Poraďte dobrú slovenskú pracovnú agentúru

tina888
11. nov 2009

Ahojte.Vie mi niekto poradiť dobrú agenturu. ☹ Na internete som ich našla veľa,ale aj veľa o nich píšu aký sú podvodníci.Zaplatí im človek a príde do Anglicka a robota nikde.Na vlastnu päsť by som nešla-až tak dobre neviem jazyk. 🙄

dada1212
11. nov 2009

Skúsenosti nemám, ale treba si vybrať takú, čo je aj na úpsvar.
čítala som, že zoznam serióznych agentúr je aj na stránke upsvar.sk. Tak si tam pohľadaj, ktoré sú seriózne 😉

erikasadek
11. nov 2009

tina, teraz budem zniet kruto, ale , na vlastnu past je to asi ovela lepsie..

teda vysvetlim ja som po prvykrat vypadla, pred 16 rokmi a vtedy sme nemali take moznosti, ako teraz teda myslim tym papiere neboli sme v eu...
tak sme isli na vlastnu past.. a stacilo len ist a pytat s ana pracu a do vecera neaka uz bola za tyzden si najdes aj 10.. na vyber zalezi teda co chces robit. ale praca sa najde vsade... 😉

toto ma teraz trocha stve, ze terajsia generacia ma tolko moznosti a predsa , agenturi, sa dokazu poriadne nahrabat peniaze...
toska mi je to divne.. oproti tomu co sme my prezivali, a poznali , tak ma to stve..

po druhe, skus , sa pozriet cez net na niektore spolocnosti, alebo , restauracia, teda na dany odbor aky mas a skus zavolat spytat sa na pracu.. nemas co stratit, ten telefon ta vyjde urcite menaj alebo mail, ako platit , velke tisice za nieco, co , nakoniec mnohe olutujete.. 😉

trocha odvahy a dobrodruzstva to chce.. 😉

tina888
autor
11. nov 2009

dada1212---práve že som bola aj osobne na urade práce-ale aj o takych agenturach čo maju povolenie a licenciu aj o tych som čítala že su podvodníci.
erika-ja by som išla ale čo jazyk,učila som sa nejake základne vety,frázy a tak to viem,ale plinule hovoriť nie.išla by som do londyna-lenže som vydela v telke reportáž,že slováci tam spia na uliciach a memôžu si nájť prácu.v londyne mam kamošku ktora pracuje v sklade a je tam málo práce a tak si hľadá niečo iné a nemôže nič nájsť-písala že by mi pomohla ale sebe nevie pomôcť a nie ešťe mne.

erikasadek
11. nov 2009

tina, no ja ked osm isla som tak vedel, povedat , hello a thank you.. vtedy to bolo asi tak,sme boli na rustine odchovani. 😀

rucim Ti za za 3 mesiace uz som mlela.. 😀 a tera zto iste v fr som nevedela ani slovo fr a , z akratky cas uz to islo samo. 😉

no , je kriza takze je asi tahsie , najst pracu.. ale skus surfovat na nete hladat , na nete, ponuku prace v angline, aspon trochu.. 😉
alebo s avykasli na anglicko a skus skor na sever.. 😉

tina888
autor
11. nov 2009

erika-mojim snom je írsko-vidiek,pri mori,skaliská a kamenné domy 😵 😵 😵 ,lenže ked by mi dala agentura pracu,napriklad názov hotela kde by som pracovala-poslala by som tam tu kamošku,ktorá je v londyne,nech to ide overiť-kôli tomu ake sa robia podvody.
keby aspon niekto išiel so mnou,ale sama?nie že by som na to nemala odvahu ale....
😀...čo ja viem...

etnicka
11. nov 2009

tina - do Anglicka nechod, nemaju pracu ani pre vlastnych, je tam kriza. O Irsku neviem, ale asi to o vela lepsie nebude. Skus Rakusko 😉

tina888
autor
11. nov 2009

etnicka-skúšala som Rakusko,ale tam chcu nemčinu-ledva viem anglicky a nemecky neviem vôbec,do irska teraz nemôžem,mam tam kamoša a že štrajky su proti cudzincom-že im kradnu robotu,je to tam teraz nebezpečné.jedine že by sa našiel nejaky ír čo by si ma vzal za ženu tak by som tam išla. 😀
ja len kôli tomu do londyna že kamoška si to môže overiť.

zmrzlinka
11. nov 2009

ja som v Irsku a sem nikto nechodte.My odchazdame,lebo manel nepracuje.Prisiel o pracu vdaka krize a novu uz nenasiel.Robil sice chvilu v lete,ale co to je dva mesiace 😒
Ale o nejakom extra nebezpecenstve neviem 😀 😀 😀

