Poprad Babytuning 5. Pridajte sa

anickamaros
13. nov 2009

Babenky tak ja Vas vitam u novej teme a dufam ze bude pokojna a bez konfliktov 🙂

andrejka10
5. feb 2010

Ahoooj mamnky. 😉 Kde ste? Všetky v Lidli na nákupe?? 😀 😀
My máme zlé správy. Tatinka nám dispečer ešte stále neťahá domov. A to je preč už pomaly 6 týždeň. ☹ Jóój chýba nám. A to keď odchádzal, tak malej trebalo ešte hlavičku pridržiavať. Dnes sa nám už vo veľkom obracia. Ani ju už nespozná, slečnu veľkú. 🙂
Andrea prajem skoré uzdravenie. Nech teploty rýchlo ustúpia.
Gajana, takže párik. To je krásne. Len nech vám všetko dobre dopadne. 😉

vinka
5. feb 2010

Ahojte pisatelky. 😀 😀 No ja mám angínu som dnes bola pri dr. ☹ Sipcek aj mna to pobavilo.A to jak.Prišla ku Maroškovi a kukaj?I mu otrčila? 😀 😀 😀 Napíš ako to prebiehalo. 😀

vinka
5. feb 2010

A Maroško čo odpadol? 😀 😀 či ostal onemený. 😀

andrejka10
5. feb 2010

Ano Sipcek, na to som zabudla. To bolo strááášne zlaté. Taká malá a aha ju, aká vybitá. 😀 😀 😀
Vinka, skoré uzdravenie. Veď kto tu bude písať, keď budeš ležať chorá v posteli? 🙂

vinka
5. feb 2010

Joj moja ja som chorá ale neležím v posteli. 🙂 Neboj sa ved by tému zamkli,že nikto neprispieva. 😀 😀

miavin
5. feb 2010

ahojte maminky, ako sa máte?
andrejka - a tvoj manžel jazdí kamionom? a to ako dlho potom bude doma - fúha, tak to máš ozaj ťažké
vinka - skoré uzdravenie prajem

andreaber
5. feb 2010

Ahojte

vinka - skoré uzdravenie.

Spicek - 😀 😀 😀

vinka
5. feb 2010

Andrejka a ved už chcel prestať lebo ich zabúdajú platiť ta čo ešte jazdí?Joj moja nezávidím ti to.Viem ako to je sama s deťmi a to môj aspon prespáva doma.Ale si pam§tám ked bol na lodi.To sme chodili raz do týždna do BA za ním na prístav. 😒 Joj krutý život máme.Ked sme sa nenarodili v dákej bohatej rodine. 😒

vinka
5. feb 2010

Andreaber aká stručná 😀 😀

andreaber
5. feb 2010

Práve, keď som písala, zobudila sa Ľubka, tak som rýchlo skončila, aby nezobudila tým svojim "nežným" revom aj Danielu. Ešteže sú tí ksichtíci. 😉

Táto nešťastná doba, teraz je to ako kedysi, keď sa chodilo do Ameriky za robotou. 😒 A aj keď sú muži doma, tak ráno idú do roboty a ako píše vinka domov prídu prespať. U nás je to ako kedy, podľa toho, koľko má manžel roboty. Ale často chodí aj na služobky, takže vtedy gazdujeme samé. No aspoň je tento modrý krásavec.

majuska1988
5. feb 2010

ahojte maminky tak sme boli na tom gastre a brali damiankovi krv a ma zle vysledky chyba mu zelezo a tak nam dala kvapky ale najhorsie je to ze ak sa mi do dvoch tyzdnov nerozpapa ma ist do nemocnice ale ze sam bezomna. to je nieco hrozne ja uz neviem co mam robit ale do nemocnice by som sa ho bala dat sameho. ☹

vinka
5. feb 2010

Andreaber máš pravdu.Niesme aspon tak samé s našimi deťami. 😉 Ale máme modrého tátoša. 😀 😀

miavin
5. feb 2010

majuska - tak držím palce, nech Damiánkovi chutí papkať....aby ste nemuseli podstúpiť nemocnicu...
nejak sa tie choroby na nás kopia, nie?
no baby - samotárky pripíjam na "modrého tátoša" 😀 😀 😀

andreaber
5. feb 2010

Majuska - čítala som niekde, že jednou z príčin nechutenstva je práve nedostatok železa, tak hádam kvapky zaberú. Skúšala si sirup Pikovit? Ten je tiež na podporu chuti do jedla, je to vlastne taký multivitamín.

majuska1988
5. feb 2010

andreaber hej skusala som pikovit ale najko nam to nepomahalo. dufam ze to zelezo nam pomoze. v poprade su destke jasle nemate niekora s nimi skusenosti? a kolko sa tam plati neviete?

vinka
5. feb 2010

Joj Majuška dajte sa do kopy bez nemocky.Vééééééééééélmi vám držím palčeky.Daj potom vedieť. 😉 Jasle boli tú v meste jedni ale tam to bolo dosť drahé.Dokonca to bolo podmienené platom.A od platu sa vypočítala výška jaslí.Ale neviem či je to ešte tak.

majuska1988
5. feb 2010

podmienene platom? to muselo napadnut iba debila kto to tak stanovil. teraz ked moj manzel zaraba 600eur tak budem platit viac lebo iny rodic zaraba len 400eur tak odpadnem.

