Posťažujme sa na naše polovičky

ajap78
7. nov 2006

ahojte kocky, navrhujem sa postazovat sem tam na nase polovicky. ako sa zmierit s typickymi chlapskymi manierami, navzajom si poradit, ako zvladat a prekusnut veci, ktore nam na nich vadia, ci dokazeme nieco zmenit alebo sa radsej nad nicim netrapit...

ajala
1. sep 2009

anabel pre kazdu zenu je tazke opustit manzela ci priatela obvzlašt ak mate dieta 😔 ale ak to nespravis budes to trpiet cely zivot..poznam takych muzov agresivnych,nadavaju na svoje manzelky, ja by som to netrpela.Ak by mi to povedal len raz tak by som sa nenechala aj my zeny mame svoju hrdost, tak sa bran aj ty slovne, a keby s tim pokracoval tak konec nebudem žit s niekym kto nema ku mne uctu ani ja knemu.a ked ti nadava pred dietatom tak o par rokov ak vyrastie budu ti nadavat obaja, Ked tvoji rodicia pocuju ako vystraja tak by ti mali skor pomoct anie aby si kvoly nim bola nestastna...

anabelle03
1. sep 2009

mam sa s nim rozviest? sme manzelia tak kratko... navse - ja som z tých, ktore presne ako ty hovoria, ze toto by si nenechali... ☹ a vidis, kam som sa az dostala... oduševnene som sa stavala, ze takeho chlapa by som rychlo poslala do pekla...
a som v zacarovanom kruhu.
mam hrozny strach, ze to vsetko nezvladnem.

lulaaa2
1. sep 2009

zlatko ja mam rovnaky problem,pri kazdej hadke som tiez vyj... pi.. a pod.lenze ked sme za dobre,tak je nam fakt dobre,my sme rozvod uz tolkokrat spomenuli tolkokrat som sa naplakala a zase sme sa udobrili my mame rok a pol stare babatko a brali sme sa ked som bola tehu,ale nemyslela som si ze to takto rychlo bude padat medzi nami dolu vodou,je mi do placu,ale mozno by mi fakt bolo dobre bez neho,nepocuvala by tie hadky a mala by pokojne detstvo,ale tiez mam strach ako to vsetko sama zvladnem,co vsetci povedia,vela ludi nasmu vztahu neverilo a teraz mi kazdy bude hovorit,vidis,ja som ti to vravela a ked to budem pocut tak to asi nezvladnem,tiez neviem co dalej,najhorsie je urobit prvy krok,len sa bojim,aby som ho nelutovala.. ☹

mywiel
1. sep 2009

Fiha tazka téma, chlapy by mohli urcite zalozit podobnu tému, ze typické zeny. Niekedy ako my vidime partnera, tak vidi aj on nas, treba sa snazit vidiet partnerove kvality preco sme si ho vybrali, lebo ked sa budeme sustredovat len na tie muchy co ma kazdy aj my samé tak to je koniec. Chlapy su ako vzduch, ale bez vzduchu sa neda zit... 😉 😅

jurajpolak
2. sep 2009

Mile baby, zeny, dievcata. Neda mi ne-reagovat na tuto temu. Podla mna by sme mali pocut aj druhu stranu a az potom vynasat sudy.... (ajala)... Poznam tento typ chlapov, chcu byt milovany, no lasku im malokto opätuje. Mozno im staci raz denne len pekny usmev, alebo male polichotenie... dieta by som sem teraz nemiesal, to este nevie kde je presne sever. Takze v prvom rade. by som (anabelle03) hladal chyby u seba ci aj ty si taka "dokonala" vo vsetkom co robis smerom ku nemu a hlavne, ci mu davas aspon nejaku lasku, aby citil ze prave ty si ten, o ktoreho sa moze vzdy opriet.

