Posťažujme sa na naše polovičky

ajap78
7. nov 2006

ahojte kocky, navrhujem sa postazovat sem tam na nase polovicky. ako sa zmierit s typickymi chlapskymi manierami, navzajom si poradit, ako zvladat a prekusnut veci, ktore nam na nich vadia, ci dokazeme nieco zmenit alebo sa radsej nad nicim netrapit...

zuzanat
7. nov 2006

my sa poriadne nebavime ani na veceri, lebo moj muz nie je moc zhovorcivy, tak ja si sama sebe polozim otazku aj si na nu odpoviem 😀

ajap78
autor
7. nov 2006

😀 a mas to vyriesene. u nas mam niekedy riadne silny pocit, akoze mu leziem na nervy. ide s nami hocikde, ale akoby z donutenia, aspon sa tak tvari. a to ma vytaca.

zuzanat
7. nov 2006

tak ten pocit poznam, ja mu nieco hovorim a on nic, akoby som bola vzduch!
Kde su tie zlate casy, ked sa pred svadbou stale tulil a veci podobne....

ajap78
autor
7. nov 2006

na to ked si spomeniem, tiez mi to neni smiesne. uz sa to asi nevrati, ze? nechapem, co budeme robit o 10 alebo nebodaj o 20 rokov. to sa nebudeme ani zdravit? obdivujem take pary, co maju uz aj deti odrastene a stale si maju co povedat a hrkutaju si. zavidim...

zuzanat
7. nov 2006

ja tiez obcas premyslam, ako dopadneme...Moji rodicia su spolu 25 rokov a stale sa k sebe pekne chovaju a my sme manzelia 2 roky a niekedy mi to pride strasne luto, ked si spatna zoberiem nase rozhovory.Aj ked viem, ze obcas aj ja sa mozem krotit. ☹

verulka
7. nov 2006

Baby, moj chlap je totalny odporca sportu- cize nielenze nechodi nikam sport praktizovat, ale ani v telke ho nekuka. Netusim kto vysvetli nasim detom pravidla fotbalu a tak 😎 Kedze sme odhlasili kablovku, mame 5 programov, nekukame ju temer vobec( ja hlavne vecerne spravy- vtedy on zabava deti) Ono pri 3 detoch po sebe sa musel prisposobit nam. Ale v tom problem nemame...Mne nevytaca bordel, riad neumyje, kym stojim na nohach (fakt to neznasa) ale inak sam od seba vytepuje koberce a pod. Ja mam odjem, ze ja som ta horsia 😖 Mne on musi pripominat veci...Jemu poviem- patricne odargumentujem a je to v suchu. Na vsetko musi poznat dovod, nasledky a pod.
Moj drahy sa neznasa hadat- takze bud ma necha sa vyzurit alebo sa do hadky aj zapoji, ale otoci to cele v srandu a ja mu vtedy neviem odporovat, takze sa vela smejeme. Moj muz je strasne pozorny a vnimavy (to som pochopila az neskor) Nema absolutne problem postarat sa o deti. KEd som chora, unavena, podrazdena- prikaze mi odchod do izby a ona sa stara. Samozrejme aj on ma zalubu v pc, ale ked mu poviem, ze nieco potrebujem, ze ideme von , tak hned prerusi cinnost a prida sa. U nas sa doma nerobi, strasne rad s nami travicas. ak dojde fakt unaveny (cely den na meracke bez ohladu na pocasie), tak si napusti vanu, zoberie knihu a hodinu relaxuje. To robi casto po prichode z roboty...Ja vela beriem deti prec, aby mal trosku klud, ale on je potom nahnevany, ze mu bolo smutno...
Baby, ja mam doma proste idealneho chlapa 😎

zuzanat
7. nov 2006

tak to ja fakt idelny chlap! 😉
My sa tiez nehadame, lebo sa nemam s kym.Moj muz sa nevie hadat, ja sa proste vykricim (obcas sa potrebujem takto vyventilovat, ked uz mam vsetkeho plne zuby)a on sa ma potom opyta, ci som skoncila

