Posťažujme sa na naše polovičky

ajap78
7. nov 2006

ahojte kocky, navrhujem sa postazovat sem tam na nase polovicky. ako sa zmierit s typickymi chlapskymi manierami, navzajom si poradit, ako zvladat a prekusnut veci, ktore nam na nich vadia, ci dokazeme nieco zmenit alebo sa radsej nad nicim netrapit...

tilly
7. nov 2006

juj, tak tu budem mať dllllhééé a časté príspevky 😀 ☹

mne ten môj v poslednom čase tak lezie na nervy, on je strašný pedant, workoholik a mamonár, to je otrasné, jeho životné priority sú poriadok, práca a peniaze... keď príde domov, nepovie ani ahoj, hneď sa vrhne na ručný vysavač a povysáva moje vlasy, ale také, čo by som si ja v živote nevšimla!!! 🙄 a až potom povie ahoj, pohladká malého a tak...
to bol len taký príklad z našeho života, štve ma toho oveľa viac, až niekedy ľutujem, že som si ho vôbec vzala, ale na druhej strane, keď vidím niektorých oteckov v "otec v akcii", tak som rada, že ho mám...

ajap78
autor
7. nov 2006

presne nad tym sa zamyslam stale ja, ze by som asi mala byt rada, ze je taky, aky je a ze ho vobec mame, ked sa poobzeram okolo seba na tie skrachovane manzelstva.

tilly, budem rada, ak vymenime skusenosti 😀 moj je tiez workoholik, ale zase neporiadnik, on moze vysavac obchadzat a prekracovat v strede miestnosti aj tyzden a vadit mu urcite nebude. vadime sa kvoli takym blbostiam, stale mi vravi, ze mam vecne odutu hubu, ale keby sa trosku posnazil viac si ma vsimat a netukat aj doma do pc a pomoct mi, vcitit sa do mna, spytat sa na bezne veci, tak by som tu odutu hubu nemala. zevraj su vsetci chlapi taki, ale neviem, ci sa s tym dokazem zmierit. sme spolu 12 rokov, ale co bude za dalsich 10, ked budeme takto fungovat? on je uzasne vtipny, spolocensky a oblubeny, ale doma taky neni, asi mu vadim alebo leziem na nervy alebo neviem. a ma uzasne dedicstvo po otcovi sa spravat niekedy ako najmudrejsi na svete, vyrobit hadku a potom sa chovat akoby sa nic nedialo. to neznasam najviac na svete.

zuziq26
7. nov 2006

tilly, vyznelo to tak, ze v manzelstve nie si moc stastna...

ajap78
autor
7. nov 2006

povedzme si uprimne, nepovedala si kazda z nas apon raz: bolo mi to teba? 🙂

cat
7. nov 2006

My sme spolu cez 7 rokov a ..je normálne že si občas ideme na nervy 😀 mojmu trebárs trvá večnosť kým niečo spraví doma. Keď sa to minule nakopilo, spísala som na PC zoznam, vytlačila to a dala tam dátum dokedy to musí byť hotové inak bude zle, s rukami v bok som mu to odovzdala a on sa smial ale všetko to porobil, hoci pred kamošmi sa potom nezabudol posťažovať akú má ženu fúriu 😀 no oni sa smiali tiež..
Ale nemenila by som, viem že každý máme svoje mušky a niekto aj riadne mušiská 😀

ajap78
autor
7. nov 2006

ked niekto povie, ze maju bezhadkove manzelstvo, tak klame. v kazdom vztahu sa najde nieco. cat, kedysi to aj u nas bolo skor vtipne, ked som nieco nakazala, pripadne mu veci nahadzala na obrovsku kopu a ze nech si to uprace sam. prvy krat sa zasmial, druhy x mu to uz vtipne nebolo. dnes je to skor o tom, ze mi vytyka, ako ho stale sekirujem. akoby som ja nemala pravo byt unavena, ked sa doma staram o dieta a o domacnost. tiez sa mi nechce niekedy oprat, navarit alebo upratat, ale musim. ked je u nas navsteva alebo sme s nejakymi kamaratmi, on posobi dokonale, je zabavny, chova sa uzasne, ale doma ho to uz prejde.

