Posťažujme sa na naše polovičky

ajap78
7. nov 2006

ahojte kocky, navrhujem sa postazovat sem tam na nase polovicky. ako sa zmierit s typickymi chlapskymi manierami, navzajom si poradit, ako zvladat a prekusnut veci, ktore nam na nich vadia, ci dokazeme nieco zmenit alebo sa radsej nad nicim netrapit...

mitinka
7. nov 2006

ano ma 2 mesiace a 2 tyzdne je to moje srdiecko 🙂 aspon na nej sa tesim ked nie zo zivota ☹ rozpravam sa s nim stale ale on ma stale uraza a ponizuje aj pred ostatnymi a ked mu to poviem tak hned zacne ze aj ja jeho a pri tom to pravda vobec nieje!!on mi to vysvetlil tak ze on to tak nemyslel a ja mu na to ked to povedal tak myslel.viac veci sa uz mama dozvedela hned v ten den ked nieco bolo a on mi doterz tvrdi ze on si to nechava pre seba keby nebol aspon taky sprosty a neklamal ma!!normalne uvazujem preco si ma vlastne zobral?!!mam taky pocit ze sa zoberem a pojdem prec na cely den a nedvihnem mu tel.nech sa boji a uvidime co to s nim urobi!!!

mitinka
7. nov 2006

ja som mu to uz aj povedala ako ma to boli a videl ako som aj velmi plakala a nechcela som ani prinom spat tak ma to zobralo!!!

zuzanat
7. nov 2006

u nas je to tak, ze vzdy musim prist ja za nim , ale teraz som si povedala, ze kym nepride prvy, tak ma smolu!
Mitinka po 4 mesiacoch od svadby mate asi vazne problemy.Lebo to uz asi nie je v poriadku, ak ta uraza, ponizuje.
Myslim, ze ak na cely den odides s nim to ani nepohne, to poznam! To je ta chlapska logika! 🙄

andrea52
7. nov 2006

mitinka uprimne ta lutujem, skus ho trosku vytrestat aj tak ako sama hovoris. Bol aj taky predtym ako ste sa vzali?a svokra, alebo otec?

ikke
7. nov 2006

mna v poslednom case dooost vytaca, ze moj, aj ked ma volny den a ja som cely den v praci, ani len riad neumyje. a umyvacky riadu nema rad, lebo mu vadi, ze su potom pohare take drsne 😲 raz, ked budeme mat vlastnu kuchynu, proste pride domov a v kuchyni bude umyvacka. 😀
ale inak potvrdzujem, ze chlapi funguju na priame poziadavky. naznacovanie u tychto tvorov proste nefunguje. vysavac naozaj preskakuju aj tyzden, pretoze nedostanu priamu slovu ziadost o povysavanie 😕 odporucam normalne dohodou zadelit domace prace, u nas vzdy fungovalo, ze otec (a neskor bratia) vysavali kazdu sobotu cely 5-izbovy byt. mamu som v zivote s vysavacom v ruke nevidela! 😅

mna skor vytaca take, co pise mitinka, ze "bus ma s kocikom nezobere" - to by som si asi nenechala povedat od ziadneho chlapa! 😠 (a ani zenskej 😉 )

mitinka
7. nov 2006

ajka on taky vobec nebol odvtedy co sme sa zobrali je povysenecky a mysli si ze zjedol mudrost sveta a ma na vsetko!!pritom nemame pomali ani na plienky takze nieje sa cim chvalit!!neviem preco taky ostal!!mam si svojho synceka obranuje aj ked povie ze si ho neobranuje.ta asi este o tom nevie a je mi to jedno!!jeho otec sa ma dnes pytal ci uz je muz doma tak som mu povedala ze ma to vobec netrapi tak asi tusi ze sa nieco deje. 😠

zuzanat
7. nov 2006

ikke, ja som raz muzovi povedala, ze raz za cas moze aj on povysavat, a sa ma opytal, ze kde som to videla, aby chlap vysaval!Oni fakt tvaria ako krali, ktori nemusia na tomto svete ani prstom pohnut! 😠

certica
7. nov 2006

ahoj miti. a kolko ste uz spolu? S tym ponizovanim to bolo aj v minulosti?

