Poraďte niečo na škvrny a fľaky

11jannka11
13. okt 2012

☹ ☹ Ahojte mamicky viete poradit nieco dobre na skvrny a zasednute oblecenie ja uz neviem ako sa toho zbavit pouzivam vanis na pranie persil sensitiv perem podla teplot na veciach a aj tak mam zasednute pyzamka a body,a flaky tam stale ostavaju ☹ skuste mi prosim poradit kde robim chybu dakujem Jana ☹

zigzag
13. okt 2012

a ako v tom vanisi peries??? musi byt tepla voda, 40, ja niekedy aj na 60 dam, a necham postat aj 3-4hodiny v pracke, zalezi ako velmi spinave je, a pradlo mame ako nove, pusti vsetko trava, tekvica je silnejsia, ta pusti az po 2-3 praniach vo vanisi, a tiez pouzivam pesil 😉

xlucia
13. okt 2012

@11jannka11 detske veci ci tmave ci biele prat na 60 stupnov, 40 je malo. flaky zaprat zlcovym mydlom, pradlo bude krasne ciste. a mydlo stoji max 1e a vyperie vsetko

11jannka11
autor
13. okt 2012

@zigzag no ja to nalejem na skvrnu dam do pracky na 40 a operem nikdy som to nenechala odstat som to nevedela bo uz ma poraza z toho vsetko ma taky sedy nadych ked to dam na 60 nebude to vela?A este kamoska radi savo perex no to asi bude pradlo potom zltsie zase

11jannka11
autor
13. okt 2012

@xlucia co je to zlcove mydlo ja to pocujem prvy krat

zigzag
13. okt 2012

@11jannka11 juj, tak praskovy treba, ten tekuty je o nicom,,,, ja davam praskovy biely, jeden a pol odmerky s praskom, nechem rozpustit, nahriat pracku, a odstavim na par hodin, a necham dojt program normalne dokonca, a super cistucke, bielucke,,,

11jannka11
autor
13. okt 2012

@zigzag dakujem za radu tak kupim praskovy hadam uz potom pomoze

keiko33
13. okt 2012

@11jannka11 to zlcove mydlo je super, mne operie aj zaschnutu krv a co sa tika zaschnutych okakanych veci, to vycistim len s tymto mydlom. Z prostriedkov na skvrny je podla mna najlepsi ariel na skvrny, mam s nim lepsie skusenosti ako s vanishom, ten bol slaby. A este na mastne skvrny je najlepsia jar, alebo iny saponat. To zlcove mydlo je ako jadrove, len je ucinnejsie a kupis ho aj v dogerii, no ja ho kupujem v eko obchodoch. Ak by si ho aj nezohnala, tak niekedy postaci aj to jadrove, alebo lanzu mydlo. A take tazsie skvrny ako od ovocia, alebo dzusov je lepsie namydlit hned po zaspineni, alebo aspon nechat cez noc postat v mydlovej vode a tak dat prat. Snad som pomohla. 🙂

megika1
13. okt 2012

mám dobré skúsenosti s jadrovým mydlom,aj kokosovým,či Lanzou,na farebné a od ovocia škvrny používam vankúšiky fialové Ariel

xlucia
13. okt 2012

@11jannka11 zlcove mydlo, jadrove mydlo. ma to rozne nazvy, ved v tom prali aj nase babky. opytaj sa v drogerke, daju ti to rovno do ruky.

11jannka11
autor
13. okt 2012

@xlucia tak to jadrove mam perem s nim no nevedela som ze to je aj na skvrny

11jannka11
autor
13. okt 2012

@keiko33 dakujem za radu tak ja vzdy skusam vsetko co sa len da

tortelinka
13. okt 2012

@11jannka11 mne sa najviac osvecil taky prasok, je v zelom vedierku maju ho v kazdej DM drogerii, pustilo vsetko

zigzag
13. okt 2012

@11jannka11 ja som s praskovym spokojna, biely je najlepsi,,, 😉 nechaj dobre odstat, min na 40,,,, cim vyssia teplota tym lepsie pusti,,,zalezi vsak od materialu, nedas nieco jemne na 60 😉

kari11
13. okt 2012

ja používam žlčove mydlo z DM drogerie....nastruham si ho a ked mam veci na, ktorych su nejake flaky, tak si urobim roztok a do toho pradlo namacam....necham blede pradlo stat aj v noci a potom operiem ...zatial sa mi osvedcilo 🙂

lencika
24. okt 2012

ja pouzivam zlcove mydlo z DM alebo odstranovac skvrn od dedry obidvoje su dobre