Poprad Babytuning 5. Pridajte sa

anickamaros
13. nov 2009

Babenky tak ja Vas vitam u novej teme a dufam ze bude pokojna a bez konfliktov 🙂

vinka
13. feb 2010

Dobre ránko odomykám. 😀

vinka
13. feb 2010

Toto sa mi už dlho nestalo,že som odomkla.No nás dnes ráno zobudil Damiánko o 5.30.Skoro ma šlak trafil. ☹
Sipcek obe sú potiahnuté marshmalow.To z cukríkov je tá hmota. 😉

vinka
13. feb 2010

Asi mi vrátia peniaze za pekárnik 😉 Zajtra tam ideme. 🙂

petikd
13. feb 2010

Ahojte 🙂
Teda maji,my to máme každý den to vstávanie 😀 A ako vás zobudil?
Takže idete kúpiť nový?

petikd
13. feb 2010

Joj ja kukám ZOH,tak môj otec ráno o 3 pozeral 😀

vinka
13. feb 2010

No hej moja ale on nesmie vstať z postele skôr jak o 6.30Potom ísť vyvenčiť psa a zapne si sám telku a rozprávky.A dnes prišiel,že si ide lahnúť k nám vystrájal Vlado ho skoro vyrazil z izby.Bo chcel spať a tomu nebolo rady. 😠 Hej kúpime nový ak mi vrátia peniaze.V oktobri by mal dva roky.Ale on si už svoje odslúžil. 😀 😀 No dúfam,že mi vrátia plnú sumu. 😕

zdenocka
13. feb 2010

Ahoj,
Petikd, Damiankovi prajem vsetucko naj naj naj ku krasnym 4 rockom, hlavne zdravicka, stasticka, nech sa mu v jeho mladom zivote dari vsetko co si zaumieni 😉 . Uz je velky chlap.
A kedy teda pojdete vyberat tu mandlu? Nech mozme drzat silno palce.
Vienesa, je hrozne co sa Vam stalo 😢 . Na cestach clovek musi davat vzdy velky pozor, nikdy nevies, na akeho idiota tam natrafis 😠 . Ja chodim kazdy den autom a co sa na cestach deje, niekedy az mi usta ostanu otvorene. A este k tomu je zima a nasi cestari zase spia 😠 😠 😠 . Dnes rano bolo tolko zavejov na cestach sa tak smykalo 😖 . Nam sa raz stalo, ze do nas skoro narazil nejaky debil v zakrute, isiel ako opity, ja som bola za volantom a mala som asi 5 dni pred porodom. Som sa cela tiez klepala, lebo stacil maly naraz a volant by som mala v bruchu 😢 . No nemysliet na to zle 😔 .
Adrina gratujem k novej praci nech sa dari a nech vsetko ide ako ma, a aj k naradeniu neterky 🙂 .
Vinka tie torticky su krasne, jaaj isto budu aj chutne, mnaaam tak by som si dala 😀 .
Pekny dnik.

vinka
13. feb 2010

Príd v pondelok na kávu a dám ti ku káve. 🙂 Idem piecť ešte aj kinder koláč.Tak aj z toho ti dám. 😉

zdenocka
13. feb 2010

Vinka, v pondelok mam volno, tak ked mozem, tak pridem 😉 . Mozme prist okolo pol 4 - 4?

petikd
13. feb 2010

Dakujeme Zdeni 🙂 Neviem kedy pôjdeme musíme sa objednať 😉
Adri aj ja ti prajem nech sa ti v novej práci darí,nech si spokojná ty,aj tvoji šéfovia 🙂

petikd
13. feb 2010

Zdeni dakujeme 🙂 Nevieme kedy,musíme sa objednať 🙂
Adrina aj my ti prajeme,nech sa ti v novej práci,nech si spokojná ty aj tvoj šéf 😉

petikd
13. feb 2010

Joj tomu nerozumiem,ved ten prvý príspevok mi neukázalo 😒
Baby ja už nevládzem.Damián tak dostal.Tak on v škôlke vraj medzi prvými zje a doma vôbec,aj som rezignovala a ho krmim a on nič.Dala som mu pikovit.Ale mi je to ľúto,lebo on má 4 roky a 17 kg čo minulý rok mal pol roka 15 a nepribral 😢

andreaber
13. feb 2010

Ahojte,

dnes som vyslala mnažela a Danielku do SNV k svokrovcom a ja si vychutnávam, ako je to mať len jedno dítko na starosti.

Adrina - gratulujem k neterke a želám jej veľa zdravíčka, no a v novej práci nech sa Ti darí a hlavne veľa spokojnosti

Peti - Damiánkovi želám k narodeninám veľa veľa zdravia a šťastia a žeby aj trošku viacej chutí do jedla?

