Posťažujme sa na naše polovičky

ajap78
7. nov 2006

ahojte kocky, navrhujem sa postazovat sem tam na nase polovicky. ako sa zmierit s typickymi chlapskymi manierami, navzajom si poradit, ako zvladat a prekusnut veci, ktore nam na nich vadia, ci dokazeme nieco zmenit alebo sa radsej nad nicim netrapit...

expertka8
21. nov 2006

..jasné..jasné...takže čo som to xcela???....jáááááj...že mangela milujem!!!! 😀

certica
21. nov 2006

Ja tiez toho mojho, povies mu to?

expertka8
21. nov 2006

...jój..ja hanblivá deva.... 😅

certica
21. nov 2006

Neva...aj on...

natal
21. nov 2006

Tak ten moj zboznuje poriadok. Mne osobne velmi nevadia rozhadzane postele a veci kade tade, len mi vadia take veci ako spinava podlaha, spinave obkladacky, sporak a pod. Kvoli vlasu na zemi, ale neskacem z balkona 😀 Moj drahy pracuje mimo a chodi domov raz za cas. Takze ked viem, ze pride, vypratam cely byt, pozmyvam, este aj prach zo skrine utrem. Som presvedcena o absolutnom poriadku a on pride a najde prach tam, kde som si ho nevsimla, najde chuchvalec prachu, co vyletel spod komody, styri vlasy v obyvacke na zemi ... A on mi tak milucko povie, si upratovala? Nevidno. A mna ide slak trafit 😠 Ale inak je perfektny. Aj sam poprata, aj navari, aj okna umyje. Dufam, ze mu to vydrzi 😉

katyd
21. nov 2006

To ja keď veľa upratujem, tak mi môj muž povie, že urobí so mnou zmluvu ako s upratovačkou a bude mi za to platiť. My máme radi poriadok tak akurát 🙂.Ale viac upratujem ja, pomáha aj muž, ale mu to musím povedať, lebo on ten neporiadok asi nevidí 🙂.

hana033
21. nov 2006

a už Vás Váš drahý poslal sa liečiť, keď ste mali skoro depresiu z toho všetkého a snažili ste sa ho na to upozorniť, lebo nebol nablízku nikto iný? Ignorujú nás, kašlú na nás, boože, to ani jedna z nás nevie vychovať normálneho chlapa, ktorý by rozumel ženám? Prečo to nevedeli naše mamy a my vychováme určite takých istých egoistov, ako sú ich otcovia? Juj, ani si ma nevšímajte, ten môj ma zasa raz pekne vytočil a som bezmocná. Nepomôžem si

katyd
22. nov 2006

Keď ma môj manžel "náhodou" nepočúva a ja si to všimnem a poviem mu, že zase si ma nepočúval, tak je už tak alergický na tú vetu, že sa kvôli tomu dokážeme stále pohádať. Že čo by ma nepočúval a tak 🙂. Ale ja sa preto už ani nehnevám, že ma nepočúva, ale on sa nahnevá, že som si mu to dovolila vôbec povedať. No pomôžeme si? 🙂

imandarinka
22. nov 2006

ahojte babenky,
neda mi to, aby som tiez nieco nenapisala.
My sme manzelmi 2 roky a teraz sa nam narodilo babatko
Vacsinou vsetky domace prace robim ja, aj ked na druhej
strane ked sme prisli s malym z nemocnice bol vyglancovany
cely byt a obed na stole. To bolo riadne prekvapenie. Oni ked
chcu tak dokazu toho viac. Ale jednoduchsie je im spoliehat
sa na nas a prist na hotovo.
Teraz ked som s malym na materskej stale si mysli aku ja mam
doma super dovolenku, ze si mozem pol dna pospat. Pritom mi
date urcite za pravdu ze ked je doma male baby a zaspi tak
rychlo clovek porobi co treba, no nie?
On chodi kazdy den domov vecer, takze maleho vacsinou vidi
ked spi. Kolko sme sa nahadali kvoli tomu aby aspon jeden
den v tyzdni prisiel skor. Ale na druhej strane to teraz chapem
vsetko kvoli blbym ale potrebnym peniazom, mne len bolo luto
ze nie je s malym ☹

samuelko
22. nov 2006

Ahojte baby,nedá mi neprispieť.Odkedy sa malý narodil,sa len žereme a žereme,a to na úplných hlúpostiach.Večne ma kontroluje za malého či som dobre zohriala mlieko,či má dost teplú vodu...proste príliš starostlivý otec.Napr.dnes sme mali takú situáciu na stole boli položené doklady od auta,išli sme kúpať malého a ja ho vždy kúpem vo vaničke,ale v kuchyni na stole,no a ja múdra hlava som tie doklady neodložila na miesto,ale položila na kuch.linku.No pre Boha čo som to len urobila a už to išlo,že som lenivá atď.Na to som mu povedala,že to mohol aj on odložiť,že má dve zdravé ruky.On sa ma opýtal,že čo viac ešte od neho chcem,že mi vo všetkom pomáha.On naozaj nie je zlý,aj mi pomáha,ale nenávidím to večné kritizovanie 😠 ☹

