Posťažujme sa na naše polovičky

ajap78
7. nov 2006

ahojte kocky, navrhujem sa postazovat sem tam na nase polovicky. ako sa zmierit s typickymi chlapskymi manierami, navzajom si poradit, ako zvladat a prekusnut veci, ktore nam na nich vadia, ci dokazeme nieco zmenit alebo sa radsej nad nicim netrapit...

kili
1. feb 2007

ja som na rizikovom, a tak som zo začiatku neumývala riad, lebo som sa na to necítila. A keď sa nám už minuly všetky čisté taniere, tak už som poprosila manžela, nech umyje riad (lebo sám by sa do toho nepustil asi nikdy), tak to bolo rečí okolo. A nakonci si išiel vyfénovať tričko, lebo sa oprskal a ja mu hovorím, že mne sa to tiež veľakrát stane, a on, že ale jemu sa to stane zakaždým. A ja mu na to, no vidíš, musíš viac trénovať. 😀 Tak sa len zasmial.

mimi109
1. feb 2007

no ja som isla minule s malou von a som mu kazala utret riad sa mu nechcelo tak ho schoval mokry 😠

tilly
1. feb 2007

teraz som si spomenula, keď som skončila v šiestom mesiaci v nemocnici kvôli pohybom a tak, tak som mu prikázala, čo mi má priniesť, no a on mi priniesol veci z kopy na pranie, čo som mala rozdelené veci nachystané do pračky, chystala som sa prať a mala som urobené dve kopy v kúpelke a on mi doniesol veci z jednej z nich... 😅

lasenka
2. feb 2007

... a nech mi nikto nehovori, ze muz dokaze urobit dve veci naraz! zijem so svojim sice este len 4 roky, ale ten zazrak sa u nas este nestal ☹

sonja2
2. feb 2007

Expertka , Ty si fakt expert 😀
Ahojte , včera som to už nevydržala , a cestou domov v aute som sa ho poýtala, či ho nezaujíma ako mi je , či ma niečo nebolí a tak
ODPOVEĎ: Veď som sa Ťa pýtal v pondelok 🙄
Prišli sme domov a v spálni ma objal a povedal mi ,že veď vieš ,,že Ťa lubim, a ja na to : no určite 😀 😝 😅
A potom spustil, nie krikom ale tak ostýchavo : ale ked Ty mi ráno nespravíš ani kávu ani ranajky a ja si to musím spraviť sám ...lebo Ty sa vtedy maluješ ... 😀

No a vtedy mi spadla sánka 😀
Povedala som mu : že velmi dobre vie , že odkedy som tehotná som strašne unavená a naozaj vela spím , ale nemozem za to ...
A ked som sa ho opýtala, že čo by zatial robil, kým by som mu pripravila ranajky , tak mi povedal, tak ja by som si ráno pozrel telku 🙄 (TAK AKO DOTERAZ LEN SOM TO NEVNIMALA)

Ja som rástla v rodinnom dome , takze roboty sme mali vzdy dost a on v panelákovom byte, a z času na čas chodil ku babičke pomoct , ale telka mu tak prirástla k srdcu, až to bolí 😖

Som zvedavá , ako to bude fungovať, ked sa narodí fazulka ? 😖 🙄 😢

janaliptakova
2. feb 2007

No ak možem pripojim sa k ohovaraniu našich polovičiek bez ktorych nemožme žiť 😠 😉 ked som niekde napisala že š čim ma mažel vytočil tak namiesto pochopenie sa sypali chvaly na svoje polovičky akeho maju muža sveleho 😲 😲 ale ... moj mužik je velky workoholik mame hypoteku ktoru treba splacať a denodenne vydaje učty ktore plati on zo svojho platu ja podla jeho slov vylyhujem doma s babom a nerobim NIč MYSLI SI materska je o piti kavičky malu nekojim v noci sa často budi na jedlo kym spravim mliečko nejaky čas si poplače a moja polovička robi sa že SPI 🙄 🙄 🙄 doma ani prstom nepohne ale to možem dakovať jeho mame tak ho rozmaznala no a čo narobim velke nič niekedy mi to už ani nevadi alebo som si zvykla??????????????????????????????????????????????????,

melory
2. feb 2007

tak to je tazke, lebo sa mi zda, ze uz teraz ziarli na drobceka v tebe, vies ja som bola s muzikom spolu 7 rokov a mal aj kavu aj ranajky a nic neukladal, nic neupratoval, ale ked sa narodilo male nic som nestihala a ja som chcela od neho tie ranajky a tu kavu,,,,,a problem je na svete. muzi ziarlia na deti, lebo su na druhej kolaji - zrazu.