A moj brat bol v lete v Londyne a hovoril,ze praca tam je.Ale on bol na sezonu.Takze ak Londyn,tak doporucujem koniec aprila -zaciatkom maja 😉

tina888
autor
11. nov 2009

ja si myslím,že kto si chce najsť pracu si najde aj v Londýne.ale musí vedieť ako to tam beží.lenže ja som ešte nebola v Londýne.počula som že ak nevieš poriadne hovoriť anglicky sa zamestnávatelia s tebou nebavia.no lebo teraz maju na výber ľudí.

zmrzlinka
11. nov 2009

a ja si myslim,ze kto si chce najst pracu,tak si najde-akurat musi mat znamych 😀 .....alebo mu je jedno za kolko penazi robi alebo v akych pracovnych podmienkach 😒

nnikka
12. nov 2009

ja som isla tiez cez overenu uradom prace a aj tak ma odrbali!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙄 🙄 🙄 😠 😠 😠 😠

bihan
12. nov 2009

Nikdy som v krajine, kde som pracovala, známych nemala a vždy som si našla pohodovú slušne platenú prácu ešte pred odchodom zo Slovenska 😉 Bez agentúry.

zmrzlinka
12. nov 2009

no pred krizou to islo ....zohnat pracu....teraz vsak nikde neberu,lebo chcu bud svojich spoluobcanov a nie ludi z vychodnej Europy 😀 ...alebo ako u nas v praci-cele leto hoci bolo busy sme si museli vystacit bez brigadnikov,lebo je kriza 😉

erikasadek
12. nov 2009

kriza j ekriza ale vsade je vela roboty , lenze nie kazdy chce pracovat v restauracii, kd eje vzdy vela
prace, alebo , len upratovat, alebo robit predavcku..

kazdy chce robiot len tam kde je vela penazi aspon ja mam taky pocit s novej generacie;. 😠

bihan hovor mi nieco, ja taktiez , bez paierov pred 12 rokmi, este sme neboli v EU, a prisla som poobede a do vecera som si nasla, bez papierov byt...

takze ono sa da.; urcite , len treba trochu odvahy.. 😉

zmzlinka. no ono praveze , ono nie kazdy domorodec bude robit urcitu pracu, v krajincah v eu mas pracu, kde je , hlboky nedostatok, zdravotnych sestier alebo na staviskach a v restauraciach.. tam beru hned.. 😉

alebo domorodci nechcu to robit.. 😉

etnicka
12. nov 2009

kamos robi v Rakusku - stara sa o starych ludi. Prijemna praca a slusne platena. Myslim, ze nemcina je celkom jednoduchy jazyk 😉 do Anglicka by som teraz za pracou fakt nesla a jazyk ovladam vyborne. A kamoska, co tam mas, by Ti nevedela nieco dohodit? Alebo ved sa kukni na stranky v UK, co hladaju zamestnancov. Skus napr. jobseekers.

tina888
autor
12. nov 2009

pozerala som prácu v Rakusku ale všade vyžaduju komunikatívnu nemčinu.kamoška čo je tam si sama hľada novu prácu a sebe nevie nájsť a nie ešte mne.pozerala som stránky na prácu v uk,lenže to treba byť tam-hned volať a hned ísť na pohovor,lebo sa rychlo obsadia miesta.a ja som ešte na slovensku.už som premyšlala že tam pôjdem bez slovenskej agenturi,no a tá kamoška vie celkom dobre jazyk,tak by sme pobehali spolu.no lebo ja jednoduchu komunikáciu ovládam ale ona vie lepšie hovoriť.Tak čo na to poviete,mam isť?

etnicka
12. nov 2009

tina, asi bude najlepsie urobit, ako pises - ist tam na blind a najst si pracu rovno na mieste s pomocou kamosky 😉 drzim Ti palce. A ka by Ti to nahodou nevyslo (ale verim, ze vyjde), mozes sa vratit domov a aspon sa trochu zdokonalis v jazyku 😉

zmrzlinka
12. nov 2009

ist do zahranicia v pred Vianocami je podla mna totalna blbost.

erikasadek na Tvojej poznamke ohladne tej generacii som sa schuti zasmiala,kedze nie je robota ani za minimalnu mzdu ☹ 😀

Ubytovenie v Dubline najdete uplne v pohode..... vela ludi odislo......takze byty su volne... 😀 😀 😀

maznacik007
13. nov 2009

do UK by som v momentalnej situacii ako tam je nesla... vela nasich ludi prepustili.. robota uz moc neni.. naozaj bude lepsie skusit to rakusko

erikasadek
13. nov 2009

zmrzlinka, no zasmila ja som v francuzsku aver mi ,ze tu je naozajstny nedostatok, v tejto skupine prac.. detske opatrovanie, zdravotne sestry, opatrovanie strasich a podobne;. nato bol otvoreny aj trh nedavno, .. pre vychodne krajiny.. oni si to tu dobre strazia.. 😉

