Posťažujme sa na naše polovičky

ajap78
7. nov 2006

ahojte kocky, navrhujem sa postazovat sem tam na nase polovicky. ako sa zmierit s typickymi chlapskymi manierami, navzajom si poradit, ako zvladat a prekusnut veci, ktore nam na nich vadia, ci dokazeme nieco zmenit alebo sa radsej nad nicim netrapit...

ervotoc
24. nov 2006

moja buduca švagrinka 🙄 -brat ju isiel odprevadiť,nestihla autobus,ponukol jej noclah a odvtedy je u nas 😀 neboli spolu ani mesiac a uz plany ze brat ma uz vhodny vek na bábo 🙄 ma 25rokov,ona 23 🙄 a ked som zapotila ved sa ani nepoznate,mate holu riť tak moja "švagrinka"zapotila že ale sa do nich stara rodina....tak pardon,odsťahujte sa k vam a nebude sa nikto starať ...asi tak 😀 😀 😀
moja druha "švagrinka"s tou nemam ziadne kontakty,drahy chcel,no ja nie,,nepotrebujem mať kontakt s niekym kto sa mi uplne prieči...po prve-práska vsetko svokrovcom o nas..tak som to vyuzila vo svoj prospech 😉
po druhe neumyva si vobec ruky a je jedno či pride z vonka či z vecka...tak taká mi decko chytať nebude a ma to zakazane aj svokruš jej davať maleho do ruk lapať 😠
po tretie je mi jedno že to tu čitaju
asi tak
zdravííím

snilko7
24. nov 2006

ervotoc dnes nejaka nabrusena 😉

tilly
24. nov 2006

ervotoč, tak presne toto je moja segra, neumyje si ruky ani keď vylezie zo záchoda, no maximálny humus a to je bývalá zdravotná sestra... okrem toho smrdí od cigariet... hrá sa na dámu, pritom je humusáčka, moja mama jej upratuje izbu (a to má 35 rokov a žije s našimi)

ervotoc
25. nov 2006

😀 😀 nie nabrusená,ale tak to je
a ked tilly pozna,vie o com je reč,je to fakt humusačka,chlpana jedna 😉
este su urazení určite že som príliš hakliva,ale toto ee..to je take iste akoby sa tvojho Paťka chcel chytiť nejaky ušmudlanec,trebars z ulice 😉

katyd
27. nov 2006

Aj mne sa to už stalo a je to veľmi blbé upozorňovať na také veci, hlavne keď sú to blízki príbuzní. Ale kamarátku som upozornila a bolo mi jedno, či sa nahnevá, pretože moja dieťa mi je prednejšie. Ale asi to pochopila, lebo sme naďalej kamarátkami 🙂

deedee
27. nov 2006

Tak baby ja pridam svoj problemik. Sice este nie sme manzelia, ale uvazujeme o tom do buducnosti. Tak neviem, ci to je typicka muzska vlastnost, alebo to len ja pocitujem ako problem. Ten moj je taky malo zhovorcivy, co sa tyka takych beznych tem, co cez den zazil, cital, co ho zaujalo, nastvalo.... On dokaze hovorit len o veciach, ktore sa ho priamo tykaju, oblubena je tema „auto“ a podobne nezazivne temy 🙂, ale ked mu vravim nieco ja, tak vacsinou nereaguje, diskusiu nerozvija. Nie stale, samozrejme, ale stava sa to casto. Ja prave tie rozhovory velmi potrebujem, a tak som niekedy z toho smutna, ako bude vyzerat nase manzelstvo, ci sa po veceroch nezozerieme od nudy (teda hlavne ja jeho, lebo jemu to zjavne neprekaza). Zase sa nemozem stazovat na veci, ktore tu spominate vy (bordelarstvo, neochota pomahat s domacimi pracami), nekritizuje ma, naopak za vsetko chvali, je velkorysy a dobrosrdecny, ani sa nehadame, lebo nie sme take povahy, tak ale ma zase stve toto. A tak neviem, ci je toto typicke muzske, alebo je to len problem mojho chlapa 😀 ...

