Posielanie balíkov

mikejla26
23. okt 2009

prosim poradte mi ako sa da najlacnejsie posielat balik do 2kg,a co sa oplati zatial som na posielani len skodovala..dakujem

trixi
23. okt 2009

Záleží na veľkosti. Do dvoch kil vezmú ako list. Ja som chcela niečo také poslat, balík do 2 kg ako balík 1. triedy a poštovné by bolo 2,80. Tak som to poslala ako list, doporučenie alebo 1. triedou a stálo ma to 1,20. Tam je to ale odstupnovane, myslim ze do pol kg je to 1,20, do kila 1,60 atd.

atrami
23. okt 2009

mikejla,
pozri si stránku Slovenskej pošty.
Máš tam pekne rozdelený cenník. Do 2 kg sa dá poslať ako list. Obyčajné poštovné vychádza 2 € a doporučene 2,60 € za predpokladu, že peniaze sú dopredu poslané na účet. Potom sa už dá poslať len ako balík do 10 kg 3 €. Ja ak predávam niečo poštovné si zarátavam. Teraz som posielala autosedačku- poštovné vyšlo 3 €.
Pri posielaní nejakek malej veci- do 500 g sa mi osvedčil doporučený lis 1,20 €, pošta doporučené listy eviduje, je predpoklad, že sa to nestratí.

mikejla26
autor
23. okt 2009

nevedela som ze sa da vlastne lahky balik poslat ako list, a to nornalne mam ist na poste pri oknicko kde sa beru baliky ci listy teraz neviem,aj ja som sa snazila zaratavat aj postovne pri posielani len som vzdy vypytala malo a viac som prerobila..tak ma to sklamalo,ale dakujem za rady a v bud.budem mudrejsie..aspon dufam

lante
23. okt 2009

Ja posielanú vec zabalím ak sa dá do obálky....zanesiem na poštu, kde si ju dám odvážiť a poviem akou triedou to chcem poslať. Tety mi povedia koľko bude poštovné a ja to poštovné napíšem príjemcovi k cene za vec ktorú mu posielam...

babula90
23. okt 2009

práveže teraz po zmene poštovného sa ťažšie zásielky ako list neoplatia, pozor!!! Ako list mi narátali viac ako balík, takže pri ťažších ako 500g opdorúčam balík. Strašne to zdraželo. 😖 No keby som mala s kažou vecou najskoro behať a na poštu a potom znovu posielať 😕 už zhruba viem, kolko to bude.

bambi09
23. okt 2009

http://www.posta.sk/stranky/tarifa-sp
vnútroštátne sadzby-formát XLS

junovka
12. júl 2010

Chcela by som predavat veci na inzerat, ale nie formou dobierky, ale cez bankovy ucet....lenze nechapem ako postupovat???Ked si kupujuci vyberie moj tovar, zaplati mi hodnotu na bankovy ucet....a dalej?,Potrebujem to poslat ako balik...a za balik budem kolko potom vlastne platit, ked uz kupujuci mi zaplati vopred na ucet???Nejako to vtom nemam jasno.Kebyze sa tu nasla nejaka dobry dusa a napisala mi tu "polopatisticky " 😅 ...ako postupovat???Dakujem

alca85
12. júl 2010

@junovka ty k tej cene za balík pripočítaš aj poštovné a túto celú sumu ti kupujúci zaplatí na účet......tak napr. ako napísala jazmin: 10€ bude hodnota balíka + 2,5 € poštovné, čiže kupujúci ti na účet pošle 12,5€..... len toto musíš mať napísané v podmienkach inzerátu....
výšku poštovného si už musíš ale zistiť na pošte....neviem aké sú tarify....
Teda takto to celé chápem ja, aj keď som ešte nikdy balík neposielala 😀 😝

junovka
12. júl 2010

@alca85 to mam behat s kazdym jednym balikom najprv na postu, aby mi odvazili a povedali co bude stat postovne a potom povedat vyslednu sumu kupujucemu??,....tak to potom mozem rovno predat kupujucemu aj na dobierku 😀 .Pytam sa preto, lebo ked si vsimam ine inzeraty, tak napr. suma na ucet 1,20 € za postovne, ale ked uz na dobierku, tak suma je uz 2,20 €...tak preto mi to nie je jasne, ze ako???? 😕 😅 😅

junovka
12. júl 2010

a este...platia sa nejake poplatky v banke, za to, ze vam niekto da na ucet peniaze?? 😕

alca85
12. júl 2010

@junovka skús toto.....
http://cennik.posta.sk/# len si tam zadáš potrebné informácie....
platí sa v prípade, ak kupujúci vkladá peniaze priamo v banke.....aj to si musíš zistiť vo svojej banke aká je poplatok a ten udáš aj do svojich podmienok

alca85
12. júl 2010

no a balík si už budeš musieť odvážiť sama 😀

smejkaa
13. júl 2010

@junovka No to preto, lebo za dobierku platis este navyse peniaze. Lacnejsie je posielat nie na dobierku, ale priamo nech Ti zaplatia na ucet a tak. Cenu postovneho si zistis presne na stranke, vyssie uvedenej. Vacsinou balik do 2kg 2.20 eur. Dobierka su zbytocne preplatene peniaze. A co sa tyka uctu a poplatkov, to uz zalezi od konkretneho uctu aky mas.

