Poprad Babytuning 5. Pridajte sa

anickamaros
13. nov 2009

Babenky tak ja Vas vitam u novej teme a dufam ze bude pokojna a bez konfliktov 🙂

dancat
23. feb 2010

ahojte,juuuuj vidim,že tu nalada nie bohvieaka...mne je tiež do plaču,dnes rano Miško v škôlke tak plakaaal,bože a hovoril pred dvermi "neotvaraj mamka tie dvere" bože je mi do revu ešte teraz. Predtym to nerobil,ale chapem,že si odvykol,šak bol skoro 3 tyzdne doma......a učitelka povedala,že maju nejakeho chlapčeka,čo vkuse plače,takže tie mensie detičky pĺaču solidarne s nim...a som rada,že zajtra s nim ide už mangel,aj ked srdce mi bude trhat tak či tak.....jaaaj je mi do revu tiež.......
Vinka nakupila si?pochval sa,že aj my zbehneme na dobre nakupi..... 😉

vinka
23. feb 2010

Ahojte babenky.Juliet ked dokojíš aj každých 15 min. si mlieko odstriekaj do flašky čo sa ti natvorilo.Ak odstriekaš z pravého id na lavý.Ak odstriekaš z lavého otoč sa na pravý.Ked sa malý zobudí daj cicinu a potom dokrmi ho nutrilonom.Nemáš odsávačku?išlo by ti to lepšie a viac sa odsaje odsávačkou ako rukou.A hlavne vela papaj polievky zapražené,rezankové,zeleninové,vtáčie mlieko si uvar.A chci.Velmi chci kojiť.Lebo dojčenie je aj o psychike.To môžem povedať z vlastej skúsenosti.Ak budeš zúfať,že kojiť nebudeš tak sa nerozkojíš.Ak si povieš,že aj ty to zvládneš tak sa rozbehneš. 🙂 Kúp si čaje na podporu dojčenia.Sú aj lieky homeopatické nato.Vela sili do dojčenia ti želám.Je to pocit na nezaplatenie.A hlavne ked sú problémy a zvládneš ich.Potom je ten pocit o to krajší. 🙂

zdenocka
23. feb 2010

Ahojte,
no tiez citam same zle spravy. Stresmenka, ani ja som nezachytila, ze Maje je v nemocnici, ja ze je doma a ze operacia bude za 3 mesiace. Tak nech sa tam drzi, a nech sa mu stav len zlepsuje a zlepsuje.
Maminy, tak Vam prajem, aby ste sa skoro dobre vyspali a neboli take unavene 😉 . Ja klopeeeem a klopeeem, lebo vzdy ked nieco napisem, alebo poviem, tak zakriknem 😅 , ale Janicko od 6 mesiaca buba krasne. Aj teraz pri zubkoch je max. 3 krat hore, ale to len podam cumlik a buba do 7 - 7:30.
Vinka, kupila si si tie plavky?
Dancat, aj my mame podobne rana ako vy 😢 . Janicko mi este z okna mava, ja slzy na krajicku, on tiez. Ale dufam, ze casom si tie nase deturence zvyknu a aj my.
Juliet, drzim palceky, nech vydrzis kojit, je to najkrajsie a najjednoduchie 😵 . A preco davas vlastne nutrilon? Lebo pochudol? A kolko schudol? Som Ti vcera pisala, ze deti do 21. dna od porodu schudnu 10% svojej vahy. Urcite sa nevzdavaj, ja by som ani Nutirlon nedala, lebo ked mas mliecko, tak to babetku staci. Papat vyvazenu stravu a kojit kojit a kojit, aj ked kazdych 30 minut. My sme sa s Janickom hrozne natrapili. Prvy mesiac a pol sa nevedel chytit, kazde papanie boli slzy. Bradavky som mala az bordove, lebo papal casto. No vydrzali sme, a po 2 mesiacoh sme uz boli obaja zohrati 😉 . Ja som nemala nikdy prsia naliate mlieckom, vzdy som mala pocit, ze nam mliecko, a vydrzali sme krasnych 6 mesiacikov 😉 . Drzim palceky, nech to s Tomaskom obaja zvladnete a ze budete spokojni 🙂 .
Som sa vykecala a riadne, tak idem trosku popracovat. Pekny dnik prajem.