ale toto tu nechcu robit ani domorodci velmi a ani s anecudujem.. 😉

vies ja som uz sice 16 rokov prec a co to som uz zazila skusila... ale teraz uz predsa len , neviem kao je to v anglicku teraz ako to bolo pred 14 rokmi napriklad ked nas este nepoznali a ani nas tam vela nebolo kao teraz... 😉

cuttysark
13. nov 2009

tina, ak ti mozem poradit a silou mocou chces ist do UK, vyber sa tam ako au-pair. Mas istotu strechy nad hlavou, jedla, budes s detmi a mozes chodit vo volnom case do skoly na jazyk - podla mna to je najlepsie riesenie pre niekoho, kto si nie je isty anglictinou a chce mat istotu, ze tam neumre od hladu 😎 😎
ja som tiez tak bola, bolo to na vlastnu past, nie cez agenturu, a bolo to fakt super! Anglictinu sa nikde tak dobre nenaucis ako v anglicky hovoriacej krajine. A aupair je jedna z najlahsich ciest, ako sa tam dostat rec sa naucit.

etuska
13. nov 2009

Tina-my zijeme vyse roka v UK-konkretne v sev.Irsku-tu je stranka "uradu prace" kde su denne aktualizovane joby-mozno ti pomoze:

http://www.jobcentreonline.com/JCOLFront/Home.aspx

...a ak nevies jazyk je to fakt bieda...My s MM vieme po anglicky pekfektne a tiez sme si velmi vyberat nemohli-naozaj radsej uprednostnia niekoho s dobrou anglictinou-zelezi samozrejme od pozicie.

tina888
autor
13. nov 2009

etuska-dik pozriem sa na tu stránku.
ja viem,všade je kríza.ale ja som z východu a tu nemám šancu najsť si prácu.ešte možno v Blave ale to by som musela mať minimálne dve práce aby som mala nejakých 1000 eur.tolko budem mať v Londyne ako upratovačka.za to chcem isť do Londyna bo tam mám kamošku.no a na začiatok môžem robiť chyžnu ano umyvať riady.
cuttysark-viem že mi chceš dobre poradiť ale ja mam rada deti ale cudzie by som nezvladla,priznám sa som nerváčka-tak trochu 😀 😀
ide mi hlavne o to aby som sa naučila anglicky a potom by som išla niekde inde-bud švajčiarsko,alebo keby niekto išiel so mnou tak do usa.

pipas
13. apr 2011

ja by som chcela ist na zber do talianska,maju aj net stranku nema ono fotky vyzeraju byt v pohodw je tam vela informacii ale bojim sa ze zo sestrou nas oklamu!nema s txm niekto skusenosti zo zberom jahod aspargli?

mirka414
13. apr 2011

ja zijem vo Svajciarsku.nasla som pracu jednej holke co mi tvrdila ze vie nemcinu na komunikativnej urovni a ked sa postavila pred sefku povedala je dobry den 😒 vecer isla nazad.Mohla si usetrit cestu keby neklamala.Z vlastnej skusenosti viem ze bez znalosti jazyka dnes uz nepochodis.kedysi sa to dalo(cudzincov nebolo az tak vela) ja som mala zaklady nemciny zo skolky,potom ked som sa rozhodla ist von som zacala chodit na kurz a kym mi prislo povolenie ucila som sa aj denno denne sama aby som aspon zakladne veci zvladla sama.o mna sa ag.postarala tak ze zhrabla peniaze a do ruky mi dala listok s adresou a porad si ako vies 😠 .Autobus pristal v Zurichu rano o 5tej nikde ani nohy a hladaj si vlakove spojenie sama 😠 otec mal taky strach ktory dokazem pochopit az teraz ked som sama rodic.Dnes uz aj tu vo Svajciarsku je tazke najst si pracu lebo je tu vela cudzincov.Sranda bola ked som raz pred Mc donaldom nasla tri auta s Sk znackou a vedla len jedno Ch 😀 .Pikoska sa mi stala minuly tyzden odpovedala som na telefon z inzeratu a asi po 5minutach kecania po nemecky sa holka spytala akej som narodnosti ja ze Slovenka a ona sakra a preco meleme nemecky ked aj ja som slovenka? 😀 😀

zuzicka322
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrealicha
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andreaandca
13. jan 2016

Pre vsetky Zeny a mamicky v UK.Pripojte sa k nam.Fbookova skupina.Rady, pomoc, stretnutia v UK.
https://www.facebook.com/profile.php?id=7116405...

etela1982
17. nov 2019

TAN.SK je podvodna web stranka, www.tan.sk Registracia stoji 9€ ktoru si strahavaju cez sms na cislo 8877. Na stranke su skopirovane rozne inzeraty od rôznych personalnych agentur. Prihlasit sa mozete na stanke a pozriet si ponuky: Login: Ponuky
Heslo: 4455