Posielanie balíkov

mikejla26
23. okt 2009

prosim poradte mi ako sa da najlacnejsie posielat balik do 2kg,a co sa oplati zatial som na posielani len skodovala..dakujem

gabika_83
7. nov 2011

ahojte baby, neviete mi poradit, do coho mam zabalit topanocky - capacky? diky!

gabika7706
7. nov 2011

@gabika_83 kludne aj do obalky

rainbow1
16. nov 2011

ahojte kočky, chcela by som vás poprosiť o info aké mínusy má posielanie tovaru na dobierku pre mňa ako predávajúcu, veľa dievčat tu na MK má v podmienkach predaja, že na dobierku neposielajú, tak neviem, ďakujem, pekný večer

gabika7706
16. nov 2011

@rainbow1 okrem vypisovania navyse (na obalku/balik, poukazku...) je jedno velke minus to, ked Ti kupujuca dobierku neprevezme, balicek sa Ti vrati spat a pri jeho prevzati zaplatis postovne druhy krat...a deje sa to, zial, casto, ze si kupujuce rozmyslia a balicek neprevezmu

rainbow1
17. nov 2011

@gabika7706 aha, to ma teda nenapadlo, nie je to veľmi seriozne zo strany kupujúcich nechať zaplatiť predávajúcu poštovné 2x, ďakujem za info, to ma nenapadlo, pekný deň

munka20
15. dec 2011

@atrami ahoj chcem poslat choditko kolko ma to vyjde vies mi poradit?Dakujem.

atrami
16. dec 2011

@munka20 , odváž chodítko a na tejto stránke si pozri podla váhy cenu. ak by ti to nešlo pošli mi hmotnost a ja ti to pozriem.

munka20
16. dec 2011

4 kila vazi

bubinko83
15. jan 2012

baby može byt mikina zabalena do baliaceho papieru? Vždy posielam v plastovej obalke ale teraz nemam. Dala som mikinku do sačku a zabalila normalnym baliacim papierom origoš na baliky . Polepila som to priesvitnou paskou može to tak byt?

emogeon
15. jan 2012

@bubinko83 ano ja tak bezne posielam ale ako list 😉

pavlinec
14. feb 2012

PROSIM VAS,AK POSIELAM REKLAMOVANY TOVAR BALIKOM-CO MA OBSAHOVAT-AKO MAJU BYT NAPISANE ADRESY ODOSIELATE-ADRESAT-KDE A AKOU FORMOU KED TO NEMA BYT NA DOBIERKU-DAKUJEM

frick
15. jún 2012

Ahojte.Vie mi niekto poradiť? idem posielať kresielko v pôvodnej krabici ako bolo kupované treba krabicu zabaliť ešte aj do papiera? Sú tam nakreslené obrázky toho kresielka. Len nemám taký veľký papier.Stači previazať?Dakujem

ivett1
15. jún 2012

@frick ja som kupovala bicyklík z aj a prišiel nám normálne len v pôvodnej krabici, previazaný lykovým špagátom 😉

frick
16. jún 2012

@ivett1 Ďakujem a ešte mi nevieš náhodou povedať koľko sa pripláca za označenie krehké?

ivett1
18. jún 2012

@frick netuším🙂

frick
18. jún 2012

@ivett1 v pohode ďakujem už to mám poriešené 🙂

romina1912
1. júl 2012

ahojte, potrebovala by som poradiť s posielanim balíkov, rada by som si vytvorila bazarik a posubula veci dalej ale nechápem trošku poštovnému, na stránke SP som to našla takto :
Balík 2. triedy
Do hmotnosti Predajná cena v EUR/Sk
2 kg 2,20 €/ 66,28 Sk
5 kg 2,50 €/75,32 Sk
10 kg 3,00 €/90,38 Sk
15 kg 3,50 €/105,44 Sk
chcem vedieť, či ku každému ,,obchodiku,, treba priratať poštovne 2,20 aj ked budem posielať len napr. jedno tričko alebo vec ktorá má pár gramov? som z toho mimo 🙂

romina1912
1. júl 2012

alebo to je takto?
balík s hmotnosťou 2 kg......2,20
1 kg....1,10
500g.....0,60 atd.

jaminama
2. júl 2012

@romina1912 ..tak ako si napísala v druhom príspevku to nie je 🙂 🙂 Ale ľahšie veci do 1kg môžeš posielať ako listovú zásielku (to sa viac oplatí). Záleží na dohode s predávajúcou, či to pošleš doporučene (máš doklad o zaslaní), alebo ako obyčajný list. A môžeš si vybrať či pošleš 1., alebo 2. triedou. Ak je balíček ťažší ako 1kg, tak sa to už oplatí posielať ako balík. A tam sú ceny ako si uviedla v prvom príspevku. 😉

romina1912
2. júl 2012

@jaminama dakujem pekne za radu 😉

mrooo
5. nov 2012

dobry den, prosim vas chcem poslat hru na ps 2.Budem ju musiet poslat ako balik?ak ano kolko to bude asi stat?Dakujem

betty75
8. dec 2012

ahoj vie mi niekto poradit ze ked chcem daku hru v krabicy poslat vazi 1kg a miery krabice su 40cm na 30cm ci mozem ako obycajny list alebo musim ako balik poslat

lianka2
11. jan 2013

@jaminama ahoj. prosím ťa o radu. chcem poslať balík do 2 kg. na stránke slov. pošty píšu, že balík 2. triedy do 2 kg stojí 2,80 eura, ale neviem, či tam mám uvádzať ešte aj poistenie alebo nie a či to navýši sumu. či jednoducho mám len prísť na poštu, že to chcem poslať ako balík 2. triedou a zaplatím 2,80.

jaminama
11. jan 2013

@lianka2 ahoj, to či si balík poistíš záleží len na tebe. Ja sa vždy rozhodujem podľa hodnoty tovaru aký v balíku posielam. To poistenie stojí navyše tuším 40 centov (poist. do 30€). Musíš na balík aj napísať na akú sumu ho chceš poistiť. Ale ako hovorím, ak posielam veci za pár € , tak nepoisťujem, ale už tých cca 30€ a viac väčšinou áno. Isota je istota 🙂

lianka2
11. jan 2013

@jaminama ďakujem.

vevuska1
16. jan 2013

Ahojte, potrebovala by som poradit. chcem poslat detsku kombinezu, len neviem ako ju zabalit, myslite ze bude stacit do igelitky? a este ako to mam poslat nevazi ani 1 kg, zoberu mi to ako list aj napriek tomu, ze to je vacsich rozmerov? a mam to podat tam kde sa posielaju listy? dakujem za rady

skyshark
26. máj 2013

zdarec potreboval by som súrne poradiť,potrebujem poslať bicykel a nemám ho ako zabaliť,chcem to poslať kurierom, musí to byť aj zabalené alebo stačí ak bude štítok nalepení dajme tomu na sedanke alebo na inej časti bicykla Dakujem moc za rady

poleva
7. jún 2013

neviete do koľko kíl berie slovenská pošta balíky? našla som že len do 10 kg,,hm

carmmen
7. jún 2013

Do 10kg ako balik, nad to ide ako expres zásielka čo je drahšie.