Poprad Babytuning 5. Pridajte sa

anickamaros
13. nov 2009

Babenky tak ja Vas vitam u novej teme a dufam ze bude pokojna a bez konfliktov 🙂

miavin
20. dec 2009

dobré ránko maminky - odomykám
ďakujem za povzbudivé slová .... no a čo sa manžela týka - nemá kedy ísť k lekárovi - ale ak sa to ešte raz zopakuje - dokopem ho k tomu..... tak prajem krásnu nedeľu - my dnes ideme na tepličku.... tak ktovie, či sa v tom snehu tam aj dostaneme 😒

sipcek
20. dec 2009

ahojte,tak my sme vstali okolo pol osmej,aj to je lepsie ako nic 😀 ,mali sme raz cajik a 2x mlieko.
dnes dojde tatik a babka huraaa,tesime sa.asi pojdeme teraz vonku pratat sneh a potom obed varit.tak vam prajem krasnu nedelu,papa

vinka
20. dec 2009

Ahojte.Tak my sme boli v kauflande po múku a ovocie.Majú múku v akcii po 4 sk tak nekúp ked je také lacné. 😀 A idem robiť plnené rezne ked tote deti moje včera všetke džadky pojedli. 😕 Som myslela,že mám dnes pokoj a oni taký hladný.No snád stihnem ísť ešte doobedu aj na sneh s nimy. 🙂

vienesa
20. dec 2009

Ahojte zienky,tak nam kraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasne nasnezilo....dufam ze do vianoc to vydrzi...ja zimu nemusim ale ked je tak pekne bielo a ja len za oknom vyzeram zabalena v deke,tak to je super pocit...ale ako nahle vytrcim nos tak mam dost tej ,,krasnej,,zimy........tesim sa ale ako alexa zoberieme na sanky 😝 😀 to bude radosti....alex si musi zvyknut na taku zimu ,len vyjdeme von a sa otoci ze domov,je zima mamka.... 😀 😀 😀 nie je zvyknuty,sneh vlastne ani nevidel myslim este 😉 co mate dnes v plane?my musime ist na nakup aj ked kazdy z rodiny nadava ze tam je ludi a ludi ,ze sa vsetci zblaznili...no viem si to predstavit jak tam rado bude preslapovat z nohy na nohu a nadavat na nich ako sa strkaju,zavadzaju,....... 😀 😀 ja nemam este darceky,nic nestiham...treba mi nakupi potraviny,darceky,piect kolace ...jooooj neviem kedy stihnem....tieto vianoce su riadny chaus....vy uz mate vsetko? 😲

petikd
20. dec 2009

Ahojte
Bartakovah,no ja mám presne to isté,doma som pomáham im,starám sa o starkú,ale som najhoršia z 3 detí,najhlupšia.Môj otec všetko vie lepšie,ked som ušila v škole prvú suknu a s radosťou som ju doma ukázala tak mi povedal,že on by lepšiu ušil 😒 A odvtedy moje sebavedomie hlboko padlo 😒 Nieje vždy taký,ale niekedy má také obdobie.Ináč je to super otec
Mirka tiež odpapulujem,drzá som,aj ked potom ľutujem,aj ma chcel udrieť,ale ako dvíham starkú tak mám silu,ruku som mu chytila 😀 To aj ked nejaký problém a mama sa s ním vadí,tak vždy jej šepkám,že nech nechá tak,že sa neoplatí.Ale ja sa vždy hádam 😀sa potom mama zo mna smeje,že jej vravím nech je ticho ale ja sa hádam 😀
Na naozaj parádne nasnežilo,tiež dúfam,že vydržím,len hlásia oteplenie 😠 Tiež chceme ísť s Damčom na sánky,celý víkend otravuje,tak sa prejdeme k sestre 🙂
No idem varíť 🙂
Maji júúj dala by som si rezne 😅

anickamaros
autor
20. dec 2009

ahojte maminy.
aj ja sa dnes chystam na nakup boze ked si predstavim vsade tych ludi tak sa mi nechce ale musim lebo potom kedy?
aj ja varim na obed rezne.
mm je teraz s maroskom vonku zobral mu sane lebo on len sane chce tak sedel ale ako dlho to neviem.

