože, tak tú správu skopíruj, ak je to obrázok tak stiahni do telefónu, alebo sprav screenshot a pošli kočke tu do správy ako prílohu... Už keď s týmto si nevieš dať rady 🙈

veronikaszabova
10. máj 2019

@macik6 uz zasa? No ty musis ozaj cakat, ze tam bude nieco tajne.. 🙂 len pre tvoje usi a srdiecko ;)
Ale nie, ramadaaaaaan

veronikaszabova
10. máj 2019

@macik6 ved mu normalne napis, ze to nevies prelozit, nech ti to napise "polopate", aby to aj translator prelozil

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sissy27
10. máj 2019

@veronikaszabova no mne to pripadá, že nechce byť pred ním za "hlupaňu" čo ani len arabsky nevie čítať 🙄 Inak si to vysvetliť neviem.
@taskataska mňa by zaujímali jej myšlienkové pochody 😏 alebo radšej nie 🙈
Ale musí to byť vážna vec keď už tri dni tu okolo toho robí kino.

brita
11. máj 2019

Myslím,ze túto tému netreba zbytočne hrotit.Ak môžem,pomozem,ak nie,bud sa nezapajam alebo aspoň nesudim. Súdiť je ľahké.Nikto z nás ale nevidí druhému do hlavy,nevie,akymi osobnými strastami ten druhý môže prechádzať ,akým súkromným peklom sa môže prebíjať.Žijem a nechám žiť.

macik6
autor
11. máj 2019

@brita ano presne kazdy tu pise len posmesne komentare lebo vsetci su dokonali a pritom islo len o prosbu nic viac odsudzuju na zaklade ze sa jedna o araba a pritom nevidia podstatu a ano radsej nikoho bez priciny neodsudzovat posmesnymi komentarmi neviem akoby to padlo im keby ze maju oni nejaku prosbu o pomoc a citali by si taketo komenty

yanni
11. máj 2019

@macik6 Ved sem napis, co ti napisal. My zijeme v Saudskej Arabii ale nie, neviem po arabsky🙈

brita
11. máj 2019

@macik6 ak ti môžem poradit,už nereaguj radšej na tieto komenty,vidis,aku to tu naberá úroveň.A nemusíš sa nikomu spovedať a zverejňovať svoju osobnú korešpondenciu s niekym,je to predsa tvoja súkromná vec.

macik6
autor
12. máj 2019

@sissy27 uz je to ok nasiel sa niekto kto mi to prelozil bez komentarov a za to som jej vdacna

sissy27
12. máj 2019

@macik6 sme jej / jemu všetky vďačné. Nikto ťa neodsúdil / nerobil si srandu "lebo arab", aspoň ja nie. Ale z celkového tvojho prejavu v tejto opakovanej téme to žiaľ vyzerá... Ani neviem, ako to napísať, aby som sa nikoho nedotkla, lebo to naozaj nie je mojím cieľom. Proste úplne triviálna vec, ktorá sa dala vyriešiť za 5min bez tretej osoby a nie robiť z toho drámu o 3 dejstvách vyše týždňa.

macik6
autor
12. máj 2019

@sissy27 no keby sa mi dala vyriesit za 5min asi to tu nedavam ale ok

sissy27
12. máj 2019

@macik6 samozrejme, že dá, len si na to neprišla. Ja osobne by som poprosila o preklad jeho a je po probléme. Neviem, ty mu tajíš, že nevieš arabsky? 🤔

sunny8
14. máj 2019

@macik6 keď budeš mať ešte niečo v arabčine kľudne mi pošli do správy 🙂 kamarát ti to preloží určite jemu to zaberie páru sekúnd 🙂