Poplatky u lekára. Poplatok za objednanie?

boden
5. sep 2008

Ahoj, neviete prosim poradit ci si lekar moze pytat peniaze za objedanie? Bola som u ocnej lekarky a nielen ze si vypytala 100 korun za objednanie, ale po vysetreni mi odmietla povedat ake dioptrie na sosovky potrebujem ked sa dozvedela, ze si ich nebudem kupovat u nej. Pritom vysetrenie jej bolo platene z mojho poistenia. Citim sa tak trochu... oklamana...

bubba
5. sep 2008

ano moze tam kde sa neobjednava a nechce sa ti cakat alebo ak prides a chces prednostne vysetrenie sa plati tiez tusim 200,-

maruschka
5. sep 2008

boden,tak to je dobrá chudera 😠 😠 tá doktorka..Ale za objednanie sa platí-ak chceš,aby ťa napríklad zobrala presne o 9,00...

boden
autor
5. sep 2008

Ona je celkovo dost "vtipna" ta pani doktorka. Chcela som od nej kartu, ze pojdem k inej doktorke a nedala mi ju vraj je to jej majetok. Zijem v zahranici, s poplatkami sa to na Slovensku dost menilo a prestala som to sledovat a navyse som si odvykla od takehoto spravania sa k ludom. Ked sa po dlhsom case vratim tak som niekedy riadne prekvapena pristupom niektorych ludi a mam pocit akoby sa tu nic nezmenilo za ten cas co som prec 😒

asitka
5. sep 2008

boden...ale mala by to mať vyvesené na dverách...či nejakej nástenke...že objednávanie je spoplatnené...alebo ťa na to vopred upozorniť....ja k očným chodím zásadne k súkromným....a svätý pokoj...

sestri
5. sep 2008

boden...kartu ti okrem všeobecného,detského a gynekológa nedá žiaden lekár...je to naozaj jeho majetok,ale výpis karty ti dať musí...viem to,lebo som sestrička...ale nie si nútená,dať si robiť okuliare u toho doktora,ku ktorému chodíš...za presný termín sa zvykne platiť,aj ja tak chodím,keď chcem,aby ma zobrali hneď.a máš pravdu...ja sa doktorov nemienim zastávať...niekedy som aj ja prístupom šokovaná...

lienocka235
5. sep 2008

za objednanie u lekara na urcity cas sa plati.. poplatky ma lekar vyvesene pred ambulanciou.. a su aj niekde na nete.. 100 sk je este dost malo..
kartu ti dat nemoze.. musis prist s papierom od svojho noveho lekara.. a ona mu potom tu kartu posle tvojmu novemu lekarovi. taky je postup aj u inych lekarov..
platis si aj poistku tu na SVK ci v zahranici.. ? niekedy s tym maju niektori lekari problem.. ak platis poistku mimo SVK

sestri
5. sep 2008

lienocka...ja karty dávať nemôžem...musíme ich archivovať...dávam výpis z karty...samozrejme bez poplatku...aj za to si niektorý pýtajú peniaze...

boden
autor
5. sep 2008

Lienocka poistenie mam slovenske kedze som na materskej a v zahranici by som si musela vsetko platit. V podstate mi hned bolo jasne, ze si nedovoli robit nic co jej zakazuje zakon 🙂. Len ma zabolel ten pristup.

sestri
5. sep 2008

boden...ale zákon jej nezakazuje dať ti papierik z parametrami tvojich dioptrií...na to máš nárok...

libka1
6. sep 2008

Mne odmietla v Blave vydať kartu aj všeobecná dokyna, tiež s tým že je to majetok ich zdravotného strediska. Tak ju moja nová lekárka písomne požiadala o jej vydanie a oni to preposlali poštou. Takže nájdi nového dokyho a ten vyžiada, trochu choré, ale čo už. Jo a že ti nepovedala aké máš dioptrie by som sa kľudne sťažovala na ňu, ja po trpkých skúsenostiach so slovenskými úradníkmi, lekármi, policajtami sa sťažujem vždy keď mám pocit že sa nechovajú kóšer. Myslím že len takto ich prinútime aby precitli a začali služby poskytovať naozaj na úrovni. Ide len o to či máš chuť a nervy. Ja teda mám! Stojí mi to zato! 😉

libka1
6. sep 2008

Jo a ten poplatok za objednanie je OK. 😉

danu
16. máj 2010

ljublju - Dnes o 22:17
Ahoj

Ked sa date u dr. objednat na presnu hodinu (za priplatok,vacsinou 3,30-5€), a Dr. vas vezme neskor,alebo neskoro,som povinna za to zaplatit,kedze nedodrzal presny cas?

diddi (2 deti) - Dnes o 22:36
podla toho, o aky dlhy cas - neskor sa jedna..ako je to 5-10min. tak este ok, ale ak to ide do 30 min. tak urcite nie!