andrejka10
20. dec 2009

Ahojte maminky. Prišla som vás pozdraviť. Čítať stíham, len písať nie. 😒
Snažím sa dopísať bakalárku, ale zohnať knihy z knižnice je nemožné. Nejaká dobrá duša, zabudla vrátiť knihu a ja teraz stojím. Začínam byť zúfalá, lebo zajtra máme odovzdať prvú kapitolu. ☹
No a aby nebolo málo, už mi neštartuje auto. Baterku, mi dobráčisko - môj sused nabil aj osadil do auta, ale to auto stááále nejde. Potvora jedna nemá rada zimu.
Vienesa, ani ja nič nestíham. Nemám nakúpené ešte ani na pečenie, varenie a ani darčeky pre všetkých. Teda dve deti z troch nemajú ešte nič. A ani tatino nie. 😒 Fuuu, no tak zle som na tom ešte nikdy nebola. A o uprataní ani nehovorím. Hlavne, že sa serinkam so školou. Som na seba taká nahnevaná........
Petikd, tak to máš ťažké s takým ockom. Ale ja by som sa bránila. Určite nie si , no nemôžem to ani napísať, "hlúpa, nešikovná......" Aj na križovatke - von z auta. Máš predsa svoju rodinu a pre tú si tá najúúúúúžasnejšia maminka na svete. A predsa nikto ti nebude hovoriť nič iné. A tiež už nemáš nejakých 6 rokov. Si dospelá žena. Musí sa tak aj začať k tebe správať. Neviem si predstaviť, žeby takto hovoril nejakej svojej kolegyni v práci. A keď sa to nenaučí tak prepáč ten horší je on. A ty sa len usmej. Máš navrch. Držím ti palčeky. Viem, že ho máš rada, aj keď sa takto správa. A aj on teba. Len je taký ..........
Vinka som rada, že sa ti v práci darí a aj ťa obdivujem. Ja som doma už dlhšie, ale teda do práce ma to neťahá a ani by som nestíhala. Stále je niekto chorý, stále niečo robím, proste nestíham nič ...........
Dancat dúfam, že ockovi je už lepšie a že bude na Vianoce doma. Držím palce.
Gajana som rada, že bábätká a aj ty ste už v poriadku. A ty sa šetri. Žiadny predvianočný zhon. Tvoje bábätká sú pre vás najkrajším darčekom. 😉
Miavin, blahoželám k zubčeku. 😀
A aby som nezabudla vííítam, všetky nové maminky.
Pre pána jána, ale som sa rozpísala, snáď to bude aj niekto čítať. 😀 😀 😀 Peknú zasneženú nedeľu prajem. pááá

majuska1988
20. dec 2009

dekný dnik maminky. vinka ja by som sa ta chcela opytat alebo aj vas vsetkych maminiek ci nemoznate nejaku dobrú logopedicku , lebo ten moj synator nechce a nechce rozpravat. A uz mi to neda a chcem ist za nejakou logopedickou.

sipcek
20. dec 2009

ahojte,tak mala o chvilku vstane,zaspala o pol druhej 😀 sice od jednej sme sa uspavali ale predsa.Vecer pojde okolo 21.
Anicka Marosko bol chvilu pred nasim domom,jaky bol fajny,licka cervene,trochu pomahali so Saskou svokrovi odpratat sneh.Joj ale ma svokor nahneval.som mu povedala,ze idem dat varit ryzu,nech ju trochu zabavi a naraz plac,a on vrieskal na Sasku.To ani na chvilu nemohol tu po...nu lopatu pustit a trochu sa s vnuckou pohrat.
tak uz mam sprta na kolenach 😀 tak pa 😀 ,vecer ked ma m 😀 uzik pusti tak kuknem.pa

adrina
20. dec 2009

majuska...na logopedičku máš čas....mne malý až v troch rokoch začal komunikovať...a teraz mu to mluví v kuse 😀 😀 😀
po obchodoch milion ľudí...my sme boli doobeda a ešte som aj večer musela letieť,lebo som zabudla vajíčka a išla som piecť 😀 😀 😝 😝
ja som napiekla už ale len suché pečivo,plnkové pečie mamina. Poupratované je v rámci normy.do štedrého večera aj tak bude opäť brajgel 😝 😝 😝
zajtra mi prídu koneččne vyčistiť sedačku,aj tak neviem,či je to dobrý nápad,keď budú všetky decká doma,tak ju zafúľajú zasa,ale aspoň deň bude čistá,ako nová 😉 😉 😉
ja darčeky našťastie mám všetky...už nemusím stresovať...ja vždy nakupujem priebežne,aby som nemusela zažívať predvianočný stres...akurát včera sme boli s Mimkom v dráčiku,tak som videla hovoriacu kiosačku pre Damíka,sa mi to ľúbilo ale cena ma uzemnila....29eur...to je teda nenormálne 😝 😝 😝
peknú nedeľu 😵 😵 😵

