Poprad Babytuning 5. Pridajte sa

anickamaros
13. nov 2009

Babenky tak ja Vas vitam u novej teme a dufam ze bude pokojna a bez konfliktov 🙂

andreaber
31. jan 2010

Pre istotu cvak-cvak.

vinka
31. jan 2010

No tak som prišla vás skontrolovať a zamknúť za vami. 😀 Návšteva odišla tak hajde do postele. 😀

dancat
1. feb 2010

ahojte,kukla som fotečky, Sipček mala riadna slečna a torta sa mi tiez pacila....Saške všetko NAJ k narodeninkam,vela zdravička,lasky a nech ju rodičia posluchaju a nech rastie do krasy 😵
Andrejka,Tvoje detvaky tiež kraaasne,bože slečny ake krasne vlasky ....a tej Tvoj synator,nepovedz mu to,ale riadny fešačisko fuuuuuuu zachvilku Ti treba pozhánať nieco na "odstrel" ženských čo ho budu obháňať.....keby som tak mala o 10 rokov menej........fuuuuuu asi nie o 10 už by asi trebalo o 15 menej.....fuuuuu som ja už ale starena.....a čo roky,ale ešte tie kila 😀 😀 😀 no kecam tu blbosti heheheh tento tyžden sa chystam na tu zumbu tak som zvedava,či ma nevynesu na nosidlach 😝
My sme mali tiež celkom pekny vikend,len keby ten nas tatuš nemusel robiť cez tie vikendy, včera šiel poobede tak rano sme rychle navarili,aby sme doobedu mohli ist aspon spolu vonku...poobede sme boli s Miškom u nasich.dnes je misko ešte doma,lebo su prazdniny a to je v škôlke vždy malo deciek a potom ich spajaju a on to nema rad,potom tam plače tak je doma,mm ide na poobednu tak potom pride zase môj otec kym pridem zase ja z prace...ale zajtra už dufam,že fiči do škôlky,šak za 2 tyždne zase jarne prazdniny...
som sa zase nejako rozpisala.....Julietka už je asi maminka ked sa neozyva...petik dnes na vas myslim...pekny den

danciacik
1. feb 2010

Ahojte, dobré ránko prajem.
Sipcek, moja, všetko najlepšie Saške k narodeninkám nech už je len a len zdravá a nech vám robí stále veľa radosti.
Peti, dnes od rána na vás myslím a budem celý deň, tak daj vedieť ako ste dopadli.
My máme na dnes obed už navarený, deťúrence mám doma, požehlené je, popraté tiež, papratané tiež, no ostávajú už len papiere a prechádzka vonku.

andrejka10
1. feb 2010

Ďakujéééém babulky 🙂
Dancat, že starena 😀 😀 😀
Peti, držím ti silno palce, nech to dnes poľahúčky všetko zvládnete. 😉
Vinkááááá, kde si??? Si spokojná s TAŠkou? Chodí Damian do triedy pre nadané deti? Pomóóóóc, dnes je zápis do školy a ja neviem kudy kam. A to nehovorím, že Andrejka je septembrová a mala by ísť do školy až rok neskôr. Neviem, čo mám robiť. Pediatrička odporúča, že by mala ísť, to isté logopédka len psychologička nie je nadšená. Maminy poradte!

vinka
1. feb 2010

Ahojte baby.Andrejka ano Damián chodí do taš-ky aj do nadanej.No tak pekne po poriadku.Ja by som asi poslúchla psychošku.Išla ešte k inej a nech jej urobí iq test.či je dosť zrelá na školu.Ona je od toho odborníčka.Pediatrička nech sa vyjadrí ked má zapálené hrdlo.Toť môj názor.A do tej nadanej by aj tak musela robiť psycho testy.A to deti zvyčajne už pri nástupe ovládajú celú abecedu písať aspon svoje meno a počítať do 100.No a po niektoré už aj čítaju.Damián nevedel čítať to nevie do dnes. 😀 😀 😀

vinka
1. feb 2010

Idem byt skúltúrniť lebo po včerajšku tu ako keby bomba spadla. 😠 😀 😀

vinka
1. feb 2010

Jáj Peťka vela šťastia vám prajeme.Nech všetko dopadne dobre.Aj výsledky.A užite si cestu vlakom nech má Damiánko len kopec zážitkov z cesty.Baby mne teraz Chiara zjedla pol bieleho jogurtu z vločkami. 😕 Kriste kto uživí tie deti naše. ☹ 😀 😀

