Poprad Babytuning 5. Pridajte sa

anickamaros
13. nov 2009

Babenky tak ja Vas vitam u novej teme a dufam ze bude pokojna a bez konfliktov 🙂

vinka
12. dec 2009

Tak my ideme zas do mesta.Už som upratala trošku a môžeme ísť von nech nenarobia bordel. 😀

vinka
12. dec 2009

My sme sa teraz vrátili z mesta.Boli tam aj koníky a mali sme smutný zážitok.damián saa chcel povoziť.Vozili zadarmo.Tak išiel.A Vivien nechcela.Nakoniec sa dala presvedčiť a Vlado ju nasadil na kona.Nebol to poník ale ani velký kôn.Taký stredný.A splašil sa.Bože jak dobre,že ešte Vlado stál pri mne,že ju zachytil.Jak som skričala Vlado ber ju preč.Len ju schmatol a už ona panika.Plač a už ju na kona nedostanem tak skoro.Hlavne,že sa jej nič nestalo.Kriste ale som sa triasla potom.Som sa zlakla,že spadne a mi ju ušliape. 😢 😢 😢

andrejka10
12. dec 2009

No Vinka, veľmi nepríjemná skúsenosť pre Vivien ☹ , ale neboj sa detičky skoro zabúdajú. Tak snáď aj ona bude ešte mať rada koníky a nebude sa ich báť.
Vinka, chcem ťa poprosiť, napíš recept na to špenátové rizoto. Narobila si mi chúťky a také niečo nepoznám a niekedy už neviem, čo by som varila. Mám taký pocit, že varím stále to isté. Chcelo by to zmenu. 🙂

petikd
12. dec 2009

Juuj Maji dobre,že sa jej nič nestalo 😉 Ale neboj isto zabudne.A ja sa bojím kona,aj ked som nemala zlý zážitok 😀
Takže ste sa prešli?A aká bola zabíjačka?

lilly2711
12. dec 2009

Ahojte!
Prepacte ze vam tu tak vpadnem, ale chcem pozdravit Andrejku10 .
Ahoj Adi, neviem ci sa na mna pamätas, som kamaratka tvojej susedky v slnecnici ( moj manzel pracoval v Skotsku a my sme odisli za nim, mam tri deticky, stretavali sme sa na kurze v bambine a potom obcas vonku, ked si mala druhe babetko) Teraz som nahodou zistila, ze mate tretie, tak gratulujem. 🙂

vinka
12. dec 2009

No ja neviem aká bola to by mal damián povedať lebo on videl priamo jak ju rozrezávali a pitvali. 😀 Ja som piekla doma perníčky. 😉 Fééést fajné.Ved ich už skoro pojedli.Tak počkám a pred sviatkami upečiem ešte lebo to pojedia do sviatkoch. 😝

vinka
12. dec 2009

No baby ja ked som bola na pôlrodnici tak vtedy sa narodila ešte jedna Chiara.Tak dnes sme sa stretli a videla som ju joj tak vyrástla ako moja Chiara. 😀 😀 Ale týmto vyzývam jej maminu ak to číta tak nech sa tu zaregistruje a pridá sa k nám. 😀 😀 Lebo viem,že tu občas kukne sama mi to povedala. 😀

vinka
12. dec 2009

Jáj ja som tu zas sama? 😕 ☹

miavin
12. dec 2009

ahooooojte, tak som sa dokotúľala k pc - na chvíľku, ako sa máte?
my sme dnes boli v pp na vianočnom trhu - fajnú medovinku sme si dali s maminkou - ináč vichrica - sa mi zdá , že som vás zazrela....len som si nebola istá - až potom keď sme boli ďalej - tak Laura pišťala - tak si myslím, že ste to boli vy 😀
včera som pridala mikulášske foto - no máme fotogenické dieťa... 😀
ozaj vinka - ako Damčo a Vivuš?
a vy ostatné? zdravé máte už dietky?

andrejka10
12. dec 2009

Ahoj Zuzanka. Jasné, že sa pamätám. Len mi to trochu trvalo. 🙂 Nevedela som, že si išla za manželom. Ak sa ti bude cnieť za domovom, tak sa kľudne k nám pridaj. Budeme radi. 😉

andrejka10
12. dec 2009

Maminky, kde ste? Ja som už aj dve fotky zmenšila a pridala do albumu a vás nikde. ☹ A mne je tu smutnoooo. Máte pravdu, predvianočný čas a ja si tu vysedávam pred PC. Mala by som piecť, upratovať........., ale mne sa tak strááášne nechce. 🙄

vinka
12. dec 2009

Adka aj ja som za pc ale ked som tu bola sama,tak som si išla upraviť farmičku. 😉

