Poprad Babytuning 5. Pridajte sa

anickamaros
13. nov 2009

Babenky tak ja Vas vitam u novej teme a dufam ze bude pokojna a bez konfliktov 🙂

vierapp
14. dec 2009

Zdenka, tak tie fotky nie sú bohvie čo len zopár foto z výbavičky a kočík ale nechce mi stiahnúť foto do prílohy, dlho to trvá

danciacik
14. dec 2009

Zdeni a nepreplachuješ mu noštek Sterimarom alebo Marom? Nám to dosť pomohlo.
Neurobili krvné testy na mikozy a chlamikoidy neviem čo to presne znamená ale doktorka s tým bola dosť nespokojná že to nevyšetrili a dokonca mi povedala že Larka mala aj nejakého bacila v krku a oni mi to nepovedali - som fakt dosť sklamaná. Ešte šťastie že ma napadlo urobiť si kópiu lekárskej správy a ukázať ju na krčnom inak by som sa nič nedozvedela.
To je ako nekonečný príbeh - kašľať na mňa ale Larka sa ešte poriadne potrápi. ☹

stresmenka
14. dec 2009

dani a u koho si bola u tej čo sa presťahovala do PP z matejoviec???

petikd
14. dec 2009

Bianca,no ideme tam lebo nám robili predoperačné vyšetrenia má niečo s krvou 😒
Dani juuj len nech ste len zdravý 😉

petikd
14. dec 2009

Hej Dani u koho si bola?

petikd
14. dec 2009

Bianca myslíš Vnenčákovú?Ja som k nej chodila 😒

stresmenka
14. dec 2009

a čo vám idú operovať pre boha?
Peťka neviem ako sa volá, ale ona niekedy vraj bola primárka na krčnom a práve detskom vraj 😕

zdenocka
14. dec 2009

Vierka, urcite stiahni fotecky, nech sa aj my pokochame tvojou vybavickou.
Danciacik, nepreplachujem, lebo on je taky priecny, nechce si nic dat urobit, ani sople vysat, na to musime byt vzdy dvaja, ani utriet nostek. To len bude radost, ked mu budem davat tie kvapky 😝 .
Tu na Slovensku sa musis vsetko, vsetucko pytat, inak Ti nepovedia nic 😠 . Tiez mi je to zvlasntne, lebo ako matka by si mala vediet vsetko.
Janicko uz vstal, bubal vyse 2 hodin, dufam, ze nas caka pekne popoludnie.
Pekny dnik.

stresmenka
14. dec 2009

zdeni nám veľmi pomáha MARplus je to morská voda a kvapky mu dávam Libenar nám super zaberá 🙂

vierapp
14. dec 2009

zdenka, po sviatkoch bude ich viac mám kopu vecičiek od sestry a švgrinky, ale ďalšia švagrinka z čiech mi nakupila vraj kopu vecičiek, tak uvidíme

stresmenka
14. dec 2009

ale on si všetko robí sám aj strieka aj kvapky kvapká aj odsáva ja mu len akože pomáham 🙂 skús to aj ty, lebo ja keď idem niečo dadovi spraviť odstrčí mi ruku a povie ,,sam!" 🙂

danciacik
14. dec 2009

Ja som tiež nahnevaná leob som sa na všetky výsledky pýtala najmenej 3-krát v Smokovci
Bianka išli sme ku Krafčíkovej lebo aj ja som k nej chodila a viem že je dobrá, aj keď tam zabiješ celý deň v čakárni 😒

danciacik
14. dec 2009

Peti a vy ste mali ísť tiež vyberať nosnú mandľu nie? Chceli ste ho dať do cedĺkovej anestézy?

stresmenka
14. dec 2009

dani ta v matejovciach bola primarka tak aj ju si strašne chvália 🙂

jooj urvať ma ide nejaky idiot začal vrtať a mne dado hodku spí vrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

vinka
14. dec 2009

Dani mykoza sú pliesne a chlamidie sú ba
ktérie ale neviem presne aké.
No ja som ju išla skontrologvať a mala hlavu úplne pod paplonom.Až tak,že ležala na paplone.A jak som ten paplon ťahala s pod hlavy a prišil na nu vzduch tak sa prebrala a stiahla ho zas na seba.Tak som musela ho stiahnúť.Nemohla som to tak nechať a sa prebrala.No ešte zaspala ale mamka si zabudla v prádle na žehlení elasťaky čo si berie do roboty.A išla poobede do roboty.A ked som otvorila dvere tak sa prebrala zas a už nezaspala. ☹ No a do večera bude na nevydržanie.Ale večer aspon nebude dlho kuvikať. 😀

vierapp
14. dec 2009

vinka, tak sa mi konečne ti to podarilo poslať, ďakujem ti ešte raz za zmenšenie..... 🙂

petikd
14. dec 2009

Stresmenka no ved ja som chodila k tej bývalej primárke,veľmi dobré,ale v nemocke som ju nahnevala,ked mi vyberala mandlu 😒
Dani aj ja som ku krafčíkovej chodila ako decko.Ale ked som šla s damčom a som sa rozhodovala že kde,jedna pani nám poradila v aduse dr.kováča.Juuj ta aký ten mal prístup k Damčovi,no úžasnutá som bola.Bolo málo ľudí,za 10 minút sme boli hotový,som veľmi spokojná
No a hej mali sme ísť zajtra,mal byť iba v lokálne,lebo keby som ho dala v celkovej,tak až po novom roku a on čoraz to horšie dýcha ☹ tak som chcela čo najskôr,ale teraz kedže nejdeme,ktovie kedy pôjdeme,dám ho asi do celkovej,aj ked budeme musieť 3 dni byť v nemocke.Lebo vraj ked je dieťa v celkovej,tak lekár lepšie vidí na tú mandlu tak vyberie všetko,ale ked len v lokálnej,tak môže dorásť.Tak neviem,aj ked rozmýšľam stále nad lokálkou,ved mu už nemusí dorásť do takého štádia 😉

