Poradte mi prosím!

Ahojte velmi by som uvitala vase rady, mam problem ktorý nechcem velmi rozpisovat lebo to by bolo fakt na dlho. jednoducho zijem s muzom ktoremu uz ani na meno neviem prist a vytrpela som si hotove peklo. mame syna 4r byvame v okoli BA. uz dlho sa snazim tento vztah ukoncit nie manzelstvo, ale som v komplikovanej situacii vzdy ked som odisla som bola nutena sa vratit mozno aj zo strachu ze to nezvladnem a hlavne z jeho vyhrazok, je velmi na syna naviazany a nechce mi ho dat, nedavno to skoncilo vyhrazkami mojim podanim trestneho oznamenia a on zamontoval socialku a pravnikov naklamal strasne veci o mne. ale k veci , mam dlhy cca 2000e splatkovy kalendar sa mi nepodarilo splatit lebo som teraz totalne bez prijmu,bez statnej skolky lebo su totalne plne a v tom je problem...ja chcem ist do prace, spatit dlhy,a ked uz budem ako tak finance samostatna chcem dat dieta na striedavu starostlivost. ale muzovi vyhovuje doma full servis a hadze mi polena pod nohy aby som pracu nemala a dlhy nesplatila a neodisla od neho, jedina moznost je dat ho do sukromnej skolky ale to bude musiet zaplatit muz aspon kym mi exekutor neodblokuje ucet. a to on odmieta a podotykam ze peniaze na to ma ale prednejsie mu je dat 100e za tricko ako na skolku. zijem tu pod ultimatom a mam strach ze hockedy mu drbne a vyhodi ma a ja nemam kam ist nemam nic a nikoho ani pracu ani peniaze ani rodinu ani byvanie a neviem co robit. uz si dva roky lamem hlavu skusala som vsetko mozne ale dopadlo to vzdy zle. on mi povie ze treba ti na skolku zarob si... ale ako ked tu nonstop im robim sluzku a opatrovatelku ? ani len na brigadu ist nemozem ani len bezplatny repas kurz nemozem ist robit lebo on s malym doma nebude ale na druhej strane keby ma vykopne tak zrazu bude aj na opatrovatelku aj skolku aj vsetko mne to robi naschval! a dost mi tym komplikuje zivot. chcem odist ale s dlhmi odist s dietatom nemozem neuzivim ani seba nieto este syna...potrebujem tochu priestoru a casu na pracu lebo ani pracu do 16:30 a s dobrym platom sa mi nedari najst...mozno som to chaoticky napisala ale hlavne potrebujem vediet ako by som toto mohla riesit? a keby docastne ostal syn s muzom kym sa financne nepozbieram tak co by mi ho sud zobral? alebo ako to funguje? kym nemam na skolku tak ani praca nehrozi a bojim sa ze to muz vyuzije zase sa pohadame a vyhodi ma ako chuderu a prisudi si syna lebo ja som financne na dne. potrebujem aspon 4 mesiace pracovat aby som sa pozbierala...poradte nieco prosim. a ked si teraz najdem pracu a dupnem nohou ze idem do prace a ty si dieta daj kde chces tam mam pocit ze mi mi povedal ze tak si mi tu zbytocna a vypadni odtialto.
ebi88
14. feb 2018
@fokuska ano, t systems to je pomaly socialny podnik, kto vie dokedy...
tak ja mam vysku, dost narocnu, za sebou, a uz som takmer odisla odrtialto. Nie zeby som bola taka vyberava, pocas vs som blokovala v obchodnon dome, a podobne brigady... ale na co potom som investovala cas a financie na studiun? Mohla som rovno blokovat a hotovo. 😃
Ale to je uznod veci tema... zakon o sluzbacj zamestnanosti pozna ak termin “vhodne” zamestnanie, a ustava ti dava pravo na pracu ...no na aku a ci vobec.
bluka2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bluka2
14. feb 2018
@stratenaneznama neviem, ale dúfam, že mužské idú za viac €€€ 😉
janickacrazy
14. feb 2018
@stratenaneznama Môžeš si nájsť aspon brigádu, upratovanie, stráženie detí, ved určite je viac mamičiek, ktorým 3-4ročné deti do školky nezobrali, to môžeš robiť aj s malým.
bluka2
14. feb 2018
Ale sranda bokom, ublizenie na zdraví, mám dosť. Bála by som sa skôr s ním ostať, ako odísť... Obrat sa na odborníkov, čo ti podaju pomocnú ruku
bluka2
14. feb 2018
Mňa fascinuje, že v takej situácii rozmýšľaš o tom, či ti bude lepšie v meste X alebo Y. Hlavne vám bude lepšie preč z toxického prostredia. Vieš si to predstaviť, aké super je to žiť bez takeho tyrana?! Sa zobudíš a môžeš dýchať! Úplne iný život. Máš len jeden, tak ho ber do vlastných rúk. Máš okrem toho ďalší dôvod, syna
stratenaneznamaautor
14. feb 2018
****** ďakujem vam za pomoc, uz konecne mam plan, teraz si najdem pracu a poviem mu ze škôlku musi potiahnuť financne kym nezaplatil dlh, ak povie nie tak iba doriesime spolu synov zdravotny problem ktory treba v najbližšej dobe zatial sa pripravím psychicky a pojdem do krízového centra pozistujem veci okolo ak by to neslo vyriesit krizovim tak pojdem k babke bez, debaty. Nechcela som tam ist lebo raz, som uz k nej mala zbalene veci ale on jej zavolal a nataral hluposti tak mi povedala nech ostanem s nim.... Je im pohodlnejšie... Nuz ale smola pod most nepôjdem. A konecne som vyhrala nad, strachom to nie ja som tu ta co ho ma pocuvat na slovo ako pes ale on!! " inak bude bez syna a full servisu a vtedy pochopi!
