Poprad Babytuning 5. Pridajte sa

anickamaros
13. nov 2009

Babenky tak ja Vas vitam u novej teme a dufam ze bude pokojna a bez konfliktov 🙂

danciacik
30. dec 2009

Juli no ja len tak či máte takú trpezlivosť - lebo ja som tam už o desiatej bola a dostala som sa von o pol dvanástej a to som veľa nenakupovala, ale je tam hotový blázinec 😒 . Chudák moje deti lebo boli so mnou.

juliet221
30. dec 2009

tak to verim ludia sa teraz medzi sviatkami zblaznili. ale co uz 😀

danciacik
30. dec 2009

Veru, ja len ľutujem že som nemala kde dať deti a musei to absolvovať so mnou

vinka
30. dec 2009

No moja ja som to stihla za hodinu a pol aj s cestou.Už som doma. 😀

petikd
30. dec 2009

Dani dobre sa pečie,ked nemusíš ani miesiť,ani čakať na kysnutie,ani riadu špinavého to veľa nenarobí 😀 😀

danciacik
30. dec 2009

jooj Peti tak vytaj v klube pečiacich 😀
Maji tak to si mala šťastie 😉

juliet221
30. dec 2009

no ja sa chystam dneska zacat piec ovocny tunel len este musim ist na nakup 😀

anickamaros
autor
30. dec 2009

ahojte babule ako sa mate?ja akurat varim neskoro ale predsa

vinka
30. dec 2009

Juliet daj potom recept.To som ešte nepiekla. 😉 Petka neboj budeš o chvýlu ako ja profesionál v pekárniku. 😀

vinka
30. dec 2009

Ta čo to prázdno tu? 😲

vinka
30. dec 2009

Kludne si popíšem aj sama. ☹ ☹ ☹ ☹

danciacik
30. dec 2009

ahojte už som tu veci vybalené 😉

danciacik
30. dec 2009

aji tunel nie je ťažký:
2x
6 vajec
11 dkg práškového cukru
1/2 bal. prášku do pečiva
1 lyžička kakaa

1/2 l mlieka
2 Zlaté klasy
25 dkg Palmarinu
15 dkg práškového cukru
broskyne, banány
lekvár
čokoláda

danciacik
30. dec 2009

Postup:
Zo 6 bielkov ušľaháme sneh, pridáme žĺtka, cukr a múku s práškom do pečiva
Takto upečieme dva cestá do jedného z nich pridáme kakao.
Mlieko so Zlatým klasom uvaríme a necháme vychladnúť. Palmarin s práškovým cukrom vymiešame a pridáme studený puding.
Tmavé cesto rozdelíme na 2 časti, svetlé na 4. Pripravíme si dve formy na srnčí chrbát.
Každé cesto potrieme šťavou z broskyňového kompótu a do suchej formy ukladáme tmavé cesto, trochu krému, broskyne, krém, svetlé cesto, krém banány, krém, svetlé cesto. Zaťažíme a necháme stáť do druhého dňa. Koláč vyklopíme, potrieme lekvárom a polejeme čokoládou.

danciacik
30. dec 2009

My ho robíme každý rok na Vianoce a je fantastický aj teraz ešte mám v chladničke a večer ho vyjedám ale tieto vianoce to striedam s Marlenkou a keď si predstavím že ešte mám v mrazáku Kinder Pinqui - jaaaaaaj mňam

danciacik
30. dec 2009

Inak skúšala som teraz večer nový hriankovač od Ježiška a je perfektný som sa bála, že či mi to deti budú jesť ale dala som iba na 3 a zjedli každý po 3 hrianky.

vinka
30. dec 2009

Dani to ja som nevedela ten koláč.To sdi mne napísala recept. 😉 Tak viem,že už ho urobím vyzerá super. 😉

vinka
30. dec 2009

Dani hriankovač je super.Aj mne deti hrianky jedia jak diví a ešte ich natriem syrom. 😀 😀

juliet221
30. dec 2009

caute. tak uz som tu. ten tunel je v podsta to co pisali baby. ja robim 1 bielu piskotu a 1 hnedu, krajsie to vyzera.ovocie je na tebe ja davam banany a kivi. a plnku robim z masla,cukru, a zlaty klas nevarim v mlieku a v stave z marhuloveho kompotu. takze ked peciem iba tunel tak tie marhule aj pouzijem ale ked peciem na sviatky a mam kde inde pouzit marhule tak davam banany a kovi.

juliet221
30. dec 2009

lekvar nedavam 😀

vinka
30. dec 2009

Juliet a čo tunel sa vydaril? 😉 Prídem na koštovku či ho mám piecť. 😀 😀

danciacik
30. dec 2009

Maji hej tebe som písala 😉 . Ja som im dala hrianky so šunkovou penou 🙂 . Jaaaj ale fajné boli, ja teraz práve pučím ten tunel. Juli no veď aj ja robím aj hnedú aj bielu, potom vychádza vrch koláča biely a ostanté cesto biele a skús aj ten lekvár dodáva tomu zaujímavú chuť 😉

juliet221
30. dec 2009

ok skusim.ja robim ten tunel tak ze jeden je na vrchu, biely a druhy hnedy. 😀

danciacik
30. dec 2009

jaaaj takže ty to prestriedaš, to som ešte neskúšala 😀 . My dávame väčšinou na vrch viničkový lekvár lebo je kyslastý tak tomu dodá takú fajnú chuť tak preto.

miavin
30. dec 2009

Dani - z tej nádchy - no a dnes je mi je zle z hádky s mm- ale už to nekomentujem, no silvester vyzerá riadne na h...o!!! takže sa ani neteším ☹

juliet221
30. dec 2009

raz som ten tunel robila aj ako tortu a tam som dala lekvar z jostou ten je tiez taky kyslejsi a bolo to fajn. a aj chutil 😀

vinka
30. dec 2009

Miavin a prečo ste sa pohádali.Udobrí te sa.Ako na nový rok tak po celý rok.Udobríte sa. 😉 Nezaslúžite si byť pohádany.Vy ste tak krásny pár,že vás len zarámovať. 🙂

danciacik
30. dec 2009

fúha, to som neskúšala - máš dobré nápady.
Mirka moja čo sa deje? ☹ Neboj do zajtra to utrasiete nie?

danciacik
30. dec 2009

no halo, halo kde ste?

juliet221
30. dec 2009

no ja som tu stale 😀