Poruchy štítnej žľazy?

bubinko83
9. mar 2009

Mate skusenosti zo zniženou funkciou štitnej žlazy?Ako sa prejavuje? Ja uživam eutyrox a dnes mi volala sestrička vraj mam zle vysledky krvi,že či neuživam toho viac ako mam?Ja skor zabudnem užit a nieto ešte uživat viac. Vystrašila ma čo to znamena? V poslednom čase ma bolieva hlava a aj som dost pribrala,može to byt tym? ☹

bianca
9. mar 2009

bubi tu je uz tema o stit.zlaze ale myslim ze iba pre tehulky.Zle vysledky mozes mat aj ze mas nizku hladinu.Pokial si pribrala tak to moze byt tym.Ides na upravu liecby?

bubinko83
autor
9. mar 2009

no volala mi iba sestrička ,že mam prist určite tento tyžden.Nevieš čo to znamena?Inu temu som nenašla iba pre tehulky a to ja niesom.

pacna
9. mar 2009

bubinko to teda neviem ani ja som mala len zvacsenu ale aj tak uzivam l-thyroxin 100 🙂

moze byt ze si pribrala tou stitnou 🙂 nestresuj sa ved uvidis u dr. 😉

felixko
9. mar 2009

bubinko a neskúšala si sa objednať do Ľubochne? ak chceš, dám ti číslo. sú tam výborní odborníci, aj keď by si si počkala, pokým ťa objednajú. aj sestra chodila sem do TO, ale žiadna sláva, nakoniec to vyriešila Ľubochňa, keď tam prišla museli ju tam dokonca hospitalizovať, lebo mala také zlé výsledky a tu v TO mala vždy všetko OK, len sa tak necítila, stále mala váhu raz hore, raz dole, bola slabá, triasla sa, srdce jej búšilo, opúchali jej kĺby, v jednom kuse bola chorá, nemala absolútne žiadnuobranyschopnosť, každá croeroba sa na ňu nalepila, nakoniec jej ju museli operačne odstrániť a to má 21 rokov. ale to hádam nebude tvoj prípad a správne nadávkovanie liekov to vyrieši, len ja by som ti odporučila Ľubochňu, komu chodíš_

pacna
9. mar 2009

tak Lubochnu si chvali aj moja mama ona mala teda vacsie problemy ale tam si to chvali

mne napr. doktor berie krv raz za uhorsky rok a mame vzdy 🙂

bianca
9. mar 2009

bubi asi mas malu davku.Klud urcite to nie je nic zle.Nehovorila ti ake mas hodnoty?Vies na ake vys.to brali?

bubinko83
autor
9. mar 2009

neviem ake mam vysledky iba mi to kazala ihned vysadit 😲

bianca
9. mar 2009

aha takze vysadit.Nic sa neboj len ho neber.

bubinko83
autor
9. mar 2009

a to mam teda zvyšenu či zniženu funkciu? Už som z toho debil 😉 Zajtra budem snad mudrejšia

filipa
9. mar 2009

ahoj bubinko, prevazne euthyroxom sa lieci znizena funkcia stitnej zlazy (hypothyreoza)....vtedy si vlastne doplnas hormon, ktory stitna zlaza neprodukuje v dostatocnom mnozstve... niekedy, vacsinou zo zaciatku, ti nenastavia davky lieku spravne, kedze musia ta dlhsiu dobu sledovat a castejsie brat krv na test...mohlo sa teda stat, ze ti nastavili vyssiu davku ako skutocne potrebujes... preto ti povedali, aby si to vysadila...skus sa dopredu nestresovat, nebude to podla mna nic mimoriadne, neboj sa...

inak, to priberanie moze byt sposobene znizenou funkciou stitnej zlazy, dalsie prejavy su unava, znizeny metabolizmus...

sugika
9. mar 2009

Ahojte, no ja mama tiez ten problem. Mam znizenu funkciu, ale doktorka mi dala euthyrox tak ze raz 50 raz 75 a kombinujem, je to blbe ale co uz. Ale asi som nejak divna, lebo ja furt priberam 😢 proste vsetky ostatne priznaky sedia ale strasne tazko schudnem. a furt mi hovori ze ok ok ok, ale nejak extra rady mi nedava. som sa ju opytala co s babatkom ci mozem vobec mat, a ona ze hej a dostanem potom vacsiu davku a to bolo vsetko 😖 tak neviem. mate s tym skusenosti?

