Potešme detičky na onkológii. Prinesme im hračky

marse
22. nov 2008

Ahojte, na Mikulasa robime s maminou akciu, detickam na onkologiu v BA prinesieme sladkosti a hracky. Tymto by som vas chcela vyzvat ak mate doma rozne hracky, plysiaky a pod. ktore uz vase poklady nepotrebuju, nevyuziju alebo pod. ci nam to neposkytnete pre tieto deticky, aby sa viac usmievali a potesili. Aj jedna obycajna hracka od kazdej jednej maminky urobi hotovy zazrak a vycaruje neskutocnu radost v ockach tych Pokladikov. Vas to bude stat len male postovne za balik ale ten pocit v srdci bude stat zato. Dakujem vopred 🙂

Je to robene sposobom ze na moju adresu poslete balicek s hrackou a na den Mikulasa to odnesieme s maminou detickam. 😉

babyinko
22. nov 2008

ahoj, posles mi adresu do ip? urcite poslem 😉

mimikyky
22. nov 2008

aj ja si prosím adresu 🙂

angua27
22. nov 2008

marse, tiež si prosím adresu. dík. 😉

dadulik
22. nov 2008

marse, poprosim adresu do ip, urcite sa nieco pekne najde 😉

stresmenka
22. nov 2008

aj ja si prosím adresu niečo sa aj u nás nájde 🙂

arimzv
22. nov 2008

aj ja prosim do IP adresu

trixi
22. nov 2008

ahoj marse, aj nas Matko chce poslat hracku, tak napis do IP adresu 🙂

danuska24
22. nov 2008

aj my chceme adresu

claudinka
22. nov 2008

o rok bude tiez takatoista akcia? este vela hracie bohuzial nemame, ale o rok rada poslem, ak uz budem mat aj ja nepotrebnu zbierku 😉 😉

xxmargaretka
22. nov 2008

ahoj Marse..posli prosim adresu

angua27
23. nov 2008

marse, nezabudla si na nás? 😉

marse
autor
24. nov 2008

nezabudla, ip odoslane 🙂 dakujeme..... tento tyzden tu nie som idem do nemocky ale na baliky sa tesim 😵 pa

zuz11
24. nov 2008

ak si v Ba tak Ti plnu tasku plysakov mozem doniest, akurat som jednu velku tasku naplnila plysakmi 😉

cicushka
24. nov 2008

marse, prepac, ale mate to nejak na onkologii dohodnute? lebo viem, ze od nas jedna mamina so svojimi kamaratkami maju priamo s p. primarkou dohodnutu jednu takuto akciu,kde budu detickam odovzdavat nejake veci. A viem,ze si to museli dohodnut s vedenim nemocnice a primarkou a dostat na to nejake povolenie.
Tak ma teraz napadaju dve veci.

1. aby si sa tam neprhenala zbytocne, ked sa to nahodo musi dopredu dohodnut.
2. aby ste tam nesli v rovnaky termin.

marse
autor
24. nov 2008

Ahojte babulky, mame jeden problem, tak na teraz to prerusujem dakujem za pochopenie...ked to bude aktualne opat dam info...este raz dakujem za prejaveny zaujem ste zlate a nehnevajte sa 😔

bibula
24. nov 2008

onkologia je vraj dobre zasobena hrackami-neberu pouzivane hracky,ani ziadne ine veci.pytala som sa na to,ked som robila velke upratovanie a taktiez som nevedela kam s celym vrecom hraciek. 😖

volila by som radsej detske domovy,ustavy pre dusevne,alebo aj fyzicky chorych a tak.... 😉

kotenko
24. nov 2008

ja som ostatne veci po Lilianke a aj plienky a podobne veci co mi po nej ostali darovala nemocnici - konkretne na detske oddelenie, vzdy mali vsetkeho malo a potesili sa vsetkemu, co sme doniesli a mam radost z toho, ze tie veci a hracky este pouziju a potesia ine deti, ked uz nie Lilianku

nanyka
25. nov 2008

detské domovy majú prebytok rôznych hračiek, oblečenia a sladkostí - moja mamina robila vo viacerých - majú veľa sponzorov..teda aspoň v bratislave..

tým deťom v domovoch chýba niečo celkom iné ☹

krista
25. nov 2008

zuziq • Dnes o 11:13
Ahojte,

v praci som navrhla, aby sme urobili malicku zbierku a venovali nejakym detom zopar drobnosti, ovocia a sladkosti na mikulasa. Preto by som bola rada, keby ste mi poslali zopar tipov na nejake detske domovy pripadne nejaku rodinku, ktoru poznate, su slusni, mily, len su na tom financne nie velmi dobre v bratislave a okoli 😉

titkovamiriam • 3d • Dnes o 11:36
skus niaku nadaciu ak to nerobite konkretne 🙂 - v nitre je aj nemocnica,domov neviem

slnieckova • Dnes o 12:04
Ved si zadaj do vyhliadavaca "detsky domov Bratislava"... urcite ti ich vyhlada pozehnane 🙂 a potom sa uz len rozhodnut 🙂 popr. nejake krizove centra....