cat
7. nov 2006

hm, skôr výmena názorov, hádka už vo mne evokuje také veci ako urážky a pod., neviem, môj pomáha aj preto že má dosť lenivého otca a jeho mama, tá sa narobila okolo 3 chlapov tolko až je z toho na srdce a muž mi raz povedal že by najradšej niekedy toho lenivého tatka nakopal keď vidí ako mama teda moja svokra dopadla 😒
Ale po narodení malého sa to načas medzi nami zhoršilo, sme nevyspatí a štekáme po sebe ako psy 😖 to možno poznajú dôverne aj ďalšie maminy ☹

verulka
7. nov 2006

ajap, ja si nehovorim bolo mi to treba 😉 My sme spolu vyse 9 rokov (7manzelia) a za ten cas sme si nasli uzasny system vo vsetkom. Mne sa manzelstvo z roka na rok paci viac a viac.
Inak bordelar som ja- pre mna je upratany byt strata casu 😀 Staci umyt riad, povysavat, oprat a dost (nikdy som nepochopila ustielanie posteli, ak je samost. spalna apod). moj drahy je drsny kludas a pohodak. Robi ako divy, ale malokedy na ukor rodiny, vzdy si to nejako zariadi a je vela s nami. Pomaha mi strasne moc- od zaciatku. KEd ocakavam nieco, tak mu to hned vytrubim a on uz vie, ze ked chce mat pokoj, treba to splnit. No ale funguje to aj naopak. Kedze sme mali par rockov fakt pernych (jeho skola, deti, choroby, prachy) tak aby sme to prezili, docasne sme strasne zautomatizovali veci- nebola to sice romantika ani prekvapko, ale prezili sme. Posledne 3 roky sa to meni (uz je na to cas a energia 😉 )...Neviem, ci som to napisala zrozumitelne...Proste treba sa vela rozpravat, urcit priority, a tym sa prisposobit...Je to vela tolerancie(no casto z nasej strany 🤐 )
Inak cat, ja by som so sebou nevydrzala, lebo ja nemam musiska, ale nejake mega ovady 😅

cat
7. nov 2006

verulka 😀 , inak aj ja som bordelár, aj moj muž, takže aspoň si nič nevyčítame. Teda nie že by to u nás vyzeralo ako na Luníku 9, ale..riadime sa tým že nič netreba preháňať. Ja fakt nechápem osoby čo luxujú celé dni 😀

ajap78
autor
7. nov 2006

ja som kedysi upratovala jak diva, nie som teda extra pedant, stacilo, aby bolo na pohlad pekne cisto, ale akosi ma moj mangel pretvoril vo svoj obraz. postele tiez neustielame, kupil mi mycku, nech sa nestazujem na umyvanie riadov, vysavam az ked vidim mega spiny, snazi sa (po mojom vydupani si) chodit o 16 domov, aby sa akoze venoval rodine...boz, ako to po sebe citam, on je snad dokonaly 😀 on mi take velke veci splni, ako dovolenka, kupa nejakej veci, po ktorej tuzim, v tom nie je problem. skor v tom rozpravani. akosi sa tvari stale unaveny a zaneprazdneny. tym, ze chodi skor domov, este sa snazi pracovat aj doma a to ma vytaca, ze tu je a vlastne nie je. po veceroch to iste. potom sa musim vyrozpravat a ventilovat s kamaratkami.

evatu
7. nov 2006

Tak ja sa tiez pridam do tejto temy 🙂 V poslednom case mam pocit,ze mam doma tiez workoholika a uz som to manzelovi aj vytkla,ale ako vysvitlo,je taky teraz preto,lebo sa nam zide kazda korunka,takze v podstate mu ide o to,aby sme s amali dobre,az budeme mat babenko 🙂 a to mu zazlievat nemozem..
Domacich prac sa neboji,ale vacsinou je to tak,ze on s astara o prace vonku (mame rodinny dom) a ja vnutri..obcas navari,spravi ranajky a hlavne po sebe vsade nechava poriadok 🙂 takze mi zbytocne nepridava pracu..

ajap78
autor
7. nov 2006

co my sa tu vobec stazujeme? na pohlad tu vsetko vyzera byt v najlepsom poriadku 😀

evatu
7. nov 2006

ajap,ale stale je lepsie,ked si nosi pracu domov a mas ho tam,ako keby patril medzi tych,co idu po praci este do krcmy.. 😀