verulka
23. nov 2006

Samuelko, mozno ho to este prejde, skus mu to nejako vysvetlit. Aj on si asi musi zvyknut.
Ex, ja uz chodim s drahym von kazdy vikend, nakolko deti sa vypytaju spta k babke (maju tam vacsiu volnost 😀 ), ale pred par rokmi sme chodili ventilovat vzdy osobitne. Mne osobne to je treba.A cinska kuchyna je ok.
Moj drahy ma nepocuva casto, tak mu to napisem aje to. Ked mu nieco rozprava a on je duchom mimo, tak sa zacne pytat veci typu: Pocuj podmena veca spravme si dalsie babo, uz tu mame nudu a pod. Casto povie ok a potom si to uvedomi 😀. Co sa tyka porozhadzovanych veci, vtom som expert ja, lenze po mne to nikto neuprace,musim sama 😉

expertka8
23. nov 2006

..verulka...to máte skvelé...aj my sa xodíme "vyvenčiť" osobitne..ale to sa mi až tak neráta 😒

verulka
23. nov 2006

Ex, vsak krpec podrastie a uvidis, to budes mat uz aj hlidani v podobe strasej dcerky doma- aka vyhoda 😉 My sme si tiez museli pockat, ale teraz si to uzivame. V sobotu ideme, vsak je Katariny(mam ich okolo seba vela)- vies o tom 😀 ?

expertka8
23. nov 2006

...Kataríny je ..vážne???...hm...to je novinka... 😅 😀
...veď práve to bol dôvod..prečo padáme z domu...a o 2 týždne mám narodky..ja budem na konci roka normálne "vyžitá" 😀 ..my ideme z extrému do extrému..celý rok nič..a na konci zvýšená dávka 😀

katyd
23. nov 2006

Keď sme sa my s malým vrátili z pôrodnice to bolo 28.12., tak ma môj muž prekvapil ako nikdy predtým. Byt bol celý uprataný, stromček ozdobený, pod stromčekom veľa darčekov a izba celá vyzdobená. To je to najkrajšie, čo pre mňa a vtedy už aj nášho malého urobil môj manžel 🙂. To je pravda, že keď niekto chce, tak sa dá všetko 🙂. Keby to čítali naši manželia 🙂))

fafa
23. nov 2006

ahoj katyd 😉 ja som tiez nieco podobne zazila...bolo to super..normalne zavidim tym kockam, co maju v decembri termin, uz take vianoce asi nezazijeme, no co skoda...alebo, ze by sme to este skusili s tretim???? 😲

tilly
23. nov 2006

samuelko, to poznám, presne takto vie reagovať aj ten môj... ale on do toho pridá ešte trošku arogantného a povýšeneckého tónu a ja som na rozvod 😀

katyd
24. nov 2006

A čo keby sme teraz nabonzovali niečo pekné, ich kladné vlastnosti a tak? 🙂)) Veď sa nimi trochu aj pochváľme 🙂

ajap78
autor
24. nov 2006

je sa vobec cim chvalit? 🙂 nase manzelstvo je navonok dobre, stastne, ale to naozaj len navonok. prichadzam na to, ze je u nas najvacsia chyba a to chyba komunikacie. prichadza domov unaveny, akoby som ja nebola, odmieta sa rozpravat, len ked nahodou on ma naladu. ziadna ucta, zaujem o mna, degradovanie vsetkeho, co robim, vyvolavanie hadok, prekrucanie vsetkeho....a tak som sa rozhodla, ze zmenim politiku nasho manzelstva. to, ze som sa stala matkou, mi este neberie pravo na vlastny stastny zivot. takze uz tu nebudem sediet a cakat ako poslusna zenicka, budem sa viac starat aj o seba, moja jedina ranna motivacia na den nebude vstat a rozmyslat, ako dnes upracem a navarim. budem sa viac stretavat s kamaratkami a VEZMEM mu tu jeho neuveritelnu istotu vo mna....

sunny6
24. nov 2006

pekne si to napisala ajap78,dufam ze sa podari 😉
Ten moj mi pomaha malo,dost je unaveny z prace,a ked pride ,zas ide do druhej [hra na gitare-co je prenho aj relax],ale ked si dupnem tak spravi co nakazem,ale mne nikdy nic nerozkazuje,teraz mi hovori,ze ked som doma s malym mala by som si to uzit,a nie vkuse riadit,mam ist von a tak....jemu sa to povie,ked ja tu skoro nemam ziadne kamosky 😒
Ked sa da ideme von spolu,aspon raz za 2 tyzdne sa snazime udrzat spoloc.kontakty 😀 ,a raz za cas ideme oddelene,lebo nie vzdy mame niekoho k malemu 😎 no hlavne ze sa lubime,a manzel ked uz nepomaha tolko v domacnosti,aspon z malym sa vie zahrat a okupat ho,nachovat...