juliet221
23. feb 2010

caute tak my sme boli dneska za fararom ohladom krstin. tak konecne sme to dobavili na velkonucnu nedelu. 😀
zdenocka hej nutrilon davam aj preto ze mi pochudol aj .preto ze nemam dost mliecka. ale odstrekavam si ma na striedacku raz moje raz nutrilo a pomedzi este prsnik. ked sa narodil mal 4780 a pochudol na 4210.potom pribral na 4400 a zasa chudne.prsnik si chyti pekne len sa mu nechce tahat. teda kym ide lahko tak aj hej ale potom uz nece a nik ho nedonuti.takze asi tak sme na tom. no uvidime zajtra kolko sme za ten tyzden pribrali.

zdenocka
23. feb 2010

Juliet, ale ako vies, ze mas malo mliecka? Tomasko ked taha, tak ho mas urcite dost. On je mozno len smadny, lebo predne mliecko je na to, aby mu uhasilo smad, a az zadne, aby sa napapal. Aj ked mas pocit, ze nemas mliecko, dietatko si vytaha. ked mu raz das flasku, uz bude chciet len ju, lebo cez nu mu ide lahsie tahat. Nie lenze je to pohodlne, ale je to to najlepsie, co mu mozes do zivota dat. Kojenie ma velky vplyv na imunitu dietatka, zevraj su deticky aj intelignetnejsie 😅 , znizuje vnik rozvoja alergii .................
Velmi drzim palceky, aby si kojila dalej.

juliet221
23. feb 2010

zdeni no ja by som najradsej len kojila ale nenecham ho hladneho a stale iba chudnut to tiez neni dobre. odomna si vytaha 20 a dost.a je unavenya. a z flase pekne 50-60 a spokojne buba.aj doktorka hovorila ze mozno ani nevladze cez to srdiecko tahat. ono uz 2 tyzdne v nemocnici len z flase tahal. tak aj za to a cim vecsie babo tym sa horsie oduca od flase to mi aj doktorka povedala.ale co uz ked bol v inkubatore tak som ho nemohla kojit.ja musim teraz 2x odstrekavat aby mal aspon ty 60

juliet221
23. feb 2010

Na materskej tretím rokom cítim sa byť už otrokom.

Každé ráno pripravená, že ma čaká dáka zmena,

ale večer s hrôzou zistím, že to bol deň zas ten istý:

Plienky, hračky, kašičky a dve zlaté detičky.

Starší o pol šiestej vstáva, pyžamko si dole dáva.

Do práce sa s tatom strojí, ten sa toho právom bojí:

"Nemôžeš ísť so mnou zlatko, veľa roboty má tatko.

Mamička má času more, pozri sa, už vstala hore!"

Ja strapatá, pomalá, nočnú som zas ťahala,

lebo malý nechcel spať, iba cicík cumľovať.

Manžel zdrhá: "Láska idem. Navar niečo, hladný prídem!"

Tak bez seba od radosti, začnem plniť povinnosti.

V ruke nočník, v druhej plienka: "Pozri, v knižočke je lienka!

Chvíľu si tu čítaj, seď, malého prebalím hneď."

Tvár umytá, zúbky čisté, musia niečo papať iste.

Smerujem ich do kuchyne, cestou otvárajú skrine.

Šaty, šperky, knihy, spreje, zrazu nič na mieste nie je.

Dve stoličky, podbradníky, k tomu svorný krik veliký.

Jeden nechce kašu jesť, pritom reve o 106,

druhému sa šunky máli a čajík vraj strašne páli.

Po raňajkách hrôza čistá, na vychádzku oboch chystám.

Obliekaciu vojnu zvediem a keď ich už pred dom vediem,

pri malom mi nos vykrúti, nervovo sa takmer zrútim,

cítim to aj cez pančuchy, pos... sa až pod pazuchy!

Druhý pokus upotená, zvládnem ako superžena,

do auta ich oboch pútam, "Kam ich dneska zobrať?" hútam.

"Už viem, k rieke pri kačičky, to je ten raj pre detičky!"

Ubieha nám rýchlo cesta, na sedačkách divo vreštia.

O hračku sa naťahujú, zvyšných dvesto ignorujú.

