Poprad Babytuning 5. Pridajte sa

anickamaros
13. nov 2009

Babenky tak ja Vas vitam u novej teme a dufam ze bude pokojna a bez konfliktov 🙂

juliet221
28. nov 2009

ani ja sa zatial nechystam nebola som ani pred dvoma tyzdnami 😀 . ale to sme boli v michalovciach

vinka
28. nov 2009

Dani ale ževraj vedia ti povedať či máš alebo nemáš nárok.Lebo to nemá každá nárok.Musí mať pre materskou zaplatené v socialnej poisťovni nemocenské 9 mesiacov však.To mi suseda povedala,že dáka jej známa sa bola opýtať.No ved je to jedno.Ked pôjdem na rok tak bud to dostanem alebo nie. 😝 😀 Ale som spokojná aj ked nedostanem,že už niečo vymysleli čo nieje aj pre ciganky len pre biele. 😉

danciacik
28. nov 2009

Maji no to viem, že musíš byť 270 dní platca odvodov. Ale mňa by zaujímalo ako to je, keď ja som to spĺňala pred Larkou ale som hneď nadviazala druhý rodičák s Paťkom. No ktovie ako to je. Určite sa tam v decembri chystám tak snáď sa to dozviem.

zdenocka
28. nov 2009

Ja to zvysenie chapem tak, ze ked bola mamicka pred otehotnenim zamestana - mala trvaly pracovny pomer, alebo aspon platila dobrovolne nemocenske poistenie a odvazala odvody do socialnej poistovne minimalne 270 dni, predtym ako otehotnela, tak tym padom poberala matersku a tym jej aj vznika narok na zvysenie rodicovskeho prispevku. Pri druhom, tretom ........... dietati by mala narok len vtedy, keby si platila dobrovolne nemocenske poistenie a to tiez minimalne 270 dni pred otehotnenim, cize by prvych 6 mesiacov zivota dietata dostavala matersku. A to vsetko sa tyka len tych mamiciek, co maju deticky do 2 rokov.
To je pekne, ze sa to posunulo popredu, ale preco je to len do 2 rokov a preco nie pre vsetky maminy 😠 ?

vinka
28. nov 2009

No preto nie pre všetke lebo chcú pomôcť bielym nie cigánkam asi preto.Ja to schvalujem aj ked beriem,že to mohlo byť do troch rokov. 😉 Neviem či spadám do tej skupiny lebo ja tiež idem z materskej na matersku.Ale po vivine som si zas platila odvody.Tak ja si myslím,že ja dostanem.zdeni a ty máš tiež odplatených 270 dní?

vichrica
28. nov 2009

Vrátili sme sa z nákupu a Laura práve zaspáva.
danciacik - to dáš namiesto mäsa tvaroh a namiesto múky ovsené vločky. Takže fakt treba požiadať o to zvýšenie? To sú ale "šunky" 😠 . Larka má zas teplotu. Chúďatko.
zdenocka - Fašírky boli celkom dobré, len som ich mohla trošku viac posoliť 😉 Neviem ešte, čo budeme robiť poobede. Možno pôjdeme do Tesca a možno sa pôjdeme iba vonku prejsť. Ešte uvidíme. Ani mne sa nepáči, že to zvýšenie je len do 2 rokov. Hm, ale aspoň niečo.
vinka - ten, kto mal materskú, mal by mať aj to zvýšenie

miracle
28. nov 2009

Ahojte, vterknem sa vam tu kocky....nepotrebujete nahodou darcek pre cca 18 mesacne dietko. Je to podlozka na malovanie vodou, nenarobi sa s tym ziaden neporiadok ako pri ozajstnom malovani. Jezisko sa trosku zblaznil a priniesol nam dva podobne darceky....viac cez ip.

miavin
28. nov 2009

ahojte, tak my sme doma..... už som navarila šošovicovú polievku a robím bôčik s kapustou a knedlík nesie manžel... 😀 no začala som zdobiť trošku byt - dala som svietiacu hviezdu na stenu - no to je zážitok pre môjho malého čertíka - už sa tešíme na stromček.... 😀
boli sme dnes u stresmenky na návšteve - bolo super..Dadko je šikovnučký - pokecali sme.... bolo fakt dobre....mám už zvončeky - aj guličky - úúúúúúúúúúúžasnééééé súúúúúúú

zdenocka
28. nov 2009

Jaaj, som si dobre pospala s Janickom, vyse dvoch hodin 😉 . No uz zase mam teplotu 😢 .
Vinka, ja som dostavala matersku, takze ja spadam do skupiny, ktorej sa to zvysenie tyka 😉 . A predtym, ako budeme planovat druhe babetko, tak si zacnem platit nemocenske poistenie, ale len jeho minimum, a ako nahle zisitm, ze som tehotna, tak zrusim minimum a dam si maximum, takze zase ked sa dietatko narodi, budem mat matersku 😉 . Super tema je tu o tom vsetkom. Mam to prestudovane 😀 . No mohlo to byt do 3 rokov
😠 . Vinka a pred Chiarinkou si si platila nemocenske? Alebo si este zamestnana? Lebo ked ides z materskej do materskej, tak mas narok na zvysenie. Drzim palceky, nech tam patris.
Vichrica, super, ze fasirky chutili 🙂 .
Miavin, tak pofot, ako krasne si vyzdobila bytik 🙂 .