monyka81
2. sep 2009

zienky ja mam tiez velke problemy ten moj si nas ani nevsima deti ako tak ale ja som mu ukradnuta a to doslova .Stale sa hadame pred vyplatov ja ze nemame eura a po vyplate on ze nam neda nic co robi uz 3mesiace zijeme z detmi ,,mam dve male ,,z materskej tiez najracej bi som od neho odisla lenze ja mam tu nevyhodu ze nemam kam kolko krat nas vyhadzoval .Podala som si aj na vyzivne chcem od neho 200eur neviem ci mi to sud schvali ci to nieje vela ale je zivnostnik zarobi700-800eur tak uvidim .Ked dojde z roboty tak sedi za pocitacom az do vecera nuz co mame to tazke

jurajpolak
2. sep 2009

dost casto byvaju v rodinach problemy koli peniazom. Kedze väcsina z vas je na materskej, uvedomte si, ze prave chlap je ten, ktory si je vedomi, ze prave ON musi zabezpecit aj Vas a aj vase male. Neviem preco (statisticky sme to este nedokazali zistit), ale vzdy, ked sa narodi babo chlap si uvedomi, ze je jediny, ktory "musi" zabezpecit chod rodiny po financnej stranke, to znamena, ze prichadza obdobie stresov, mozno "casteho odchadzania z domu" - ale je to zväcsa koli peniazom. Viem, peniaze niesu vsetko, ale v dnesnom svete sa mi toto "porekadlo" uz ani moc nepaci... ale spät k teme.. vtedy zacnu zeny citit, ze sa nieco deje, zacnu ich napad rozne myslienky napriklad "kde je, ved mal byt doma" - no a co potom vznika? urcite ma druhu!!! - zväcsa ine vysvetlenie si ani nenachadzaju (toto sme overili v statistike v Cechach, kde az 79% zien odpovedalo, ze ked muz nieje doma, nieco sa musi diat a pravdepodobne v tom bude druha zena), prieskum bol spraveny aj na zenatych muzoch (s prvym dietatom), kde boli vysledky sokujuce! az 98% muzov uviedlo, ze ked niesu po praci doma, hladaju dalsi zdroj prijmov pre rodinu!!!! - potom to samozrejme pokracovalo dalej... muz prisiel domov, zena bola nstvana, takze ziadne "pohladenie" alebo "mile privitanie", vtedy aj muzi zacnu citit ze nieje vsetko v poriadku. Po zdlhavom dni pridu domov, zena sa sice pyta kde bol ale na odpoved "v praci" nejako nereaguju.... aky je vysledok? 80% manzelstiev sa rozvedie, pretoze sa vzajomne zacnu obvinovat ze partner ma inu a podobne..... pytate sa kam sme sa dostali? neviem, ja tiez mnohokrat pracujem dlho do noci, ale nastastie mam chapavu manzelku s ktorou mame pevnu dohodu ze ziadne ziarlenia ani obvinovania nebudu prichadzat do uvahy. Takze teraz ked je ona dlhsie v praci, alebo ja, VERIME SI! a to je zaklad manzelstva!

jurajpolak
2. sep 2009

a na zaver: naozaj ... aj jedno objatie robi zazraky... ! funguje to tak isto na muzoch ako i na zenach. - to sme tiez statisticky dokazali - asi preto ze pracujem uz dlhe roky na statistickom urade (je tam dobry pristup k info z celeho sveta)...

saska.t
2. sep 2009

juraj ono statistiky su fajn ale v prvom rade by to malo byt o rozhovore dvoch ludi, aby nedoslo k nedorozumeniam tohoto typu, takze chlap by mal uvedomit svoju zenu kde je a ona by nanho nemala hned jacat, takto to funguje v nasom manzelstve, ked sa niekto niekde zdrzi, dava info partnerovi aby on ten druhy nemal strach a potom nedochadza k zbytocnym konfliktom 😉

mywiel
2. sep 2009

Na manzelsku krizu su vzdy dvaja to moj nazor a komunikacii sa tiez musia naucit dvaja, na to sme tu aby sme sa naucili problémy riesit...viac sa vyjadrovat a nadavat na chlapov nemienim nema to zmysel. 😉