V parku je to čistý des, holub, kačka, mačka, pes -

na všetkých sa s chuťou chystá môj dvojročný terorista.

Nemôžem ho spustiť z očí, do jazera by hneď skočil.

Z kočíka sa rev ozýva, celý park sa na nás díva.

Malý mi chce zvestovať, že ho musím pestovať.

Na rukách ho teda vláčim, ťahám tašku,kočík tlačím.

Na staršieho pritom vrieskam, nech nespadne na preliezkach.

Keď lavičku voľnú zbadám, od únavy na ňu padám.

A pre moje detičky, vyťahujem čajíčky,

mandarínky, keksíky, veď majú hlad veliký.

Po desiatich minútach, dogebrení sú až strach.

Tak oznámim: "Moji milí, výlet sa ku koncu chýli."

Cestou domov - radosť veľká, zaspia obe strašidielka.

Do postieľok ich vyklopím, varešky sa s chuťou chopím.

A pre blaho rodiny, varím zo dve hodiny.

Priebežne periem a suším, upratať nestihnem, tuším.

A hľa - už sú krpci hore, musím sa mať na pozore,

výtržnosti totiž množia, snáď len požiar nezaložia.

Vo dverách sa manžel zjaví: "Hotový som" smutne vraví.

"Daj mi niečo na večeru, to bol zas deň, namôjveru!"

Kým papá ja kŕmim deti, umývam riad, zhŕňam smeti.

Posťažovať sa mu snažím, že po chvíľke kľudu bažím.

Chápavo mi hlavou kýva, do novín sa pritom díva.

Vytratí sa nenápadne, na mňa ďalšia šichta padne.

Že mal prácu, musím chápať, počujem ho z gauča chrápať.

Chalanov do vane súrim, "Zas nestihnem seriál!" zúrim.

Mydla, šampónu sa stránia, do postele sa ísť bránia.

V pyžamách (mám radosť veľkú) chcú sa hrať a kukať telku.

O polnoci, chvalabohu nevidno už ani nohu.

Hore je len mamička a kamoška žehlička.

O pol druhej zbitá líham, vlasy si zmyť zas nestíham.

Sníva sa mi krásny sen, že mám zajtra voľný deň...

mammy81
23. feb 2010

Ahojte zenulky,

Juliet tak toto vystihuje nas zeny-neviem kto to vymyslel ale pise asi z duse zien 😝 😝 .to je nas udel.

no pridam sa k Zdenocke ze ked raz skusi dieta flasku uz nebude chciet prsnik,mala som tu skusenost a trapila som sa so S.asi 3 mesiace kym som to nevzdala.mne kym sa spravilo mlieko v nemocnici to trvalo jedna sestricka ze to je ok ze nepapa druha uz ze by mala a tretia jej davala flasku tajne ked bola medzi detickami a ked mi ju doniesli som sa cudovala ze ona tak spinka.zacala som odstrekavat aby sa mi mlieko robilo a ona odmietala cicu a ja som nechapala lebo sa pekne prisala po porode kym som im na to neprisla lenze uz bolo neskoro.a takto to slo aj doma a ja som bola zufala zo vsetkeho.a to sa priznam ze som doslova nabrala asi 5 kg len zranim polievok,pudingov,pivo cierne a co ja viem co a mlieka som mala len ona mala cicu namiesto cumla a tahat sa jej nechcelo lebo z flase jej slo jedna radost.nevzdavaj to len ho prikladaj ja to lutujem ze som ju tak malo kojila dodnes. 😖 drzim palce.

Bianka juj tak Majovi skore uzdravenie ja som pocula ze ked slepak praskne je to zivotu nebezpecne,preco to odkladaju tu OP?

Dani vam skore uzdravenie. 😉

Maji boze aka uz je velka Chiara panecku ked si spomeniem take mimko to bolo pana bezi ten cas. 😕

my sme mali cez vikend navsetvu lenze mna skolila migrena takze som si pekne od soboty lezala a v nedelu som myslela ze koncim naveky.pana beka na nervy s tou hlavou. 😠

Sparocka no hura ze si sa ozvala drzim palce vo vsetkom nech je dobre.