certica
27. nov 2006

deedee, mozem Ta ubezpecit, ze urcite nie si sama. Ved to poznas: zeny su z Venuse, muzi z Marsu 😉 . Viem, ze je to niekedy flustrujuci pocit, ale prave preto neni na skodu mat aj nejaku tu spriaznenu dusu na pokec a odventilovanie. Skus sa na to pozerat skor pozitivne a trochu s nadhladom a ocenuj na muzovi tie vlastnosti, ktore sa ti pacia a ktore obdivujes. Ved zas nie je na zahodenie, ked Ti pomaha, chvali Ta, je velkorysy...Nikto nie je idealny ani dokonaly, ale ten Tvoj (aspon podla Tvojho popisu) mi pripada dooost optimalny 😉 🙂

deedee
27. nov 2006

certica, dik za povzbudenie. Pokusim sa byt nad vecou. a na tu knizku (Mars/Venusa) sa chystam uz dlhsie, ale akosi som sa k tomu este nedostala 😀
Ja viem, ze ma mnoho dobrych vlastnosti, aj kamosky vravia "takeho sa drz, takych je malo", ale obcas teda pride ta frustrujuca chvila, ked nereaguje tak, ako by som si predstavovala a vsetky jeho dobre vlastnosti upadnu do zabudnutia 😀 a ja mam pred ocami iba to negativne....
Inac ten moj sa vola takisto ako tvoje babo 🙂

certica
27. nov 2006

deedee, uplne Ta chapem, mam dojem, ze tak trochu sa ti nasi dvaja aj podobaju, aj ked s tou konverzaciou to zas neni az take zleee... ale tiez obcas citim taku vnutornu nespokojnost, smutok alebo som naopak nastvana, ale vzdy sa z toho vyspim a uvedomim si, ze v porovnani s nim som ooovela horsia osoba a mozem byt rada, ze ho mam a ze to so mnou doteraz vydrzal. Ja by som si to s nim teda vymenit nechcela 😀 😉
Tak pozdravuj toho Tvojho 😉

deedee
27. nov 2006

holt, my zeny asi nebudeme nikdy spokojne 🙂citala som niekde taky clanok, ze clovek vzdy riesi tu potrebu, ktorej naplnenie mu momentalne chyba. ak je hladny, riesi hlad. ak pocituje potrebu konverzacie, riesi tu. ak je konverzacia vyriesena, riesi inu potrebu, napr. bordelarstvo. a tak je to zo vsetkym. nuz a tak riesime dookola 😀
aj ja si ho niekedy vynachvalit nedokazem, myslim, ze bude dobry otec, mozno by si mi, certica, ako "ostrielana" matka vedela potvrdit, ze je to velmi dolezite v manzelstve 🙂, nuz ale obcas skratka mam pochybnosti, ci bude aj ten spravny partner. ale tiez by som s nim asi nemenila, ved ja mam urcite milion chyb, aj ked on ako spravny diplomat mi nikdy nic nepovie 🙂

certica
27. nov 2006

no neviem, nepisala som ten clanok nahodou ja? 😀 😀

mitinka
27. nov 2006

baby prosim o radu s muzom byvame u svokrovcov a ide nam to tu total na nervy tak som zacala myslet ako sa osamostatnit dnes mi moja mama volala ze vie o dvoch osobach ktore blizko nasej dediny ponukaju pre zaciatocne rodiny prenajom bytov komplet zo vsetkym za 4500sk tak som to s velkou radostou oznamila muzovi ze zacneme na tom pracovat a on mi vynadal ze bereme pozicku na auto a nebudeme mat z coho zit volala som naspet mojej mame s placom ze on nechce pritom sme sa dohodli ze by sme odtialto vypadli lebo svokra si namysla,privlastnuje a mysli si ze jej vsetko porobim kym pride z prace no je na omyle a mama mi povedala aby som to uz konecne pochopila ze on sa od mamicky nikdy neodtrhne a vidim to uz aj ja prosim vas vsetky o radu ja som uz na pokraji idem sa zblaznit mam depku a toto do toho to ma polozilo a ked dosla svokra som myslela ze ma aspon ona podpori a zacala mi vyhadzovat aku ja mam skolu,preco som nerobila u toho isteho zamestnavatela ale menila som ich a tak..... ja uz som na dne a nedokazem prestat plakat lebo je to pravidelne 20hodin denne!!!!!!!!

briluxina
27. nov 2006

tak sa zober a chod k mame ak ti dovoli byt u nej a vybav si to byvanie, lebo ako pises tak vidim ze to nikam nevedie.

lumi
27. nov 2006

ahoj mitinka, ak ti mozem poradit, tak skus sa este raz s manzelom porozpravat. Vysvetli mu ze teraz potrebujes klud aj ty aj vase babo, navrhni mu, ze by ste to mohli skusit aj sami a ked vam to financne nebude vychadzat, nech navrhne nieco on. Ak chcete byt sami a v klude budete si musiet nieco aj odopriet a setrit. Nepoznam tvoju situaciu, no tak nejak by som to riesila ja. A ak by nesuhlasil, tak odid k tvojim rodicom, ak sa ti da. Nech si vyberie co v zivote chce, na com mu zalezi. Ak budes len ustupovat, budes trpiet ty. Tu je dvolezity dialog medzi tebou a tvojim manzelom. Drzim ti velmi palce. viem cim prechadzas, zazila som to aj ja, aj moja kamoska. Drz sa a pevne nervy.