Mimochodom... klobuk dole 🙂 za pekny dobry skutok 😵

titkovamiriam • 3d • Dnes o 12:24
inak ak niekto nevie co z vecami ty co predavaju nota bene sa potesia,treba im to zaniest na centralu

titkovamiriam • 3d • Dnes o 12:26
www.notabene.sk

cicushka • 1d • Dnes o 12:27
Nota Bene neprima oblecenie, lebo to nemaju kde skladovat. Je to napisane priamo na ich stranke.
Jediny, co mi zatial bez problemov prijali nejake dary bola Sloboda Zvierat. Peliesky, decky, uteraky, plachty, obojky a misky co ostali po nasom psikovi, vsetko ich potesilo.

titkovamiriam • 3d • Dnes o 12:28
no maju tam adresy dalsich

cicushka • 1d • Dnes o 12:31
ano, ine charity, ale nie nota bene.

titkovamiriam • 3d • Dnes o 12:33
kedysi brali aj tam,ked zomrel dedo tak sme tam odniesli vsetky jeho veci. 🙂

zuziq • Dnes o 12:54
baby dakujem za rady.
Smozrejme vyhladat si detske domovy viem 😀 ide len o to, ci niekto nevie o niekom, komu by to naozaj pomohlo... viem ze v niektorych nadaciach ci domovoch sa maju lepsie, pretoze maju sponzorov a tak a su take, ktore si proste nemozu dovolit kupovat pravidelne ani ovocie... A prave preto by som bola vdacna za konkretny tip, nech to ide niekomu, kto si to zasluzi a komu to naozaj nejaky sposobom pomoze. Moze to byt aj nejaka rodinka, z Vasho okolia, ktoru poznate, ma mensie deti a proste si nemozu dovolit kupit im nieco na mikulasa ci vianoce ☹

famfrla • 1d • Dnes o 13:02
zuziq no mna to tak napadlo ale neviem ci myslis iba z tvojho okolia... minule som sledovala reflex cez internet a bola tam mamina co vyzije za 600 korun mesacne s detickami... ovocie vobec nemaju chlebik s malslom alebo tak.... tak myslim ze jej by sa takato pomoc velmi zisla a deticky by boli velmi stastne uz si to nepamatam dobre ale myslim ze aj hovorili co by si priali pod stromcek barbinu a tak.... bolo to velmi smutne..... ☹

danulik • 1d • Dnes o 13:13
famfrla - ja som to tiez pozerala a ak niekto zozeniete adresu, napiste, rada im nieco poslem..

titkovamiriam • 3d • Dnes o 13:14
napis markize do reflexu 🙂

maybee • Dnes o 13:37
Ahojte, tá mamina zaujala aj mňa.. a niekedy, nespomeniem si kde, ale skúsim to pohľad som čítala o nich článok, že ako sa jej muž strašne na to naštval, keď zverejnila ich príbeh, či čo... on sa o nich vôbec nestará. Neviem, či to boli oni, idem to skúsiť pohľadať. Bolo tam aj mesto odkiaľ sú.

maybee • Dnes o 13:39
Mám to! Je to ona?

http://www.pluska.sk/slovensko/2008/11/druh-ju-...

famfrla • 1d • Dnes o 13:42
je to ona... ale v reflexe pokial si spominam nepadlo slovo o ze zije s muzom.....

maybee • Dnes o 13:45
Ani mne sa nezdá, že by hovorili, že žije s mužom... tak teraz neviem.... 😒

nevesta • 1d • Dnes o 13:55
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

krista
25. nov 2008

cemi • 2d • Dnes ve 13:24
Ahojte🙂

neviete mi niekto poradit, kam by som mohla podarovat babatkovske a detske vecicky, ktore uz nenosime?? nechcem to predavat, radsej by som to darovala do nejakeho dojcenskeho ustavu alebo domova socialnych sluzieb. dakujem.

luciaj • 1d • Dnes ve 13:30
ak su to novorodenecke vecicky (vel. 50, 56), urcite vezmu aj v nemocnici, aspon v BA na Antolskej nam vraveli, ze ked nebudeme vediet co s vecickami, mame odniest tam 😉

cemi • 2d • Dnes ve 13:31
jeeej, super. este rozmyslam nad nejakymi dojcenskymi ustavmi. dakujem 🙂

gedren • 1d, 30tt • Dnes ve 13:31
Ja to vetsinou daruju nekomu (jako jednotlivci), zeptam se na diskusi "nechcete nekdo to a to", pripadne "pravidelnou dodavku oblecku po detech" a on se nekdo najde (sama mam taky obleceni na Helenku podedene a bazarove). Ale pokud chces vylozene do toho kojenaku, tak asi neni nic jednodussiho nez najit si ten nejblizsi a dojit se zeptat, o co by meli zajem.

Taky obcas existuji charitativni kontejnery, napr. tady kousek od nas je www.potex.cz, ale tam clovek vetsinou nevi presne, co s tim udelaji, jestli to pujde fakt na charitu, nebo do sekace dal na vychod 🙂, nebo to rozemelou na kasi, takze tam davam jen dospelacke obleceni, u detskeho jsem rada, ze vim, ze ho fakt nejake dite bude nosit.

danu • 1d • Dnes ve 13:35
skus sa popytat v mieste bydliska v nejakych ustavoch detskych domovoch 😉

cemi • 2d • Dnes ve 13:41
ved to som sa pytala, tu je detsky domov, ale pre vacsie deti.chcela by som nieco s cim mate konkretnu skusenost, aby to naozaj niekto vynosil.