Posielajú tovar z ebay aj na Slovensko?

marek
14. feb 2007

Ak si objednám tovar cez ebay tak mi ho pošlú aj na Slovensko, alebo nie?Cez ktorý ebay si objednávate vy?Aké máte skúsenosti?

janika84
8. aug 2011

dievcata prosim vas neobjednava niekto z ebay aj pre druhych?potrebovala by som nieco co tu nemozem kupit.....zaplatila by som vopred. 😉

babika0
16. sep 2011

ja som na tom podobne ako janika.. ozvite sa..

nicollka
25. okt 2011

Ahojte chtela bych se zeptat dobijite si paypal účet z české banky? Poslala jsem ve středu peníze z české spořitelny a stále peníze nejsou na paypal účtu a nevím kde jsou už se mi to přestává líbit, je to skoro týden, a na stránkách psali 1-2 pracovní dny, tk sakryš kdy se mi někde ty peníze objeví :(

simsalabim
25. okt 2011

@dakota14
a ostatne, toto je celkom dobra stranka, ktora vam vysvetli, ako sa zriaduje paypal ucet a ako sa prepoji s embossovanou platobnou kartou (musi byt embossovana).
http://webnews.terc.cz/ps/article.php?arid=171
Ja si to uz presne nepamatam, ale cele to trvalo cca 4-5 dni. Ucet na paypale som si zriadila okamzite, aj prepojila kartu s paypalom, oni nasledne stiahnu malu ciastku (okolo 1 eura) a az ked sa vam tato transankcia objavi vo vypise (vyhodou je teda i-banking), poslete im naspat cislo z tej transakcie, oni vam strhnute peniaze vratia a od toho momentu mozete fungovat. je to veeelmi jednoduche a bezpecnejsie, ako pri kazdej platbe zadavat cislo karty.

@nicollka celkom nechapem, o akom dobiti paypalu hovoris 😒 Ved ten si nijako nedobijas, pouzivas cez neho peniaze zo svojho bezneho uctu. Co nemas na ucte, to ti paypal nezaplati....musis mat dostatok prostriedkov... A ako si nanho poslala peniaze zo sporitelne? Celkom tomu nerozumiem...

dakota14
25. okt 2011

@simsalabim ja mám ten účet už od mája zriadení ale dodnes som nebola v banke vybaviť tú embosovanú kartu musím tam už zabehnúť šak snáď mi účet nezrušia

simsalabim
25. okt 2011

@dakota14 urcite ti to nezrusia. A embossovanu kartu mozno uz mas - je klasicka bankomatova karta, musi vsak mat tie pismenka na nej vypukle.

dakota14
25. okt 2011

nie to nemám mám klasickú kartu už som sa o tom informovala takže musím si ísť vybaviť do banky k mojej kartičke tú s tými vystúpenými písmenkami lebo som ju skúšala registrovať a nešlo mi to tak ju nemám

klauduska
25. okt 2011

@simsalabim ahojcek,

prave riesim paypal ucet a vidim,ze sa v tom celkom vyznas....
Niekto mi poslat peniaze a tak si tento ucet zriadila (uz len dufam,ze som neurobila nejaku hlupost a je to bezpecne)....poslala som na jeho emailovu adresu payment request na urcitu sumu....
ale mozes mi poradit ako je to s poplatkami?Videla som tam nejake poplatky vo vyske 3,4%+0,35€ atd...co su to za poplatky?
A ten co si o nom pisala cca 1 euro....to som nikde necitala,vsade pisali,ze je to free... 😕

nicollka
25. okt 2011

no i na stránkách českých je postup jak dobít paypal účet .."My account" TOP UP ... pošleš si ze svého účtu peníze na paypal účet. Paypal je vedený u unicreditbank ... uvidim zitra a budu to muset někde urgovat :(

simsalabim
25. okt 2011

@klauduska paypal je zadarmo, ked platby odosielas. Za prijatie platby je nejaky poplatok, ale aky, neviem, lebo platby iba odosielam. Tych ca 1 euro, co si oni odcitaju na zaciatku, ti vratia, to je len overovacia platba pre istotu, ak by si napr. zadala cudzi ucet a nie tvoj - k jeho vypisu nemas pristup a teda im nevies poslat overovaci kod.

@dakota14 najlepsie je zriadit si ucet v internetovej banke - napr. Zuno alebo mbank - tam mas embossovanu kartu v cene a vedenie uctu zdarma...

@nicollka no vidis, to som netusila 😝

dakota14
25. okt 2011

@simsalabim nechce sa mi kvôli tomu meniť banka ja sa potom ozvem keď to budem mať dúfam že to bude fungovať

simsalabim
25. okt 2011

@dakota14 ved nemusis menit banku 😉 Ja mam iba koli internetovym nakupom ucet v Zune. Poslem si tam urcitu sumu a ten ucet mam prepojeny s paypalom. Vedenie uctu, odchadzajuce platby atd. su zdarma. Neplatim im ani cent. ZAroven je to moja brzda, kebyte to am prepojene s mojim obycajnym uctom, tak minam omnoho viac 😝

dakota14
25. okt 2011

aha takto ale mne sa to zdá vlastne to isté veď koľko si tam prevedieš toľko minieš v podstate to je to isté nevidím v tom zmysel si to prevádzať tam a mať dva účty zbytočne akurát to má výhody v tých poplatkoch

simsalabim
25. okt 2011

ANo, ale ja ten ucet pouzivam aj na priame nakupy na internete - kde treba uviest cislo karty...takze u mna je to aj ochrana pred zneuzitim karty vseobecne.