vedvies
7. nov 2006

ahojte babenky, tak ja tu tiez nieco prispejem. Sme polu 8 rokov z toho rok manzelia. Co sa tyka domacich prac - tak maximalne vynesie smetny kos. Chlapi neznasaju ked im nieco nariadime a uz som prisla na to, ze radsej si to urobim sama, ako cakat pol roka. Ale ten moj aspon rad vari a castejsie ako ja 😀 .
Naposledy /v marci/ ked sme menili vchodove dvere, tak bolo treba demontovat skrinky nad dverami - to nebol problem, ale ked uz boli dvere hotove, tak som cakala 3 tyzdne kym ich namontuje spat /dovtedy zavadzali na chodbe/. Ja by som si ich aj sama namontovala, ale som slaba 😒 . Ked uz bol vo svungu - tak mu hovorim, ze potrebujem este vymenit otvaranie na chladnicke - moj mi povedal, ze to bude 2.faza - no a cakala som na 2.fazu 8 mesiacov - ano presne tak - minuly tyzden mi ich vymenil. Ja som si ich chcela vymenit uz davnejsie, ale prisla som nato, ze treba kupit kluc, bez ktoreho to nevymenim. Kluc bol kupeny 7 mesiacov - skoro som ho aj stratila 😅 . Ja len chcem povedat, ze technicky typ u nas doma som ja, ale potrebujem k tomu silu - a potom sa moj hneva, ze chcem aby mi iba nieco podrzal 😀 . Inak tiez je workoholik, ale iba k svojej praci.
Takze najblizsie rozmyslam, ze povolanie "hodinovy manzel" by sa mi hodilo. 😀

evatu
7. nov 2006

Aj u nas je to tak ajap 🙂 ,ze aj ked sa mi niekedy nieco nepaci a spravim mensiu "scenu" ,tak ma hned vzapati napadne,ze preco sa to vlastne stazujem,ked mozem byt rada,ze mam takeho uzasneho chlapa 😀 a splni mi fakt vsetko,nie su s nim ziadne problemy..

evatu
7. nov 2006

Ten moj spravi vsetko,co doma potrebujem,ale najskor si na to musi najst cas 🙂 ,pretoze z prace chodi o 18h a obcas s astane,ze ho este niekde potrebuju.Stalo sa,ze som mala pocit,ze domov sa az tak velmi neponahla,no ale sam mi to nakoniec vysvetlil tak,ze my sme na prvom mieste a aj prau teraz nahana hlavne kvoli nam,nie pre seba! a len preto,aby sme sa mali dobre.No a proti tomu naozaj nemozem namietat,lebo si muzi,ktori sa nesnazia alebo vobec nepracuju a ani sa im nechce..

vedvies
7. nov 2006

a to este potrebujem namontovat v kupelni infraziaric - dufam, ze to bude skor ako prve mrazy 😀

evatu
7. nov 2006

vedvies,nemozes prikazovat 🙂 musis pekne poprosit a s usmevom a sladucko... 🙂 a mozno sa toho namontovania dockas o nieco skor

vedvies
7. nov 2006

ved ja sa aj tulim a prosim 😀

terezicka
7. nov 2006

No ja sa vlastne sťazovať až tak veľmi nemlžem, ale predsa len sú nejaké veci, ktoré mi strašne lezú na nervy.Tak napríklad keď nie je v robote(robí na služby), tak po príchode domov vždy nájdem plný drez riadov.Minule ma ale strašne nahnevalo, že si ani nevylial kávu zo šálky a nechal to všetko tak.A čo ešte neznášam, tak to je to, že keď otvorím jeho skriňu, tak tam vždy nájdem aspoň 3 páry ponožiek ktoré má obuté za jeden deň.lebo on jedny nosí keď je dnuka, druhé má do botasiek a ak ešte ide v ten deň do mesta, tak na to má ďalší pár.No je to normálne???A minule ma šokoval, keď sme sa rozprávali že keď budeme mať dieťatko, tak on bude chodiť spávať do druhej izby aby sa vyspal 😲 Ale inak som s ním vcelku spokojná 😉

snilko7
7. nov 2006

no cat tuším máme chlapov z rovnakých rodín. Môj muž má tiež otca lenivého ako voš, on dojde z roboty len vylihuje a ich mater ich obskakovala, tiež troch chlapov. A potom že sú lenivý...však čo videli doma, otec vyvalený pred telkou a ženská šibnutá ich obskakuje....to ja som mužovi hneď povedala, ak budeš ako tvoj otec už dnes sa môžeš pobaliť /samozrejme sa nepobalil/. Keď sme sa vzali sľúbil mi že mi urobí botník, on totiž vie pracovať s drevom, po dvoch rokoch sme botník kúpili v obchode 😉 Ale teraz keď bývame už sami tak je to lepšie, aj povysáva občas, riady mi utrie, ale to mu musím vždy povedať,že či ich utrie...ale základ je že utrie. Tiež sa občas pochytíme, väčšinou aj na úplnych blbostiach, ale tiež si myslím, že to patrí k manželstvu. Veď by to po čase bolo dosť nudné, keby sme sa na seba len stále usmievali, no nie? 😀