iwuskaaa
7. nov 2006

Ahojte, ja síce ešte nie som manželka, no čoskoro budem, ale na mojasvadba vypadá každý manžel ako ten najlepší 😀 . A tu zisťujem, že až tak nieje 😎 . Ja som sa už bála, že len toho môjho treba do všetkého tlačiť 😀 . Ja dám tiež jeden príklad: bývame spolu len tri mesiace a nemáme vysávač, zatiaľ len zametáme a stierame podlahu...tak som navrhla môjmu, že si kúpime pod stromček vysávač. Jeho odpoveď: a na čo nám to bude? Ja Ti vysávať nebudem. Takže vysávač je asi len pre ženy 😕 .
V sobotu som ho 2 hodiny tlačila do toho, aby pozametal...no nakoniec sa vzdal a pozametal 😀

bellezza
7. nov 2006

asi mám tiež ideálneho chlapa, lebo my sa nehádame. Spočiatku som si musela zvyknúť na jeho 12hodinový občasný pracovný čas, áno, sprevádzali to aj moje pindy a to uznávam, že mu moc príjemné nebolo. Došlo mi veľmi rýchlo že to robí pre nás.
Posledné dva týždne to bolo tak, že chodil syna iba kúpať a ukladať, potom späť do práce a vrátil sa o druhej-tretej v noci.
Nakupovať chodí sám od seba, keď vidí nákupný lístok v kuchyni na stole. V sobotu ráno ho nedostanem do obchodu, chodí zásadne večer o tej deviatej. Nie je bordelár lebo je lenivý hľadať svoje veci a nepamätá si kde si čo odložil, jeho veci majú jedno miesto. Ak má čas, tak s radosťou navarí. Dúfam, že stihne do pôrodu urobiť detskú izbu z bordelárne. Chcel by mať viac času chodiť na bicykel a trošku sa udržať v kondičke ale nie vždy sa to dá.
Keď je nejaký problém, keď som bola v nemocnici, tak dva týždne bol doma a staral sa o syna. Do krčmy s kamarátmi chodí raz za polroka a aj to len preto, aby mohli spolu predebatovať a prebrať ceny pozemkov v okolí BB a rôzne iné realitné záležitosti. A ešte je aj trošku naštvaný že príde so smradľavými vecami od dymu.
Mamonár nie je, vie, že keď niečo potrebujeme, tak to treba kúpiť. Na druhej strane si ale nekupujeme blbosti pre seba, ja sa nemaľujem, stačí mi voda, mydlo, telové mlieko, krém na tvár, dezodorant a balzam na pery.
Čo sa týka poriadku, nemá rád, keď chodíme v byte v teniskách, lebo sa špina roznosí kade tade, ale to je logické.
Bezproblémový chlap bezfrfľavý

andrea52
7. nov 2006

Ahojte manzelky a predmanzelky 🙂 Strasne som sa pobavila na prispevkoch a zaroven potesila ze niesom sama. My to mame o to horsie, ze byvame s nasimi. Priklad ked potrebujem aby mi manzelik vyniesol koberec, hned je tu poznamka od mojho otca ze on by take cosi nerobil, ked ma utriet riad pozera sa na mna akoby som ziadala od neho aby mi priniesol modre z neba. Ale nakoniec aj tak vzdy pomoze, lebo neriskuje moj hnev, ktory casto prerasta do hysterie 🙂 A vyvrcholenim bolo, kes si necha veci na posteli, a poviem mu aby si to upratal jeho odpoved znie"Ved si to obleciem"a ked sa opytam kedy"na buducu nedelu"no nezabili by ste ho?A k tomu ze je workalkoholik, chodi na tyzdnovky, takze ked sa tesim ze je konecne pri mne, lezime v postielke, a cakam nieco prijemne, mi povie Zlato, vies aky strom som spilil? No ale aj tak ho lubim, a viem ze aj on mna a to je najdolezitejsi 😎