andrea52
7. nov 2006

asi to nebudes mat lahke, mate krasnu dcerku kukla som album 🙂spominala si, ze v decembri konci v robote. ma uz dalsiu?nemoze to byt v tom ze asi si je vedomi toho ze sa o vas nedokaze postarat?svokra o tom nemusis hovorit nic, poznam ja dobre.
ikke:sväta pravda, na stole moze byt taka kopa riadu ze ta neuvidi, ale pri otazke preco si to nedal do poriadku, odpovie kludne milacik ved si mi nekazala 😠
zuzanat:spravne nenechaj si to len tak, bud tvrda 🙂

barunka
7. nov 2006

ikke, bohužial, niekedy je to s tým busom pravda... aspoň teda u nás v týchto zabudnutých končinách, ti šofer niekedy povie, že prepáčte, ale ja budem plný a budete zavadzať... 😒 😒

a čo sa týka domácich prác, tak ja som mužovi jasne vykričala, že ak nechce, aby som sa zbláznila, tak mi má láskavo začať pomáhať. Teraz už sa aj ponúkne, že povysáva, ak pred ním aspoň päťkrát spomeniem, že na parketách je prach. Prípadne mi vyžehlí plienky, uteráky či dajaké také volovinky, ak sa päť minút sťažujem, že ma bolí chrbát a že ma Simi tak vyšťavila, že ledva stojím na nohách...

ja som za to, že keď od chlapa niečo chceme, tak mu to treba jasne povedať... Lebo u nich naznačovanie nezaberá... Túto časť mozgu majú asi zablokovanú....

ikke
7. nov 2006

zuzanat, tak sa ho spytaj, kde videl, aby zena vysavala! 😕 😀

mitinka
7. nov 2006

certica:sme spolu od 15jula tohto roku.predtym to nerobil.neviem ci terz ukazal tu pravu tvar alebo sa tak zmenil!!ajka:ano ma dalsiu ide robit na zachranku.ja mu to aj vyhadzujem na oci a hladam si rozne prace na doma ale este som taku nenasla na ktoru by som nedavala 1000korunaky aby mi vobec nieco poslali!!

cat
7. nov 2006

hm, väčšinou tí čo nechcú doma pomáhať si toto donesú z domu, mama im obskakovala okolo rite a čakajú to isté aj od manželky. Teraz je na nás aby sme si synov vychovali trošku ináč, aby považovali za normálne a správne že žene treba pomôcť 😉

andrea52
7. nov 2006

tak o co mu vlastne ide?ze nezarabas peniazky?daj mu kludne malu na cely den, a ty chod trebars do mesta. Nieco si vymysli, nech sa nato kukne aj on ake je to mat dieta.

lara1znk
7. nov 2006

To si uplne vystihla Cat, chlapi si tie navyky donesu z domu. Moj nastastie musel pomahat mame od malicka, je zo 4 deti takze kazdy mal povinnosti zadelene. Ja teda nemam ziadny problemm, urobi vsetko, navari, uprace ked treba, kosele si zehli sam, atd. Niekedy mu treba veci pripomenut ale nehundre a pekne ide hned na vec. Nemozem sa stazovat. Aspon nieco pozitivne od svokry. 😀

snilko7
7. nov 2006

cat zobrala si mi to z úst. Môj manžel je presne z takej rodiny, ale u neho už zaberá tá prevýchova. Práve teraz utiera riady, ktoré som ja predchvíľou poumývala 😀

zuzanat
7. nov 2006

no ved to, moj muz poriadne s rodicmi ani nebyval, ale s babkou a ta si ho rozmaznala a teraz si mysli, ze ja mu budem skakat okolo zadku.
ale ved aj my si zasluzime, aby sa oni o nas starali!

barunka
7. nov 2006

cat, to máš pravdu. Môj manžel doma jakživ zadkom nepohol, bol mamičkin maznáčik, ale pod mojim vplyvom sa postupne mení na vcelku použiteľného chlapa... (len žiaľ, jeho mamičke sa to nepáči, pretože som ho vraj pokazila a ako si predstavujem, že chudák príde z práce unavený a on si musí sám zohriať v mikrovlnke večeru...)

inak typický príklad otrasného chlapa, ktorého treba nakopať do zadku je môj svokor. ak príde domov a nemá už na stole teplú večeru frfle... doje, tanier, omrvinky, príbor, prázdny pohár, všetko nechá nastole, odkráča do obývačky, vyvalí sa pred telku na gauč a chrápe... neskôr sa presunie do spálne a chrápe tam... otras...

