Poprad Babytuning 5. Pridajte sa

anickamaros
13. nov 2009

Babenky tak ja Vas vitam u novej teme a dufam ze bude pokojna a bez konfliktov 🙂

miavin
6. apr 2010

vinka - no vidíš, ja som sa to snažila obmedziť, keďže mi bolo zle a bola som v nemocke....ale asi to bude z mliečnych výrobkov - aspoň mám taký pocit.... 😒

mafia102
6. apr 2010

Caute baby, chcem sa spytat, tie co mate uz deticky, kedy ste zacali dokrmovat a cim? My uz mame za sebou mrkvu, zemiak, nejake vyzivu, len neviem co mozem varit dalej.

vinka
6. apr 2010

Kludne zemiak s mrkvou.Alebo ryžu s karfiolom.Môžeš tie základné zeleninky.brokolicu,karfiol, s striedať to ale každú novú tri dni podávať a potom zmena. 🙂

vinka
6. apr 2010

fenikel čerstvý zo zemiakom je dobrý.Moje detito mali velmi radi.Krásne to vonia. 🙂

miavin
6. apr 2010

mafia - no my sme dávali aj príkrmy, lebo nie som až taká kuchárka, ale rá zeleninka - mrkva, karfiol, brokolica, ryža, krupica - ja som varila čo ma napdlo so zeleninky - mrkva, kaleráb, k tomu ryža - rozmixovať....ale vinka viac poradí - je to skvelá kuchárka naša 🙂

mafia102
6. apr 2010

Takze uz mu mozem mixovat aj ryzu? a nezapecie ho z ryze?

stamion
6. apr 2010

Ahojte popradčanky, keďže ste už mamičky tak určite máte skúsenosti so všelijakými chorobami. Môj malý ma problém s očkom,na tretí deň po pôrode sa mu zapálilo očko,to bolo tým ako ho prenášali hore dole,keďže som mala cisársky. A dodnes má to očko zahnisané,keď mu dám na noc masť tak cez deň ho má pekné a ku večeru má zase hnis.Dávala som mu kvapky optalmo-septonex,a antibiotikovú masť čo nám predpísala lekárka,veľmi by som nechcela ísť ku očnej 😒 Ďakujem za rady

danciacik
6. apr 2010

Mafia ale nedávaj len ryžu daj k tomu nejakú zeleninku napríklad brokolicu a nezapečie ho neboj sa.
No Stamion ja by som na tvojom mieste išla ku Dr. veď Gibalová je zlatá doktorka, určite by vám nejak pomohla.

vinka
6. apr 2010

Stamion chod ku gibalovej ako ti radí danciacik.niektoré detičky môžu mať upchatý slzný kanálik.Tak preto hnisá.A ak nepomôže medikamentozna lôiečba je nutné to prestrieknúť dr.je v tom fakt profesionálka.vôbec sa nemusíš obávať.Aj jedna z nás má malú čo má tento problém.Má to dosť detičiek.Ale najlepšie tio fakt poradí gibalová.
Mafia ryžu môžeš ale nie čistú.Ona ani čistá nechutí. 😀 😀 S feniklom je super. 🙂 Ale s ktorou kolvek zeleninkou môžeš.Ja by som ju nekombinovala s mrkvouz.Lebo zapekajú obe.Aj mrkva aj ryža. 😉

mafia102
6. apr 2010

Vinka, ja malemu varim ryzovy odvar vecer, tak skusim tu ryzu vymixovat aj na obed s nejakou zeleninoou.

vinka
6. apr 2010

A prečo mu varíš ryžový odvar? 😕 To mu dávaš miesto vody? 😕

mafia102
6. apr 2010

Navarim mu ryzovy odvar, taky hustejsi, potom uz len pridam do toho nutrilon a trochu glukopuru, malemu to strasne chuti, ale to mu varim len tak 2x do tyzdna, striedam to s vlockovym odvarom, alebo mu dam instantne kase, alebo puding. Ale ked mu uvarim puding, tak nespi celu noc, to ho asi tak nezasyti.

vinka
6. apr 2010

Aha to máš ako kašu. 🙂

mafia102
6. apr 2010

Hej je to ako kaša a ty co davas malej vecer papat?

vinka
7. apr 2010

Ahojte baby.No mafia ako kedy ale ja zväčša chlebík s jogurtom bielim.Alebo ked ostane jej menej od obeda tak aj toto nech to nevyhodím. 😉 Ale aj kašu.Dnes som kúpila akurát hami na dobré sny.Tak som zvedavá. 😒

miavin
7. apr 2010

ahojte
mafia - no náš mal tiež zapálené očko, potierali sme harmančekom od kraja očka k nošteku - a vytláčali ten hnisík a tiež sme mali septonex...prešlo to asi po týždni - no a dávali sme pozor na prievan.....
a ja malému dávam na večer kašu - Nestlé - pridáva sa do mlieka, takže buď mu dám normálne mliečko a kašu, alebo vodu, nutrilon a kašu....

vinka
7. apr 2010

Miavin ale to sa pýtala Stamion na hnisanie očka nie mafia. 😀 😀 Ale isto to pochopili. 😀 😀

miavin
7. apr 2010

jáj - tak soráč, už mi hrabe z toho niekedy.... 😀 popri aktívnom sopliačikovi už neviem čo píšem 😀

vinka
7. apr 2010

Ale to nevadí moja.Oni to isto pochopili. 😀 😀 😀

mafia102
7. apr 2010

Caute baby, vinka ako chutila ta Hami kaša na dobre sny? Ja som skusala nutrilonovu kasu, ale bola dajaka bez chuti...

vinka
7. apr 2010

No ja som ju ochutnala a je fajná pre mna.Chutila jej zjedla všetko. 🙂 Aj mlieko si dala po nej a teraz spí.Som zvedavá do kolkej. 😒 Lebo mi máme hrozné noci. ☹ ☹

vinka
7. apr 2010

Mafia a kde máš album?Hm?aj ja chcem vidieť nielen teba ale aj Marka. 😀 😀

helka1
7. apr 2010

Ahojky, nakukujem ci je Gajana stale 3v1 😉

mafia102
7. apr 2010

Oki, daco poriesim

mafia102
7. apr 2010

No my uz asi tyzden spime celu noc, konecne po pol roku sa aj vyspime 🙂

petikd
7. apr 2010

Mafia som videla fotečky,zlatučký je Marko 😉
Helka gratulujem k Samkovi 😉

mafia102
7. apr 2010

no album je hotovy 🙂

vinka
7. apr 2010

Helka hej gajana je ešte tri v jednom. 😀 😀 Ale už nevládze nič ani vstať. 😒

vinka
7. apr 2010

Mafia no krááása.Fakt je kráásny ten synátor váš. 😀 Aj mamina fešanda. 😀

mafia102
7. apr 2010

Diky Vinka, aj ty mas nadherne deticky, len mi povedz ako to zvladas s 3 detmi, ja mam niekedy problem zvladnut jedno.