11danica11
30. okt 2011

ahojte, neviete akú dlhú dobu trvá kým mi ebayi vráti peniaze /kým ich strhne predávajúcej/ za chybný tovar, ktorý som už aj vrátila predávajúcej späť? Ďakujem.Dana

lucinocka
1. feb 2012

ebay ebay, moja zavislost..🙂)) mali by mi zakazat pristup :DD

mariynka
23. feb 2012

@lucinocka ako to funguje?sice nemam paypall,ale ak ma to chyti,vybavim si to 😀 😉

lucinocka
24. feb 2012

@mariynka strasne jednoducho, ten paypal je ze si zosynchronizujes svoju kreditku s paypallom a uz ti len pri nakupe stiahne peniazky...je to kus take zamotane tam, kym sa zaregistrujes ale krok po kroku som to zvladla ..prvu objednavku som mala taku radsej maliu za nejake 2 e, ze ked sa nieco dobabre nepridem o majetok, ale uz na nom fungujem rok a v pohode, naposledy som objednavala sveter pre psa z hong-kongu :D lebo je s postou lacnejsi ako kupit :D

dakota14
28. jún 2012

@lucinocka ahoj prosím ťa vedela by si mi poradiť som registorana na paypale aj som si registrovala kartičku stiahli mi 1,80 Eur a že tam by som mala nájsť nejaký 4 miestny kód dáke 4 čísla tam boli ja som to tam dala ale zorti krát a mi to zablokovalo že pre nákup z internetu a vyhodilo mi tú kartičku preč tak som to skúšala znova a už mi to nejde a pýta to odo mňa ofotenú stranu z jednej aj druhej strany a ešte dačo neviem čo čo teraz robiť hlavne kde bol ten kód vlastne šak iné čísla tam neboli 😒

lucinocka
28. jún 2012

@dakota14 hmmm mne nic take nerobilo :-/ my sme dali ten kod, stiahlo poplatok a uz sme ficali :-/

dakota14
29. jún 2012

@lucinocka mne najprv stiahlo poplatok a ten kód som nevedal kde je boli tam v príkaze také 4 čísla tak som myslela že je to ono jedna pani mi to napísala že to tam bude ale mi ich nebralo a dala som to viac krát a zablokovalo mi to

kinkinga
30. jún 2012

@dakota14 ten kod najdes na vypise na intrernet bankingu ,pri tej sume,co ti stiahli.ziadny iny kod sa tam nedava,ten natukas ako ti pride v emaili cesta a potom len potvrdia a mozes nakupovat,najlepsie je robit to s niekym,kto sa v tom vyzna a vie po anglicky,lebo vo vseobecnosti nakupovanie tam,nieje az tak jednoduche,a nie vsetci posielaju na svk,ak chces toto vediet,musis si tam prednastavit aby ti ukazovalo vyslednu cenu postovneho pre svk.pripadne kontaktovat predacu ci je ochotny poslat.

dakota14
1. júl 2012

Už viem čo som spavila zle oni mi najprv stiahli 1,80 Eur tam bolo číslo mojej karty a za tým 4 miestny kód a teraz už mám stiahnutý aj ten poplatok 1,50 Eur a tam je ten kód už vidieť podľa ich pokynov ktorý to je takže som tam davala zlý teraz odomňa pýtajú ofotený občiansky a kadejaké potvrdenia no čo mala som počkať veď sa mi ta suma nezdala ale prečo mi stiahli dvakrát to netuším to mi tak nevysvetlovali ostatné viem čo mám robiť 🙂

magulo
15. aug 2012

eBAY - dobre ak sa kupuje elektronika alebo nejake veci čo u nás nie su. Vacsinou je elektronika a rozne kopie z Číny. za tu cenu sa to istotne oplatí. Záhradné doplnky odporucam kupovat na eBay pokial je v cene postovne. Fakt to stoji za to.

a dá sa tam ako čítam nájsť aj auto, ktoré vám pred 40 rokmi ukradli.
http://zaujimavosti.net/pikosky-zaujimavosti/mu... ale čo mi nedá ej to či ten chlap vážne 42 rokov hladal to auto alebo to bola len náhoda.

kikina84
7. dec 2012

@monika1 dobry den,mozem sa spytat ci objednavate cez e-bay? nasla som staru diskusiu...dakujem

stando283
12. dec 2012

Ja som si oblednal cez ebay mp3 objednal som ich 7.11.2012 a do teraz mi este neprisli ale ked som to objednaval nebol som zaregistrovany na PAYPAL je to daaky problém 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

jozefus73
25. feb 2013

Ja mám s ebayom perfektná skúsenosti zatial ziadny problem vobec.Samozrejme treba google chrome aby som z toho nebol blbec a vsetko sa pekne da pomalicky precitat.Clovek hlavne musi kupovat od predajcu s dobrou recenziou aby sa neodrbkal ale da sa.

tuto je dobrý navod ako nato:http://tikpress.info/ebay-a-nakupovanie-na-ebay/

michaela182
24. apr 2013

ahojte potrebujem poradit, ja som objednala cez ebay tovar, uz je zaplateny aj poslana teraz na to cakam, len neviem co sa stane ak nebudem doma ked mi to dorucia? nechaju mi nejaky listok kde si to mozem prebrat? alebo ako to funguje? predavajuca mi to poslala cez china post

bazarocka
27. máj 2013

@janika84 ahoj našla si nejakú čo tu objednáva pre ostatné ? potrebujem len také drobnosti na tvorenie

laylalu
20. júl 2013

@bazarocka ja som v UK a mozem ti objednat cez ebay.. Napis mi spravu