Poprad Babytuning 5. Pridajte sa

anickamaros
13. nov 2009

Babenky tak ja Vas vitam u novej teme a dufam ze bude pokojna a bez konfliktov 🙂

danciacik
19. dec 2009

Kati, Larka dosť plakala ale išiel s ňou dnu manžel, ja mám tých zážitkov s nemocníc veľa už by som nezniesla keby pri mne plakala. Ja som čakala s Paťkom v čakárni. Ale zubárka je šikovná - Larka bola za pár minútiek vonku, vystískali sme ju a išli sme sa sánkovať. A Larka tam nebola prvýkrát - lebo ona už bohužiaľ má viac pokazených zúbkov - vždy som rozmýšľala kde som urobila chybu ale v Smokovci mi primárka povedala, že tie pokazené zúbky budú zrejmä príznakom nejakého iného zdravotného problému. ☹
Ja idem teda ak sa dokopem dnes vyskúšať urobiť kinder pinqui a zajtra sa chystám piecť suché a v pondelok alebo v utorok krémové.

danciacik
19. dec 2009

No že sa nepretrhnete v písaní. Ja som už bola aj na nákup ale asi tak skoro už nepôjdem. Som sa nedostala ani k vajíčkam ani k mäsu - ľudia sa proste zbláznili.
Baby mám na vás dve otázočky:
1 - Kde je v PP Divotvorná scéna?
2 - Nepotrebujete niekto autosedačku (červeno-modrú) od 9- do 18 kg. Mne už dosť zavadzia tak by sme sa určite dohodli.

zdenocka
19. dec 2009

Ahojte maminky,
ja tiez akosi nic nestiham 😒 . No ani popratane nemam, ani umyte okna, ani napecene, a pritom stale nieco robim 😀 . Casto chodime do SNV, stale v obchode nieco treba 😝 .
Dnes sme boli na plavarni, sa otuzujeme riadne, lebo bolo -17 😖 . Vyborne bolo, Janicko uz v aute zaspal, tak som ho unavila.
Vinka, super, ze sa Ti v pracicke paci a aj sa Ti dari.
Mammy, aj Vam krasne sviatky.
Miavin, a preco Vam take nieco ocino povedal? Netrap sa, urcite aj on lutuje, ze Vas tak tituloval 😔 .
Lilly, Mammy, mate to tazke, lebo v zahranici je zdravotnictvo hrooznee drahe.
Anicka, a co ste kupli v Polsku? Dobroty na papanie, ci vianocne darceky?
Vichrica, ktovie preco Laurinka zle bubala. Aj nam treba ist na nakup, ale dnes asi nie.
Danciacik, a v ktorom obchode bolo tak vela ludi? Zubky su geneticka zalezitost, takze s tym nic nenarobis 😒 .
Pekny dnik.

lilly2711
19. dec 2009

Ahojky
Danciacik ja by som toho popisala, ale cas tak leti... 😉 . Peciem kolac jablkovo-marhulovy. Vianocne mi doniesol kurier od mamky zo Slovenska,tak sa vytesujem ale musela som ich zamknut, lebo pri tolkych sladkemilujucich ludoch by dlho nevydrzali.
To s tym nakupovanim ti verim, ludia nakupuju akoby mali obchody zavriet na tyzden. A kde si bola na nakup? Takze vypekas.. posli foto 😀 . S tymi nemocnicami to ani nespominaj, ja mam toho tiez vela v zivej pameti, najviac asi 1,5 rocnu Juli na jednotke intenzivnej mediciny napojenu na pristroje, no brrrrr, nikdy viac!!!!
VICHRICA to bude asi aj pocasim, detvaky nepospia, najme pri zmenach tlaku a pod. Ci to bude niecim inym???
Inak Maty sa mal narodit 29.9.2008 ale akosi sa poponahlal a narodil sa 19.9. cize deviatky sa mu neminuli. 😀 😀 .
A k tym zubom , no trhali mu to v lahkej celkovej narkoze, prebrali ho , posedel si este 20 min. a siel domov. Bol celkom v pohode, ja som mala z toho strasne nervy, ale nejak to preslo ani neviem ako. Mne zubar povedal, ze je to kombinacia viacerych veci : genetika, zla starostlivost o zuby, nedostatocna hygiena, hormonalne spreye, ktore bral ako astmatik a strava. Stravu som absolutne vylucila, ale zvysok beriem. Teraz som na hygienu ako tiger, aj ked sa mi nechce. Samuel musi cistit podla navodu a 2 min. poriadne, potom kontrolujeme, Juli cistim ja, mam nakazane az do 7. rokov a Matejovi cistim vecer ja a rano ho este nechavam sa hrat s nou. Neskor pritvrdim 😉