Vienesa - dúfam, že ste si svoj prídel nehôd vyčerpali a už žiadna nebude. Ešteže to tak celkom dobre dopadlo.

Vinka - tie torty sú úžasnéééé a najviac sa mi páčia tie mašle a ružičky, čo Ťa tak naštvali 😉

vinka
13. feb 2010

Zdenka si myslela o 15.30? 😀 😀 Hej môžeš.kludne budeme vás čakať. 🙂

vinka
13. feb 2010

Andrea dík.No hej naštvali ma.Vieš seriem sa s tým dve hodky celý večer starý mi aj zaspal kým som prišla a ráno do 1 min. sa všetko rozsype? 😕 Skoro ma šlak trafil.Ale nieje to tak ako to má byť.Tá mašla mala byť menšia.Lebo to je jedna mašla 😉

sipcek
13. feb 2010

ahojte,my sme boli so Saskou na doobednej navsteve u mojej kolegyni,jaj ale bolo dobre,sme aj obedovali ale teraz mi je straaasne zle,som sa prezrala 😅 Borko siel ulozit malu.
Peti,neboj sa,ja to uz tiez neriesim,Saska tiez vela nezje,som rada,ked mi aspon co to poje,ked uz nechce nic,tak si poviem,ze keby bola hladna tak by zjedla.chcela som sa poradit s dr.ale odhovoril ma naval chripky u dr.aby sa nenakazila a potom som si povedala,ze ona hladom isto nezomrie a vyrastie z toho.tak ako ja.Ak ti v skolke zje,tak mu vitaminy nechybaju a doma isto co to zobne.Neboj,ked pojde do skoly to bude zasa o niecom inom.Bude mat kruzky,kde sa vybeha a vyhladuje a uvidis,ze potom bude jest cokolvek mu das.Do mna pichali B12,napchavali ma pangaminom a aj tak som nepriberala.Az do 25tky som mala menej ako 50 kil a teraz ked sa pozriem ne fotky kde som bola taka chuda mi je az zle z toho.a kazdy mi to zavidel,fuj.Teraz zasa bojujem s nadvahou ale aspon viem ako bolo inym tucnym ludom,ked som ich bombardovala teoriou nezer a schudnes.
tak pa

petikd
13. feb 2010

Sipcek no ved ja viem,len jeho keby si neviem jak vyhladovala,on nepovie že je hladný.Taký je rozmaznaný v poslednom čase na všetko,nerozumiem tomu,správam sa k nemu rovnako,neviem čo sa tak zmenil.Nooo ja som tiež chodila na B12,ale kvôli tomu,že som nejedla.Potom som začala jesť,aj ked som mohla aj vola zjesť som nepribrala,tiež ked kukám fotky a vidím aká som bola chudá,tak ma chytí odhodlanie,že dobre idem chudnúť,ale ked vidím dačo fajné neodolám 😀

petikd
13. feb 2010

Maji a Vivien mala nejaký sviatok,že má tortu?Alebo Chiarinka?

vinka
13. feb 2010

Nie ani jedna.To som piekla púre moju starkú.Ona mala 80 rokov.Lenže tam bolo pre prababičku.Ale by mi to zmazali adminky.Musí to byť pre dieťa.Tak som to dala pre jednu z nich. 😀 Ved aj ona bola princeznička.Síce už je v staršom vydaní ale je. 😀 😀 😀

majuska1988
13. feb 2010

ahojte maminky takze uz davnejsie som vam pisala ze moj daminako nepapa a ze teraz berie zelezo lenze s jedenim to je stale nijake a tak mi ho chcu dat do nemocnice ale ze bezomna ☹ neviem co mam robit mate nejake skusenosti ako je to na detskom oddeleni lebo jendna mojej kamosky znama mi tvrdila ze ona by uz dieta ani do nemocnice nedala kvoli tomu ze jej ho vratili zo zaparenim zadockom a ako keby ho tam vobec nekupali a zevraj sa mu urobili aj ekzemy juj a teraz z tejto skusenosti mam strastny strach co mam robit aky mate nazors dakujem

vinka
13. feb 2010

Majuska a Chiaru nekojíš?Pýtam sa preto,že ako chceš s ním tam byť.No ja som ležala s Damiánom ked mal 3 roky ale to je už dávno.A som si to zaplatila ten pobyt.Neviem ako je to teraz na detskom ale ja osobne by som si aspon vybavila starostlivosť o dieťa sama.Aby som bola pri rannej toalete a večernej a počas dna.No je otázne,že prečo ti nechcú dovoliť pobyt.Lebo si nemyslím,že je to tak velké dieťa,že môže ostať bez mami.

