Pošli to ďalej. Pomohli ste už niekomu v núdzi?

etuska
7. feb 2008

Určite ste videli tento film,alebo čítali knihu....-oslovila Vás hlavná myšlienka -pomoc druhým????
Skúsme sa nad tým zamyslieť viac a podať pomocnú ruku tým čo to potrebujú.
Pomohli ste niekomu v núdzi,alebo o tom uvažujete? Podelte sa s nami o svoje myslienky 🙂 a pošlite to dalej.

monatko
7. feb 2008

etuska, toto je naj film mojho manzela, aj mne sa velmi pacil, popremyslam nad otazkou............ 🙂 myslim, ze taka malicka kazdodenna pomoc nestoji za rec, no skor ma stve, ze nemozem pomoct jednej osobe, ktora sa zaplietla do vztahu s nespravnym clovekom ☹

etuska
autor
7. feb 2008

...ja myslim,ze aj malicke kazdodenne skutky zavazia.Niekedy aj usmev...Ja teraz uvazujem nad pomocou jednej rodinke

etuska
autor
7. feb 2008

Monatko-mozno zo zaciatku staci si tu osobku vypocut a posediet si s nou pri kave. 🙂

monatko
7. feb 2008

etuska, ale ona praveze vie, kde robi chybu........ ja som tiez urobila nieco podobne, ale nastastie to dopadlo dobre... lenze tato dotycna nevie, ako z toho vsetkeho vycuvat...... 😒

no snazim sa pomahat babke na voziku, a potom tak trochu pomaham aj pri svojom povolani 🙂

etuska
autor
7. feb 2008

Ja som tiez rada,ze vo svojom povolani tak trochu pomáham mladým ľudom k lepšiemu životu v budúcnosti 🙂 aspon ma to motivuje ked sa mi rano vobec nechce do prace 🙂

elenita
7. feb 2008

etuska, ja som citala knizku a bola nadherna.....az dojimava...........a prezrad, nad akou pomocou to uvazujes?

monkula
7. feb 2008

ja som videla filma samozrejme so mplakala...

etuska
autor
7. feb 2008

Financnou,kedze ta rodinka býva daleko,mozno poslem babatku aj nejake vecicky 🙂

elenita
7. feb 2008

etuska, a ako si sa k nim dostala? Ako si sa o nich dozvedela?

etuska
autor
7. feb 2008

Z TV,ale aj z tohto fóra.Ak chces vediet viac,poslem IP,lebo diskusia o tejto rodinke bola stopnuta 😒 co mi je luto,lebo takto by sa o nich dozvedelo viac ludi

elenita
7. feb 2008

Hmmm, zvlastne, ze tu stopnu taku nejaku diskusiu.... 😒 kludne napis IP 😉

etuska
autor
7. feb 2008

Elenita-IP

etuska
autor
7. feb 2008

Super projekt je aj "Dobrý anjel" 🙂 Som rada,ze na Slovensku žijú aj ludia s velkym srdcom.

etuska
autor
9. feb 2008

Co si myslíte o "dobrovolníckej práci"?-v zahraničí je bežna.Myslíte,že sa niekedy ujme aj na Slovensku???

janka08
9. feb 2008

Mozem poprosit aj ja ip?

etuska
autor
9. feb 2008

Janka-IP 🙂

etuska
autor
15. feb 2008

...je pomoc iným ludom pre Vas dolezita?-nemyslim tym len pomoc financnu,ale aj napr. psych. podporu...

bubba
6. mar 2008

ja som tiez tento film videla uz straaasne davno,nadhera,no strasne som si poplakala 😀 akurat nedavno som nad tym rozmyslala ze by som si to rada pozrela znovu 😀 a tot som tuto nasla toto...aspon to ma potesilo

takco
6. mar 2008

etuska ahojcek cekom fajn tema 🙂 ty mas take velke srdiecko,ja som nejaku korunku poslala jednej dievcinke co je tu na mojej svadbe vo volnej diskusii:pomoc pre sonzorstvo mechanickeho vozika,dufam ze som to dobre napisala 😅 inac neni vsetko o peniazoch ,ale vela veci dobrych sa da urobit ,ked ich mame,drzim palce a mrknem tu obcas 😉

zuzkafuny
7. mar 2008

Mne sa páči projekt DOBRÝ ANJEL...! A môj obdiv majú ľudia, ktorí to vymysleli a pomáhajú...