yvetta
2. sep 2009

mywiel suhlas - inak ja si myslim, ze pracovat popri materskej moze aj zena, ak jej to je umoznene - u nas vo firme pracuju aj zeny popri rodicaku z domu takze dufam,ze to tak bude aj ked ja pojdem na matersku 😉

ajala
2. sep 2009

JURAJPOLAK nemozem stebou suhlasit...dam ti len 1priklad, moja znama je este dlhsie v praci ako manzel a je na neho tak mila ,no ja by som nebola.Staci ze by povedala ze je modra farba krajsia ako zelena a je ohen na streche.nenormalne na nu vyskajuje kvoly balanitam a ona snazi sa ho ukludnit slovne, aj ho pohladí, a myslis ze to zabera len si viac dovoluje a ich syn ma len 5.6 rokov a jej nadava do pic. atd samo to ma od otecka 😠 a dalsie pripady sa mi tu nechce vypisovat

lili456
2. sep 2009

podla mna ak si to chlap dovoli raz tak uz to bude robit vzdy.napr ja som s priatelom sedem rokov v zivote mi ani krive slovko nepovedal.az minuly tyzden sme boli na diske opil sa a pred mojou mamou a txikarom vy vynadal do kurev a stetiek.pritom ho nepodvadzam.ja som bola v soku.kvoli tomuto som sa s nim hned na druhy den chcela s nim rozist.prehovaral ze sa to nestane.ja som odvtedy strasne chladna na nho.a dokonca sa ani neviem pri nom vzrusit stale to mam pred ocami.chlap si to ku zene nemoze dovolit a uz obzvlast ked maju deti
a zena je na plny uvazok maminou.ruky nohy by jej mal bozkavat.
inak neviem ako vnimate tento rok ale kazdeho koho stretnem sa rozvadza,rozchadza.podvadza,bije.ja som len v udive co je toto za rok

mywiel
3. sep 2009

Nieco na zasmiatie a ulahcenie témy.... 😀 😝

Ako rozmysla chlap?!