expertka8
7. nov 2006

..."žiadna ruže nekvitne po celý rok"..."po každej búrke vyjde slniečko" 😉 ...a tak je to aj /v každom/ manželstve 🙂

zuzanat
7. nov 2006

toto forum citam pravidelne, ale nikdy som sa nepridala do diskusie, no teraz mi to neda!Od soboty mame tichu domacnost, vcera tam uz boli sice usrkny,ale aj tak sa nebavime.Moj milacik ma pocas MS nechal presypat 50kilove vreco so zemiakmi do prepravky a on pozeral fotbal!Myslela som, ze od zlosti dusu vypustim.A ked som sa ho opytala, ci mu to neni trapne, tak mi povedal, ze mi to predsa nekazal.To je sice pravda, ale nebudem cakat kym mi zemiaky v pivnici vyklicia!Ak je nieco treba doma opravit, tak mu to prizvukujem aj mesiac, proste ak je to z mojej hlavy a nie z jeho, tak je to kravina.O tom, ze po nom zbieram ponozky a upratujem mu veci zo stolicky, ked uz pomaly v spalni nie je nic vidiet ani nehovorim.Sice obcas uvari, aj riad umyje(naozaj len vynimocne), ale za to ho neschova.Tiez uz prisiel s myslienkou, ze ked raz budeme mat dieta, on bude spavat v obyvacke, aby sa vyspal.Vcera som sa ho spytala, ze kedy sme len tak vecer sedeli, nemali zapnutu TV a rozpravali sa - s udivom na mna pozeral , ze kde sa to tak robi?!
Ale co uz s nim, aj tak ho lubim 😉

evatu
7. nov 2006

Aj u nas bezi zapnuta tv a vetdy s avelmi rozpravat neda,ale zas pri praci,ked nieco robime alebo ked ideme na veceru,tak tam to dobehneme 🙂

ajap78
autor
7. nov 2006

babuse, ja som taka stastna, ze je nas takych viac, ako vidim, nie je to tak len u nas doma a hned som kludnejsia. ako vidim, je pravidve, ze chlapi su vsetci rovnaki 😀 zuzka, to s tou telkou ma pobavilo, mame rovnaky problem 🙂 asi od nich chceme prilis, ze? 😀

snilko7
7. nov 2006

no tá telka je aj u nás...keď tatuško niečo pozerá, treba chodiť po špičkách a aj malého treba "odstrániť" z blízkosti....nooo ale keď mamina chce raz za čas niečo kuknúť, to už je iné...malý po mne skáče a tato sa skvele baví na tom, ako som ja zasa vytočená ☹

ajap78
autor
7. nov 2006

to uz ani radsej neriesim, ze mala skace len po mne a kam sa pohnem, ide za mnou a nas tato ma stale pokoj

snilko7
7. nov 2006

ajap aspoň vidím že nielen u nás to tak fičí...ale ja som zistila že aj tato ho hucká, vždy keď on kuká dole telku a náhodou tam príde za ním malý, tak už po minúte mu potichúčky šepká: choď pozrieť čo robí hore maminka...

zuziq
7. nov 2006

mna tiez obcas "vytoci" ked po tyzdni su v izbe na stolicke naskladane svetre a nohavice co nosil cely tyzden, alebo ked niekam mame ist, ja som uz skoro hotova a on ma staaale kopec casu, alebo ked mu poviem aby pre mna nieco urobil tak a tak a on si to aj tak urobi po svojom - v domneni, ze predsa vie, co je pre mna dobre 😀 tak to ma dokaze neskutocne vytocit... no potom si spomeniem ako skoro kazdy vikend rano vstane o siedmej, pokial ja este driemem v posteli, oblecie sa a ide "makat" na stavbu nasho domceka, ze nefrfle aj ked pride unaveny z roboty a opat sa musi prezliect do monteriek - mne by sa teda urcite nechcelo a aj po tom vsetkom ak by som ho poprosila, aby siel so mnou napriklad nakupovat, nepovie nie, a ze mi nechodi po krcmach s kamaratmi, ze na mna nedokaze ani zvysit hlas a ze by mi zniesol modre z neba a vtedy si poviem, ze mam aj tak toho najlepsieho chlapa pod slnkom 😵 a ze neupratane oblecenie je uuuplna banalita - ved aj ja ho nemam vzdy upratane, no mna na to nikto neupozorni 😀

ajap78
autor
7. nov 2006

😀 😀 😀 pekne. u nas mam pocit, ze muz s nou dlho nevydrzi. nadovsetko ju miluje, ale nevie ju nadlho zabavit, tak ona radsej travi cas so mnou.