katika1
2. feb 2007

Sonja, s tými raňajkami je to PRESNE tak aj u nás 😀 Ale nebudem predsa vstávať kvôli jeho raňajkám 😀 A tiež vkuse spím, tak sa mu to nepozdáva 🙂

cipca
2. feb 2007

janka to sme asi dve môj drahy chodi na tyzdnovky a zdy vo stvrtok ked my vola tak hovory ako strasne sa tesi na nas ale ked pride tak nejaku chvylu sa zahra z dadom postazuje sa ako tasko robyl ako strasne je unaveny...potom si sadne k televizoru zapne teletext a potom ide typovat na pocitac a nakoniec si lahne a zacne otravoat a ked mu poiem nie lebo som umavena tak sa este urazi zobudi sa o 10 hod natypuje si odide do do formuli a ked poviem nech vezmem aj maleho aby som mohla vklude naryt nie on si potrebuje natypovat...

lasenka
2. feb 2007

cipca
moj, ked pride z roboty, tiez chce ma klud... verim mu 🙂 ale ja tiez pracujem, tiez mam dost vo svojej praci, tiez chcem mat klud, ked pridem z roboty... a to ho akoby nezaujimalo 😠
vsetko je na mojich pleciach - rano s malym do skolky, potom do prace, z prace po maleho do skolky... a ked pride domov, aby bolo ticho, lebo potrebuje klud... niekedy ho mam po krk !!!

renca3
2. feb 2007

nuz zienky, ked ste si polovicky naucili na pohodlicko...ranajky a tak...
ja som nerobila ranajky pred svadbou, po svadbe a ani teraz pri detoch.
obcas mi ich urobi on, ved sa dokaze obsluzit. bude to tym, ze isty cas zil sam a neprisiel rovno od mamicky. 😉

zuzula
2. feb 2007

Hmm, tak aby muz odomna cakal ranajky a on zatial pozeral telku...tak taku este nehrali a ani tak skoro nebudu...baby ved si tych chlapov treba trosku vychovat, od zaciatku spolocneho byvania, nie??
Kazdy ma svoje muchy aj ten moj ale to co tu citam, tak to by som nezniesla...drzim vam palce nech mate silu to trosku zmenit vo svoj prospech lebo takto vas ti chlapi udepkuju k smrti... ☹ 🤐

vladimira
2. feb 2007

renci, asi mas pravdu...
ale baby, fakt vam nezavidim...ja by som to nezvladla...bud sa aj muz bude podielat na pracach v domacnosti, ale nech ide do kelu... 😒 ...kym obaja pracujeme "v praci", tak budeme obaja pracovat aj "doma"...rovnym dielom (takmer 😀 )...a ked budem doma s babom...tak po nom nebudem vyzadovat aby pral, zehlil a umyval riad, ked to urobim ja cez den (kym on bude zarabat prasulky).....moj muzik nema problem umyt riad, povysavat, utriet prach, vyzehlit si koselu...ked potrebujem pomoct, tak mi pomoze...a umyvame dlazku spolu....ako psicek a macicka...od Capka... 😎

lasenka
2. feb 2007

baby, v mojom pripade to nie je na dennom poriadku, teda nie je to az take zle 😉 som nanho momentalne nastvana, tak pisem len to zle...

sonja2
2. feb 2007

Fu , tak ženy to keby sme sa stretli niekde na káve, tak z toho by mala kaviaren zarobené na dalsie dva mesiace na najomné 😀

Renca3- no tak asi tým to bude, že prisiel od mamičky ..
mamička mu spravila, desiatu aj ranajky aj obed aj všetko a on len sedel pred telkou alebo s chlapmi na pive 🙄
mne nemože povedať, že on tvrdo pracuje, lebo aj on je v kancli , takze od roboty sa nepretrhne 😀

Aj mne moj obcas pomaha, ale mám pocit, že do hrobu 🙄
Kedze bývame v dome celé leto máme robotu, ja niekedy v sobotu nestihnem upratat lebo robíme po vonku a ked ho poprosím aby povysával tak sa usmeje: to nemyslíš vážne ? 🙄

dorotka
2. feb 2007

sonja2 no moj bol nauceny aj z domu umyvat kupelku ale vela veci sa naucil pri mne proste som mu vysvetlila ze o domacnost sa delime dvaja a teraz odkedy som bola druhykrat rizikova uz aj schody za mna umyva co predtym nepovazoval za svoju pracu
ma len dve prace ktore nerobi a to je zehlenie a skrabanie zemiakov pri ostatnom sa striedame teda okrem vysavania to ja ako alergik nemozem

lasenka
2. feb 2007

dorotka
ani moj muzicek neznasa skrabanie zemiakov 😉

sonja
my tiez byvame v domceku. Dohodli sme sa, ze ja sa staram o vnutro domu a on o jeho okolie... ked bolo treba pokosit, to urobil s radostou, len samozrejme hrabat sa mu nechcelo, ved vraj to vyschne, pripomenula som mu dohodu, a musel to aj pohrabat 😉

svetluska.p
2. feb 2007

Ja neviemm kocky, mam velke stastie. Moj muzik je perfektny. Absolutne nema problem pomoct. Nehovorim, ze obcas nepobrble - ale nie tak casto, aby ma to srdilo, inak spravi bez problemov - umyje riad,smeti vynesie, povysava - to su take jeho cinnosti, ktore mu davam robit. Ja inak mam ale take zachvaty upratovania a vtedy som najradsej, ked sa mi nikto do toho nepletie. Muz by aj chcel pomoct,ale ja nechcem. On sa hrnie aj tak a mna to potom rozculuje. Najviac mi vyhovuje, ked masti nejaku hru za kompom a necha ma nerusene saliet s handrou v ruke. Inak nie som maniak nejaky, takze tieto zachvaty mam tak raz za 2 tyzdne, xixi. Ale muzik fakt nema s nicim problem. Az ho obdivujem. Mne sa nie vzdy chce a aj to dam patricne najavo. Kdezto pre neho nie je nikdy s nicim problem.