danciacik
14. dec 2009

Peti mňa vytáča že ku Krafčíkovej sa tak dlho čaká - ma ide furt poraziť - lebo dospelý vydrží ale čo také dieťa. No len teraz to už zmeniť nemôžem. 😒 Ja som s Jarkom rozprávala a sme sa zhodli že asi radšej do celkovej, lebo si neviem predstaviť či by to Larka zvládla v lokálnej.
No a na tej hematologii ste už objednaní? Chudáčik musí byť hrozné keď nemôže dýchať.

petikd
14. dec 2009

Hej v pondelok ideme 😉
No ja som sa tiež bála,ale dali by mu injekciu na oblbnutie.Zvládali detičky,prišli urevané,ale to boli také aj po celkovej.Jooj a jeden otecko odpadol 🙂 a on nevedel že čo ho čaká,on normálne každému vravel že ide mandlu vyberať 😀

vinka
14. dec 2009

Vierapp nemáš za čo. 😉 Mne tiež zmenšovala Danciaick a ked ma muž naučil tak som sa ponúkala,že zmenším a muž mi raz povedal.Ale frajeruješ teraz čo? 😀

vierapp
14. dec 2009

no veď máš s čím,,,,,ja to proste neviem, v práci som s tým robila, ale mali sme na to program....

andrejka10
14. dec 2009

Ahojte maminky. Tak ja som tu len na skok. 🙂 Zajtra mám skúšku zo svetovej ekonomiky a potrebujem sa učiť, veľa učiť. ☹
Vierka, ja si fotky zmenšujem v programe Irfan View. Skús si ho pozrieť na nete, nejakú free verziu.
Maminky, všetkým choručkým detičkám prajem rýchle uzdravenie, aby ste si mohli s ratolesťami vychutnať predvianočnú náladu. 🙂
Inak, som prekvapená, že nosnú mandľu robia v celkovej anestéze. Mne vyberali nosnú mandle viac krát, vždy mi potvory dorástli, ale vždy len pod "náladovkou". Dokonca aj krčné mandle mi vyberali len pod náladovkou. Som rada, že sa doba zmenila. Len prístup lekárov, by sa mohol ešte zmeniť. 😠 Mali by maminy informovať o stave ich detičiek a konzultovať všetky možné vyšetrenia a ďalšie postupy, mala by fungovať nejaká spolupráca, komunikácia a dohoda. A nie, že sa musíme za akoukoľvek informáciou, alebo vyšetrením priam doprosovať.

petikd
14. dec 2009

Andrejka,hej ja som čítala na nete,že ked sa robí v celkovej,tak sa vyberie všetko a nedorastie.Ked som bola decko tak mi vyberali nosné v lokálnej,tento rok aj krčné. 😉 No mne by ani nevadilo,ked ho dám v lokálke a mu dorastie pokiaľ mu nebude zase robiť problém 🙂

andrejka10
14. dec 2009

To je fakt super. Len či to je tak aj v praxi?? A ty ho nehceš dať do celkovej?
Petikd, mne dorastali preto, lebo som dýchala ústami. Treba zavierať pusu detičkám, normálne nasilu. Ževraj, keď dýcha noštekom, tak tú nosnú mandľu ten vzduch obrusuje a nedovolí jej naspäť dorásť. Ale či je to pravda neviem. Ja pre istotu deťom , vždy klepnem pod bradu a hovorím "nezjedz ma", alebo "nezjedz telku" vtedy sa väčšinou pozabudnú a dýchajú ústami. Dokonca aj v spánku im idem privieť pusu, keď vidím, že dýcha ústami. Oni ani o tom nevedia, automaticky začnú dýchať noštekom.
Držím vám palce, už keď to musíte dať robiť akokoľvek, tak nech to je rýchlo a hlavne bezbolestne.

petikd
14. dec 2009

No Andrejka ja ho chcem dať len do lokálnej,tak uvidím.Hej ved ja mu aj teraz kážem zatvárať,ale potom by sa zadusil,ale jak mu vyberá,tak mu aj priviažem 😀

andrejka10
14. dec 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Môj zlatučký, tak to sa mu naozaj veľmi ťažko musí dýchať. Tak nech to máte už čím skôr za sebou. Je to nepríjemné, keď sa nemôže poriadne nadýchnuť a vydýchnuť. 😒

vichrica
14. dec 2009

Ahojte. Nestíham čítať, len rýchlo píšem. Dnes sme boli v Madarase a teraz som sama s Laurou. Rušný deň. Tak pekný večer. Zajtra dočítam.

petikd
14. dec 2009

Jooj baby vy tak ospevujete ten Madaras,no musíme tam ísť pozrieť 🙂
Andrejka,hej ja dúfam,že sa to s krvou rýchlo vyrieši,lebo on čoraz horšie dýcha ☹

vinka
14. dec 2009

No ja mám tých dvoch starších už v posteli a Chiara je na rukách neviem prečo. 😀 Joj zas som bola super mama lebo mali parené buchty na večeru. 😀

andrejka10
14. dec 2009

Jéééj, Vinka, aj my sme mali na večeru buchty na pare. Ale moje deti sa až tak netešia, lebo ja riešim stravu pred skúškou takouto rýchlovkou. 😀 Kúpené buchty to vyriešia. 😀 Takže ja dnes super mama nie som 😵