Dancat no co dodat moja k vasej skolke to je jasne ze ked je 3 tyzdne doma potom si navykne a zase nanovo zacinate.ja to poznam ja som supla S.do skolky mala 2,5 roka a bola asi mesiac v skolke a sme sli do PP na 2 tyzdne a potom som zase do skolky a zase sme zacinali odznova.to je pre deti strasne zle,ale ked clovek si chorobu nenavybera ale ja som ju davala aj cez prazdniny a povedala som jej ze ocko mama pracuju a ze toto je jej praca a odvtedy sme nemali problem.deti su strasne vychcane oni vedia ako na nas. 😕 😀a my sme take mäkke stvory ze??

no som sa rozpisala pana beka

mammy81
23. feb 2010

Peti inac pekne fotky zlata rodinka ste 🙂

ja dnes idem po 2 tyzdnoch makat na sebe ci pana sa uz az bojim tej svalovky 😒

dancat
23. feb 2010

julietka juuuuj pravdiva je tato basnicka...
Mammy presne ako hovoriš,neseka dobrotu ked je skoro mesiac doma,ale čo ked pride choroba,ale na druhej strane ja aj raz-dva vymäknem a nechala by som ho doma.A moji rodicia mi to vôbec neuľahčujú,lebo on im narozprava,že v škôlke plakal a oni potom do mna hucia,že nech ho necham doma,ked ma moja mamka volno...no na nervy ......ale nejako to vydržíme...hadam..... 😝
A s tomu kojeniu,ja mam doteraz vycitky svedomia,že som nemala viac pevnej vôle,ale ked som počula ako plače od hladu a ja s nim (potom podľa mna sa mi aj z tych nervov mlieko netvorilo) a presne tak,vyvarali mi same polievky a pudingy,pribrala som tiež asi este 5kg a ho..o z toho.......podľa mna je to aj o psychike...pri druhom dva tyždne nikoho nepustim do bytu (lebo každy mi mudroval a daval rady) a budem len sa snažiť kojiť.....heheh to je odhodlanie,ale uvidime aka bude skutočnost hehehheheh............no idem,ja sa zajtra chystam na zumbu,mangel bude v praci a maleho berie dedko zo škôlky k nim tak budem mat poobedie trosku volno....jaaaaj som sa rozkecala

juliet221
23. feb 2010

to hej cista pravda . dneska mi dosla mailom. no nic dneska sme mali nocnu tak som sa konec aj dostala k tomu ze sa najem a teraz si idem k malemu lahnut kym spi

vinka
23. feb 2010

No Juliet minule som to čítala na spoločných termínoch.no aj ja súhlasím,že je to pravda. 😀 😀 Ale stojí to zato. 😉
Juliet ja som nekojila Damiána a tiež mám výčitky svedomia teraz.Ale už je neskoro.Možno aj preto teraz kojím jak besná.Vivu som kojila 4 mesiace a moje zlyhanie bolo nie jej.A pri Chiare som si povedala,že ju budem kojiť najdlhšie a prežila som si asi najviac trápenia pri nej.Aj bradavky popraskané,bolesti a podobne. 😉 A už trhám rekordy. 😀 😀

zdenocka
23. feb 2010

Juliet, super je ta basnicka, som sa nasmiala, ale cista pravda 🙂 , hned aj idem preposlat muzíkovi 😅 .
Ja som mala to stastie, ze ked som porodila, bola som sama, rodicia pracovali v Irsku, svokrovci ku nam casto nechodia, takze ako som prisla z porodnice, tak som sa venovala len kojeniu a vegeteniu, psychicky som bola na tom dobre, tak vsetko islo ako malo. Mne dost pomohli v porodnici, ja som nevedela Janicka ani prilozit 🤐 , ved odial, tak mi tam jedna sestricka ukazala, ako mam cicusu vopchat do pusinky, aby sa chytil a papkal.

zdenocka
23. feb 2010

Juliet, a kup si cajik na kojenie od Weledy, ten je vyborny. I ked mne tie caje akosi prsia nenaplnili 😝 .