Inak niektora kocka tu pisala, ze viac cinnosti naraz muz nespravi. Tak s tym plne suhlasim. Z mojho spoluzitia s muzikom mojim, som prisla na to, ze muzi su jednojednoznacne monofunkcny 😀 😀 😀 .

svetluska.p
2. feb 2007

Dokonca je taky zlaty, ze mi toleruje moju totalnu nechut k zehleniu. A strpi mi aj taku "neporiadnost", ze mu trico zehlim rano pred odchodom do prace. 😀 .

svetluska.p
2. feb 2007

monofunkcni - prepacte za hrubku, 1.pad prid. meno, mn.cislo, xixixixixi

peha
2. feb 2007

svetluska, podobne.
ten moj vzdy sa vedel sam o seba postarat, asi tym, ze zil dlho sam, takze co si neurobil a nenavaril - nemal. ale musim ho len chvalit, pomaha s vecami, umyva riady, nakupy robi len on. a sam od seba vie, co ma kupit, uz aj vlozky, aj znacky kremov, vsetko ovlada. aj na miminko sam nakupoval vecicky a same pekne.
a teraz, ked lezim skoro cele tehu, a posledny mesiac s nohami hore, tak robi kazdy den obed aj veceru, donesie mi to do postele, akurat ranajky si robim sama, lebo to je uz v praci. ale na obed pride a spravi mi obedik a kaze mi len lezat. sam si zehli kosele, sam venci psa a vyvaza ma po doktoroch a vybavuje za mna veci, vsetky papierovacky co treba.
priala by som kazdej zene takeho chlapa. je to uzasna pomoc, neviem si predstavit, co by som robila, keby nebol taky. ale on bol vzdy taky. nehovoriac ze mi kazdy den hovori, aka som krasna (to asi nevidi sunky z lezania a tie mastne vlasy 🙂, musim ho poslat na ocne ) a kazdy vecer mi jemne pomasiruje krize a chrbat a prihovara sa bambulke do bruska. 😵 😵
dakujem anjelom, ze konecne mam po boku normalneho a milujuceho muza 😵

cat
2. feb 2007

babulky ktoré ste na MD a mužík si myslí že je to veget, skúste mu raz tak dať na celú sobotu dieťa a potom spustí inú pesničku. Moj po jedinom dni kedy som ja bola out sa priznal večer mojej mame že na materskej by nechcel byť ani za svet!! 😀

delfinko
2. feb 2007

jeeeeeeeeeeej peha tak teraz som citala s otvorenou pusou 😵 wau to je strasne krasne ba priam neuveritelne, zelam ti nech vam to stale takto klape...

lasenka
2. feb 2007

peha
tak mas naozaj super manzelika... presne ako hovori delfi, nech vam to takto vydrzi navzdy 🙂

peha
2. feb 2007

dakujem delfinko, ono to je v skutocnosti este krajsie a lepsie. len to nemozem vsetko napisat, aby ma tu babulky neukamenovali 😀 😵
ale to mam odmenu za to, ze kym som ho nemala, poznala som len debilov a uchylakov 😖
tak on je pre mna zosobneny anjelik a poklad. 😵
skutocne prajem kazdej zene, a hlavne na materskej takeho chlapa.

certica
2. feb 2007

cat, ja myslim, ze ten moj by si to so mnou v pohode vymenil a uzival 😕 😀

cat
2. feb 2007

certica, asi máš dobré dieťa ale my máme zlobra zlobrovitého, ani na wc bez jeho revu nemožem ísť ☹

certica
2. feb 2007

cat, tiez mam nervaka 😀 (po mne), ale vie byt aj zlaty 😀 . a dokaze vytocit aj muza pekne. no a na wc ani dvere nezatvaram, uz tam sice so mnou nechodi, ale rozhodne ma musi aspon vidiet a v kupelke mi bezne robi spolocnost

lasenka
2. feb 2007

certica
tiez mam svojho maleho vzdy a vsade za sebou 🙂 a to je - ako pozeram - uz ovela starsi...
raz som nechala svojho muzicka sameho s malym, pretoze som odisla na cely vikend do skoly a viete co urobil hned rano? dal mu mliecko, aby neotravoval a isiel si spät lahnut. Maly nebol lepsi, odomkol si dvere a vybral sa v pyzamku a bosucky k mojim rodicom, ktori byvaju nedaleko nas... vonku bolo mozno 5 stupnov
a moj manzel si to ani nevsimol a kludne si driemkal v posteli

peha
2. feb 2007

lasenka to je goool a co bolo potom ?