Tá moja manželka je fakt nejaká čudná. Možno frigidná alebo čo. Veď posúďte sami. Napríklad včera. Popoludní sme sa obaja vrátili z roboty uťahaní ako kone. Keďže si uvedomujem význam plnenia manželských povinností pre fungujúci vzťah, rozhodol som sa pristúpiť k svojim úlohám maximálne koncentrovane a zodpovedne. Kým sa moja polovička venovala svojim koníčkom v domácnosti (varenie, pranie, žehlenie, upratovanie), ja som si napustil vaňu a dal si kúpeľ, aby som načerpal sily na večerné erotické harašenie. Len čo som dohladka vyholený, navoňaný a oddýchnutý vyšiel z kúpeľne, vystriedala ma v nej manželka, ktorá sa sem prišla zrelaxovať praním. Automatická práča robila všetko za ňu, tak schytila metlu, aby vyzametala balkón. Ja som ju zatiaľ rozveseľoval svojimi humornými poznámkami o tom, či práve priletela alebo niekam odlieta. Keď potom moja „striguša“ vysávala, už som bol troška suchý, lebo o vysávačoch žiadne vtipné hlášky neviem. Zato som v tom čase usilovne listoval pánskymi magazínmi s neslušnými obrázkami sporo odetých mužov a žien, aby som nazbieral inšpiráciu na naše večerné „ťuťu muťu“. Som obetavý a pozorný partner, takže som polovičke pri vysávaní pomohol tým, že sediac vo fotelke som nadvihol nohy, aby mohla povysávať popod mňa. Navyše som taktný, vôbec som nedržkoval, že vysávač hlasno vrčí a ja sa nemôžem sústrediť na vnímanie pikantných obrázkov. Zahryzol som si do jazyka, veď manželstvo je aj o tolerancii. Keď moja milovaná ženuška utierala prach, ležal som ďalej nepohnuto na gauči, aby som ten prach náhodou svojim pohybom ešte viac nerozvíril. A prosím nerýpte do mňa, že som nepohol ani prstom. Pohol. Kým moja láska utieral prach, z gauča som jej ukazoval ukazovákom, kde všade je špina. Medzitým práčka doprala a pri vešaní čipkovaného prádielka som drahej skladal komplimenty, ako ma dráždia jej sexi krivky, ak ho má oblečené na sebe. A keď začala v predklone zmývať podlahy, hoci iba vo vyťahaných teplákoch, kochal som sa pohľadom na jej rajcovne vytrčený zadoček. Waaaaw. Máme trojizbový byt, kým všetko pozmývala, určite si viete predstaviť, ako som bol potom z toľkého obdivného kochania unavený. Preto som si troška zdriemol a keď som otvoril oči, môj pokladík akurát žehlil obrovskú kopu posteľnej bielizne. Nechcel som jej iniciatívne pomáhať, aby nepovedala, že si niečo žehlím. Poznáte podozrievavé ženy. Radšej som pustil dobrú muzičku, aby jej išla práca od ruky a do rytmu. Následne som si znova ľahol na gauč a odtiaľ na ňu hádzal zamilované pohľady, posielal vzdušné božteky, aby aj pri skladaní bielizne cítila, že som pozorný, galantný a najmä milujúci manžel. Ďalšími sladkými nezmyslami na jej adresu som už perliť nechcel, lebo by som ju iba zbytočne zdržiaval a nesústredila by sa na robotu. Presnejšie - na písanie domácich úloh s deťmi. Odišiel som teda do krčmy za kamarátmi, aby som nevyrušoval. Keď som sa po piatich pivkách vrátil domov, uvedomil som si, že aj ona si zaslúži ísť medzi ľudí. Tak som ju poslal na nákup do hypermarketu. Pešo, nebudem jej dávať auto. Ešte by niekde tresla, prizabila sa a mala výčitky, že ja sa kvôli tomu trápim. Myslím, kvôli rozbitému autu. Keď sa vrátila s plnými igelitkami, sama pochopila, že by bolo dobré navariť niečo pod zub. To jaká zlatááááá. V kuchyni som sa jej radšej nemotal, ale kým sa zabávala s hrncami a varieškou, troška som si začetoval na nete a od počítača som jej občas zakričal, že ona je mojou najsladšou maškrtkou a že by som ju najradšej natrel čokoládou alebo medom, celú zlízal a zjedol. Som nenapraviteľný romantik, že? Keď sme sa najedli (medové kura s kokosovou ryžou), odbremenil som ju od umývania hrncov, príborov a tanierov. Veľkoryso som mávol rukou, nech sa vykašle na špinavý riad. Zato, že tak fantasticky navarila, stačí, ak ho umyje zajtra.
Šok prišiel po večeri. Keď som nadržaný vošiel do spálne a logicky očakával, že ma bude v postieľke vítať s rozkročenou náručou. A ona zvädnutá, že nech prepáčim, dnes akosi na sex nemá chuť. No rozumiete tomu?!

lucxy
3. sep 2009

no mywiel to je fakt jak vysiteeeee 😅

luise
3. sep 2009

Mywiel, tak to bolo fakt úžasné 😀 , úplne si to viem živo predstaviť.

zute17
3. sep 2009

mila Mywiel,skladam obrovskou poklonu pre naprosto užasnym fejetonem.Už dlouho jsem se takto nepobavila 😀 a naprosto jsem se stim stotožnila 😒 bohužel.I já mám pocit že muj manžel je z uplne jiné planety kde poznají jen srandu,pivko,možná nejaka ta lehka robotka tipu-vyleštim si auto,všakt ten kapající kohoutek v koupelne ješte počká- 😒

dannynka
3. sep 2009

mywiel-dobre 😀 😀

mirustek1
4. sep 2009

mywiel-super som sa pobavila,typicky chlap...............................................