mitinka
27. nov 2006

ja som sa mu uz aj vyhrazala ze odidem s malou nasim a povedal mi ze mala ostane jemu tak som revala po nom jak zmyslov zbavena a tak aj odisiel do prace.ja si zacinam teraz taku pracu cez net no povedala som si ze pokial on nespravi nieco preto aby sme odisli tak ja tu pracu pre jednu firmu tiez nezacnem som zvedava co na to povie ked dojde!!!!!!!!!!!!!nebudem furt ja ta co daj,daj,daj a on nic lebo chudatko robi!!!!!!!!!!!!!§jake daj take vrat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§§§§

briluxina
27. nov 2006

vies co? ak ho uz nemas rada a vidis ze ti je jeho spravanie na obtiaz, tak chod na socialny urad oni ti tam pomozu.Povies aka je situacia a o malu sa neboj...

ninocka
27. nov 2006

mitinka svokru neries, ale asi by som isla na cas k svojim rodicom nech si uvedomi co je v zivote prenho dolezite

mitinka
27. nov 2006

briluxina a co tam?

lumi
27. nov 2006

Tomu never, ze by mala ostala u neho, to su len vyhrazky, ved chodi do prace, ako by sa o nu staral? Ak vas obidve lubi a prejde mu hlavou o co ide, tak bude stat pri tebe. Ty sa zbytocne nenervuj, vyhod to z hlavy, bud v pohode, velmi ti to prajem.

briluxina
27. nov 2006

budu vediet o tvojej situacii, ze si sa snazila o dobry vztah a ze sa vyhraza ze ak odides tak ti vezme malu...

briluxina
27. nov 2006

prosim ta daj si nejaky caj ,medovku lekarsku to ta trocha ukludni.. aj lepsie sa vtedy spi...

dorotka
27. nov 2006

mitinka popravde radsej by som sa vzdala toho auta ako byt u svokrovcov
dost nechapem viazanost chlapov na auto aj ked teraz pocas tehotenstva mi to dost pomaha
aj mlieko s medom je dobre na ukludnenie 😉

ninocka
27. nov 2006

inac ani ja radsej by som auto nechcela
u mna je v prvom rade strecha nad hlavou

briluxina
27. nov 2006

dor, nin, moja rec.. 🙂

certica
27. nov 2006

Mitinka, ak mas dobry vztah s rodicmi, isla by som na par dni domov k mame, urcite by ti pomohla s malou a mozno by si mala trochu casu ujasnit si Tvoj vztah k manzelovi, co k nemu v skutocnosti citis, ci mas volu a chut tahat to dalej spolu... Ja neviem, mozno trochu od veci pisem, nemusi to byt vobec pravda, ale ja mam trochu pocit (aj z inej temy), ze Tvoj manzel Ta prilis nerespektuje ako rovnocennu partnerku a Tvoje prejavy,protesty, pripadne vyhrazky, ze odides neberie absolutne vazne. Skratka sa mi zda, ze on je presvedceny 😉 , ze ma vo vasom vztahu navrch a zneuziva to. Je tazke radit, ked do toho clovek nevidi. Nemas to lahke, ale mitinka vazne nevahaj s tou pomocou.

cat
27. nov 2006

certica, to si napísala výstižne..mňa ešte napadlo že ak sa muž vyhráža že žene zoberie dieťa, asi moc citov k nej neprechováva..dúfam mitinka že sa mýlim.ja na tvojom mieste určite odídem k mame ak by som mala možnosť, predsa sa tam nenecháš zničiť 😒 😠