Ja sa vytesujem, manzel ma volno, tak mam napalnovane upratovanie a vianocnu vyzdobu a vecer idem preluskat navod na pouzitie, kupili sme si novy fotak, pre mna - ja som rodinny fotograf. 🙂

vichrica
19. dec 2009

danciacik - tak to je Larka statočná 😉 Divotvorná scéna je v kultúrnom dome zboku vedľa pri informačnom centre.
zdenocka - takže ste boli dnes doobeda na plavárni?? Fíha. Ja som bola von len na chvíľu, ale líca mi riadne vyštípalo 😨
lilly - neviem, či ju nebolí bruško, lebo od rána mala už zase 2 hnačky ☹ . Bude to asi nejaka črevná viróza alebo čo. 😀 Tvoj sa poponáhľal a mojej sa nechcelo ísť von. Ja som 11 dní prenášala 🤐

danciacik
19. dec 2009

No huráááá mála som na 5 minút čo čítať 😀 .
Zdeni bola som v Sintre aj v Kauflande a DM-ku ale pôjdem asi do Hypernovy ale už len sama, nechcem deti znervózňovať, ale musím počkať kým príde svokra domov že mi ich postráži. Inak vy ste riadny otužilci.
Tie zúbky - hej mohla zdediť po nás.
Kati ďakujem za info - lebo zajtra tam má byť aukcia hračiek a môžeš aj darovať pre detské domovy tak mám plné vrece nech sa detičky aspoň na Vianoce potešia.
Juli - tak potom niečo pekné pofoť 😉
Ja idem poobede piecť to pinqui a urobiť si cesto na tie vínové lebo som včera nestihla.

danciacik
19. dec 2009

Inak Mirka až teraz som si prečítala čo ti tvoj ocko povedal - netráp sa tým. Možno najprv povedal a potom porozmýšľal že to nemal.
Vieš my sme v rodine dvaja taký - môj ocko a ja - my obidvaja vždy najprv povieme niečo alebo urobíme a až potom rozmýšľame že sme to nemali. Je to dosť nešťastná povaha ale čo narobíš (inak ostatní sú z nás už chorí 😀 )

petikd
19. dec 2009

Ahojte,
Mirku juuj nepríjemné, 😒 chápem ťa môj otec ked má toho veľa aj v robote aj doma a je z toho unavený,tak radšej sa k nemu neozvať,lebo tiež narozpráva hociaké veci ktoré sa zle počúvajú ☹ A to že som hlúpa som sa napočúvala až až. ☹
Kati hej šikovná,ale už sú všetky skoro zjedené 😀
Zdeni moja neboj ty si šikovná isto stihneš upratať 😉 U nás sa dorába kozub,vraj sa bude už kúriť dnes 😕 ,a bineeec,no ani som nemala čas tu prísť,naši išli do mesta,tak som si ukradla chvíľku 😉

petikd
19. dec 2009

Baby ta čo to 😕
Už mám upratané,aj v kozube sa už kúrilo.O chvíľu ideme dať Damča spať a potom s mužíkom trochu vonku 😉 Tak sa majte a dobrú noc 🙂 A mám zamknúť či čo 😀