stratenaneznamaautor
14. feb 2018
@bluka2 ved áno hovorim ze moje myslenie je uz uplne zamotané. Do ke som nechcela ist lebo za prve mi psychicky nepomoze ked, sa tam budu tvarit ze som im na obtiaž a plus ked bude problem zarobit peniaze. Aaa s tymto psychopatom som si uz zvykla zit to je ten problem naucila som sa potichu trpieť... A vydumala som si strach ze mi syna vezme a ze nebudem schopna zarobit na chleba. Alee robim si upratovanie v tej mojej hlave
stratenaneznamaautor
14. feb 2018
Proste nie, za, seba sa bojim ale syna a oni dvaja maju super vztah a hlavne ho v kuse rozmaznava... A syn to chápe a furt opakuje ze chce aj maminku aj tatka.... To tiez ma dost ovplyvnilo ked vam toto dieta hovori staaale
stratenaneznamaautor
14. feb 2018
Bohuzial problem bol v tom ze ma presvedčil ze to nie on mna potrebuje ale ja jeho a bez neho nic nedokazem a to bola chyba!
necakajnic
14. feb 2018
nestrácaj odvahu bež si za tým
iwanka222
14. feb 2018
@stratenaneznama Ked sedel za ublizenie na zdravi tak mu maleho urcite nedaju. Ked by si bola v ke kludne sa mozes ozvat ak by ti trebalo pomoct postrazit maleho tak nie je problem. 🙂
stratenaneznamaautor
14. feb 2018
@iwanka222 dakujem vazim si to moc
dorottka
14. feb 2018
@stratenaneznama v KE uz davno nie su platy 400e a je tu kopa volnych miest - su spolocnosti, ktore beru aj ludi, co nevedia dokopy nic, len dake zakladne pc schopnosti a trochu anglictina. Ked aj nic, skus popracovat na tychto zrucnostiach z domu, urcite sa ti zidu a nie je to ziadna veda.
dorottka
14. feb 2018
@ebi88 tak asi nie v kazdom obore najdes flek, to asi nikde, v IT je to tu super - staci byt trochu sikovny a vediet aj nieco ine ako opiciu robotu a zarobis kludne aj dost cez 3k, co s cenami tu je parada zit... a mne sa celkovo nezda, ze by v KE ludia treli biedu, staci sa popozerat po cestach, restikach alebo co nakupuju... Autorka hlada nieco ine a daku nizsiu poziciu v Tcku by kludne robit mohla, ved vieme, ake individua tam v pohode nasli na ich pomery fasa platenu pracu. A inak vysku ti na vacsinu dobrych prac ani netreba, pokial nie su sudca, lekar atd. vsetko sa da obist snahou a vytrvalostou... tiez mam tazku vysku, dokonca v obore, ale to co sa tam ucilo mi vzdy bolo na dve veci 😃
stratenaneznamaautor
14. feb 2018
@dorottka uz, som 6rokov mimo ke tak neviem presne, hladam moznosti no mozno som vsetko zbytocne videla príliž, cierno
juliet86
14. feb 2018
@stratenaneznama srandujes sice ale napr keby si darovala svoje vajicka. Co je ak si zdrava slachetny cin pre ludi co deti nemozu mat tak dostanes okolo 800 eur. Pozri si stranky gyn fiv napriklad
stratenaneznamaautor
14. feb 2018
@juliet86 no ano ale pokial viem tam je tiez nejaka hormonalna priprava nie? teda pozriem ale zachytila som taku info ze to musis podstupit nejaku stimulaciu ci co?...mozno sa mylim
juliet86
14. feb 2018
@stratenaneznama ano to je pravda. Cca trikrat myslim ist na kliniku a ano ppdobna priprava ako keby si isla na ivf. Ale nie je to nic hrozne ani nehumanne plus dostanes komplet info o svojom zdravi. Ale tak to musis byt zdrava a chciet to. Iba ponukam riesenie sotuacie ktore mi pride lepsie ako dalsie dlhy porstitucia a podobna riesenia niektorych zien v tiesni ktorej mozno nevedoa o takejto moznosti
stratenaneznamaautor
14. feb 2018
@juliet86 ano citala som dobry napad, len kamoska co bola na stimulacii strasne pribrala.. ale mozem ist spytat sa..vdaka 🙂
juliet86
14. feb 2018
@stratenaneznama nemas zaco. Telo moze rozne reagovat na hormony ale je to skor zadrzanie vody na nejaky cas. Nie je to nic trvale. To by zeny co chodia na 7 cyklov ivf boli obezne vsetky vies ako to myslim 😉