snilko7
7. nov 2006

barunka aspoň si s ním nemusela žiť tri roky v jednej domácnosti...žial ja áno 😝

anika
7. nov 2006

Baby, ked to tu tak citam, pripada mi to nejake povedome.
Aj medzi nami sa to po narodeni maleho pokazilo, dost som bola z toho vyvedena z miery, okrem ineho.Momentalne v pohode, nejak sme opat nasli spolocnu notu.Ale...co vam poviem, muz od rana do neskoreho vecera v praci, ja cele dni sama, domacnost na mne.Nemam doma ziadneho domaceho kutila,vsetko, co do domacnosti chcem, musim zariadit sama, lebo by som sa naaaaaaacakala.Tak som to (ne)dobrovolne zobrala do vlastnych ruk!Chcela som plast.okna, vybavila som, mame, pokazil sa radiator, uz je opraveny...atd.Momentalne mame novu dekoraciu v obyvacke-pracovnu dosku do kuchyne, som zvedava, do kedy?! 😠 Ale aby som sa preboha len nestazovala, tak- velmi rad vari, je to pre neho aj relax, aj ozehli malemu vecicky,aj povysava, aj podlahu umyje-ked mu poviem 😀 .Niekedy, si poviem, preco muzi reaguju len na povel, preco to niekedy neurobia akosi sami od seba?A ku vsetkemu pridat "prosim", len aby to nevyzeralo ako rozkaz!Ale aj tak ho lubim. 😉

cat
7. nov 2006

lara, ani ja sa nemôžem sťažovať čo sa domácich prác týka, je pre neho samozrejmosť že si to podelíme pričom napr. riady mi ani nedovolí umývať /mám na rukách ekzém/ ☹ a ešte si vyhradil aj kúpanie malého, nepustí ma k tomu, smiem mu iba asistovať 😀 ten zoznam čo som mu raz spísala sa týkal iných, väčších a jednorázových záležitostí 😀

ikke
7. nov 2006

anika, asi preto je viac muzov v armade... potrebuju prikazy a rozkazy 😅 😀 priemerna zena by (podla mna) vojenskeho velitela nakopala do ... 😀 😀

cat
7. nov 2006

Barunka a snilko, ten váš svokor sa podozrivo podla popisu podobá na môjho 😀

anika
7. nov 2006

ikke 😀 😀 😀

andrea52
7. nov 2006

barunka akurat som to napisala k teme svokry, vybrala si mi slova z ust 😀
no veru uz som spominala, muza si treba vychovat 😀 a o tom svokrovi, viem o com hovoris ja mam takeho otca, a teraz ked som doma a mamina je v praci si mysli ze to budem robit ja, ale omyl neskacem okolo muza nebudem ani okolo otca, a preto sa tak casto s nom hadam ☹

barunka
7. nov 2006

andrea, takže asi budeme podobné povahy, čo na srdci, to na jazyku... my sme sa preto aj dosť hádali, lebo ja aj svokre poviem svoje, mne je to fuk... akurát, že oni rozprávajú po maďarsky a moja maďarčina je o.k., kým nie som vytočená... to ma potom muž upozorňuje, nech hovorím po slovensky, že oni pochopia (už som im párkrát potykala, tak odvtedy ma upozorňuje... 😀 )

anika, aj ja mám chlapa stále v práci, som stále sama, aj na Simi aj na domáce práce... ale on asi konečne pochopil, že žena nie je slúžka a že jej treba aj pomôcť... (neviem, ale asi stačilo vynadať mu, že ak chce úplnú obsluhu, tak si prosím aj tomu primeraný plat panej v domácnosti... 😀 )

andrea52
7. nov 2006

barunka, ja to iste, co na srdci to na jazyku 😉 preto som k titulu najhorsia nevesta asi najblizsie. Uz sa nechala pocut ze som sice najmladsia nevesta ale najpapulnatejsia.
a moj manzel k tomu vsetkemu?nevsimaj si to, uz ju nezmenime 😝

barunka
7. nov 2006

andrea, no tak to je super...
ja som tiež tá papulnatejšia nevesta (tou druhou je moja sestra, ale to je kliďas, tá si radšej jazyk prehryzne, než aby im niečo povedala)
no konečne počujem môjho muža na schodoch, tak padám. krásny večer...

anika
7. nov 2006

barun, tak to by sa nasi chlapi nedoplatili 😀

andrea52
7. nov 2006

ahooj barunka, padam uz aj ja.tak dobru noc!!!!!!!