miavin
19. dec 2009

ahojte
dievčatá ďakujem za podporu...... no môj oco už nepracuje týždeň - majú voľno a on mi stále takto ubližuje, neviem prečo, jednoducho je to tak - a to mi povedal ešte horšie...len to tu nejdem písať...mrzí ma to a bolí to, no ale čo už - teším sa na mm - v utorok dojde a bude doma až do 5-teho jupíííííí

sipcek
19. dec 2009

ahojte,tak my uz spime 😀 dnes tiez bez obedneho spanku,no neviem,asi je z tych deticiek co nepotrebuju 😒 tu v Ganovciach poznam take dievcatko.
my sme zvladli v pohode den bez tatika a babky,len keby gebula nebolela.Poobede boli na navsteve kamoska so syncekom,tak sa celkom dobre hrali,samoska ze aj stuchance,ved to by Sasa nebola 😠
tak idem poumyvat riad a pospratkovat a ked vyjde cas tak dojdem.chcem skorej spat,lebo budim rano Sasku o siedmej 😎
zatial pa

bartakovah
19. dec 2009

Ahoj miavin nič si z tohonerob môj otec mi ubližuje už slovami už 15 rokov ja som tá najhoršia zo všetkých detí, ktoré mal a mal nás sedem ja som najmladšia, koľko sĺz som už vyplakala , ja som sa starala o mamku, keď ležala chorá na posteli ale slová vďaky som nedostala, radšej pochválil moje dve sestry, tak sa drž idem uložiť malého

miavin
19. dec 2009

bartakovah - ďakujem za podporu - vieš aký to je pocit - menejcennosti - mám pocit, že som totálne tučná krava, neschopná matka a netolerantná sviňa voči každému - aspoň podľa môjho fotríka 😖

bartakovah
19. dec 2009

Človek sa musí obrniť voči urážkam od rodiny ja som to tak urobila i keď pri srdci to stále pichá ako ihla, ja mám 43 rokov a otca vidím iba raz do roka v lete, pretože ja pochádzam zo západného slovenska, takže takto to je pre nás lepšie, prepáč musím ísť k malému nechce spať, pretože poobede spal 4 hodiny je strašne nervózny nechcú sa mu prerezať zubky a to bude mať v utorok deväť mesiacov

miavin
19. dec 2009

bartakovah - utekaj, no my máme 8 a nám vyšiel tento týždeň prvý - tak držím pršteky.... 😉

anickamaros
autor
19. dec 2009

ahojte babule ako sa mate?
krasne snezi vsak 🙂
boli sme u babky v podhradi tak sme teraz prisli.marosko je teraz u babky druhej mojej mamky tak trosku oddychnem a pojdem po neho.
zdenka kupili sme iba na papanie darceky uz mam zabalene a prichystane pre jeziska 😀
mirka neber si to k srdcu aj moj foter je taky obcas ale ja si nenecham skakat po hlave a ked je najhorsie tak sa postavim proti nemu a som schopna sa aj pobit

sipcek
19. dec 2009

uz som bola pri malej,pisem si s muzikom.
mirka to nezmenis,musis sa nad tym povzniest.nech ta tesi to,ze si dost inteligentna osôbka nato,aby si sa zapodievala hlupostami inych.

miavin
19. dec 2009

anička - no veď ja si to tiež nenechám a odpapuľujem mu - ale chápeš - my ideme v aute - na oslavu - v mojom aute - povadíme sa a on začne rozprávať, že mám držať papuľu, a drž hubu - a také????.... už len kvôli mamke som ostala ticho - lebo mamka sa potom trápi a to nechcem, ale dnes som jej povedala - že ešte jeden jeho výstup a neprídeme na vianoce

sipcek
19. dec 2009

anicka ty aka akcna,ja ani darceky nenakupene 😅 😅 len pre malu 😅
mirka tak ho vystiskaj so sirokym usmevom,povedz mu-aj tak ma nenaseres a uvidis ako bude vyvaleny

