Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Pošta 1. trieda

kristincek
14. okt 2021

Stalo sa vám niekedy že ste poslali zásielku 1.triedou a nedošla druhý deň ?
Stále mi ukazuje že dnes doručenie .
Stalo sa mi to s jednou paniou už minuly týždeň a dnes znova .
Pritom vždy keď niekomu inému posielam prvou triedou príde to na druhý deň , poprípade keď pošle niekto mne vždy to príde druhý deň a je jedno kedy to odoslal . Keďže zásielky 1.triedy sa odosielajú okolo 17/18:00 večer .

dmk_1
14. okt 2021

Raz mi na poste povedali, ze prvu triedu negarantuju, ze pride na druhy den. Jedine expres kurier. Takze kludne mozu dorucit 1.triedu aj o dva dni.

maris5
14. okt 2021

Ano stalo. Povedala som si, ze sa to stane este raz pojdem podat reklamaciu
Ja si za nieco zaplatim a oni nedodaju sluzbu.

kristincek
autor
14. okt 2021

@dmk_1 ale aby sa to stalo tej istej panii druhý krát za 2 týždne ?
A pánie ktorej som posielala to iste ten istý čas deň to prišlo

maris5
14. okt 2021

@dmk_1 toto maju v podmienkach.
Lehota prepravy
list 1. triedy - nasledujúci pracovný deň po dni podania
Takze to co povedali je len ich vyhovorka.
Keby to kazdy riesil a museli riesit reklamacie, tak by mozno aj zacali pracovat ako normalna firma.

majamat
14. okt 2021

ano stalo a dokonca som niekde videla rozhovor s niekym z posty a tam tvrdili, ze to nemusi prist druhy den. potom ale neviem, za co teda platime navyse.

tobinka2
14. okt 2021

@kristincek a nie je to náhodou uložené na pošte ak to bola väčšia zásielka? Alebo dotyčná nebola zastihnutá doma

angela85
14. okt 2021

Pravdepodobne to bude dorucovacou postarkou.

martinkatinka
14. okt 2021

Prva trieda nie je garantovana. Zalezi aj na tom na akej poste to posielas a aj cas, kedy to posielas. Ide o zlozity proces dopravy cez rozne uzly a triediace centra.

vierka0508
14. okt 2021

Mne raz na poste povedali, ze ak chcem aby to naozaj prislo na druhy den, mam prist na postu max do 12stej, neskor uz negarantuju. Hlavne ze tak ci onak zaplatis rovnako🤦

ajsha123
14. okt 2021

1.trieda znamená 1 až 2 dni doručenie. Nie na ďalší pracovný deň. Tak povedali na pošte mne a zdá sa mi, ze som to aj čítala. Tak, ako pisala @martinkatinka, ide o to, na akej pošte podaš zásielku alebo akú poštu má práve ten príjemca. My sme dedinská pošta, všetko ide 2 dni, dokonca občas aj viac dní. Ak chcem, aby to došlo fakt na ďalší deň, musím podať v meste (nie na "dedine") a príjemca je z mesta.... Ak mi napr. Mamina z mesta posle niečo 1.triedou, v prvý deň to dojde do hlavného uzla blízko našej obce a až na ďalší deň k nám.... Uz som si zvykla

dmk_1
14. okt 2021

@kristincek asi zalezi od danej posty v obci, meste, mozno prave tam maju nedostatok personalu alebo vela casu, ktovie :/

dmk_1
14. okt 2021

@maris5 ano,ale preprava nie je dorucenie a ako pisu baby nizsie, zalezi kde podavas a kedy podavas. Mne sa uz stalo,ze druha trieda prisla na druhy den, prva trieda o dva dni.

sono2
14. okt 2021

@kristincek jasné. Úplne normálne to je v žiline a druhá trieda som mala rekord 10 dní

ladybug138
14. okt 2021

@dmk_1 ani expres kurier...minuly tyzden sme to akurat riesili, zaplatili sme kuriera, aby bol balik na dalsi den na mieste - nebol, este boli drzi, ze si moze pani prist pre balik do BA na nejake prekladisko (povodne smeroval do Galanty), bol doruceny az dalsi den a to si prijemca musel obvolavat...otrasne, na postu sa neda spolahnut..

kiwi3
14. okt 2021

ja 1. triedu v zasade vobec nepouzivam, zbytocny priplatok za nieco, co nie je iste.

pondelok01
15. okt 2021

@kristincek nesla ta meskajuca zasielka na opacnu stranu republiky? Moze tam byt ina lehota na ofoslanie, napr. z TN do BA staci odovzdat o 18:00, ale z TN do KE do 17:00, aby to stihlo prist na druhy den.

evaachesa
15. okt 2021

Keď posielam v KE po 17tej tak mi väčšinou zahlásia, že 1.tr sa nestíha 😐