andreaber
5. feb 2010

Kamarátka mala dcérku v jasliach, veľmi si pochvaľovala, že to tam bolo veľmi dobré. Ale koľko sa platilo neviem, a bolo to už pred dvomi rokmi. Ale skús pozrieť na stránku mesta Poprad.

vinka
5. feb 2010

Majuska presne tak to bolo.To bolo aj v telke ale či to ešte tak funguje tak netuším lebo sa nezaujímam o to. 😉 Ale tak to bolo.Nemyslí aj rodičia sa búrili proti tomu.Dokonca aj učitelky v jasliach s ni mi držali.Možno,že to ani neprešlo. 😉

andrejka10
5. feb 2010

Miavin, áno, tatino nám jazdí na kamione západnú Európu. Je vonku cca 6 týždňov, niekedy kratšie. Na Slovensko príde v piatok, to musí aj naložiť VSŽ v Košiciach a až potom príde domov. Väčšinou príde v sobotu v noci. Celú sobotu prespí, veď nakladal v noci a odchádza v nedeľu večer, alebo v pondelok skoro ráno. Neraz nám ani vypraté veci neuschli. ☹
Vinka, veru platia mizerne, ale dnes si ťažko niečo navyberáš. V podstate som rada, že aký taký príjem je, lebo máme hypotéku...... Isto to poznáš. Verím, že kríza skončí a konečne bude sa dať niečo iné vybrať.
Majuska, naozaj, železo podporuje chuť do jedla. Tak držím palce, nech sa vám to upraví. A prečo ťa nechcú hospitalizovať s malým? Alebo manžela??

majuska1988
5. feb 2010

andrejka no nechcu ma s nim hospitalizovat preto lebo ho chcu dat na pozorovanie ako by sa spraval prave bez rodiny ale mne to pribada dost drasticke robit pokusy na takom malom babatku vsak ma iba dva roky a este ktomu ani nerozpava. je dost hyperaktivny a neda sa prebalit dakedy ani prezlist no proste je to snimdakedy tazke aj doma a nie to este v cudzich rukach

andrejka10
5. feb 2010

Fúúú, teraz sa to takto robí??? Neviem, či je to dobré, alebo zlé, ale viem, že by som to veľmi ťažko znášala. Tak sa radšej rýchlo rozpapkajte. Ja verím, že to železo zaberie. Ja som po železe pribrala 8kg. 😉

majuska1988
5. feb 2010

A NORMALE SI MALA CHUT DO JEDLA ?LEBO DAMIAN SPAPA NIECO ALE NIC VARENE

andrejka10
5. feb 2010

Hej, vkuse som niečo dzobkala. 🙂, raz keksík, mandarinka potom dve ........ Aj na tanieroch sa začali objavovať väčšie porcie. Ale nie hneď, postupne. Určite sa aj vy rozpapkáte.

sipcek
5. feb 2010

ahojte 😀
no tak v rychlosti,prisli sme tam,Marosko mal postaveny taky domcek pre deti latkovy,v nom vankus a deka,hrali sa a nahanali,nakoniec si Saska vyzliekla puncochace,gatky 😀 no a ukazovala v domceku aj pupok,ze chce pupok na pupok.my sa tak doma salime ale to nie sme vyzlecene 😀 tak ona sa chcela s Maroskom tak hrat.No jasne,ze Marosko pozeral,ved on take nema 😀 ale povedal,ze ma pipika 😀 joj no chutni boli,to moje decko je nezbednik,no hadam nebude kazdemu ukazovat 😅 😀 to tatino jej nedovoli 😎 a ani ja nie,najprv nech konto ukaze,potom dom postavi,a tak pekne poporiadku 😀
eeeeej ale svokor kycha,dnes mu ide karta,ked kus tak mu tam vpalim a vsetky hriechy sveta na neho vyvalim sebec jeden arogantny.Borko mu stiahol radiator,lebo ma furt otvorene okno,tak to mu asi nie je zima.ale tym vas zatazovat nepotrebujem.
Dani recept napisem vecer,je to zdlhave a nedokoncila som ho ,len mam korpus potrety nutelou a cochvila sa mala zobudi a cakam navstevu,este sa mi aj spenatova rolada zdrbkala,ale uz sa mi kupil dalsi spenat tak zjednam napravu.
tak pa vecer.

adrina
5. feb 2010

čafte babule 😉 😉 😉
čo sa týka jaslí, matka musí byť zamestnaná, a platí sa do jaslí celý rodičák, plus školné cca 30eur a samozrejme strava, cca 26eur...to len pre zaujímavosť...pampersky a sunár si treba doniesť vlastný 😠 😠 😠

vinka
5. feb 2010

No tak pálka za jasle jak svina. 😠

vinka
5. feb 2010

A to jaká strava ked sunár musíš ešte priniesť. 😕 To začo tolko platiť?Ved môj syn v škole tolko by dával za obedy keby chodil na obedy.A v jasličkách tolko dieťa zje? 😨

sisulka2251
5. feb 2010

caute baby teraz som sa prihlasila mozem sa pridat?:D

majuska1988
5. feb 2010

sisulka jasne ze sa mozes pridat:O) 😀