miavin
28. nov 2009

ooo zdeni - to len hviezdu som na stenu dala a také drobnosti - príďte na návštevu - uvidíte 😀

vinka
28. nov 2009

hej ja som si platila ale potom som nastúpila na marodku a to nemusím platiť.Mala som tiež materskú no ešte mám do januára tak by som mala tam tiež spadať.No je to jedno ale aj tak to schvalujem,že nie všetke.Lebo aspon niečo dostanú len biele a tie iné nie. 😉 A kde je tá téma moja. 😉 hod link.

vinka
28. nov 2009

Ale tie čo sme zaneprázdnené kopou detí tak sa redi pozrú na fotku. 😀

miavin
28. nov 2009

😀

zdenocka
28. nov 2009

Vinka, ked poberas matersku, tak budes mat to zvysenie aj ty, a nemusis sa ist ani pytat 😉 . Dokonca, ty nemusis ani ziadat o zvysenie, budes mat automaticky zvysene, lebo este nepoberas rodicovsky prispevok. No zisti si, kedy Ti presne konci materska, lebo mne pri Janickovi koncila uz 12-steho decembra, a on je tiez julovi. Takze, ked Ti bude koncit v decembri, tak v januari si budes musiet o to zvysenie poziadat. No ked Ti skonci v januari, tak automaticky Ti zvysia.
To mas pravdu, tesim sa, ze aj my mame nejake vyhody. No preco to nedali do 3 rokov, ved u nas sa ide do skolky az od 3 rokov, tak to mali zvysit na taku istu dlhu dobu. Ved co od 2 rokov su naklady na dietatko mensie 😠? No verim, ze pokym budu mat nase ratolesti dva rocky, tak sa to este zmeni, kedze v nasom state sa menia zakony z minuty na minutu 😠.
A aj tie, co su chore si radi pozru fotku 😀 .

andrejka10
28. nov 2009

Ahojte maminky. 🙂 Tak ja sa hlásim po urputnom dlhom boji s chrípkou. 😠 Synátor 40 teploty , ktoré sa nedali ničím zraziť. Absolútne nič nezaberalo. Andrejka teplotuje ešte stále 7 deň, ale aspoň ja som konečne ako tak v poriadku. Ešte včera teplota nad 39. 😒 A najhoršie bolo to, že som nemohla nič zobrať, lebo dojčím. Len paralen aj to len jeden deň. Táto chrípka je strašne zákerná. No a včera , keď som videla v televíznych novinách, ako z nášho vchodu, vynášajú tú mŕtvu maminu 4 detí s podozrením na prasačú chrípku, tak som skoro skolabobala. Keď si predstavím, že sme sa mohli nakaziť aj vo výťahu..................a teraz máme chrípku, no strašná predstava.

andrejka10
28. nov 2009

Joj maminy, zabudla som napísať, že ja nebudem mať zvýšený príspevok, lebo som išla z materskej na materskú ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ . Som smutná. No idem si vás prečítať, čo ste popísali za tú dobu, kým som bola chorá.

zdenocka
28. nov 2009

Andrejka, viem, co si prezivala, lebo aj ja som chora, tak asi mam tiez chripku hnusnu 😢 .
Ja to mam o to lepsie, ze Janicko a aj manzel su v poriadku, klopeeeeem, neze zakrinem.
Manzel to bol tocit, ze umrela nejaka pani, co mala len nieco po 30-tke a ma 4 deticky 😢 . Hned volal, ci som ok, sa tak o mna boji, lebo ja sa citim zo dna na den horsie a horsie 😖 .

andrejka10
28. nov 2009

Zdenočka, aký zlatý manžel. 😉 Rýchlo sa uzdrav, lebo táto chrípka má naozaj ťažký priebeh, aspoň u nás to tak bolo. Držím palce. Šup, šup nech si rýchlo zdravá. 😀

zdenocka
28. nov 2009

Andrejka, nikedy prekvapi 😀 .
Dakujem, aj Vam skore uzdravenie prajem. Dufam, ze nemam chripku, len silne nachladnutie 😝 . Ked sa mi nepolepsi do podelka, tak asi pojdem k doktorke, i ked to ja velmi nerada 😖 .