vinka
12. dec 2009

Adi videla som fotečky joj krásne detičky to máš.A tá Abdrejka to ked bude aj Sárinka taká fešanda tak váš tato bude potrebovať riadnu gulovnicu. 😀 😀 😀

vinka
12. dec 2009

Miavin damián už dobre Vive teplota hned na druhý den ustúpila ale dnes dáko soplila a začala pokašlievať tak uvidím čo z toho bude.či tťo len teraz príde choroba alebo ju to obíde.No idem ja do hajan. 😉 Ked teraz odídem tak sa tu polovica z vás vráti. 😀

vinka
12. dec 2009

Mirka som pozerala tvoj album ale aj mamka povedala,že máš velmi pekného mužíka.Ale podotkla ved aj Mirka je velmi pekná. 😀 😀 Joj pekný je ten váš syn.Ja furt hovorím,že je fotogenický.Dúfam,že raz bude robiť fotomodela chlapec 😉 😀

sipcek
12. dec 2009

ahojte,som poobede nemohla ist na net,lebo moj muzicek si obraba farmu a tak ho to chytilo,ze aj mne urobil farmu a aj mne(mna)obraba 😀 tak som zurila,lebo som si chcela s vami pisat 😠
my sme dnes mali kuracie stehna s magi napady,taka rychlovka v sacku,mne to velmi chuti,sice moj muz krutil nosom,ale ja som sef aspon vo vareni.Zajtra ani neviem ako budem obed varit,svokor ma svoje dni,Borko bude po nocnej spat,polievku som teraz vecer varila,nech nemam zajtra vela.
my sme boli doobedu trochu von sa prejst do obchodu,potom trosku na navsteve u tety.Som umyla konecne posledne okno,aj sme si ho vianocne vyzdobili.Poobede sme sli na nakup do maxu,boze to nase dieta je ako utrhnute z retaze 😀 sme jej kupili u Batu cizmicky a dokopy nic,Borko hladat pre seba nejake topanky ale on akoby mal blok ked mame Sasku,nemoze sa sustredit.Potom sme sli do kauflandu,to som uz aj ja zurila,tak som ju vzala este do DMka kym Borko nalozi nakup a vzali sme si ten malinky vozicek,tak bola Saska vo svojom zivle,komandovala jedna radost,az mi z nej bolo smiesne.Teraz spi taku polhodinku,som len vyvesila zaslonu a sedim vo velkom bordeli,no nemam chut robit to iste ked rano tu bude zas ako teraz.

Anicka a kde ste boli?ja si ani nepamatam kedy som bola posediet.myslim este niekedy minuleho roka ci na jar.

Zdeni no predstav si,ze mlieko mala 3x za noc a spala do 8.30!som bola velmi prekvapena,pripravovala som sa na to,ze bude rano o pol siedmej hore. 😀
tak tu uz asi nikto nie je,zamykam

sipcek
12. dec 2009

Dani tak ma napadlo,nemate doma moc sucho?my mame zvlhcovac vzduchu.S tymi liekmi by som pockala,nevysad jej ich,prv sa porad s lekarom.my sme dostali Luivac,ale dam jej ho az ked dojdem domov z KK,lebo neviem ake to bude mat vedlajsie ucinky.V pondelok sa chystam,tak dufam,ze neochorie dovtedy.Sprchujem ju kazdy den,lebo si zvykla cikat aj do vane,tak ju tak rychlo prejdem sprchou vlaznou,sa rehoce z toho,Boris zuri,lebo aby neprechladla ale nemienim s tym prestat.vies ako mame doma nakurene?jemu je stale zima a ja sa tu topim,Saska nemoze vecer zaspat,lebo aj ked vyvetram,tak je teplo,ale cez noc stahujem radiator,nech sa nepoti,ved Borko s nami aj tak nespi,tak co.moja mamka doma nekuri v spalni,a tak sa tam dobre spalo 😉
tak zamykam uz ozaj 😀

anickamaros
autor
12. dec 2009

ahojte babenky ako sa mate?
ja teraz pozeram s mm film.
dnes sme boli u svokry cely den a neboli sme v snv lebo bola zima a nechcelo sa mi tarat sa po meste 😒
marosko sa u babky pekne vyspinkal a teraz spi u druhej babky lebo nechcel ist spat s nami.
je mi za nim smutno. 😢
no nic urcite som tu sama lebo uz vsetky spite a aj sipcek asi uz spi tak ja zamknem papa dobru noc

miavin
13. dec 2009

dobré ránko
vinka - no tak nech sa vivuš dolieči - aby to nejak nepostupovalo k horšiemu.....
a ďakujeme za pochvalu....mužíkovi poviem sa zas zahanbí 😀
no a náš malý mikuláško - to je nezbedník - bože všetko čo nájde chce spapať, dnes konečne mm vrtal držiaky v kupelke - a pozerám že malý voľačo žužle - a on šrubka v ústach - bože ale som sa zľakla....to je hrozné, človek ho nemôže nechať ani sekundu bez dozoru 😒