majuska1988
13. feb 2010

chiaru uz viac menej nekojim ..ja tiez presne neviem preco ta doktorkaa nechce aby som tam nebolaa..lebo zevraj to moze byt nejaky psychickyy dovod preco dami neje..ale ja si myslim ze ked tam nebudem tak urcite ani to co jedava ani to nebude jest..aspon keby som tam mala nejaku znamost by to bolo lepsiee ale fakt neviem co mam robit

vinka
13. feb 2010

Neviem moja.A to ti povedala tvoja detská dr?Alebo z nemocky.

stresmenka
13. feb 2010

ahojte žienky 🙂
Majuška a damián ti pochudol??? Ja som s Majom mala ten istý problém nejedol moc, ale do nemocky mi ho nikdy nedali a ostalo mu také nejedenie dodones keď je hladný naje sa ale nie je to nič o to už bude mať 18násť 🙂

stresmenka
13. feb 2010

...ale nie je to nič moc a to už ..... zahaprovala mi klávesnica ☹

petikd
13. feb 2010

Majuska ja som ležala s damčom ked mal 4 mesiace,mám dobré skúsenosti,moja kamoška tiež vravela,že už by nedala,ale to je podľa situácie si myslím.A tak ako ti Vinka napísala,tiež by som si vybavila,že môžem prísť k nemu každý den 😉 .Tak asi to tak robia,že chcú aby šiel sám.Napríklad ja som dávala dnes doobedu damiánovi jesť a nechcel,vymýšľal,ale ked mu dával muž poobede tak Damián jedol sám 🙂

zdenocka
13. feb 2010

Majuska, ked sme boli hospitalizovani mi v nemocnici v BA, tak som si precitala Chartu hospitalizovaneho dietata:
Charta práv hospitalizovaných detí:

Deti majú byť prijímané do nemocnice iba vtedy, ak starostlivosť, ktorá sa vyžaduje im nemôže byť rovnako dobre poskytnutá doma alebo pri dennej hospitalizácii.
Deti v nemocnici majú vždy právo mať pri sebe svojich rodičov alebo ich zástupcu.
Ubytovanie by malo byť poskytované všetkým rodičom a tí by mali byť podporovaní v tom, aby ho prijali.
Pre rodičov by to nemalo znamenať finančnú záťaž a nemali by trpieť stratou zárobku.
Aby sa rodičia mohli podieľať na opatere svojho dieťaťa, mala by byť podporovaná ich aktívna účasť.
Deti i rodičia majú právo byť informovaní spôsobom zodpovedajúcim ich veku a úrovni chápania.
Mali by byť prijaté opatrenia na zmiernenie fyzického a emočného šoku. Rodičia majú právo na informačnú účasť pri všetkých rozhodnutiach týkajúcich sa starostlivosti o ich deti.
Každé dieťa má byť chránené pred zbytočnou liečbou a výskumom. Deti majú byť ošetrované spolu s deťmi, s ktorými majú rovnaké vývojové záujmy a nemajú byť prijímané na oddelenia dospelých.
Deti majú mať všetky podmienky na hry a oddych, na vyučovanie vhodné ich veku a stavu a majú byť v prostredí nábytkom účelne zariadenom a stimulujúcom, ktoré má byť zostavené v súlade s ich potrebami.
O deti sa má starať personál, ktorého vzdelanie a skúsenosti ho predurčujú reagovať na fyzické, emočné a vývojové požiadavky detí a ich rodín.
Kontinuita opatery by mala byť zabezpečené tímom starajúcim sa o deti.
S deťmi sa má zaobchádzať s taktom a porozumením a ich súkromie má byť rešpektované.
Charta práv hospitalizovaných detí bola schválená na I. evrópskej konferencii o hospitalizovaných deťoch v máji 1988.

Urcite vyzaduj, aby si si bola hospitalizovana s nim aj ty, myslim, ze 2 rocne dieta potrebuje mamicku pri sebe a hlavne v takych zariadeniach ako je nemocnica.
Do 3 rokov si neplatis za ubytovanie iba za stravu a dietatko ma vsekto zadara.

Drzim palceky, nech vsetko dobre dopadne a Damianko Vam zacne pekne papat.

zdenocka
13. feb 2010

Starostlivost v nemocniciach o deticky je fakt rozna. Ja som v BA bola velmi milo prekvapena pristupom sestriciek. Boli tam deticky bez mamin, alebo otcov, lebo nechceli, alebo nemohli, a oni ich vzdy nakrmili, prebalili, kazdy vecer kupali, ked plackali, tak si ich vzdy vzali a pestovali pokym babo nezaspalo.
Asi je to o tom, na aky personal natrafis 😖 .

stresmenka
13. feb 2010

amjuska a brali mu aj rozborstolice ????? môže mať kľudne parazity v stolici a vtedy je nechutenstvo normálne

majuska1988
13. feb 2010

zedonckaa a si si istaa ze by som to mala zadarmmo iba stravu by som platila?