junovka
13. júl 2010

@smejkaa a nevies kolko stoji priplatok za dobierku? 😕 Neviem sa nejako to nikde dopatrat 😒

smejkaa
13. júl 2010

@junovka Hmm...Neviem presne, to asi zalezi aj od toho ze kolko chces za tu dobierku, od hmotnosti ale ja som minule pri liste platila 0.70 centov. Co sa mi zda dost.

maca793
15. júl 2010

alebo nA pošte nájdete aj leták s cenami listov, balíčkov, dobierok.... super vec ja sa tým riadim ked posielam balíčky z MMb. doma si to odvážim, a cenu prisposobim. samozrejme si aj prirátam za stiahnutie v banke, ostatné veci ako papier alebo pásku nerátam ako poniektoré predávajúce na MMb.

janinah
7. sep 2010

poradíte mi ako poslať dáždnik? je dlhý 95 cm,zoberú ho ako dopor.list.zásielku? a nepolámu ho,ak ho len zabalím do nejakého igelitu:dík 😉

murinka
19. sep 2010

ahojte 🙂 blba otazka ale:ako je to ,,doporučne,,?plati sa vopred ci pri preberani zasielky?je to tu mozno niekde napisane ale nechce sa mi to citat 😅

gabika7706
19. sep 2010

@murinka sluzba doporucene nie je dobierka, ide len o to, ze mas potvrdenie, ze si dany list poslala a prijemca musi prevzatie potvrdit podpisom.

traktor
19. sep 2010

@murinka ahoj doporucene..posielas list alebo balik a platis to ty, ...doporucene znamena, ze hned na poste vyplnis podaci listok, tam ti daju peciatku a ten vlastne ostane tebe, ako doklad, ze si ten balik, list poslala...a nakupujuci alebo skratka ten , komu si balik, list poslala, ked ho dostane, bude musiet jeho prevzatie podpisat...tym si vlastne kryta, keby ti nahodou napisal, ze balik neprevzal, tak mas doklad , ze si ho poslala....dobierka, tak tam je to ine...tam bud ti kupujuci posle peniazky na cislo uctu, ktore napises, alebo ti posle peniazky postovou poukazkou, ktoru vypises na poste, kde napises sumu, ktoru od neho chces...peniazky dostanes, ked si ten komu si balik, list poslala, prevezme...on musi na poste zaplatit ten sek, inak mu balik, list nedaju...

murinka
19. sep 2010

dakujem zienky 🙂

bubinko83
10. dec 2010

kočky chcem sa spytat do čoho mam zabalit balik 40x 30cm a ma asi 3 kg.Dala som to zatial do igelitky a oblepila paskou.Musim to dat ešte do nejakeho papiera. Je na to nejaky špecialny papier na baliky? Alebo? 😒 😖 Nikdy som ešte neposielala:Dakujem

jarunka111
11. dec 2010

@bubinko83 neviem síce, či je taká veľká obálka, ale skús pozrieť tie bublinkové vo vnútri alebo to zabaľ do baliaceho papiera. Záleží ale čo to posielaš, lebo ak je to napr. mäkké, tak ten papier sa môže potrhať, keď s tým budú manipulovať pokiaľ to príde k príjemcovi. Ja som tak zabalila a chytila mi to pani na pošte a hneď to bolo roztrhané ☹ mne sa to nepodarilo za dva dni, čo jej jedným ťahom ( u nás v TO). Asi som mala zlý papier 😒 , tak dávam vo dvoch vrstvách. Neviem, či som poradila. Pekný deň 😀

bubinko83
11. dec 2010

@jarunka111 ,dik za radu.Už som baliky pobalila.Bola som kupit normalne v papiernictve origoš papier na baliky a ešte som to aj previazala špagatom aby to bolo začo chytit tak dufam že to pride v poriadku.Lebo som to dala najskor do igelitky a tu som oblepila lepiacou paskou a až potom som to dala do toho baliaceho papiera.Som sa poisltila dufam že to dotyčna osoba rozbali 😀

andrejka77
13. dec 2010

ahojte možte poradit chcem posielat čižmy ,ako ich mam zabalit ,krabicu od nich už žial nemám. 😉zabalit do papiera alebo do krabice a ako posielat ako list alebo balik...nemaju ani 500g ...dakujem

jarunka111
13. dec 2010

@andrejka77 daj do tašky, oblep lepiacou páskou, zabaľ ešte do baliaceho papiera alebo obálky (obyčajná alebo bublinková), aby to bolo "malé" a do určitého rozmeru to môžeš poslať aj ako list, myslím že by to mohlo byť v pohode 😉

andrejka77
13. dec 2010

@jarunka111 joj dakujem velmi za typ 🙂 skusim to takto 😀 d.

andrejka77
21. dec 2010

možte mi ešte raz poradit? ako mam zabaliť cestovnú postieľku ak ju chcem dat poslať poštou ☹ dik za typa 😉

zuzanocka
21. dec 2010

@andrejka77 preco to radsej neposles kurierom?? zabal to do bubliniek, oblep paskou, nalep paier, kam napises adresu a kurier ti to vyzdvihne doma, neviem si predstavit, ako sa s tym budes teperit na postu 😅

andrejka77
21. dec 2010

@zuzanocka ja by som aj toho kuriéra vyskúšala len neviem podla čoho vyberať kuriérsku službu 😀 a kde ,podla kraja ,okresu skade som alebo jako,