Poraďte kožného z Popradu, ktorý skontrouje znamienka

women
25. apr 2009

Mám na tele znamienka, ktore mám od detstva poslednom čase som si všimla ze zmenili svoj tvar a nad perou som mala pehu na ktorej sa urobila vyrážka ta odpadla a peha nevyzerá ako predtym to miesto ma aj pobolieva. Mam 31 rokov a spravili sa mi aj nové znamienka aj ine kožné útvary. Bola som s tym u svojej dermatologičky ale ta mi povedala ze to budeme zatial len kontrolovat aj to nebola ochotna pozriet sa na vsetky znamienka tak som tom vzdala. Dala som si uz 3 vybrat a mam sklon ku koloidnym jazvam či ako to volajú, preto mi neche dat odstranit dalšie. Ale niektore sa mi fakt zvadsili a ta peha mi tiež neda spavat a fakt nemam chut čakat kym sa to zhorši , dnes som si všimla ze na nohe mam znamienko ktore sa sucha o nohavice a okolie je červene co ma fakt vydesilo. Bohužial moja doktorka nie je velmi ochotna. Vraj sa nemam tolko kontrolovat. Tak aby sa v tom čert vyznal. Nema z vas niekto kontakt na nejakého dobrého a ochotneho kožného v okoli Popradu, velmi by mi to pomohlo. Potrebujem kožného čo mi skontroluje všetky znamienka a povie mi či su v poriadku alebo nie chcem až tak veľa? vdaka za radu

lucia283
25. apr 2009

ako sa vola tvoja kozna????

sirinka
25. apr 2009

women treba sa poinformovat mozno rovno na na nejake specializovaneho onkodermatologa...

cessy
25. apr 2009

women ako pise sirinka, alebo zmen cim skor lekarku.
mne sa jedno zacalalo zvacsovat, teda tak sa zacalo rozpijat a kozna ho doporucila hned vybrat....

womenne
25. apr 2009

women určite chod k inemu ja mam na prsniku materske znamienko a moj lekar mi ho kontroluje neustale,pyta sa ma či nemeni tvar.
švagrovi vyberali mal ich strašne vela na chrbte.

mami.sk
25. apr 2009

women - tak asi najlepsie riesenie je zmenit lekara 😉
ja mam problemy so znamienkami tak ako ty ☹
pred par rokmi som skoncila az na onkologii a nebolo to nic prijemne ☹ odvtedy sa tiez kontrolujem a tiez som mala podobnu skusenost s koznou lekarkou 😒 ja mam hrozne vela znamienok a mam ich po celom tele a tak som chcela aby mi vsetky poriadne pozrela a ona bola hotova za 1 min. a ja som ostala v soku ☹
hlavne ze z kazdej strany pocuvam aka dolezita je prevencia a ako na to ludia kaslu a ked clovek chce byt zodpovedny za svoje zdravie tak sa vraj nema kontrolovat ☹ ☹ ☹

martimarti
25. apr 2009

Ahoj holky, nechci se zastávat kožních lékařů, ale myslím, že zkušený lékař opravdu riziková a nebezpečná znaménka pozná na první pohled, takže i pokud máte na těle spoustu pih a znamének, tak jejich kontrola může být velmi rychlá, neboť lékaře zajímají znaménka, která jsou úplně plochá, hodně tmavá až černá a větší než 4-5 mm, taková prohlíží bedlivěji, ale normální světlehnědá, vystouplá nad pokožku je příliš nezajímají. Vím to ze zkušeností svých blízkých, můj blízký příbuzný měl bohužel znaménko zhoubné /melanom/ a na základě této skutečnosti jsme se všichni nechali prohlédnout, mne doktorka prohlédla jen velmi zběžně, i přes to, že znamének mám spoustu, ale mému příteli hned vyřízla dvě úplně tmavá a plochá, protože byla riziková /to jí potrvdil i speciální přístroj, kterým mu znanénka vyšetřila, na stupnici 1-10 měla znaménka 8, velmi vysoké riziko/. Ale protože vím, jak moc znaménko je nebezpečné, když se nehlídá /viz můj příbuzný, naštěstí se s tím pere statečně a nemá metastázy/, plně podporuji každého, kdo chodí na prohlídky a znaménka hlídá, jen některá jsou opravdu od pohledu nezávadná a bezpečná. 😉

bambusko
25. apr 2009

women, ja som bola pred 4 rokmi u dr. masarykovej, mam velmi vela znamienok. tie, co boli vecise, resp. nejako podozrive pozerala dermatoskopom a doporucila mi 3 vybrat. v najblizsej dobe sa znovu chystam na kontrolu, kedze som po tehu a kojeni. akurat sa tam vtedy straaaaasne dlho cakalo ☹

sirinka
26. apr 2009

martimarti tak ja neviem do akej miery si klasicky kozny lekar veri, ze letmym pohladom odhali tie rizikove... u nas na onkologii bola dr. naozaj macherka, dr. Havrankova...zaoberala sa iba nadormi koze a aj tak kazdeho pacienta prezrela dokladne od hlavy po paty lupou...nedovolila si to odbit minutovou prehliadkou...