andrejka10
20. dec 2009

Majuska, naozaj dobrá logopedička ja Masárová. Sedí na sídlisku Západ, oproti Bille v takej bytovke(výškovke). Naozaj môžem odporučiť z vlastnej skúsenosti. Andrejka mi škaredo rozprávala, nerozprávala r a teraz rozpráva krásne a čisto. A veľaaaaa. 😀 Nikto ani netuší, že sme chodili k logopedičke,že sme mali nejaký problém. Andrejka začala rozprávať tiež dosť neskoro. Nikto jej nerozumel. Lastovičku volala vučivava a takéto všelijaké výrazy používala. Ale riešiť sme to začali neskôr. Mala asi 4 roky preč.

majuska1988
20. dec 2009

dakujem vam aj tebe andrejska ze si mi napisala konkretne za kym by som mohla ist diik 🙂

andrejka10
20. dec 2009

Majuska, nemáš za čo. Rádo sa stalo 🙂
Ale tak ako písala Adrina, k logopédke máš ešte čas. A ešte som ti chcela napísať, že k logopédke potrebuješ odporúčací lístok od pediatra.

dancat
20. dec 2009

ahojte babulky,vonku kraaasne nasnežilo,ja zimu nemusim,ale nechs sviatky su biele 😵
Ocina mam už doma, v piatok ho pustili ale este mal na sebe pristroj nejaky co neviem co vsetko meral...ked sme k večeru došli ho pozrieť,keby ste videli môjho ocina a mojho Miška - bože to je laaaska,ked ho maly zbadla,hodil sa nanho "dedkooooo" môj ocino až plakal.......a dnes sme tu takmer cely den,lebo sme boli v Štiavniku na spoved,bo v PP sme nestihli,tak ma ani maly nepotrebuje.......este sa ho misko spytal ci este ma ten pristroj,alebo sa už môžu šaliet 😵 😀
Miavin s tym otcom to je mi luto,ale božie mlyny melu pomaly ale isto.....raz to bude ľutovať
No idem pozriet ešte krstniatko a pojdeme domov.....pekny večer

dancat
20. dec 2009

ozaj,včera som uložila poobede Miska a isla som si kupit konečne darčeky nejake a miskovi ešte predtym hovorim "nieže budeš plakat,že ked sa zobudem a nebudem doma.idem si len kupiť čižmy a pridem" a moj maly mi hovori "mamika a na čo pôjdeš kupovať,šak ked sa zobudim,napíšeme Ježiškovi nech ti čižmy donesie" 😀 😀 😀

dancat
20. dec 2009

zobudiš

danciacik
20. dec 2009

😉 Ahojte kočky.
Dancat ty máš ocka zo Štiavnika? Ja tam mám polovicu rodiny.
Ja som dnes konečne doobeda dorobila Kinder Pinqui ale Larke chutí tak to stálo zato, urobila som keksíky na víne, popratala, odniesla mužíkovi jesť, osprchovala som sa a som KO.
Zajtra idem na preventívnu k Vojtaššákovi a na kontrolu na krčné tak doobedie bude zabité.

Ešte vás chcem všetky poprosiť, napíšte mi vaše Skype meno do IP prosím lebo mne neviem prečo padol celý skype tak som inštalovala na novo len už som dala iné skype meno. Tak čakám IP. Ďakujem

majuska1988
20. dec 2009

hej hej to viem ze treba papier od pediatra, ale ked ja sa stratne bojim ze nebude rozpravat. ma dva roky a povie papa a potom svoje nezrozumitelne slová. ked s detmi co sa stretavame v jeho veku a este aj mladcie rozpravaju a ja sa citim ako keby som nieco zanedbala aj ked viem ze kazde dieta je ine no neviem sa dockat asi 🙂