andrejka10
1. feb 2010

Ďakujem Vinka za radu. Si zlatučkáááá. Psychologičky majú rozdelené školy, t.j., že ja môžem rozprávať len s tou, ktorá má na starosti tú školu, na ktorú chceme Andrejku zapísať. Zhodou náhod, sme dávali malú do škôlky taš-ky. Tam robili projekt, kde vypracovali jej osoobnostný profil. Včetne talentov, iq...... Ja si myslím, že psychologička je všeobecne názoru, že deti by sa skôr do školy dávať nemali. Toť moja osobná skúsenosť. Hľadala chyby, pre ktoré by nemala nastúpiť. Tvrdila, že mi zle rozpráva sikavky. Na druhý deň sme boli objednaný ku logopédke - náhoda. Andrejka, zle rozprávala "r". Tak robili cvičenia aj na sikavky a povedala, že rozpráva pekne a čisto. Dokonca nás už vyradila z evidencie. A teraz si urob názor. ☹ Na druhej strane, musím uznať, že psychologička mala pravdu v tom, že niektoré deti majú odklad. Teda nastupujú do školy ako 7 ročné preč a to bude rozdiel medzi mojou malou a nimi 2 roky. Ak by jej niečo nešlo, tak ako tým starším, tak sa môže vytvoriť blok. A ešte iný pohľad: Lukáš má 17rokov preč - je štvrták na gymply. Má kamarátku - je o 3 mesiace mladšia a je v druhom ročníku. A je z toho nešťastná. Ja naozaj neviem, čo mám robiť. Brrrrrrr

vinka
1. feb 2010

Andrejka nie ty kludne môžeš ísť sa poradiť aj inde.Príd ku dr.do mesta oproti trhu neviem jej priezvisko ale je na druhom poschodí.A je dobrá.Nech ona povie svoj názor.Ak dieťa má na školu je ho škoda nechávať v škôlke.Damián má v triede o rok mladšieho spolužiaka.Ale bol tak nadaný,že ho nemohly už nechať v škôlke.No nechcem sa zastávať psychošky lebo každá má iný názor.Ale ja by som sa ešte s jednou poradila a ved ty ako jej mama musíš vedieť najlepšie či sa hodí do školy. 😉

vinka
1. feb 2010

Riad sa citom.Mama to vie najlepšie 😵

andrejka10
1. feb 2010

Joj, vinka aj tam sme boli, ale ona má na starosti inú psychológiu, nie toto. Potom sme boli aj zo zadu ako je metrový textil, za sporiteľnou, ani tam sme nepochodili. Oni sa nechcú miešať jedna druhej do remesla. Proste to majú rozdelené a hotovo. Ktovie, možno kvôli financiám. Nemám potuchy. Ale aj tak ti veľmi pekne ďakujem za tvoj názor. Je fajn s niekým si o tom pohovoriť, zvlášť, keď nemôžeš s tatinom a všetko je len a len na mne. Ešte raz ďakujem. 🙂
Stále nie som rozhodnutá, ale nastupuje sa do školy až o 8 mesiacov a to je dlhá doba. Len zapísať sa musím rozhodnúť dnes. Uvidím .......

andreaber
1. feb 2010

Ahojte,

my stále s teplotami. Tak zajtra sa ide k doktorovi. 😒

Andrejka- tak skús ísť na ten zápis a porozprávať sa priamo s učiteľkami. Možno budú ochotné a poradia. Veď ony majú skúsenosti, aké detičky k nim nastupujú a ako potom školu zvládajú. Iné neporadím, keďže ešte takéto problémy neriešim. Ale ako písala vinka, daj na svoj inštinkt.

vinka
1. feb 2010

Andrejka nerozumiem prečo lebo ja osobne som bola s Damiánom tam na IQ test ale to som si žiadala sama po jeho ť rokoch.Lebo sa mi zdalo,že je až moc bystrí na jeho vek.A to mi vtedy povedala,že je dva roky mentálne do predu.A potom ked sa malo ísť do školy tak z taš nás poslali už tam ku metrovému tam má alebo mala taška svoju.Ale to sme tam išli kôli tej triede.Ved chod na zápis a budeš múdrejšia čo povedia.Netvrdím,že dom nechať za každú cenu.Ak je zrelá na školu tak je to zbytočné. 😉

vinka
1. feb 2010

Joj tam malo byť po jeho 5 rokoch. 😀 😀

sipcek
1. feb 2010

ahojte,dakujem za gratulacie,pridala som este zopar fotiek.a chcem sa vas opytat ako dam fotku do povodnej velkosti?jednu som tak zmensila,ze az a nerada by som o nu prist.prosim sim sim,ked viete sup sem s rada.zatial papa