sparocka
23. feb 2010

Ahojte babule. Ako sa mate ? Mne včera volala kamoška,či si nechcem isť privyrobiť brigadne do tatier ako chyžnu,tak idem zajtra pozrieť a uvidim ako to dopadne.Že asi tak na 3 mesiace zatial. Aj to je dobre ako nič no nie 😀 Mamka je na marodke,tak by bola s Alexíkom zatial. Ja som toho tyždna behala po uradoch a zdravotnej.Ešte pojdem zajtra. vybavujem si 5 ročnu matersku a da sa to,ale s tym,že Alexik do 5 rokov nemože isť do škôlky. Aj tak mame plnu školku a neburu deti ☹ ☹

vinka
23. feb 2010

Sparocka ale peniaze už po treťom roku nedostaneš.Alebo ano?Ja som púočula,že to ide iba ak dieťa má vážne zdravotné problémy. 😕

petikd
23. feb 2010

Maji mne sa zdá,že nedostaneš,ale môžeš ostať na predlženej 😉

danciacik
23. feb 2010

Rozoberáte kojenie? Ja som kojila len 4 mesiace no čo už.
Juuuj dala som Paťkovi 3/4 diazepanu a 7 ml Panadolu a decko namiesto toho aby chcelo spať tak sa začalo šaleť. No netrafí vás? 😅

vinka
23. feb 2010

Peťka tak potom si to nemusí vybavovať.Môže ostať sama doma.Lebo odvody ti aj tak štát neplatí tak čo si vybavovať.
No Dani nemáš to lahké.No ja by som ten diazepan nedávala.Nemám ho rada.Utlmuje mozog.Mne chceli Damiána liečiť diazepanom ked bol malý a sa zachádzal.Ale našťastie to nebolo pravidelne tak to neliečila. 😉

danciacik
23. feb 2010

Maji my sme mali o tom so Šišákovou debatu, na Paťkovi vidno že nespáva bohužiaľ nevieme prečo, veď on spí tak 45 minút denne a v noci je každú polhodinu hore a potom celý deň neskutočne nervózny. Tak sme sa dohodli, že mi ho predpíše ale dáme ho len 3 noci a dosť. Predtým sme skúšali homeopatiká - Sedalia a nič, Dithiaden a nič tak musíme toto, lebo aj doky hovorila, že Paťko vyzerá veľmi nevyspatý.

danciacik
23. feb 2010

Inak aby ste ma pochopili. Nejde o to, že nespím ja - ja som si už akosi za tie roky zvykla nejak mi to nechýba a ranná káva to spraví. Ale ide o to, že tým trpí Patrik, že sa nevie vyspať.

vinka
23. feb 2010

Dani jasné lebo tým trpí aj jeho vývoj.Deti rastú spánkom.Ja ťa chápem.Len ja som ti napísala svoj názor.Dani a nemenili ste mu miesto na spanie?Postielku alebo tak či len o cm.dalej. 😕

miavin
23. feb 2010

ahojte
juliet - tú básničku som už včera čítala - bohovská.... 😀 no a pri papkaní - držím palčeky
čo tu ináč nové????

danciacik
23. feb 2010

Maji nie nemenili on mal postielku vždy pri našej posteli a bočnicu dole ale v poslednej dobe chcel byť iba pri mne v posteli tak sa vždy zgúľal ku mna a aspoň o čosi pokojnejšie spal a keďže ja som za takú alternatívnu výchovu či ako to nazvať tak sme teraz zrušili postielku a spí so mnou na posteli a prvé dve noci boli oveľa lepšie aj keď sa budil ale menej ale už sme zase tam kde sme boli, jediné plus je že vypije menej čajíku.

vinka
23. feb 2010

No ja som sa pýtala preto lebo som počula,že ked máš zlý uhol tak môžu byť problémy zo spánkom.že niekedy stačí otočiť len ináč postel a je po probléme.Ale neviem o tžom viac kto sa tomu venuje.Ale aj rakusku som počula o tom.Jedna pani tiež mala s tým problém.Aj jej jeden bol zisťovať doma patogenickú zonu ale neviem čo zistil. 😉

danciacik
23. feb 2010

hej počula som už o tom ale teraz Paťko spí inak ako predtým lebo som otáčala celú posteľ a nepomohlo tak neviem

vinka
23. feb 2010

No idem ja do hajan 😉 papa 🙂

danciacik
23. feb 2010

fúha čo tak skoro?
no tak papa a dobrú noc.

danciacik
23. feb 2010

no tak to tu asi zamknem. Dobrú noc.

sipcek
23. feb 2010

ahojte,tak zasa idem po funuse?