etuska
autor
24. mar 2008

ano,super vec 🙂 -som hrda,ze nieco take na Slovensku funguje 😉

Skusme sa pozriet okolo seba a porozmyslat komu a cimby sme mohli pomoct.Posli to dalej... 🙂 😉

etuska
autor
12. apr 2008

...Baby,ak by ste chceli niekomu pomoct-mrknite na temu od Veronikaapeto v sekcii "Babatka" 😉

etuska
autor
12. aug 2008

Zaujimalo by ma,ci ste v poslednej dobe niekomu pomohli,ak ano-ako?Skusme tuto temu trochu ozivit 😉

etuska
autor
12. aug 2008

Nam v posl. dobe pomohlo dost ludi,kedze sme sa stahovali do cudziny.Jasne,ze najvacsiu zasluhu na tom mali nasi rodicia,ostatna rodina a znami,no co ma dost prekvapilo-teda velmi milo 🙂 ,ze nam nezistne pomahaju donedavna cudzi ludia-a to je super pocit.

Prave som pozerala v telke program o jednej milionarke,kt. sa rozhodla ist do takej dost znicenej stvrte,myslim ze to bolo v UK v meste Birmingham.Dali jej len nejake socialne davky a z toho mala vyzit a zaroven sa ako dobrovolnicka prihlasila do jedneho komunitneho centra a tam pomahala ludom-napr. jednemu starkemu stahovali asi 3 dobrovolnici byt,kedze on sam uz nevladal,alebo ludom kt. zili ozaj na hranici biedy doviezli nabytok,kt. niekto venoval charite,venovali sa tam mladezi "z ulice",aby sa nedala na zle chodnicky apod.....a to vsetko robili ti dobrovolnici samozrejme zadarmo a s velkym nadsenim.No a ta milionarka az na zaver prezradila co je zac a venovala tomu centru dost znacnu sumu.Bolo to velmi sympaticke,aj ona sama bola take obycajne ziena,nikto by na nu nepovedal,ze ma tolko penazi,ale aj napriek tomu sa mi pacilo ako si vedela vazit ozajstne hodnoty a bola vdacna najma za to,ze ma svoju rodinu-mamu, manzela, 2 dcerky-to asi povazovala za najvacsie bohatstvo,lebo si vtedy uvedomila,ze kolko ludi je nielen chudobnych,ale najma osamelych.

Viete o nejakych dobrov. organizaciach na SVK,pripadne,zapojili by ste sa do nejakej? 😉

duskaf
12. aug 2008

Ahoj etuska. ja keď som pred materskou pracovala, dosť ma zaujala dobrovoľnícka pomoc v hospicoch, už to aj vyzeralo, že to bude moja práca, lebo pod našimi oknami dokončovali hospice, ale prišla naša Veronka.
Bola som na jednej konferencii, kde boli dobrovoľníci , ktorí chodili do hospicu, hovorili ako ich starkí čakali a celý čas sa na nich neskutočne tešili.
Keď pozerám z okna, tak si predstavujem ako tam budú v tom hospici tiež ľudia čakať na niekoho, kto príde, porozpráva sa, prečíta ďalšiu kapitolu z knihy. a možno, keď trošku Veronka vyrastie tam pôjdem a navrhnem im také niečo a zorganizujem dobrovoľníkov, možno sa to podarí. iste to má obrovský význam.

etuska
autor
13. aug 2008

Duska-tak to ta obdivujem-ja by som asi toto nemohla robit,som dost citliva povaha a ked vies,ze ten clovek umiera.Neviem si predstavit ako by som sa odosobnila a mala by som asi dost velky problem....-tak aj preto ta obdivujem,ale urcite to ma svoj vyznam pre tych ludi,ktori su casto opusteni,osameli a smutni ☹

A tiez obdivujem ludi co robia v hospicoch pre deti 😵

...no al verim ze kazdy z nas moze svojou cisatkou pomoct 😉 Ja teraz napr. ucim bratrancovu manzelku "English" 3x do tyzdna,tak dufam,ze sa coskoro uchyti,lebo je dobra studentka 🙂

sirinka
13. aug 2008

kraaaaasny film.....ja odkedy mam vlastne dieta, vnimam vsetko ovela citlivejsie, predtym som robila na onkologii, dnes si to uz moc neviem predstavit...

emjee
13. aug 2008

tak ja dufam, ze som tu na fore vnimana hlavne ako pomoc, nie ako strasiak a mazac prispevkov, albumov, ... 😀

zuz11
13. aug 2008

napodobne ako emjee 😉 😀

monkula
13. aug 2008

jasné že ste naše zlaté adminky -pomocníčky ,ale isto každú obleje pot, keď vidí príspevo kod emjee alebo zuz 😀 😀 😀