mima1
4. sep 2009

uplne super citanie. fakt ma to rozosmialo 😀 😀 😀 preco nam pan boh poslal taketo divne plemeno na zem ako je muz doteraz neviem pochopit...

bodka13
4. sep 2009

mywiel perfektnýýýý príbeh 😉 ...tak dobre som sa už dávno nezabavila 😀 😀 😀 😀 😀

ešte niečo nájdi prosím 😵

anaret
4. sep 2009

je fakt, že ten článoček bol super!!!!!!

nuž už je to raz tak - my nikdy nepochopíme chlapov a chlapi neporozumejú nám...

ivkaivka
24. jan 2010

mywiel , tak dobre som sa uz dlho nezasmiala.NO chvilami,akoby si pisala o mojej polovicke. Uz ma z neho ide porazit...chlap na pohladanie...

mirka099
24. jan 2010

na mywiel to nema, a asi to patri do vtipov ale neda mi
.
Manžel hovorí manželke: Čo by si spravila, keby sa stala taká náhoda, že ma nájdeš v posteli s inou?

Manželka sa pýta: A čo by si ty urobil, keby si ma našiel v posteli s iným?

Manžel hovorí: No pozor! Nemýľ si náhodu s kurvením

lubenka96
2. dec 2010

@mywiel Ahoj moja no poviem ti že toto čo si napísala,je uplne úžasné,nemá to daleko od pravdy a vôbec úžasný príbeh o tom ako to naozaj prebieha.Uplne zo všetkou vážnosťou ti hovorim,že môžeš začať písať knihy o manželstve detoch rodine a spoločnom nažívaní.Klobúk dole,no ako nám tí naši muži veľmi pomáhajú a sú obetaví🙂))

atinka22
2. dec 2010

Mňa môj muž vytáča hlavne tým, že je hrozne šporovlivý. Niekedy sa až bojím si niečo kúpiť. Stane sa, že mi občas uzná - áno potrebuješ to, ale nebýva to pravidlom. Minule ma vytočil (ale strašne 😠 ) tým, že som mu kázala kúpiť synovi punčochy - kúpil: jedny. Hovorím mu - to má chodiť celý týždeň v jedných punčochách? A on na mňa - ja nezarábam 2000 eur. Som myslela, že sa mi niečo stane. A pritom sa nám darí celkom dobre. Nemôžeme síce vyskakovať veľmi vysoko ale sem tam si vyskočíme. 🙂
Ináč je celkom zlatý ale toto mi vadí. A keď ide kúpiť niečo väčšie (napr. televízor alebo mobil) tak pol roka študuje letáky, všelijaké akcie aby sa v tom vyznal, čo je dobré, čo je zlé. Ja som typ - idem - vidím - kúpim 😉

mywiel
2. dec 2010

@lubenka96 vies hlavne nechapavi, ze ved si doma tak z coho mozes byt unavena, lebo starat sa o deti predsa nie je robota nie? 😠 Len keby mali byt tyzden doma a starat sa o domacnost, deti, ci je navarené, nakupené, opraté, ozehlené tak by sa asi aj pos..li a to este vela zien chodi popritom do prace a musia vsetko stihat. Ja mam aspon stastie, ze mm nie je nejaky pocitacovy ci futbalovy maniak lebo to by ma svihlo mat doma muza co len sedi pred pc hrami alebo pred futbalom. 🙄

mywiel
2. dec 2010

@atinka22 v tomto mam stastie, ze vela kupujem malej a on je v tomto dost trpezlivy, lebo proste mam maniu, ze neviem vynst z obchodu bez toho aby som malej nekupila zakazdym nejaku hracku, no pre moju princeznicku vsetko... 😀

mywiel
3. dec 2010

Riesenie je vzdy jednoduché... 😀 😉

dadis
3. dec 2010

@mywiel dobreeee... 😀