andrejka10
28. nov 2009

Zdenočka, verím, že do pondelka to bude lepšie. Aby si nemusela sedieť pol dňa v čakárni medzi chorými a nakoniec ti aj tak doktorka povie, kúpte si v lekárni niečo na zrazenie teploty, najlepšie teraflu 😀 (to pomohlo Lukášovi xixi), niečo od kašľu a poprípade aj kvapky do nosa. 🙂
Víchrica, takže pokutu si dostala? Fíha. A to ako prebiehalo? To ťa videli, alebo niekde poblízku stopovali a zase si robili na vianočné odmeny??? Zrejme si bola v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Kde sa to vlastne stalo. Vieš, aby som vedela, kde môžem čakať, tie zelené žabky. 😉

miavin
28. nov 2009

ahojte, tak už je malý v postieľke a bubká, ja som ospršená, dávam si vínečko a čakám na drahého - sa teším lebo nakúpil niečo do kúpelne....jupíííí, zase trošku zútulnený bytík.
zdeni - ty sa lieč. už som ti toho dosť napísala - že so zdravíčkom sa nezahraduje - aj keď zbytočne vysedíš v čakárni.....
baby vedzte, že takéto prechodené chrípky majú zlé nasledky, keby som to v rodine nemala - nepíšem o tom, preto treba vyležať a hlavne vyliečiť.....

vinka
28. nov 2009

Adka tak sa rýchlo vylieč.ono je to dobré ked máš teplotu počas kojenia lebo tvoje telo vylučuje protilátky a tie idú do mlieka.Ja som bola chorá pri každom kojení.A teraz už druhý raz som bola.Ale viem ako sa cítiš pri troch deťoch.Ja som tiež zväčša sama mužík pracuje. ☹ Aj vtedy som bola sama a vysoké teploty do 40 skoro som odpadla. ☹ Tak sa rýchlo vylieč. 😉

danciacik
28. nov 2009

Maji ako že si si po Vive platila odvody? veď si bola na rodičáku nie? 😕
No baby, ja sa ledva držím, už som si aj porevala, už neviem čo robiť. Poobede som skončila na pohotovosti s obidvoma deťmi. Mali vysoké teploty. Našťastie tam bola Šišáková, pri našom rozhovore mi povedala, že by bolo dobré, keby sme návštevu v Smokovci urýchlili a žeby bolo dobré aby tam ostala na pobyt. Ale ja ju samú nenechám. Sipcek mi povedala, ako to tam funguje, no a keď som si to prerátala tak mi treba naškrabať okolo 230 EUR. Bože ja už neviem čo robiť. 😢 Už som fakt hotová.

andrejka10
28. nov 2009

Ďakujem Vinka. Zrejme máš pravdu o tých protilátkach, pretože jedine malá Sára sa nám drží. Hoci ju v stredu zaočkovali a to hneď do dvoch nožičiek naraz. Radšej poklopem, aby to aj tak zostalo - klopy klop. Len ja nemám po vysokých horúčkach toľko mliečka, ako som bola zvyknutá. ☹ A malej Sáre také horúce nechutí, papá oveľa, oveľa menej. 😒 Ale to jej neuškodí, v stredu ako trojmesačná v poradni vážila 7150g 😀 😀. Že toľko by mali vážiť 6mesačné detičky. 😵 Vinka, musím sa priznať, že v stredu sme boli ešte v poradni a večer už som mala vysoké teploty ale veľmi mi pomáhal Lukáš. Je to taká moja veľká opora. Len mi nebolo jedno, ako v pondelok a utorok pri 40 blúznil a rozprával z cesty. 😖

andrejka10
28. nov 2009

Oj, Danciacik, to je smutné. Verím, že ti je ťažko. Viem si predstaviť tvoje obavy, ale uvidíš, bude to dobré. Musíš veriť. Držím aj vám silno silne všetky moje palce

danciacik
28. nov 2009

Andrejka teraz som ťa dočítala, veru máš to pestré tiež.
no vieš ja mám hlavu z toho, aby sme sa čo najskôr dostali do toho Smokovca a druhá vec, to aby som na to mala tak by museli dať manželovi v práci aj výplatu. 😔

gajana1
28. nov 2009

Ahojte
všetkym čo su chory prajem skore uzdravenie
Dani držim palce aby ste sa tam dostali ja som tam bola na liečenie len škoda že v puberte 😀 😀 😀

gajana1
28. nov 2009

Zabudla som sa opytať či neviete niektora o teorii sedemročnej krvi a či vam to vyšlo 😉

andrejka10
28. nov 2009

Danciacik, ja si myslím, že keď uvidia v Smokovci aké je to vážne, tak vás uprednostnia. Aspoň si to myslím, hoci nemám potuchy ako to tam funguje. To mi taká obyčajná sedliacka logika hovorí. A s tými výplatami to máte zrejme ako my. V pondelok bude koniec novembra začína december a tatinovi nevyplatili ešte celú výplatu zo septembra 😠 a čo ešte za oktober a november???????