sulamith
24. nov 2006

ajap,to ze sa clovek vyda alebo ozeni,to neznamena ze straca slobodu,prave naopak...obaja su slobodni vo svojom rozhodovani,konani.Samozrejme je to tazsie,pretoze obidvaja musia do vztahu vlozit obrovsku davku tolerancie,pochopenia a lasky...
Manzelstvo nie je vazenim, kde clovek automaticky pride o kamaratov, svoj volny cas, konicky a pod. Najdolezitejsia je vzajomna komunikacia a dohoda.
Pýtaj sa, čo by potreboval, po čom túži on a pod. A ty mu hovor tiez o svojich potrebach,tuzbach....

Ked pride kriza tak si vzdy vravim , ze mame pred sebou úžasnú možnosť začať odznova.

(uz si pripadam ako v manzelskej poradni 🙂 )

ajap78
autor
24. nov 2006

sulamith, on ma uz neuznava, on sa NECHCE so mnou rozpravat. mam pocit, ze vyvolava hadky zamerne, ze mu vadi uz len ked otvorim usta. stratil ku mne uctu...

samuelko
24. nov 2006

ajap,niekedy mám aj taký pocit.
Včera sme sa strašne povadili,za manželovú sestru,čiže moju švagrinu.Ja ju moc nemusím a jemu sa to nepáči,ako je to možné,že sa tak hrozne nemáme rady,veď sme rodina? To je jeho večná teória.Tak hrozne špatne sme sa povadili,že som mu povedala,že sa sním rozvádzam a malého mu zoberiem tiež,ale to by som nedokázala urobiť - zobrať mu malého.
Ako si vychádzate vy so švagrinami ? Ak máte?

sulamith
24. nov 2006

aja,ked si myslis ze to je uz take vazne,tak skuste fakt tu manzelsku poradnu...,predpoklada,ze asi manzel nebude chciet ist...tak prvy krok urob ty a chod tam sama(ono to urcite v niecom pomoze)...a mozno potrva este nejaky cas a manzel pojde s tebou...
Viem ze mnohe pary maju manzelske krizy a problemy(samozrejme aj my),a tiez viem ze chodia za psychologmi(ved to nie je ziadna hamba),alebo sa aspon niekomu vyrozpravaj,komu naozaj doverujes...
Moja kamaratka je psychologicka a je to super clovek,je empaticka...
...neboj sa,ale hlavne nieco urob pre vas vztah...velmi ti drzim prsty...

samuelko
24. nov 2006

sulamith dakujem 🙂
dobre predpokladáš,on tam určite nebude chciet ist,ja sa snažím všetko pre náš vztah urobit,len aby bol pokoj.

cat
24. nov 2006

samuelko, ani my so švagrinou sa moc nemusíme a ešte viac so švagrom, aj moja mama vyhlásila že som mnou súhlasí v názore na neho, dokonca nám závidí že my máme chlapca a oni "iba" dievča, no comment, rodinu si nevyberieš ☹ 😒 😠

ninocka
24. nov 2006

dievcata treba mysliet na seba

zuzulik
24. nov 2006

samuelko,cat ani ja nemusim svoju svagrinu,aj ked svojho brata mam velmi rada.... ale radsej tie jej nazory a postoje ignorujem,aby nebol ohen na streche..a o manzelovej strane radsej nepisem...ako pise cat,svata pravda ...rodinu si nevyberies... 😒

kili
24. nov 2006

samuelko, skús nejak vysvetliť manželovi, že aj keď ste už rodina, rady sa mať nemusíte.
Ja mám strašne veľa vlastnosti po obydvoch rodičoch a predsa ich nemám rada a to sme skutoční príbuzní a nie priženení. Ale keď som s nimi, tak sa proste tvárim, akoby nič a škerím sa, robím vtipy a tak.
Tak mu to nejak vysvetli, že aj keď sa nemáte rady, tak sa pokúsiš to neprejavovať keď bude v blízkosti. Viac asi urobiť nemôžeš a to mu bude musieť stačiť. Asi ani žiadna manželská poradňa vám nepomôže, aby si začala mať sestru svojho manžela rada. To skôr by si mala ísť do poradne so švagrinou 😀 .
Aj ona ťa neznáša? je to vzájomné?

ninocka
24. nov 2006

dievcata nezamyslajte sa nad nimi a berte ich s rezervou