danciacik
20. dec 2009

Majuska moja sesternica začala rozprávať keď mala 3,5 roka 😉

vinka
20. dec 2009

Majuska už som ti písala,že detská dr.povedala mojej mame,že ked počuje bude aj rozprávať.A tak aj bolo sestra začala rozprávať mala 3 roky ale predsa.A potom začali chodiť ku lokopedičke.Tebe by teraz ani nemala čo robiť.Lokopedička neučí rozprávať ale učí čistú reč. 😉 A ked on niečo hovorí tak bude hovoriť.Náhodou si v tehu nespadla?Alebo niečo také iné.Vieš to môže tiež spomaliť ale hovoriť bude.Aj môj Damián začal ako 2 ročný prvý krát povedal mama. 😕 A Vivien ako 2 ročná už hovorí všetko.Ešte naj papuluje. 🙂 Tak mu daj čas.Neboj raz mu povieš ako ja hovorím Damiánovi už bud ticho.Alebo zavri si tie ústa. 😀 😀 😀

vinka
20. dec 2009

Jáj tak ja som tu zas sama.No asi pôjdem naspäť do roboty aby ste písali. 🙂

adrina
20. dec 2009

čaf vinka..ja tu napíšem siahodlhý príspevok a vyhodí ma z netu 😀 😀 😀

danciacik
20. dec 2009

čafte som tu na skok. Adi pridala som si ťa na skype - tvoje skype si pamätám tak si ma potvrď a ostatné šup, šup tie IP-čky.

vinka
20. dec 2009

Dani napíš mi ty lebo ja neviem ako tzo mám na skype. 😀

vinka
20. dec 2009

Tak zamykám dobrú noc. 😉

majuska1988
20. dec 2009

ahoj vinka no nie nespadla som ked som bola tehotna akurat som bola v tehotenstve stratne citliva a ziarliva a kazdy den som plakala 🙂 ale to su tie tehotenske hormony. 🙂 ked vy ste take zlate a ubezpecujete ma ze bude rozpravat ked pocuje ale citala som vela clankov aj o autizme a maminky ktore ich deti mali nejaku poruchu co sa tykalo rozpravania no viete jednoducho sa bojim aspon keby mu nejake bezne vysetrenia uroblili tak by som vedela na com som nemyslite? no ale o kiaru sa nebojim ma 4mesiace a furt gagoce a krici a chce mat vela pozornosti 🙂 dufam ze ako aj tvoja vinka bude mi uz v dvoch rokoch odvravat 🙂 . a damian ked bol takyto malinky velmi negagotal bol tichucko len sa smial spinkal a bol zaveseny na prsiku stale chcel papat co je teraz naopak sice to mlieko mu ostalo ale ine veci vobec neje. juj takze to s detmi niekedy.

petikd
21. dec 2009

Ahojte tak my sa chystáme na tú hematologiu na krv a potom o 11 na vyšetrenie.
Majuska neboj sa určite bude rozprávať,ved ked baby maj s tým skúsenosti 😉 nečítaj zbytočne o chorobách ktoré nemáš potvrdené.Neviem či si písala,ale pítala si sa pediatra?
Baby ktoré máte Tami na facebooku,všimli ste s,že sa jej už narodil Nicolas?Tak jej takto blahoželám,lebo na FB mi to nejde 😉

dancat
21. dec 2009

dobre ranko, majuska ja by som sa tiez bala,mam kamošku a tiez ma 2 ročného syna a tiež nic nerozpráva....chlapci su lenivší,môj sici papuľuje uz davno,ale zase sam papkat a kakat do nocnika zacal asi pred 2 mesiacmi 😝
Danciacik,nie my sme cela familia z Hôrky,ale v Štiavniku bola spoved a to je za rohom,tak sme zbehli,aby sme mali čiste duše na sviatky 😀
No dobre idem,dnes je mm po nočnej a je s malym,ale pride moja mamka,tak hadam trošku pospi,lebo nam volali,že mame hotovu tu skrinu do chodby a mm je ide montovat,lebo oni by mohli az v novom roku,bo že maju veľa roboty...tak nech ju nenamontuje horebirdy....pekny den všetkým....ozaj Tami blahoželám k anjeličkovi,jaaaj krasny darcek pod vianocny stromcek 😵

dancat
21. dec 2009

petik držím palce na tej hematologii silno silno

vinka
21. dec 2009

Ahojte.No Majuska ved povedz to svojej dr.čo ťa trápi a budeš spokojnejšia. 😉
Idem piecť buchty.Len musím dať najprv urobiť cesto. 🙂