andrejka10
1. feb 2010

Juj, sipček , to ti neporadím. 😒 Možno niekto iný.
Babenky, ďakujem za všetky rady. Vinka a si spokojná s metódami a s výsledkami taš? Ja som skôr za bežný systém a vidíš dávam ju do škôlky taš. 😀 A ako PC?
Kristušáááky prihoreli mi hranolky! 😀 😀 😀

andrejka10
1. feb 2010

Sipček, ako drží hlavičku, zlatá je. A tá torta, len si zahryznúť. Mňam 😝

vinka
1. feb 2010

Andrejka hej som spokojná.Práve preto,že Damián je hyperaktívny.Isto v normálnej škole by mal problémy aj sama psychoška mi to povedala,že my by sme boli radi keby základku skončil zo 4 od hora po spodok.A pritom je múdry.Ja som si aj čítala kde boli prijatý 9-táci.No každý rok sú minimum asi 4-5 na učnovke.Všetko stredné školy. 😕 Nezastávam sa učiteliek lebo to sú tiež len ludia ale nelutujem,že som ho tam dala. 😉 Oni majú len ten ozdiel,že tam nieje zvonček a hodinu riadi učitelka.Ale svojím spôsobom majú režim.A nerobia si tam sami čo chcú. 😉

miavin
1. feb 2010

ááááááááááhojte, ako sa máte? čo nového?
čo je s juliet? viete niečo?
ja musím pochváliť nášho drobca - začal sám chodkať - sám sa púšťa, sám sa dvihne - popri stole a hajde na špacírung 😀 je to úžasné, neskôr pridám foto - nestíham
držkajte sa 😉

vichrica
1. feb 2010

miavin - jéj, Alexík je fakt veľmi šikovný

vinka
1. feb 2010

Jéééj Miavin ty aj žiješ?No supéééér tak sa teším na nové foto najkrajšieho chlapa na svete. 😀
O Juliet nevieme nič.Tak dúfam,že sú obaja v poriadku a čoskoro sa nám ozve.
Ale kto vie čo je zo Zdenkou? 😕 Gánovčanky skočte ju pozdraviť a pozvať na pokec na kona. 😀 😀
Joj baby mrzne to tu.Asi ste si všetke našli iné forum a mna ste tu samu nechali.Inokedy aj 4 strany sa zapísali a teraz ledva jedna za dva dni. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

andrejka10
1. feb 2010

Vinka, neboj sa, ja som tuuuu. 😎 😎 😎 Ja ťa nesklamem.
Koláčik sa nám už peče, to bude radosti. Hoci deti najradšej vylizujú misy. 😀

vinka
1. feb 2010

Miavin krásne fotky. 😉 Juj ale je krásny Alexík.No ved má byť aj po kom. 😀 😀

miavin
1. feb 2010

Maji - ďááákujeme krásne, krásny je - to niet pochýb, no trápia ho zúbky - tak žuje skorku zo slaninky ale už aj teplotujeme a moooc slintáme a soplíme, takže máme veselo...ale je to úžasné, že už tak sám chodká...neprišla som o kríže 😀

vinka
1. feb 2010

Joj,že si zuby spomenula.Mi už máme dva. 😀 😀 chichichi

danciacik
1. feb 2010

Ahojte.
My sme mali deň - človeče pár takých dní a si to hodím. Moje lásky sa nevedeli vtrepať do kože - no proste konečná 😝 . Paťkovi už tretí týždeň idú stoličky a nedajbože sa prerezať a je zo dňa na deň nervoznejší - dnes už bol len klbko nervov.
Zdenka - čo ja viem tak je každý deň pracujúca - lebo minulý týždeň sme boli s MM v Madarase tak sme sa tam stretli.
Mirka tak gratulujem šikovného chlapčeka máš.

danciacik
1. feb 2010

No teda, Majka nás tu zdrbala, že tu nechodíme a žeby už spala? 😅
Ale ja už idem. Tak dobrú noc a zamknite niekto. 😉

vinka
1. feb 2010

Hej spím.Moja ja sa delím o notebook s mužom.Kedže pc mám v oprave.Lebo mi zhorel z tolkého písania. 😀 😀 Nie neviem čo mu je.Snád nás to nezrujnuje finančne. ☹ ☹

danciacik
1. feb 2010

He teraz mi napadlo, že spomeň čerta... 😀 ale nieeee.
Ale poteším ťa aj mne sa drbe notebook ja len pevne verím že ešte aspoň rok požije kým zvládnem naškrabať na nový.