Pomohla Vám psychoterapia?

oreiro
12. nov 2008

Ahojte chcem sa spýtať je tu niekto kto chodil alebo chodí na psychoterapiu aj napriek tomu že ste boli presvedčení že to nepotrebujete a nakoniec vám to pomohlo ? ďakujem za odpovede

marcela.m
12. nov 2008

Ja som chodila ku psychologicke a aj k psychiatrickam-brala som aj lieky a tie psychologovia nemozu predpisovat.Neviem,ci mi to pomohlo,ale niekomu sa vyrozpravat treba...Myslim,ze je to fakt individualne a zavisi to aj od problemu,ktory mas.Urcite to skus.A drz sa.

oreiro
autor
13. nov 2008

Ahoj marcelka a čo myslíš čo ti viac pomohlo terapia alebo lieky?

mexx
13. nov 2008

Je to velmi individualne, zalezi od toho, v akom stadiu sa nachadzas. Napriklad pri depresii, ak mas "nabeh" a podchyti sa to skoro, dost pomoze terapia a netreba lieky. Ak je to v neskorsom stadiu, lieky vyrazne pomozu. Vo vseobecnosti vsak plati, ze najlepsia je kombinovana liecba - terapia aj lieky. Mozem potvrdit z vlastnej skusenosti. 🙂
Uplne najlepsie je vsak vyhladat odbornu pomoc, a tam sa rozhodne, co je najlepsie. 😉

bubba
13. nov 2008

mexx nie je pacientka ale "sedi na opacnej strane stola" 😉 😉

oreiro
autor
13. nov 2008

mexx a môžem sa ťa teda spýtať keď si už na tej "opačnej stranej stola" ako sa to dá nezaoberať sa veľmi budúcnosťou a neobávať sa jej, ale tešiť sa z prítomnosti? 😅

marcela.m
13. nov 2008

Oreiro,no neviem,nakolko mi co pomohlo,ale lieky by som uz brat nechcela.Asi najviac pomoze zmena v zivote,dostat novy zmysel zit...ja mam uz pre koho zit-dcerka...aj ked je to niekedy tazke a rupnu mi nervy,a mam pocit,ze nevladzem,ona mi dava silu ist dalej...
Pisala som aj do temy,ci sa da zvladnut depresia bez liekov alebo take nieco.Skus to najst.

oreiro
autor
13. nov 2008

prečo by si už lieky nechcela, bolo ti od nich zle?

marcela.m
13. nov 2008

Lekari hovoria,ze vraj antidepresiva nie su navykove,alebo teda ze na nich nie je zavislost alebo take nieco.No ja mam inú skúsenosť.Jednak som bola z liekov hrozne ospala a unavena.Ked som ich zacala vysadzovat a nakoniec ich vysadila a bola bez liekov,4 noci a dni som vobec nevedela spat a mala som pocit,ze mi v tele vybuchne bomba,teda ze ja vybuchnem.Citila som v sebe strasny nepokoj,asi ako moj manzel,ked si nemoze zapalit.No ja som to musela vydrzat,kedze som otehotnela a nemohla pokracovat v liecbe.Doteraz som bez liekov,aj ked mozno by mi obcas nieco bodlo,ale vykricim sa,poplacem si a idem dalej.A jem vela cokolady 🙂 Aj banany vraj zvysuju serotonin v mozgu-hormon stastia,ci ako tomu hovoria.Nasla som tu temu na 7.strane.Da sa depresia/uzkost zvladnut bez lekarskej pomoci?Tak sa skus aj tam pozriet.Ale v kazdom pripade by som za odbornikom sla.Aby aspon posudil vaznost tvojho stavu.A ty sa rozhodnes,ci budes s navrhovanou liecbou suhlasit.

marcela.m
13. nov 2008

O tu buducnost sa aj ja obavam,tak primerane.Ale ved ani nevieme,ci sa dozijeme rana,nie?Alebo ci ma zajtra na prechadzke s malou nenaberie nejaky somar.Raz vela nechybalo,ked taxikar telefonoval,a nestihal vybrat zakrutu,a skoro to napalil do nas na chodniku.My na tom nie sme tiez najlepsie,a realne vyhliadky na buducnot tiez nevyzeraju ruzovo,ale zatial sme tu,prezivame-lepsie povedane zivorime,ale ideme dalej.Cas ukaze,co bude dalej.