Poradíte ohľadom kravského mlieka pre 6 mesačné dieťa?

milka1533
23. apr 2014

Ahojte mam otázku. Mám 6-mesačné dieťa a chcela by som jej dať kravské mlieko.Ale može to mlieko byť z viacerých kráv podojené alebo iba z jednej?🙂blbé komentáre si nechajte pre seba dakujem 🙂

417781
23. apr 2014

ahoj podla mna 6m dieta nema co pit kravske mlieko ale ked nemas svoje tak rastlinne alebo v najhorsom pripade umele no kravske je silny alergen pre dospelych nie to pre TAK male stvorenie

lilysk
23. apr 2014

Kravske by som az do 2 rokov ja osobne nedavala .Moze ti dostat taku alergiu ,ze nerozchodite .

monicm
23. apr 2014

ak už chceš dávať kravské mlieko,tak by som vyberala tak,aby to bolo z jednej kravy,resp. z jedného chovu a také,ktorú poznáš,ako sa o ňu starajú a pod................................. ak môžeš,tak sa tomu aspoň do roku vyhni,potom po roku je to už menej nebezpečné.

magdalenkami
23. apr 2014

mam 4 deti a len pri 1.som davala od 6. mes. kravske mlieko v roznej forme-puding,kasa,jogurt.....len 1.dieta malo hrozne ekzemy,kasle,priedusky,oslab.imunitu ,astmu...napriek tomu,ze bol 2roky dojceny,pri dalsich detoch som sa priklonila radsej k nutrilonu

katusap
23. apr 2014

v kravskom mlieku nie je dostatok vitaminov a mineralov pre rast a vyvin 6 mesacneho dietata, okrem toho je to alergen ako uz baby pisali, velmi zahlienuje....proste nevhodne

zivika
23. apr 2014

Ked sa rozhodnes dat pol rocnemu dietatu kravske mlieko, je uplne jedno, ci bude od jednej alebo sto krav, nikdy nebude vhodne pre tak male babo...ale rob ako myslis, je to tvoja zodpovednost...

ellca123
23. apr 2014

nie my sme tak ziskali silnu alergiu na toto mlieko,

daj az po ukonceni 1roka

sheila72
23. apr 2014

Aj ja odporúčam po roku, odborníci na pediatriu vedia, prečo sa zaviedlo dávať kravské až od 1 r. Keď už chceš začať s mliekom, tak daj kozie, to sa tuším môže aj skôr...🙂 najlepšie je, ak máte poblíž salaš, ale bývajú aj v mestách tie automaty na mlieko kravské, tam by malo byť kvalitnejšie než tá voda akože mlieko v obchodoch.

lulu369
23. apr 2014

ja som zástanca toho aby mamičky dojčili čo možno najdlhšie, ale nie vždy sa to dá ☹ Našťastie to nebol náš prípad (dcérku som kojila 2 roky a syna 17 mesiacov, a dúfam, že aj 3 bábo budem kojiť)...čo sa týka toho kravského mlieka, kamarátka tiež malej dávala kravské mlieko (asi od 7 mesiaca) a pokiaľ viem tak na začiatku jej mlieko riedila (asi s vodou) a prevárala jej ho. Malej to nijako neublížilo

drobcek26l
23. apr 2014

Môže byť aj od viacerých kráv, ja kupujem mliečko z automatu, o tom viem, že pravidelne prechádza prísnymi kontrolami a je vždy naozaj čerstvé.

miaria1
3. máj 2014

Citujem jednu pediatricku: "Mamicka, kravske mliecko je pre teliatka nie pre dietatka."
Po prvom roku sa moze zacat pridavat vako sucast varenych jedal, ale ako solo na pitie asi este nie.