vichrica
13. dec 2009

Dobré ránko. Včera na trhoch bola teda riadna zima. Dala som si punč, kúpili sme si fľašu medoviny a Laure balón, ktorý už aj tak nelieta 😠.
Dnes nám krásne sneží, tak sa chystáme von privítať sniežik 😵
vinka - hej, anjeli?? Hm, tak my sme ich už nevideli 😒 Takže sa vám splašil poník. Ó, to muselo byť pre Vivinku nepríjemné ☹
miavin - keď Laura pišťala, tak sme to boli určite my 😀 . Chodila peši a mala na sebe priviazaný taký žltý veľký balón 😝 Inak, aj ja som chcela kúpiť to body v Tescu, čo má Alexík na sebe, ale už som nestihla ☹
andrejka - tá fotka s tým psíkom je zlatučká

danciacik
13. dec 2009

Ahojte, som tu len na skok máme tu krstných tak nestíham.
Dani vieš že aj mňa napadlo to s tým vzduchom - som u našich a oni majú všade plastové okná a aj keď sú radiatory povypínané tak je tu teplo ale na každom radiátore máme odparovač a mokrý uterák.
No asi som sa trošku zle vyjadrila - Larka nebrala antibiotiká ale keď nás prepúšťali tak nám dali sprej do nosa - nejaké kortykosteroidy že ich má mesiac brať. A normálne sa jej ten kašel ustálil. Ona od októbra vkuse kašle ☹ . Tak ja som jej vysadila ten sprejík do nosa ale ten sirupček od krčnej Aerius čo je na roztiahnutie dýchacích ciest ten som jej nechala a musím poklopať túto noc Larka už nekašlala. Cez deň kašle ale aspoň v noci sa vyspí.
Aj ja som bola s deťmi na trhoch ale len trošku lebo som bola sama. kúpili sme báloniky a išli sme domov.
Zdeni mňa to napadlo tú noc čo sa Larka dusila, že keď sme boli v Smokovci tak sme celé poobede vždy trávili vonku a menej kašlala a teraz sme vonku chodili len na pol hodinky tak zase kašlala viac. Tak sme sa včera prechádzali 2 hodiny. Dúfam, že to pomôže, dnes sa chystám zas.
Maji to mi je ľúto že Vivinka mala taký zlý zážitok. Viem si predstaviť ako si sa zľakla.
AAA zabudla som dnes odovzdávam druhému ekonómovi papiere - takže som s tým klientom nadobro skončila.

andrejka10
13. dec 2009

Dobré ránko. Joj, to máme von zimu. Brrrrr. Pozriem von oknom a mám dosť. 😨 Že -7, ani to naše auto mi isto už nenaštartuje. 😒
Víchrica, tak to ťa obdivujem, že toto počasie ideš privítať. Ja by som zimu normálne zrušila. 😀 Ďakujem za pochvalu. Toho psa sme mali doma 2 dni a to sme sa tatinom kvôli nemu pohádali, lebo ho bral v zo Slovenska do Španielska pre nejakého popradčana, kt.žije v Španielsku. Nevedela som si predstaviť, ako to v takom kamione to šteniatko zvládne. No hrúza. A šteniatko sa vozilo 2týždne, kým dorazilo do Španielska. Chúďatko chlpaté. 🙂 Aj si na manžela zvyklo. A nechcelo ísť k svojim majiteľom. Postavilo sa pred dvere auta a čakalo, že ho manžel naloží ........... 😀
Vinka, aj tebe ďakujem za pochvalu. Mala si vidieť výraz našej Andrejky, keď som jej povedala, že sa páči jednej tete na internete. 😀 Hneď to bol horenos 🙂 A aby som nezabudla, aj ty máš náááádherné detičky. Majú nezabudnuteľne krásne oči. Po kom? Po mamine, alebo tatino má u vás tie pekné oči? 🙂 🙂
Miavin, dobre, že si si všimla, že niečo prežúva. Potvorky malé, naozaj treba dávať na nich stále pozor. 🙂

lilly2711
13. dec 2009

Ahojte
Andrejka, dakujem za pozvanie, ak teda nebudu ostatne popradcanky proti, aj by som sa pridala. Chýbaju mi pletky 😉 , aj keď nie som už popradčanka. Dajte vedieť, či sa môžem pridať, rada si s vami popíšem. Andrejka pridala som foto do albumu, tak si pozri.

andrejka10
13. dec 2009

Tak vitaj Zuzanka medzi nami. Neboj sa, maminky sú tu veľmi, veľmi zlatučké. A detičky máš tiež nádherné. A ako vyrástli. Páni, ten čas strašne letí.