iwuskaaa
7. nov 2006

Môj si len raz nechal veci na stoličke s tým, že zajtra si to aj tak oblečie...druhýkrát to nespravil, lebo by ich našiel rozhádzané po zemi ako prvýkrát 😀

andrea52
7. nov 2006

Ty len po zemi?Nechcela som to sice napisat, ale moj si ich nasiel rovno na balkone 😅 Odvtedy veci na posteli nevidim.Som toho nazoru, ze ako si manzela vychovas, taky ostane. A este jedna vec plati. ak ma bezdovodne rozculi, ja si idem kupit nove rifle 🙂 Asi po 3 novych rifliach si to rozmyslel, trosku drsne, ale naucil sa 😉

zuzanat
7. nov 2006

ja uz som par krat tiez chytila nervy a hodila mu veci na kopu pri postel.A myslim, ze dnes to tiez urobim, lebo rano uz tam mal super kopu a stale sa nepoucil 😀

zuzula
7. nov 2006

Ja sa tiez musim pochvalit ze uz som si manzela vychovala, ale sem tam ma aj tak vie dorazit chlapska "logika"...a takisto ako uz niektore kocky pisali, niekedy zacnem nieco akoze "opravovat" ja sama, ked on sa k tomu mesiac nedostane, ked ma vidi tak to hned ide urobit sam, vraj "uz aj tak to prave mal v plane" 😀
Ale je zlaty, pomaha mi, vysava, umyva auto, kupelku, aj riady sem tam...ale zehlenie, pranie a skladanie pradla je na mne, to neznasa...a ja si to pravdupovediac radsej urobim sama..
Uvidime ci sa nieco zmeni ked pride babo, teda urcite sa nas domaci system spoluzitia zmeni, ale bohvie ako...uvidime za 6 mesiacov... 😉

andrea52
7. nov 2006

Skus na balkon, moj ich na zemi odignoroval, posledna vyzva a ked nic tak skoncili na balkone, ale ich pratal odtial 🙂

zuzanat
7. nov 2006

keby mu ich hodim na balkon, tak si urobim skodu, lebo teraz je tam naprsane a zase by som to musela len ja prat 😀
O aute ani nehovorim, ked som mu povedala, ze nech skontroluje olej a pod, tak mi povedal, ze naco, ved este jazdi. A nakoniec nam nesla spojka, lebo tam uz nebola brzdova kvapalina!Sa ma ujo pytal, ci mi vobec brzdi a ci sa chcem zabit.No co mu mam na toto povedat?!!

hana033
7. nov 2006

nuž a na tomto ma desí, že tak, ako sú chlapi jeden akoby druhému z oka vypadol, nie sme náhodou také isté aj my baby? Však keď tu niektoré príspevky čítam, akoby som ich sama písala. 😒
Neviem už, ktorá to písala o presťahovaní sa manžela zo spálne, keď sa drobec narodí, to my máme v kuchyni už polohovateľné kreslo, televízor, vežu, sluchátka, pretože v jednoizbovom byte som ho príliš obmedzovala, aby keď už spí pri tej telke, si ju dal aspoň natichšie, že drobca to ruší...
Hádať sa? No tiež si poviem sama - sama odpoviem. Veľa toho nenahovorí a tiež si pripadám, že už ma nemá rád, že si nemáme čo povedať..... dalo by sa hovoriť donemoty 😠 ......................

zuzanat
7. nov 2006

je to smutne, ze po dvoch rokoch manzelstva si pripadam ako jeho upratovacka a domaca a nie ako manzelka 😠
Cim je to, ze chlap po svadbe zabuda na to, ze obcas nas treba pritulit, objat, povedat ako nas lubia a ze nas potrebuju...