bubinko83
autor
9. mar 2009

filipa,ja beriem len 25 eutyrox je to ta najmenšia davka tak nechapem

filipa
9. mar 2009

sugika, dolezite je dosledne brat predpisanu davku euthyroxu, vzdy rano nalacno, potom by si nemala este aspon taku 1/2 az 3/4 hodinu nejest, aby sa dobre tabletka vstrebala... ak by si chcela otehotniet, treba to konzultovat s lekarkou, s najvacsou pravdepodobnostou ti zvysi davku, aby si nemala rizikove tehotenstvo...to priberanie je pri tejto diagnoze normalny jav... ked sa ti ustalia hodnoty hormonov, ustali sa aj hmotnost...

filipa
9. mar 2009

bubinko, a ako dlho sa uz liecis? niekedy sa stava, ze tvorba hormonu stit zlazy je nepravidelnym branim lieku "vyprovokovana" (v case nedostatku lieku, ked ho zabudnes zobrat a vtedy, ked jej funkcia nie je znizena natolko, ze nedokaze zabrat aj sama) a stitna zlaza sa snazi pracovat aj sama... laicky povedane...potom tie hodnoty skacu... takze treba to naozaj brat pravidelne a tak ako som pisala sugike - nalacno... ved zajtra budes mudrejsia.... 😉

bubinko83
autor
9. mar 2009

filipa,ty si endokrinologička? Lebo som si to musela čitat asi 3 krat aby som to pochopila.Tak odborne je to napisane 😀 😉

bianca
9. mar 2009

sugika tehotenstvo v pohode.Ja som bola roky nastavena na 75 Letroxu(to je to iste ako eutyrox)a v tehotenstve som sa vysplhala na vysoke davky a vsetko je v pohode.Mala ma testy n ŠŽ v poriadku tak som happy

bubinko83
autor
9. mar 2009
filipa
9. mar 2009

bubinko, nie, nie som 🙂.... ale mam s tym svoje skusenosti...uz peknych par rokov, zial... moje problemy so znizenou fciou sa zacali napodiv tak, ze najskor som mala asi 2 roky hyperthyreozu (zvysenu fciu), stitna zlaza sa autoimunitnou reakciou v podstate "samoznicila", a tak som teraz na euthyroxe s diagnozou hypothyreoza... znie to dost zamotane, ze?... 😅

shaarka
9. mar 2009

baby, ake ste mali priznaky?
nemate niekto so znizenou funkciou aj PCO?

bubinko83
autor
10. mar 2009

sharka,to je co PCO?

bianca
10. mar 2009

shaarka ja mam iba znizenu funkciu a prejavilo sa to unavou a neumer.priberanim (za 10 mes skoro 25 kg)

filipa
10. mar 2009

PCO syndrom znamena "polycysticke vajecniky", porucha (aj v dosledku znizenej fcie stitnej zlazy), ktora brani prirodzene otehotniet....

bubinko83
autor
10. mar 2009

tak dnes som bola na endokrinologii a mam vraj zvyšene hodnoty tak mi museli tabletky vysadit a na kontrolu idem o 3 mesiace.Nevedia z čoho to mam vysvetlila mi to dr, tak že su to velke zmeny tehotenstvo,porod aj kojenie.tak uvidim aj ked tomu až tak nerozumiem 😒