zdenocka
13. dec 2009

Ahojcek,
aj my sme boli privitat sniezik, Janicko sa vyvalal po nom, domov sme prisli obaja s krasne ruzovymi licami 😀 .
Andrejka, ani ja nemam rada zimu, a sneh uz vobec nie. Vkuse chodim autom a teraz ked si predstavim, pratat sneh pred garazov, potom mi okna mamrznu, treba ich skrabat 😖 .
Sipcek, tvoj muz je ako moj muz, on tiez vkuse narieka, ze aku mame zimu v dome. Ja mu vkuse vravim, ze aka zima, ved je tu prijemne teplucko, a pozrem na teplomer a mame 18,9 stupna 😅 . Takze my s Janickom sme poriadne otuzili 😎 .
Vinka, Vivinka mala hrozny zazitok 😢 . Dufajme, ze nanho skoro zabudne.
Andrejka, som sa Ta chcela uz minule opytat, ci mame psika, a teraz citam, ze to nie je Vas.
Miavin, Alexik je super fotogenicky 😉 .
Danciacik, my tiez nechodime na velmi dlho von, niekedy len na 20 minut, ale ideme kazdy den. A sprchujeme sa vo vlaznej vode.
Lilly, vitaj 🙂. Krasne deticky mas.
Petikd, stihla si popratat? My sme boli tiez na trhoch, ale bola taka zima, ze sme presli cele mesto, Janicko isiel krasne za rucku a obzeral co vsetko maju v stankoch a isli domov. Ani medovinu som si nedala, lebo tatik pracoval, takze som isla autom 😝 .

andrejka10
13. dec 2009

Zdenočka, takého psíka teda to bytovky v žiadnom prípade. To je slovenský čuvač, takže také väčšie teliatko z neho bude, keď vyrastie 😀 😀 😀
Vy ste teda riadne otužilí. Aspoň nebudete choručký 🙂 a s tým škrabaním a čistením snehu z auta úplne s tebou súhlasím. Nám sa zlomila škrabka a zabudla som kúpiť novú a malá Andrejka mi radí, že mám auto očistiť s 5korunáčkou 😀. Potvorka je pomýlená z tých zotieracích losov. A dnes sme si vraveli, kto sa na čo teší na Vianoce, ja - že budeme konečne všetci spolu aj s tatikom, niekoľko dní, Lukáško na zemiakový šalát a naša malá Andrejka sa teší na p o p l a t k y s medom. To sú také milé brebty 😀 😀 😀 😀

vinka
13. dec 2009

Ahojte baby.No Andrejka nechcem sa chváliť ale po mne majú také oči.
Lilly kludne sa pridaj aj ked niesi z pp.A ty si niekedy bývala v pp? 😕 A kde si teraz?No ale niečo o sebe by si nám mohla napísať.My sme také zvedavé babizne. 😀

zdenocka
13. dec 2009

Andrejka, ja by som asi takeho velkeho psika ani do domu nechcela, lebo s takym velkym su aj vacsie starosti, viac zere a viac kadi, cize kto by to zbieral 😝 . My uz mame vybraneho: http://www.e-pes.sk/plemena/plemeno/289/staffor...
Manzelova sestra ho mala, a je to uzasne plemeno. Ja by som este uvazala nad Jack russelom.
Mne sa pacia aj tie malicke psiky, ako napriklad Yorkshirský teriér, ale tie nemaju dobry vztah s detmi, lebo ziarlia a vkuse stekaju 😀 .
Janicko mi uz buba, idem aj ja vegetit.

vinka
13. dec 2009

Andrejka dlhujem ti recept na rizoto špenátove.Uvyríš si ryžu ja varím kolko ryže raz tolko vody.A v druhom hrnci si pripravíš cibulu speníš a dáš kuracie mäsko na drobno nakrájané a šampinony.Dáš tam špenátový pretlak cesnak pretlačený a vegetu sojovú omáčku,bujon a vodu trochu.Potom ked to bude dáš do toho uvarenú ryžu zamiešaš a padávaš.Na vrch nastrúhaný syr a mnam.

andrejka10
13. dec 2009

Joj, Vinka ďakujem, ďakujem. Už slintám, určite uvarím. Som rada, že si nezabudla. 🙂
Zdenočka a ten terrier nie je veľký?? Aj mne sa páčia malé psy, ale my sme lenivý. Takže by ho nemal kto venčiť, hoci deti zo začiatku veľmi chceli psíka. Mali sme skúšku 2 dni s tým čuvačom a každého to hneď prešlo. 🙂 Ešte aj tatina. Keď si majitelia po neho prišli to toho Španielska, tak si vydýchol a týždeň zberal z auta jeho chlpy. Tak mu treba.... 😀 😀 😀 😀