andrea52
7. nov 2006

no tak to mas v celku pravdu, kto by to tak asi pral, ze?o auto to sa nebojim, to si zase prizrie, niekedy tusim viac ako mna 😀 a hadat, tak ako kedy, ale aj vas to robi tak ze zacneme o koze a on o voze?ja o niecom inom a on o niecom inom

zuzanat
7. nov 2006

u nas to tak bolo vcera! Ja som mu vycitala to, cim ma nastval a on hovoril uplne o niecom inom!
On soferak nema, takze to ma na haku 😠

hana033
7. nov 2006

zuzanka, tiež tomu môjmu hovorím, že upratovačka by ho vyšla lacnejšie, a možno by bola atraktívnejšia ako ja, tak by si zasa pripomenul, čo sa patrí k žene...
Ale ináč ho furt milujem

andrea52
7. nov 2006

No kocky tusim mame co sme chceli 😀

certica
7. nov 2006

musim sa zasmiat, toto je fakt vdacna tema na odventilovanie 😀

mitinka
7. nov 2006

ja sa tiez pridavam ja som zazila uz druhu poriadnu hadku po styroch mesiacoch manzelstva a to vcera v noci!!rozpravali sme sa o muzovej praci povedala som mu ze nepojde nikam(nieco z prace maju v inom meste seminar ci co)a on mi surovo povedal ze ci ma zavolat mojej mame aby so mnou spravila poriadok(ja si totiz s mamu nevychadzam a diriguje ma doteraz a uz niekedy jej aj vynadam ale ona mne stale a aj v 18nastke ma bila a kopala ked som sa stretla s nejakym novym napadnikom),tak ma to dojalo a tecu mi aj teraz slzy ako si moj muz ktoreho som si zobrala ze ma s toho dostane a bude mi oporou a ktoreho tak lubim moze povedat!!!doteraz ho obchadzam.hned rano ako prisiel do prace mi napisal sms aby som mu odpustila.odpisala som mu ze nikdy!!!prisiel domov a chcel by sa so mnou rozpravat ako keby nic,ja ale nemam zaujem.ale do oci mi to nepovie aj tak by som mu neodpustila!!pomozete mi niektora co mam spravit??ako sa zachovat?

andrea52
7. nov 2006

mitinka, neviem ci si urobila spravne.Preco ho nechces pustit na ten seminar?

mitinka
7. nov 2006

najprv mi povedal ze tam nemusi,teraz zrazu zasa musi nesedi mi to.aj keby musel preco ked uz dal vypoved a odchadza koncom decembra?ja myslim ze nemusi on ma v ten den volno a ja ledva cakam ze si oddychnem a cakam kym sa urobia nakupy po vyplate a planovala som to aj ze malu postrazi a oddychnem.teraz som nervozna.on nic nemusi nikdy ale tto musi!!dokazalo ma to vytocit a riadne!!

mitinka
7. nov 2006

ja som cele dni jak idiot doma lebo nemam kam ist a bus ma s kocikom nezobere,nikoho tu nepoznam a lezie mi to tu uplne na nervy!!konecne ked ma volno mam skym byt aj sa porozpravat aj niekam zbehnut a zas nemozem!!

andrea52
7. nov 2006

takze vy uz mate mimi, blahozelam 🙂 a skusila si sa o tom s nim porozpravat?prepac ale podla mna to nie je normalne ked sa ti vyhraza takto mamou. A z toho si nic nerob oni nikdy nic nemusia, my musime vsetko

zuzanat
7. nov 2006

asi by ste sa mali porozpravat o tom, preco tezam zrazu musi ist.Lebo je naozaj divne, ze ma ist na seminar, ked o mesiac konci. A povedz mu, ze ta velmi zranil tymi poznamkami o tvojej mame, chlapi vedia ako nas ranit.
Neviem co ti mam poradit, lebo mi mame uz treti den tichu domacnost!

andrea52
7. nov 2006

niekedy lepsia ticha domacnost, aj ked moj manzel nikdy nevydrzi, esteze sa nemusim chodit doprosovat ja