mukky
11. mar 2009

Ahojte,pridavam sa do klubu ☹ ja mam znizenu ,euthyrox beriem druhy rok,a to uz musim do konca zivota.Tato choroba sa dedi zvacsa po zenskej stranke,u nas to ma babka,mamka,teta,sestra,sesterka 😒 ja som bola vzdy strasne stihla kocka,do takych 18,a potom to zacalo haprovat,mala som krasne huste vlasy,mam z nich asi polovicu ako zredli,pribrlala som 25 kg,je mi stale teplo,no uz je to lepsie,neznasam byt naobliekana,ani v zime,o vysavani nehovorim,to ma ide trafit,tak vysava manzel a aj zehli 😝 😀 ale to chce 😀,taka spomalena som bola nejaka vzdy,taka pomalsia...a bala som sa ist na krv,no moj mudr mi len tak ze urobi krvny obraz,a ja ze tak ok,tak kuknite aj na zlazu...ejha a vysledky zle,co som roky tusila.Mudr ma vystrasila v septembri ze mam neplodne cykli,ja s placom som odisla,dietatko som odkladala,ale som povedala ze skusme koli tomu a sup,hned asi na druhe muckanie bol malinky 😀 😀 takze tak,a to som mesiac nevedela ze som tehotna,aj mrchu som mala 😀 😀 no pribrala som v tehotenstve 7 kg,po porode som krasne schudla za 3 tyzdne este na menej ako pred otehotnenim,radost velka,ale za posledne 4 mesiace som nabrala 8kg 😠 tak som si isla na krv vcera,mudr povedala som ze z jedla to neni,jem jak vrabec a aj jedak som nikdy nebola,a to kojim a stale v pohybe 😠 tak neviem co sa deje...ani sladke vody nepijem pomaly 2 roky,len vodu z vodovodu,po 18 nejedavam,len jogurt ci ovocie,ale sladkost si davam kazdy den nejaku,ale to bolo vzdy ,,,nie rapidne na kila ...a som po sekcii,tak neviem,aj sa bojim co sa deje,tak ahojte...

mukky
11. mar 2009

a este som zabudla napisat ze manzel ma toto ochorenie tiez,no nasli sme sa,,,,,,ale maly to mat nebude,pevne verim

dsnadja
8. apr 2009

ahojte tak ja beriem eutiroxin a to davku 200.to fakt nie je nikto okolo mna čo berie taku davku.behom mesiaca januar som pribrala10kg.od minuleho leta hadam aj 25 alebo25kg.a neschudla som ani s ihlami v ušiach.hovorila som lekarovi že toto už snad nie je normalne jasne že som v ťahu spotena nenavidim leto a slnko.no a moj zlaty lekar mi dal termin až na jul.....tak dufam že dovtedy ešte naberiem minimalne 10 kg.jo a sladke vobec nejem lebo mi nechuti a tiež sa neprežieram....už fakt nechapem

mukky
12. apr 2009

dsn ahoj,sme na tom uplne rovnako 😠 😠 😠 zajtra napisem viac,ja beriem 100vku a mam si dat aj stvrtku este k tomu,a rapidne som pribrala a som sa mimo terminu objednala na krv no a pribrala som zo stitnej ynel verdikt 😠 😠

dsnadja
14. apr 2009

mukky...no mne hovoril že som ok....ha ha.....termin mam až na jul proste ma nezoberie skor....rozmyšlam že by som išla k niekomu do BA....no uvidim.....včera sme boli v bojniciach a než sme došli z parkoviska k zamku už sa mi chcelo zomrieť 😝 ....a potom sme stali v rade hodinu a pol na slnku no konec vošli sme do zoo a sedela som na prvej lavičke v chladku asi 10 min kym som sa spamatala....jasne že sme neboli všade v zoo lebo by som nevladala a je to s prepačenim na hovno lebo tymto ochudobnujem deti jasne že všade išiel za nimi mangel ale predsa.....

terezka044
14. apr 2009

ahojte ja sa pridavam, na stitnu zlazu sa liecim cca od 11tich, mam chronicky zapal - beriem euthyrox 25tku. uz som bola v stadiu ked som brala pol tabletky kazdy druhy den, lekarka uz dve sedenia (mam kazde 3mesiace) ze ideme vysadit.. no ale som otehotnela a teraz beriem zas kazdy den 1.5tablety 😠 tak dufam, ze po porode sa mi to upravi 😔 😔
a to vravela ze budem neplodna.
🙄

bubinko83
autor
24. aug 2010

baby viete mi poradit nejake vitaminove doplnky pre spravnu funkciu SZ? Citala som o tekvicovom oleji,jodovej tinkture alebo o kelpe? Mate s niečim overenym skusenosti že to pomohlo? Dik