barunka
27. nov 2006

mitinka, hlavne sa upokoj. viem si predstaviť ako sa cítiš, tvoja svokra bude asi obdoba mojej a snilkovej, ženská, ktorá všetkým a každým mamipuluje, chce, aby všetko bolo tak, ako ona povie a každý tancoval ako ona bude pískať...
to myslíš vážne, že sa ti manžel vyhrážal, že mu zostane dcérka??? vyznie to asi trošku drsne, ale mne keby takéto čosi povedal manžel, asi by som ho poriadne prefackala, zbalila sa a odišla, aj za cenu, že krachne manželstvo... Veď teba ten vzťah ničí...
Ale nechcem odsudzovať tvojho manžela, on možno nie je zlý, možno ním len manipuluje jeho mama, štve ho proti tebe... Možno ho chce mať len pre seba, nevie sa zmieriť s tým, že jej syn je už dospelý a má vlastný život a jedného dňa by ju mohol opustiť a ona by bola sama, tak si to chce poistiť takto... docieliť, aby ste sa pohnevali a aby dieťatko zostalo u neho... tak by mala aj syna, aj vnúča...
možno sa mýlim a nie je to tak, ale z toho, čo čítam tu a v téme depresia som nadobudla pocit, že u vás je hlavným zdrojom problémov práve ona. možno keby ste sa presťahovali, čo však on odmieta, by to bolo iné...
ja na tvojom mieste by som sa asi zbalila a na pár dní odišla k mame, kamoške, bratovi, proste hocikam a počkala, ako bude reagovať...

hlavne sa drž, aspoň kvôli tvojmu maličkému pokladíku, to malé bábetko ťa potrebuje...

iva72
28. nov 2006

So všetkým s vami úplne súhlasím, ale ten výrok, že "dieťa zostane jemu" by som tak neodsudzovala. Ak malú ľúbi, tak sa nečudujem, že jeho prvou reakciou je takýto výrok (alebo skôr vyhrážka) - je to predsa aj jeho dieťa a chcú mu ho vziať. Pravdaže tým nechcem povedať, že by mal malú dostať!!Inak Mitinka vážne si v nezávideniahodnej situácii. Je ťažko niečo poradiť. Myslím si, že najhorším tvojím pocitom je, že asi nemáš kam ísť a na koho sa obrátiť, pretože ak som dobre pochopila, tak asi s mamou nemáš dobrý vzťah.

ervotoc
28. nov 2006

nezavidenia hodné,ano najskor kazdeho napadne zbaliť sa a isť,mna vobec neprekvapila reakcia,že si necha dcerku,,ale to auto..to hej...
v prvom rade,nie si"puberťačka"aby si zdrhala pred kazdym problemom,či krizou,či čimkolvek...nemysliš uz len ne seba,ale mysliš aj za dieťa 😉 a si v manzelstve,predpokladam,ze je jasne že nie vzdy je vsetko ružove a nie kazde ráno je krasne a nemas 15tnasť aby si nevedela koho si berieš 😉
ratam s tym že ma tu sprdnete 😀 ale takto sa problemy neriešia 😕 to ma vzdy niekam utiecť?taky je život,ma dobre aj zle stranky,no nezdrha sa.. a ze mu zobereš dceru,no bodaj by ti nepovedal ze ti ju neda..ved ako si ty matkou,je on otcom snad?nemas ani 5rokov aby si sa vyhražala dieťaťom...babikou...a ty mi nedaš ,tak ja ti nepozičiam barbinu...tak mi to pride....ste dvaja dospelí ludia...a uz manipulujete s dieťaťom pri prvom probleme?nielen tvoj manzel,tvoja svokruš,ale aj ty by si mala situaciu inak riešiť,,,tym nehovorim,že je to jednoduché.....to nie...ťažko povedať,aky je tvojho muža pohlad,nazor na vec,pretože si pisala so svojho pohladu... 😕
nuž a zbytočne teraz nariekať,plakať nad rozliatym mliekom.tym myslim vašu bytovu otazku...vedela si do čoho ideš?či nie?
no ukrizujte ma,ja proste kapánek inak zmyslam a dosť mne to pride divne,naivne,vela nezodpovedanych otazok,dovolim si tvrdiť trocha nadsadene ,ze aj nedozrete osobky na manzelske sužitie ,nieto este riešenie problemov,kríz...chapem aj to že čerstva mami ka,emocie,jedno s druhym a tá svokruš,to je potom uz len taky ten kamen ,doražák,ohen na streche

barunka
28. nov 2006

ervotoc, v niečom máš pravdu, len to, že odíde na dva tri dni od nich by som nepovažovala za útek... v takej atmosfére, aká je doma sa ťažko uvažuje a hľadá riešenie problému. To sa nájde najľahšie, keď je kľud, nie je stres...
na toto by bolo dobré odísť, trošku sa zamyslieť, porozmýšľať ako ďalej a či chcem naďalej žiť v manželstve či v dome, kde ma to psychicky ubíja...
ak by odišla, tak by aj zistila, ako sa na to bude pozerať jej manžel, či začne kričať, nadávať, obviňovať, alebo príde za ňou a sadnú si za jeden stôl porozprávajú sa a skúsia nájsť nejaké spoločné rozumné riešenie...
manželstvo nie je o tom, čo chce jeden (sťahovať či nesťahovať) ale hlavne o kompromisoch...