4 mesačný syn nechce papať

da_n_ka
29. jún 2012

Ahojte,potrebujem poradit moj sym na 4 mesiace a od dnes nechce vobec ale vobec papat a ani pit...Este kojim a celkom mi odmieta prsnik...ked mu dam mliecko alebo stavu do flasky tak spapa najviac 50 ml....ani to nie....bojim sa aby nebol dehydratovany.moze to byt aj zo zubkov??spodne uz ma,ale stale si pcha rucicky do pusy.neviem co mam robit.prosim pomozte...

elise
29. jún 2012

@da_n_ka ponukni mu prevarenu vodičku možno je len smädný ak by to nepomáhalo navlhči si tampon a ovlažuj pery dôležite je aby pil nemusi papať ak to nepomôže zbehnite na pohotovosť pre istotu.

xlucia
29. jún 2012

@da_n_ka ponukat casto po troche, ak by sa to nelepsilo, treba ist na pohotovost. dehdratacia u takeho maleho dietatata moze nastat velmi rychlo

dejnas
29. jún 2012

presne tak... najmä dehydratácia je nebezpečná... odmietanie jedla môže byť dočasné, ale snaž sa mu zabezpečiť dostatočný pitný režim

luba41
29. jún 2012

pravdepodobne "štrajkuje". Skús čo najviac ponúkať-tesne pred spaním, ked už zaspáva alebo aj v spánku. A opýtaj sa tu v laktačnej poradni, určite Ti niečo poradia

janinah
29. jún 2012

neriskuj,choď na pohotovosť alebo tam aspoň zavolaj a pýtaj sa...

da_n_ka
autor
29. jún 2012

tak nakoniec sa odo mna aspon trosku napil uvidime ako to bude dalej...moze to byt koli zubkom?

dejnas
29. jún 2012

@da_n_ka možu byť zúbky, môžu byť aj "horúčavy" a s tým spojený menší apetít... ja som mala s malou v lete (mala 8 mesiacov už) podobný problém... dr. mi vtedy vravela, že hlavne piť musí... pokiaľ inak nejaví žiadne známky nejakého ochorenia, tak ponúkaj vodičku... ale pokiaľ máš obavu, tak pokojne skús vybehnúť na pohotovosť, je to predsa len malé dieťa, ide najmä o to, aby sa nedehydratovalo

zuzana581
29. jún 2012

treba mu dať vodu, nie mlieko, alebo šťavu.. vodu, vodu.. je hrozne teplo, preto ťa odmieta, pretože je smädný. Dávaj mu vodu po lyžičkách do pusinky.

elise
29. jún 2012

@da_n_ka cucať nemusi ako hovori
@zuzana581 treba dávať vodičku - prevarenu vodu čajik, lyžičkou alebo striekačkou alebo stou dávkovačkou od panadolu, je smädnučký

janinah
29. jún 2012

a sleduj plienočky,či dosť pišká,či moč nie je tmavožltý

atrami
29. jún 2012

ako písala @luba41, skús hlavne pred spaním, v polospánku. Vodičku podávaj lyžičkou, striekačkou.

luba41
29. jún 2012

ale nie vodu 😒 ved máš mliečko, ponúkaj prsník a prinajhoršom odstriekaj a dávaj lyžičkou

marecek4
30. jún 2012

nesleduj kolik vypije,hlavně že se napije-tyhle horka některé děti nemají rády,takže nabízej co nejčastěji,třeba i po půl hodince,a pokud kojíš tak trpělivě nabízej prso,klidně i přes den vykoupat v chladnější vodě pro osvěžení,nebo pootírat žínkou pro osvěžení i to hodně pomůže a podpoří prcka aspoň trošku v chuti,klidně to můžou být i zoubky,takže vychladit kousátka a uvidíš,neboj nebude to dlouho trvat a poznáš co ho trápí a co si přeje
jinak samozřejmě pokud přestane pít úplně,tak rychle k dr

danu
30. jún 2012

@da_n_ka pozri, pripadne sa opytaj v niektorej z tem, na ktore ti dala linky katren