bartakovah
19. dec 2009

Zaspal ale zdá sa mi nejaký teplý dúfam, že nebude mať teplotu no uvidíme, nemáš náhodou recept na kinder pingui, idem už konečne piecť koláče perníky už mám, ešte dva druhy suchého a dva mokré, dcéra bude mať konečne prázdniny tak mi pomôže aspoň s Matejom, manžel astarší syn sú stále vpráci od nich sa pomoci nedočkám, manžel pracuje ešte aj na štedrý deň je totiž krčmár, blahoželám k prvému zúbku

anickamaros
autor
19. dec 2009

sipcek ahoj ako sa mas?ako si stravila den?
mirka ja by som zastavila a povedala by som mu nech si vystupi lebo v mojom aute sa taketo veci rozpravat nebudu.
a mojej mamky mi je tiez luto ale smola musi si vsetko vypocut ci uz tvrde alebo len take medzi nami proste ja som uz raz taka neumyta papula.
obcas ma to aj trapi ale ja viem ze sa nezmenim a kazdy vie ze som uz raz taka

anickamaros
autor
19. dec 2009

sipcek hej ja som akcna ved vies 😀
bartkovah nam isiel kazdy zubcek s teplotou 40 a viac tak dufam ze vas to obijde.

sipcek
19. dec 2009

anicka hlava boli,mala bude zasa zle spat,uz sa tesim na nasich,dojdu vecer.bola som s malou v obchode doobedu na sankach,ani domov nechcela ist,potom varit obed s nou-fuska a zajtra neviem ako zvladnem,nejak bude 😀 vy ako?

danciacik
19. dec 2009

aaahojte, no tu sa veselo píše. Mne chrústy už spia. Z mojej akcie čo som chcela ísť domesta nič nebude, lebo svokra robí a manžel práve vybral šibu z auta 😒 .
NO dnes som si urobila cestá na koláče zajtra sa ide piecť. A na pinqui mám aspoň cestá napečené.
Mirka netráp sa, človeka nezmeníš. Vždy mysli na to, že ty máš krásnu rodinku - manžela, ktorý ťa ľúbi a nádherne dieťaťko tak potom ťa nič nerozhádže. 😉
Dani ako malá?

anickamaros
autor
19. dec 2009

a preco ju dani davas tak skoro spat ked spi potom zle. skus ju nejak uspat cez obed ja si myslim ze take male deti by maly este raz spat na obed su este fest chrobaci na to aby boli cely den hore.
marosko by nevydrzal a potreboval by si pospat aj ked len na hodinu

danciacik
19. dec 2009

Heeej a zabudla som Paťko sa vycikál do nočníka - hurááá. 😀 😀
Anička ja poznám zopár jednotlivcov - detičiek, ktoré sú schopné fungovať celý deň tak že sa nestačíš diviť a vôbec nebubajú - až večer.

sipcek
19. dec 2009

jaaj anicka ved keby chcela spat.dnes som ju uspavala hodinu a nic.a o 4tej poobede ju davat spat to nebudem.radsej rano nech vstane skorej a potom sa hadam unavi.keby si ju videla ako vystrajala s Danielkom.to ozaj akoby na niecom sla.
Dani,no,uz som bola za nou,mam nachystany caj keby chcela a mlieko tiez.joj,uz nech ide do skoly,ze je rozumnejsia

anickamaros
autor
19. dec 2009

dani gratulujem k cikaniu do nocnika. 🙂
no ti poviem ze ja dufam ze mi este s tym spanim potiahneme lebo ja by som si vobec neoddychla a nic by som neurobila on proste musi a ma smolu a ked nechce spat tak musi lezat. ja som k nemu dost tvrda co sa tyka spania mozno mi to neschvaluju ale ja som jeho mama.

anickamaros
autor
19. dec 2009

bola u vas gabika?aspon vam zbehol den.
joj dani kym pojdu do skoly este vela vody pretecie a potom nam bude luto ze uz nie su malicky

anickamaros
autor
19. dec 2009

zajtra si chcem ist kupit topanky ale neviem kde malo by byt zajtra vsetko otvorene tak navarim a pojdem.